Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Įžvalgos, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė

Lietuvos laisvės kovotojui ir politiniam kaliniui Petrui Plumpai – 80! Sveikiname!

Ramutė Bingelienė   2019 m. sausio 6 d. 10:15

13     

    

Lietuvos laisvės kovotojui ir politiniam kaliniui Petrui Plumpai – 80! Sveikiname!

Šiandien, Viešpaties Apsireiškimo iškilmėje, Petras Plumpa – Lietuvos laisvės kovotojas ir disidentas, dukart politinis kalinys, aktyvus katalikiško antisovietinio pogrindžio spaudos kūrėjas bei platintojas ir visų laikų skaitomiausias Tiesos.lt autorius – švenčia savo 80-metį! Nuoširdžiai sveikiname ir linkime stiprios sveikatos, Dievo palaimos ir kūrybingų Viešpaties metų!

Šia proga prisiminkime Petro Plumpos, kuklaus, bet tiesaus ir drąsaus žmogaus, gyvenimą ir orią laikyseną – stiprinusią ir įkvėpusią sovietmečiu, ne mažiau iškalbingą ir Kovo 11-osios Lietuvoje. Ne vienam „stribų ir lagerių Lietuvos“ tiesiogiai nepažinusiam artimesnė pažintis su Petru Plumpa ir jo įžvalgomis apie nūdienos visuomenės pamatų ydingumą, tapo vienu iškalbingiausių liudijimų, kad visais laikais dvasinėje kovoje Tiesos žodis tampa ne tik aštriausiu ginklu, bet ir tvirtybės šaltiniu – vieninteliu būdu išsaugoti „sūrumą“.

Apie 80 metų kelio gaires aštuoniais sakiniais:
Petras Plumpa gimė per Kristaus Apsireiškimo iškilmę – 1939 metų sausio 6 dieną – Ratkūnuose, Rokiškio apskrityje.
Kaip jis pats liudija, „patriotinio sąmoningumo mokyklą“ išėjo šeimoje, nuo pat pirmosios okupacijos gyvenusioje nepriklausomos Lietuvos siekiais: pokariu vyresnysis brolis partizanavo, buvo įkaltinti broliai ir tėvas, o nuolatinės kratos ir areštai, tremtys antisovietines nuotaikas tik sustiprino.
Nors už kalbas apie tai, kaip „užnerti Sovietų sąjungai ant kaklo kilpą“ mokyklos direktoriui, savo suolo draugo giminaičiui, aiškinosi jau trylikos, sąmoningai į antisovietinę veiklą įsitraukė penkiolikos metų: ėmėsi rašyti romaną apie partizanų kovas „Kruvina pašvaistė“, platino atsišaukimus, bendradarbiavo leidžiant nelegalią spaudą, su bičiuliais įkūrė organizaciją „Laisvę Lietuvai“.
Už tai, kad 1958 metų vasario 16 dieną Petrašiūnuose iškėlė Lietuvos trispalvę, tų pačių metų kovo 14 dieną buvo suimtas ir nuteistas septyneriems metams kalėti Mordovijos lageryje – čia stiprų dvasinį poveikį padarė pažintis su kunigu Algirdu Mociumi, atskleidusiu Fatimos fenomeną.
Grįžęs į Lietuvą toliau dalyvavo laisvės kovoje, rengė ir platino pogrindinius leidinius, buvo vienas iš žmonių, stovėjusių prie Lietuvos Katalikų Bažnyčios kronikos ištakų – kartu su kunigu Sigitu Tamkevičiumi rengė pirmuosius jos numerius.
Galutinį atsivertimą, jo paties žodžiais tariant, „kai tikėjimo teiginiai tapo aiškūs kaip Tiesa!“, jis patyrė Mordovijos lageryje, kur pateko po 1974 metų arešto ir teismo – čia jis įsijungė į atsivertusių katalikų grupę, kartu studijavusią Šventąjį Raštą ir kitus dvasinius veikalus.
Pogrindinės leidybos neapleido ir po antrojo lagerio – iki šiol bendradarbiauja katalikiškoje žiniasklaidoje: „Marijos radijuje“, „Ateityje“ ir Tiesos.lt portale.
Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos iniciatyva Lietuvos piliečių vardu 2017 m. per iškilmingą Kovo 11 dienos minėjimą Seime už nuopelnus laisvei Petrui Plumpai buvo įteiktas apdovanojimas – atminimo ženklas „Lietuvos Laisvės žinia“.

