Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Demokratija ir valdymas, Intelektualų vaidmuo

Lietuvos mokslininkų sąjunga Seimui: itin teigiamai vertiname prof. Ado Jakubausko vertybines nuostatas ir veiklą

Tiesos.lt redakcija   2021 m. balandžio 1 d. 0:23

6     

    

Lietuvos mokslininkų sąjunga Seimui: itin teigiamai vertiname prof. Ado Jakubausko vertybines nuostatas ir veiklą

Dalijamės Lietuvos mokslininkų sąjungos kreipimusi į Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen dėl ketinimo nušalinti prof. Adą Jakubauską nuo Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generalinio direktoriaus pareigų

J. Basanavičiaus g. 6, LT-01118, Vilnius,
el. paštas: .(JavaScript must be enabled to view this email address); .(JavaScript must be enabled to view this email address)

Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkei
gerb. Viktorijai Čmilytei-Nielsen

Lietuvos mokslininkų kreipimasis
Vilnius, 2021 ̶ 03 ̶25

Dėl ketinimo nušalinti prof. Adą Jakubauską nuo Lietuvos gyventojų genocido
ir rezistencijos tyrimo centro generalinio direktoriaus pareigų

Lietuvos mokslininkų sąjunga (toliau – LMS) aukštai vertina Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (toliau – LGGRTC) atliekamą darbą, kuris remiasi ten atliekamais moksliniais tyrimais, o savo užduotimis ir jų svarba valstybei net negali būti lyginamas su kitomis tik akademine veikla užsiimančiomis institucijomis. LGGRTC pavaldumas Seimui turi užtikrinti nuolatinį jo ryšį su Lietuvos visuomene, jai atstovaujančiomis politinėmis partijomis ir politikais, kitomis pilietinėmis organizacijomis. Jam keliamus tikslus Centras gali pasiekti tik savo veiklos pastovumu, turėdamas politikų ir visuomenės palaikymą.

LMS konstatuoja, kad tam tikros politikų grupės pastangos pakeisti LGGRTC vadovą prof. dr. Adą Jakubauską, kai jis dar tik neseniai pradėjo vykdyti savo pareigas, bei vieši Centro organizacinės tvarkos ir darbuotojų tarpusavio santykių svarstymai daro didžiulę žalą šiai institucijai ir jos atliekamai misijai. Kartu tai pakerta visuomenės pasitikėjimą pačiais politikais, kurie taip siaurai supranta jiems suteiktą mandatą, kad savo jau kadencijos pradžioje ėmėsi LGGRTC veiklą destabilizuojančių iniciatyvų.

LMS siekia, kad mokslininkai glaudžiai bendradarbiautų su valstybės institucijomis, tačiau tikisi abipusės pagarbos ir pasitikėjimo. Prof. dr. Adui Jakubauskui turi būti sudarytos sąlygos dirbti ir savo darbu įrodyti, kad mokslininkai gali tarnauti valstybei ir savo kompetencija svariai prisidėti prie visuomenės istorinės atminties stiprinimo.

Lietuvos mokslininkų sąjunga ketinimą nušalinti prof. dr. Adą Jakubauską nuo Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generalinio direktoriaus pareigų vertina kaip nepagristą ir politizuotą veikimą prieš tinkamai pareigas einantį, aukštomis moralinėmis vertybėmis pasižymintį ir itin kompetentingą mokslininką. Prašome Lietuvos Respublikos Seimą užtikrinti, kad šis nepagrįstas veikimas prieš prof. dr. Adą Jakubauską būtų nutrauktas.

Tokia praktika, kai valdžios institucijos kišasi į tarpasmeninius LGGRTC darbuotojų ir vadovybės santykius pakerta pasitikėjimą ne tik valstybės tarnyba, bet ir LR Seimu. Susidaro įspūdis, kad LR Seimas netinkamai akcentuoja prioritetus globalios pandemijos ir su tuo susijusios socialinės ekonominės krizės kontekste bei skatina visuomenės susipriešinimą. Kenkėjiški veiksmai prieš prof. dr. Adą Jakubauską ir kitus aktyvius akademinės bendruomenės narius siunčia signalą Lietuvos mokslininkams, kad kompetentingi asmenys valstybės valdyme yra nepageidaujami.

Bandoma įteigti, kad mokslininkų sprendimai ir išvados turi tik pritarti valdančiųjų partijų politinei linijai, kaip gūdžiaisiais sovietiniais laikais, nes priešingu atveju administraciniais metodais, „trolių“ ir „influencerių“ pagalba su jais bus susidorota.

LMS itin teigiamai vertina prof. Ado Jakubausko vertybines nuostatas ir veiklą, kuri visiškai atitinka akademinės etikos ir sąžiningos mokslinės pozicijos raiškos principus.

Kviečiame ir kitas kūrybines organizacijas (Lietuvos rašytojų sąjungą, Lietuvos kompozitorių sąjungą, Lietuvos dailininkų sąjungą, Lietuvos žurnalistų sąjungą ir kt.) prisijungti prie bendrų pastangų, stiprinant visuomenės pilietinę poziciją ir demokratiją.

