Dienos aktualija, Propagandos ir ideologijos analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Demokratija ir valdymas, Profsąjungos, Piliečių akcijos ir iniciatyvos

Lietuvos krikščionių darbuotojų profesinės sąjungos pareiškimas dėl COVID-19 valdymo Lietuvoje

Tiesos.lt redakcija   2021 m. rugpjūčio 14 d. 17:01

5     

    

Lietuvos krikščionių darbuotojų profesinės sąjungos pareiškimas dėl COVID-19 valdymo Lietuvoje

Dalijamės Lietuvos krikščionių darbuotojų profesinės sąjungos pareiškimu dėl COVID-19 valdymo Lietuvoje.

Lietuvos krikščionių darbuotojų profesinės sąjungos pareiškimas
Dėl COVID-19 valdymo Lietuvoje

Atsižvelgiant į tai, kad:

Visuomenės sveikata yra vienas pamatinių gėrių, sudarančių bendrąjį visuomenės gėrį. Valstybės valdžia turi imtis reikalingų veiksmų tam, kad būtų apsaugotas ir puoselėjamas visos visuomenės bendrasis gėris. Tačiau visuomenės bendrasis gėris negali būti puoselėjamas visos visuomenės ar atskirų jos grupių pamatinių teisių sąskaita. Kai vienos visuomenės grupės interesai yra užtikrinami kitos visuomenės grupės teisių sąskaita, gėriai, kuriuos tokiu būdu siekiama apsaugoti, nustoja būti bendruoju gėriu ir tampa tik atskirų interesų grupių gėriu.

Joks žmogus neturi patirti valstybės sankcijų, tiesioginio ar netiesioginio spaudimo visuomenėje ar savo profesinėje aplinkoje todėl, kad naudojasi jam priklausančiomis žmogaus teisėmis.

Suprantame, kad visos teisės gali turėti ir turi ribas. Pritariame nuostatai, kad žmogaus teisėmis turi būti naudojamasi atsakingai ir atsižvelgiant į visos visuomenės bendrąjį gėrį. Teisės tam tikrais atvejais gali būti ribojamos. Vienos teisės, atsižvelgiant į jų prigimtį, gali būti ribojamos daugiau nei kitos. Kai kurioms teisėms ribojimai galimi tik minimalūs ir taikomi tik itin retais bei išimtinais atvejais. Tačiau bet kokie teisių apribojimai, tam kad jie būtų teisėti, turi būti proporcingi ir taikomi ne daugiau, nei būtina.

Žmogaus teisė į kūno neliečiamumą yra viena pačių fundamentaliausių žmogaus teisių, glaudžiai susijusi su teise į pagarbą žmogaus orumui. LR Konstitucijos 21 straipsnis nurodo, kad „žmogaus asmuo neliečiamas“. O Lietuvos ratifikuotos Konvencijos dėl žmogaus teisių ir orumo apsaugos biologijos ir medicinos taikymo srityje (Ovjedo konvencija) 5 straipsnis įtvirtina fundamentalią nuostatą, kad „Kiekviena intervencija sveikatos srityje gali būti atliekama tik gavus atitinkamo asmens laisvai duotą ir informuotumu pagrįstą sutikimą“.

Taip pat Ovjedo konvencija įtvirtina nuostatą, kad žmogaus teisė į kūno neliečiamumą negali būti aukojama daugumos interesams ar didesnei dalies visuomenės gerovei. Konvencijos 2 straipsnis nurodo, kad žmogaus interesai ir gerovė yra svarbesni už išimtinius visuomenės ar mokslo interesus.

Atkreipiame dėmesį, kad

Darbo kodekso 30 straipsnyje įtvirtinta nuostata, kad „Darbdavys privalo sukurti tokią darbo aplinką, kurioje darbuotojas ar jų grupė nepatirtų priešiškų, neetiškų, žeminančių, agresyvių, užgaulių, įžeidžiančių veiksmų, kuriais kėsinamasi į atskiro darbuotojo ar jų grupės garbę ir orumą, fizinį ar psichologinį asmens neliečiamumą ar kuriais siekiama darbuotoją ar jų grupę įbauginti, sumenkinti ar įstumti į beginklę ir bejėgę padėtį“ privalo būti taikoma ir darbuotojo apsisprendimo pasinaudoti savo žmogaus teise atsisakyti medicininės intervencijos į jo kūną.Tai apima ir teisę atsisakyti skiepytis nuo COVID-19.