Pasakyti, kad Petras Plumpa yra visų laikų skaitomiausias Tiesos.lt autorius, ir pats skaitantis Tiesos.lt – kaip ne kartą yra prisipažinęs, pasižvalgymus po interneto platybes pradedantis nuo mūsų portalo – yra maža. Tai autorius, kuris, kaip matysite ir iš čia pateiktos bibliografijos, ko gero, ne tik tiksliausiai ir tiesiausiai diagnozavo negalę, pakirtusią Kovo 11-osios Lietuvą, bet ir priežastis, kaip ir krikščioniškosios orientacijos piliečių pareigą „burtis į gyvybiškai svarbią kovą su sovietines tradicijas tęsiančios valdžios režimu“ – veikli Dievo ir artimo meilė blogiui nenuolaidžiauja.

Petro Plumpos žodis Tiesos.lt puslapiuose:

Galiu būti ir triskart politinis kalinys

Stribai

Dekalogo šauklys. Kalbos pasakytos atsisveikinant su mons. Alfonsu Svarinsku ir minint pirmąsias jo mirties metines

Pabaigos pradžia

Levo Karsavino svajonė

Dvasininkai ir politika

Iš Didžiojo ketvirtadienio liturgijos

Išlaisvinimo iškilmė

Spinduliai pro grotas

Apie Lietuvą buvusio kalinio akimis

Šviečiantis teisiųjų kraujas. Kalba, pasakyta Kovo 11-ąją priėmus „Lietuvos laisvės žinios“ ženklą

Laisvė Tiesoje

Pašarvota tiesa

Rezistentai Petras Plumpa ir kun. Robertas Grigas apie vyskupus ir kunigus, paaukojusius savo gyvenimą ir net gyvybę už Lietuvos laisvę

O kaip gi mergaitė, gerbiamieji?

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Trumpas teisus,sakydamas,       2019-01-7 8:33

kad Europa išnaudoja Ameriką.Europa išnaudoja ir Lietuvą.Vien tai,kad Lietuva už savo pinigus ruošia gydytojus Europai yra išnaudojimas.Kaip tai pakeisti.

Ačiū!       2019-01-7 7:04

Autoriui už jo Stribus ir Pašarvotą tiesą apie mūsų Deimantę - geresnių tekstų tomis temomis nesu skaitęs

to Kur       2019-01-7 7:01

Sveikinu! visų laikų kvailiausio komentatoriaus prizas - garantuotas.
Pats prisiprašei!

Savilaikintojui       2019-01-7 1:37

Neproporcingas, neadekvatus savilaikinimas yra „klaida tikrai nemirtina, iš esmės smulkmena”.
Redakcija šventos ramybės dėlei ir Trijų Karalių proga rubriką galėtų papildyti trečia kategorija, pvz.:
DIENOS AKTUALIJA, ĮŽVALGOS, DISKUSIJA

Kur >rimtam       2019-01-7 0:12

Primenu, jog ne aš išstačiau jubiliatą aptarinėjimui. Ne tuo adresu klausimai.

to Kur - tamsta čia rimtai?       2019-01-7 0:07

rimtai manote, kad siūloma aptarinėti, ne ką gerbiamas jubiliatas savo tekstuose rašo, o jo užstalę ar gyvenimo kelią?
kas čia neadekvatus???