Lietuvos mokslininkų sąjungos pirmininkas
prof. dr. Dalius Serafinas

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

deja,       2021-04-1 21:34

neliustratai jau spjovė ir į mokslininkus ir į tautą.

Manau,       2021-04-1 15:48

kad nieko nereiškia politikoje nei mokslininkai, nei menininkai, nei gyventojai.

Kovo 11-osios signatarai       2021-04-1 12:10

A-ū-ūū !!!

tiek       2021-04-1 10:15

Netikiu ,kad aukščiauia valdžia buvo uzurpuota tam ,kad klausytų kažkieno pageidavimų. Per ilgai su savanaudišku išskaičiavimu “stovėta po medžiu” ,kad tokie kreipimaisi galėtų turėt kažkokį poveikį.Tas kreipimasis jiems patiems daugiau reiškia tiesiog “nusiplaunam rankas galutinai”.

Pastabai papildymas       2021-04-1 8:11

Seimas privalo atsižvelgti į visuomenės nuomonę ir nereikia jų prašyti jokio “būtų gražu”. Seimas ateina tarnauti tautai ir valstybei, o ne politinių grupuočių ir šešėlyje stovinčių interesams.

Pastaba       2021-04-1 7:48

Būtų gražu, kad Seimas atsižvelgtų į visuomenės gerbiamų grupių (signatarai, laisvės premijos laureatai, partizanai, bažnyčios vadovai, mokslininkai, tarp jų ir Genocido centro darbuotojų dauguma, ir t.t.) itin teigiamą gerb. prof. A.Jakubausko vertinimą. Kažkodėl daug kur reklamuojamas nemotyvuotas staigus puolimas prieš šį žmogų, o kažkodėl beveik neminima priešinga argumentuota nuomonė. Seimo šiandieninis balsavimas ta prasme yra reikšmingas Lietuvos ateičiai.


Rekomenduojame

Vytautas Budnikas. Ar mūsų Konstitucija yra neutrali idiotiškoms permainoms?

Ramūnas Aušrotas. Konstitucinės tėvų teisės interpretuojamos kuo siauriau, valstybės – kuo plačiau

Jurgos Lago ir Vido Rachlevičiaus pokalbis: Lietuva yra pasmerkta, nes valdžia nežino, kur veda, o mes nežinome, kur einame

Alvydas Jokubaitis: „Liberali demokratinė visuomenė trumpam pasitraukė į šalį“

Vytautas Sinica. Ar Genocido centro direktorių vertę politikai gali įsipareigoti, kad 1941 m. rezistencijos istorija nebus perrašoma? jos bus mokoma?

Valdo Vasiliausko replika. Šventos ateistinės Velykos?

Kardinolas Sigitas Tamkevičius: bijau, kad Bažnyčia liks vienintele institucija, kuri gins demokratiją

Geroji Naujiena: Kristus tikrai prisikėlė! Sveikiname sulaukus Šventų Velykų

Ado Jakubausko spaudos konferencija: Buvau atleistas, nes atsisakiau pasiduoti politiniam spaudimui iš anksto pasmerkti Birželio sukilimo dalyvius

Nida Vasiliauskaitė. Sako, į mūsų tolimus ramius kraštus atėjo maras. Laimei, bus naujų Mokslo dovanų

Šv. Augustino homilija apie Kristaus prisikėlimą

Didžiojo Šeštadienio Geroji Naujiena. Tuščio kapo žinia

Andrejus Gaidamavičius kviečia jungtis prie Nacionalinio miškų susitarimo: Nestovėk po medžiu – stok už medį!

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Mini serialas „Tiesa apie vakcinas“: pirmosios serijos pirmoji dalis

Nuo bačkos. Kubilius Rachlevičiui: konservatoriai kaip „ėjo į Vakarus“, taip ir toliau eis

Didžiojo Penktadienio Geroji Naujiena: „Atlikta!“ (Jn 19, 30)

Šv. Juozapo vyrų judėjimas kviečia šį šeštadienį rinktis Aušros Vartuose melstis rožinį vyrų intencijomis: Už Kristų, už šeimas, už Lietuvą!

Seimo sprendimas neturi analogų Lietuvoje, o galbūt ir visame pasaulyje. Visa Ado Jakubausko kalba Seimo tribūnoje

Vinco Kubiliaus reportažas iš mitingo, surengto šalia parlamento prof. Adui Jakubauskui palaikyti

TAUTŲ KIEMO diskusijų erdvė: Klestinčią valstybę kurti ant dorybės pamato: misija (ne)įmanoma?

Nida Vasiliauskaitė. Uždažyti vėliavą

Geroji Didžiojo Ketvirtadienio Naujiena: Jis parodė mums savo meilę iki galo

Nuo bačkos. Aušra Maldeikienė: „Na, šiaip jau mes Lietuvai neturėtume dirbti. Mes dirbam Europai“

Povilas Girdenis: Sveikinu su naujosios vargo mokyklos metinėmis!

Prof. Ado Jakubausko atsakymai į jam mestus melagingus kaltinimus

Andrius Macas. Krikščionio laikysena Didžiąją savaitę gydytojo akimis

Vidas Rachlevičius. Politinis bankrotas per 100 dienų

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.