Dideli susirūpinimą kelia tai, kad tarp Vyriausybės siūlomų kovos su pandemija priemonių yra ne tik priemonės, kurios tiesiogiai susiję su pandemijos valdymu, bet taip pat ir priemonės, kuriomis siekiama daryti spaudimą ir taikyti sankcijas asmenims, kurie nusprendė pasinaudoti savo žmogaus teisėmis. Toks spaudimo atsisakyti žmogaus teisių, kurios nėra apribotos, metodas kelia didelę grėsmę patiems teisinės valstybės pamatams ir sukuria itin pavojingą netiesioginio neteisėto žmogaus teisių ribojimo precedentą.

Taip pat didelį susirūpinimą kelia informacija, kad vis daugiau darbdavių, reaguodami į Vyriausybės siunčiamus politinius signalus, pradeda daryti darbuotojams tiesioginį ar netiesioginį socialinį, psichologinį, ekonominį spaudimą, versdami juos skiepytis prieš jų valią arba išeiti iš darbo.

Tiek darbuotojai, tiek visuomenė turi teisę priešintis bei protestuoti įstatymų numatytomis formomis prieš darbdavių ar valdžios neteisėtą tiesioginį ar netiesioginį spaudimą atsisakyti fundamentalių žmogaus teisių.

Esame įsitikinę, kad bet koks protestas ar pilietinis pasipriešinamas neturi prasilenkti su civilizuotos visuomenės normomis, pagarba kiekvieno žmogaus (įskaitant valdžios pareigūnų) orumui ir teisėms. Bet kokie su teisėtumu ir civilizuotos visuomenės normomis prasilenkiantys protestai, chuliganiški veiksmai padaro didelę žalą visai visuomenei ir užkertą kelią ieškoti racionalaus sprendimo bei visuomenės sutarimo. Todėl griežtai nepritariame necivilizuotoms ir neteisėtoms protestų formoms ir raginame visuomenę nepalaikyti tokių protesto formų.

Sykiu raginame Vyriausybę, kad jos Covid-19 valdymo sprendimuose nebūtų priemonių, kurios iš esmės skirtos daryti spaudimą bei de facto taikyti sankcijas piliečiams, kurie pasinaudojo savo konstitucinėmis bei žmogaus teisėmis ir atsisako skiepytis.

Raginame Vyriausybę dėti pastangas ieškoti subalansuotų ir proporcingų sprendimų bei vengti bandymų pasitelkus sankcijas iš jėgos pozicijų spręsti sudėtingą pandeminę situaciją taip dar labiau supriešinant visuomenę.

Lietuvos krikščionių darbuotojų profesinė sąjunga

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Kis       2021-08-14 23:00

stokite salimais tu ,kurie jau nieko nebijo.Pareiskimus galite rasyti nors kasdiena,jie nei skaito ,nei atraso.Kviete opozicija Simonyte su broileriu,ar atejo ir tai niekam nesukele pasipiktinimo.Isivaizduojate,kad neateitu Skvernelis su Karbauskiu?Sunkiai,uzmetytu kotletais.Stai kas mums nesa saule ,kiera ,mazai besviecianti ir tai tik gaujelems.Baigesi katino dienos reikia ne rasyti ,bet imti puodus,keptuves,(kas ten dar skamba)ie eiti kasdiena,neisdris surezisuoti “riausiu"visdelto treniruotas bernasir moteris,nors Venckienebuvo teisiama,kad karate ar sambo pasaulio izymybe nuokautavo?

Tai balsas tyruose       2021-08-14 19:49

Ši valdžia į šitą pareiškimą niekaip neatsižvelgs. Jai reikia smurto, tikro ar suvaidinto, kad galėtų uždėti tautai dar kietesnį apynasrį. Deja, bet kažkaip prisigyvenome iki TOKIOS valdžios.

