Dienos aktualija, Istorija

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka pristato: knyga „Lietuvos partizanų valstybė“

Tiesos.lt redakcija   2020 m. gegužės 21 d. 2:53

10     

    

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka pristato: knyga „Lietuvos partizanų valstybė“

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia pasiklausyti pokalbio apie knygą „Lietuvos partizanų valstybė“. Valstybingumo erdvėje ypatingą dieną – gegužės 14-ąją – Pilietinio pasipriešinimo dieną – vykusiame pokalbyje dalyvavo knygos autoriai – archeologas prof. dr. Vykintas Vaitkevičius ir istorikė dr. Aistė Petrauskienė – ir literatūrologas, kultūros tyrinėtojas doc. dr. Darius Kuolys.

Pilietinį pasipriešinimą įkūnijančią pokario partizanų laisvės kovų istoriją pasakojančioje knygoje pateikiama nauja 1944–1953 m. Lietuvos partizaninio karo interpretacija, kalbama apie šio karo ištakas, eigą, pristatoma naujų, iki šiol nežinomų istorijos faktų. Pasakojimas paremtas partizanų archyvais: įsakymais, pranešimais, apyskaitomis, laiškais, nuotraukomis, į kuriuos žvelgiama kaip į visumą – pogrindžio valstybės kanceliariją ir kroniką. Taip virš ginkluotų kovotojų iškyla valstybininkai: piešiami laisvės kovos vadų portretai ir braižomas reikšmingų laisvės kovos vietų žemėlapis. Knyga iliustruojama unikaliomis nuotraukomis, niekada nelankytų paveldo vietų žemėlapiais su koordinatėmis.

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Pozicija       2020-05-24 8:53

Partizanai     2020-05-21 16:10
buvo 2-jų rūšių, tai kuriuos dabar liaupsinsim…..
—————————————————————————-
Šventųjų nebūna. Liaupsiname ne tiek kaip asmenybes aplamai, kiek jų pasiaukojimo Lietuvai konkrečius darbus.

stasys        2020-05-22 8:27

Įprastai knygos gulą į lentynas , užpildo jose gražiai tuščias vietas ..savotiškai charakterizuoja ir jos turėtoją ir tokius kalbėtojus ..pasiruošusius kiekviena pasitaikiusia proga ja imti į rankas ir papasakoti ,pasakoti kiek ir ko joje atskleista , sudėta ..kaip joje tvarkingai persipina žmogiškosios anu laiku skausmas ir abejonės o tie maži , užguiti pamiškių žmogeliai žeminėse persiugdo į tikruosius didžiavyrius . Tokias istorijas reikia pasakoti ne šiltuose kabinetuose ir ne koja ant koja užkėlus . Literatūrinis patriotizmas skirtas seniems tik kaulams šildyti , o turi kraują varinėti .. deja. Mielieji miklinkit kojas istorinėmis vietomis , tokiose vietose reikia knygas pristatinėti , prilietus gyvai prie istorijos ir ja pačiupinėjus .

Lietuvė       2020-05-21 22:21

Gal knyga ir gera (tikriausiai taip ir yra), bet kai išgirdau ,,VEDINI KONSTITUCIJOS”, - ačiū, daugiau nebereikia. Kam tie prisiminimai apie šlovingą praeitį, jei vis tiek jau nebemokam lietuviškai. Net humanitarai.

Partizanai       2020-05-21 16:10

buvo 2-jų rūšių, tai kuriuos dabar liaupsinsim…..

Vienu žodžiu       2020-05-21 16:05

išradėjai….

Prašalietis       2020-05-21 14:47

tikras nabagas tas prašalietis 2020-05-21 12:06  
Ką žino “prašalietis” tai, kad eurokolūkyje plūduriuojančiame lansberginiame durnių laive užsislapstinę 75 metams KGB-istiniai beretiniai,  brazauskiniai komunistiniai “tautiniai”čiabuviai, jų palikuonys ir šalininkai gorbačioviniais pradžioje susipažino su Kašperovskine dvasia, gorbačiovinės eros pabaigoje artimai susipažino ir susidraugavo su komunistinės perestroikos dvasiomis, na o šiandien pasidarė be galo turtingi ne tik komunistinėmis, perestroijkinėmis, bet ir konstitucinėmis bei tautos dvasiomis. Belieka padėkoti “tautiniam” vyriausiam visų čiabuvių ir dvasių dievui ponui Perkūnui. Amen.

tikras nabagas tas prašalietis       2020-05-21 12:06

nežino tas dvasios ubagas, kas yra tautos Dvasia.
daug tokių partškola prigeneravo (partsekretorių ir stribų vaikų)