Kur       2019-01-6 23:41

Žmogui sukako 80. Valio. Gražu. Na ir kur čia įžvalgos? Spėliosime kiek svečių sveikino jubiliatą ar koks buvo karštas patiekalas šventiniams pietums?
O gal kirsime lažybų ircspėliosime kiek p. Petras dar pragyvens?
Pasveikinti garbųjį solenizantą derėjo ir gerai, kad pasveikinta, bet forma pasirinkta nekorektiška. Atrodo nelabai skaniai. Nes diskusijos ir įžvalgos daromos ten kur yra neaiškumų, klausimų. Jokių neaiškumų ir klausimų dėl p. Petro Plumpos gyvemimo kelio nėra. Duok Dieve kiekvienam iš mūsų tiek atlaikyti ir gyvenimo finale stovėti taip oriai, ramia sąžine ir pakelta galva.
Tai apie ką čia diskutuoti? Viskam sava vieta. Norėta kaip geriau, o gavosi kaip visada. Siūlyčiau nesikasti į gynybines pozicijas. Juolab, kad klaida tikrai nemirtina, iš esmės smulkmena, bet ir labai mažas klaidas pripažinti sveika.
Kad kitą kartą nedaryti didesnių.

Su 80-ečiu, gerb. Petrai, šių minčių autoriau       2019-01-6 23:38

‘Išorinis dominavimas dvasingumo neišugdo, todėl klerikalinė valdžia gali per prievartą išoriškai įtvirtinti religinius formalumus, bet negali pakeisti žmonių sielų, dėl kurių atsivertimo ir išgelbėjimo savo gyvybę atidavė Atpirkėjas.
[...] pasauliečių aktyvus dalyvavimas politinėje veikloje yra jų šventa pareiga, todėl noras tą pareigą permesti ant dvasininkų pečių yra religinio nesąmoningumo, dvasinio ištižimo bei politinio tingumo išraiška.’
http://www.tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/petras-plumpa.-dvasininkai-ir-politika

to 23:05       2019-01-6 23:14

‘Congratulation’, o ar adekvatu tikro lietuvio patrioto jubiliejaus proga reikia-nereikia jo atžvilgiu kreiptis anglų kalba, “be abejo sveikinti” ir dar nepraleisti progos užsipulti redakciją? - “Biškelį nupušimas gaunasi”, ‘Congratulation’.
Atleiskite, ir Jūs, gerb. Petrai, mums, nusidėjėliams, už artimo meilės įsakymo pažeidimus.
Beje, pastebėjau, kad tai ne vien diskusijų, bet ir įžvalgų rubrika:
ĮŽVALGOS, DISKUSIJA.

Congratulation       2019-01-6 22:05

Gražus jubiliejus, garbingas Žmogus, be abejo- sveikiname. Ar tuo reikia abejoti? Gal bandyti kvestionuoti jubiliato nuopelnus ? Būtų nemandagu ir kvaila. Tai kam talpinti šį straipsnį diskusijų rubrikoje? Biškelį nupušimas gavosi. Tiesa, jubiliatas čia ne prie ko. Taigi, jubiliatui padėka ir sveikinimai. Redakcijai linkėjimai: daugiau adekvatumo.

Taip susiklostė,       2019-01-6 16:50

kad esam iš polit.kalinių giminės,esam irgi nelabai patogūs.Ir kai parašai delfi komentarą,o tave liberalus jaunimas užpuola ir grasina teismais,visaip gąsdina ir baugina už nuomonę,tada kyla keistos mintys.Tas jaunimas,kuris šių polit.kalinių,kurie kiti ir jauni mirė,dėka turi gerą gyvenimą,tas jaunimas dergia ir grasina represijomis toms mintims,kurias mums perdavė kovotojai.