Kaip patraukti atsakomybėn tuos,       2021-08-14 18:35

kurie pažeidė Ovjedo konvencijos 5 straipsnį, įtvirtinantį fundamentalią nuostatą, kad „Kiekviena intervencija sveikatos srityje gali būti atliekama
TIK gavus atitinkamo asmens LAISVAI duotą ir INFORMUOTUMU pagrįstą sutikimą“?!
Taip pat pažeidžiančius Ovjedo konvencijos įtvirtintą nuostatą,
kad žmogaus teisė į kūno neliečiamumą NEGALI BŪTI AUKOJAMA DAUGUMOS INTERESAMS
ar didesnei dalies visuomenės gerovei.
Juk Ovjedo konvencijos 2 straipsnis nurodo, kad žmogaus interesai ir gerovė yra svarbesni už išimtinius visuomenės ar mokslo interesus.
*******************************************************
Vakarų civilizacijos neatšaukiama norma:
valstybė žmogui, bet ne žmogus valstybei.
Tad šio pamatinio santykio apvertimas gali būti tik iš melo tėvo.
Ne valstybė stos į Dievo Teismą, o konkretūs asmenys.

vyksta islamizacijos procesas       2021-08-14 18:12

Už tai šitų marmalų gali atsisakyti nelegalai (dėl savo religijos ar moralinių priežasčių), o mums per prievartą bruka tą šlamštą.

pradžiai tegu pasikrikštiya valdžia       2021-08-14 17:58

tikrai nekrikštai (komunistų, kgbistų - ateistų merginos) valdžioje
o paskui jau bandyt reikalaut iš jų krikščioniško elgesio smile

Rekomenduojame

Vengrijos šeimų ministrė K.Novak: daugiau nei 70 tūkst. šeimų suteiksime paramą būsto renovacijai

Ramūnas Aušrotas. Reikia panaikinti Valstybinę vaiko teisių apsaugos tarnybą

JAV mažėja gyventojų parama griežtesnei ginklų kontrolei

Lenkijos vyriausybė mažins mokesčius kurui, dujoms ir elektrai

Linas Karpavičius. PSO susitarimas dėl pandemijos gali apriboti žmogaus teises

Austrijoje vyko protestai prieš privalomus COVID-19 skiepus

JAV vidurinių mokyklų bibliotekose – pornografinio turinio knygos

Kai laisvoje šalyje reikia dėkoti už drąsą kalbėti…

Austrija neklauso abejojančių dėl eutanazijos

Kalifornijos miestas pritarė pasiūlymui atmesti bet kokius valstijos ar federacinius nurodymus dėl Covid

Vytautas Sinica. Marazmai tęsiasi

Didelė demonstracija prieš vakcinų pasus Gioteborge, Švedijoje

Kun. Nerijus Pipiras. Bronius Laurinavičius: Tiesos skambesio vedamas

Romas Lazutka. Mūsų pasivažinėjimams gamtą tesaugo varguoliai

Olga Vėbrienė. Nusikaltimų gamtai nebetirsime?

Sveikatos teisės institutas. Premjera: „Aš esu mes. Išlikti žmogumi“

Liudvika Meškauskaitė. Pasitikėjimo Lietuvos žiniasklaida problema C-19 pandemijos laikotarpiu

Žodžio laisvė svetur – Kolumbijoje socialinių tinklų žvaigždė apgynė savo tradicines pažiūras į šeimą

Memorialas Kryžkalnyje bus papildytas naujomis partizanų pavardėmis

Kardinolas Sigitas Tamkevičius. Atsitieskite ir pakelkite galvas – I Advento sekmadienis

Kunigo Broniaus Laurinavičiaus paminėjimas

Lenkijos premjeras siunčia vaizdo žinutę: mes giname Europą

Iššūkis gyventi pagal sąžinę

Vytautas Sinica. Apie architektūrą

Vidas Rachlevicius. E. Macronas ir A. Lukašenka. Lyginti negalima, bet palyginkim

Pasaulis ir Lietuva: Lenkija dėmesio centre/Ukraina ginkluojasi/Landsbergis pagirtas JAV

Amerikoje daugėja pastorių, dėl pandemijos norinčių nutraukti nuolatinę tarnystę

Ramūnas Aušrotas. Nauja sąvoka Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatyme

Kyle Rittenhouse byla. Žiniasklaida pateikė realybės neatitinkančią versiją

Almantas Stankūnas. Ar jis ir Co yra diplomatai ar Rusijai ir Vokietijai naudingi joms dirbantys idiotai?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.