Prašalietis       2020-05-21 11:37

archeologas prof. dr. Vykintas Vaitkevičius ir istorikė dr. Aistė Petrauskienė – ir literatūrologas, kultūros tyrinėtojas doc. dr. Darius Kuolys padavimų ir legendų knygelės pristatyme “moksliškai"pavarė..... Pseudo istorikė “dr"Petrauskienė apie galimus istorinius faktus sapalioja, kaip ji vieną gražų vakarą savo pirkioje pradėjo “žiūrėti kitaip” į partizanų pasipriešinimą ir pokario kovas, ir “pamatė buvus pokario partizaninę valstybę”. Gaila, kad “tautiniai mokslininkai” pagal partizanų “pasakojimus” kuriantys lansberginio durnių laivo jauniesiems keleiviams buvusių pokario kovų už laisvę padavimus ir legendas, truputį susimaišė ir Seimui pradžioje atrado “buvusį” neaišku kokios valstybės “vadovą” Ramanauską-Vanagą. Dabar koronkės karantino metu atėjo laikas “moksliškai atrasti buvusią partizanų valstybę”. Šiems lansberginio durnių laivo “tautiniams mokslininkams” beliko smulkmenėlė, tai yra, iš buvusių ir nebuvusių partizanų “pasakojimų”, ar vakarais prie krūminės butelio ir tautinės žvakės, nuo sveiko proto atlaisvėjusioje galvoje išmąstyti patriotinių samprotavimų, kurie leistų “nustatyti” ir kur žemėlapyje buvo šios buvusios partizanų valstybės sienos, koks buvo sostinės pavadinimas, kur buvo partizaninės valstybės vadovo Ramanausko-Vanago prezidentūra, kas buvo jo administracijoje, kas buvo ministeriai,  kokį partizaninį valstybinį pinigą turėjo ir t.t. Kiek žinau, Lietuvos valstybė dingo iš pasaulio žemėlapio 1940 metais. Įdomu, ar jau buvo gimę tais laikais, jei taip, tai kiek metų turėjo, šie gausūs pokario laikų“partizanų valstybės gynėjai”. Jei 1940 metais atėjus rusams šie pokario partizanai buvo pilnamečiai ir nieko nedarė už savo tikrai turėtą valstybę, vadinasi pokario metu jie"gynė ir kovojo” prieš iš naujo atėjusius rusus už buvusią hitlerinę tvarką prie kurios Lietuvos valstybe nė nekvepėjo. Taip primityviai varyti pigią “patriotinę” propagandą apie “istorines tiesas” galimiems tautiniams runkeliams “moksliškai sugeba” tik tokių pseudo valstybinių teritorijų kaip šiandieninė Lietuva ir Ukraina šiandieniniai “patriotiniai mokslininkai”.

stribai (KGB) laimingi       2020-05-21 8:53

puikiai mulkina lietuvius.
apie partizanų (patriotų-idiotų) valstybę rašom.
——
(o iš esmės - politikus, teisėsaugą, vyriausybę - tai MŪSIŠKIAI - stribų vaikai ir KGB tarnautojai valdo)
VOT !!!

praėjusio karo žaizdos vis dar drasko Lietuvą:(       2020-05-21 7:26

Partizanai/ stribai . Liaudies gynėjai /banditai. Juk tai akivaizdūs pavyzdžiai ,kaip perskelti Lietuvą  pusiau .Ir kas galėtų paneigti,kad suskaldymo siekiama ne šiaip sau - tai tiesiog   neįtikėtinas dalykas ,kad būtų tiek energijos ,lėšų švaistoma šiaip sau . Išvada: tokia “veikla” turi tik vieną paaiškinimą -  siekį sunaikinti lietuvių valstybę, išnaikinti Tautą. Tokiu Tautos akivaizdžiu skaldymu naudojasi ir nesąžiningai siekiantys politinės valdžios asmeny. Apgailėtina


Rekomenduojame

Karolis Venckus. Apie cenzūrą LRT

Andrius Švarplys. Visuomeninis transliuotojas neatstovauja nei Lietuvos konstitucinėms vertybėms, nei piliečiams

Vidas Rachlevičius. Visiškai nesvarbu, kas bus kultūros ministras, nes tai NIEKO nekeičia ir nekeis

Zigmas Tamakauskas. Žmogus, Lietuvai atidavęs savo sielą ir širdį...

Audriaus Bačiulio pastebėjimas: konservatoriai nutarė pradėti atvirą karą su Prezidentūra

Joana Noreikaitė ir Vincas Kubilius. Šimtoji „Tie-SOS!“ akcija

Jei dar negirdėjote. Vytautas Bakas klausė. „Gabrieliau, Ingrida: kas Jums yra aukšta politinės kultūros ir etikos kartelė?“

Andrius Švarplys. Facebookas ir Twitteris bendradarbiauja su Vietnamo, Turkijos, Rusijos ir Kinijos režimais

Andrius Švarplys. Čia tas pats, kas mokinių parlamentui suteikti tikrojo parlamento statusą

Algimantas Rusteika. Jie niekada nesikauna iki paskutinio šovinio

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Naujosios koalicijos susitarimas: ko tikėtis?

Nacionalinis susivienijimas: pareiškimas dėl solidarumo su Lenkijos valdžia

Robertas Grigas. Atmintinė lenkų „abortų teisių“ gynėjoms

Vytautas Radžvilas. Konvergencijos svajonė ir tikrovė

Audrius Bačiulis. Tikriausiai vienas labiausiai viešumoje nematomų Lietuvos ministrų

Algimantas Rusteika. Tegyvuoja Didžiosios Tolerancijos Revoliucijos metinės!

Andrius Švarplys. Žinios iš paralelinės visatos

Ramūnas Trimakas. Totalitarizmas grąžinamas septinmyliais žingsniais

Algimantas Rusteika. Apie bukumą ir lavonus

Raimondas Navickas. Nusprendžiau pats pasižiūrėti, ko tie respublikonai nerimsta

Andrius Švarplys. Pagaliau Facebookas bus paduotas į teismą dėl cenzūros

Geroji Naujiena. Mes nepriklausome tamsai

Rasa Čepaitienė. Parazitai

Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas paragino naujojo Seimo narius atpažinti Dievo balsą, Tiesos balsą savyje ir jo klausytis

Algimantas Rusteika. Labanakt

Paskelbtas partizanų žinynas

Almantas Stankūnas. Apie JAV demokratiją

Algis Avižienis. D.Trampo pralaimėjimo priežastys

Algirdas Endriukaitis. Kursas prieš valstybę asfaltuojamas (I)

Ramūnas Aušrotas. Homoseksualumas įveikiamas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.