Kaip tinka gerb. Petrui jo jubiliejaus dieną       2019-01-6 13:45

šie prel. Mykolo Krupavičiaus žodžiai!:
„Politika yra kažkas šventa. Politika reiškia pasaulį tvarkyti pagal Dievo valią. Politika yra rūpinimasis kitais ir rūpinimasis visuma. Politika nėra pirmaeilis rūpinimasis savo paties gerove, bet bendruoju gėriu. Politika reiškia uždavinį,
kurį mums yra nurodęs pats Dievas. Nė vienas žmogus negali pačiose savo vidaus gelmėse jaustis tiek atsakingas už pasaulio formavimą, kaip katalikas,
kuris yra pašauktas dirbti pasaulio išganymui, o kartu ir savo paties išganymui.”
********************************************************************************
Teatlygina, gerb. Petrai, Jums Viešpats malonių, kurių esate labiausiai reikalingas, gausa už Jūsų darbus dėl bendrojo gėrio - Lietuvos - per tai ir pasaulio - išganymo!
Dėkoju Dievui ir likimui, kad teko Jus sutikti, už Jūsų narsą stovint tiesos sargyboje, ypač dėl Lietuvos laisvės Dvasioje, nuolatinį budėjimą maldoje. NK

Algimantas Zolubas       2019-01-6 12:09

Lietuvos ĄŽUOLUI ilgiausių metų!


Rekomenduojame

Ramūnas Aušrotas. LRT iškraipė tekstą – popiežius Pranciškus pasakė: „Jie turi teisę būti šeimos dalimi“

Giedrė Barčkutė. Ar konservatoriams pavyks laimėti katalikų rinkėjų balsus?

Vytautas Radžvilas. Netikėjimo kaina: juk ir mes tai galėtume

Romas Lazutka. Nebus gerovės, kol vieni kitus laikysime kvailiais (apie 13 pensiją ir ne tik)

Audrius Bačiulis. Naujienos iš Karabacho fronto

JT piktnaudžiavimas žmogaus teisėmis (I)

Vytautas Sinica. Švedija: multikultūralizmo grimasos

Algimantas Rusteika. Didvyriai ir nesuprasti genijai opozicijoje, o niekšai, kvailiai – valdžioje

Agnė Širinskienė. Kas būna, kai prišneki apie svainio partiją

Popiežius Pranciškus apie neoliberalizmą

Algimantas Rusteika. Didvyriai ir nesuprasti genijai opozicijoje, o niekšai ir kvailiai – valdžioje

Švedija keičia kursą – jungiasi prie rytų europiečių: policija prabilo apie „grėsmę sistemai“, griežtinti įstatymus reikalauja net buvęs ABBA narys

Eidamas 101-uosius metus mirė partizanas Jonas Svilainis-Liūtas

Liudvikas Jakimavičius. Papolitikuokim

Tikėjimo mokymo kongregacija: Tikintieji turi žinoti – ant kortos statoma moralinės tvarkos esmė, susijusi su visapusiška žmogaus gerove

Geroji Naujiena: būti Jo

Andrius Martinkus. 1/10, arba Mintys po rinkimų

Nacionalinis susivienijimas: dėl kandidatų parėmimo antrajame Seimo rinkimų ture

Vytautas Radžvilas. Apie valdomą ir tikrąjį antisistemiškumą

Algimantas Rusteika. Praradom balsą

Agnė Širinskienė. #MeloKojosTrumpos

Andrius Švarplys. Apie rinkimų rezultatus trumpai

Audrius Bačiulis. Geras švogeris ir už giminę geresnis

Vytautas Sinica. Apie neva politizuotą Genocido ir rezistencijos tyrimų centro darbą

Andrius Švarplys. Žlunga kitas didelis mitas: kad islamas nekelia didelių problemų

Irena Vasinauskaitė. Rinkimai ar pilietinės visuomenės koma?

Ramūnas Aušrotas. Išgyvenom dar vieną dieną?

Rasa Čepaitienė. Kelios pastabos apie rinkimus ir NS pasirodymą juose

Almantas Stankūnas. Liberalusis mitas apie laisvę

Svainio džiaugsmai: „Sveiki atvykę į naują Lietuvą“, arba „Pagaliau galime tikėtis vienalyčių santuokų įteisinimo, pasipriešinimo išmokoms ir paša…“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.