Visuomenės pokyčių analizė, Istorija, Demokratija ir valdymas, Piliečių akcijos ir iniciatyvos

Lietuvos išlikimo receptas: kunigo Roberto Grigo kalba minint 30-ąsias istorinio 1987-ųjų rugpjūčio 23 dienos mitingo metines

Tiesos.lt redakcija   2017 m. rugpjūčio 25 d. 2:10

16     

    

Lietuvos išlikimo receptas: kunigo Roberto Grigo kalba minint 30-ąsias istorinio 1987-ųjų rugpjūčio  23 dienos mitingo metines

1987 m. rugpjūčio 23 d. mitingas prie Adomo Mickevičiaus paminklo – pirmoji vieša antisovietinė, valdžios nesankcionuota demonstracija po 1972-ųjų „Kauno pavasario“, sutraukusi apie tris tūkstančius dalyvių. Tąkart mitinge pirmą sykį buvo viešai pasmerktas Molotovo-Ribbentropo paktas ir jo slaptieji protokolai.

Pirmoji kalbėjusi s. Nijolė Sadūnaitė apkaltino Staliną ir Hitlerį dėl jų įvykdytų nusikaltimų žmogiškumui bei Baltijos valstybių okupacijos, Robertas Grigas savo kalboje paneigė sovietinės propagandos mitą, kad prisijungimas prie SSRS buvo savanoriškas Lietuvos sprendimas, o Vilniaus akademinio dramos teatro dekoratorius Vytautas Jančiauskas atvirai pareikalavo atkurti Lietuvos nepriklausomybę.

Šių metų rugpjūčio 23-ąją, minint 30-ąsias istorinio 1987-ųjų mitingo metines, žodis buvo suteiktas ir anų įvykių dalyviui, vienam iš tuometinio mitingo organizatorių kunigui Robertui Grigui. Jūsų dėmesiui siūlome šiemetinę kunigo Roberto Grigo kalbą:

Video autorius – Stanislovas Jakimavičius.

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

yangpeng       2018-05-3 13:00
chanyuan       2017-09-5 3:58
Antanui       2017-08-28 16:48

o kur jūs dar matėte paskelbtą kunigo Roberto Grigo kalbą?

Antanas       2017-08-28 16:25

Kun. R. Grigui reikėjo atkalbėti ir nueiti su buvusiais, o disidentą P.Gražulį palikti vieną kaip karį lauke. Iš kun. R. Grigo tai jau nesolidaru. Tad jo kalbą platina, o P. Gražulio ne. Šito netgi nėra vadinamoje “TIESOS.LT”

landsbergiui       2017-08-27 12:51

kodėl paslėpiai kgbistus dar 75 m.?

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2017-08-26 16:49
dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2017-08-26 3:25

Sunku patikėti, kad žmogui, šiuo atveju Petrui Gražuliui, kuris prisidėjo organizuojant 1987 m. rugpjūčio 23 d. mitingą prie Adomo Mickevičiaus, nebuvo leista kalbėti? Ar taip ir buvo. Kas matė, gal gali tiksliau aprašyti tą epizodą? Ačiū.

Sunku patikėti… bet galima patikėti, nes net Seime signatarui Algirdui Endriukaičiui buvo užčiaupta burna. Apie tai galite pasiskaityti 2017-04-05 straipsnyje “Okupanto žiurkės” (http://www.ekspertai.eu/okupanto-ziurkes).

Julius Puras       2017-08-26 0:36

” kuo gali užsiimti kiekvienas “mažas” žmogus: neįsileisti į save to sovietizmo / bolševizmo kaip ir liberalizmo” bėda tame kad tai jau tapo fantomininės sąvokos. Tai yra kiekvienas tardamas tuos žodžius mato skirtingus vaizdus. Kreivų veidrodžių melo, skurdo ir apgavysčių šalyje dauguma žmonių net nepajuto kaip tapo hipokritais.

Julius Puras i 15:00       2017-08-25 16:22

Apsidairyk žmogau aplinkui vien melas. Kiek suprantu tai tas melas jums nervus nuramina į Grigas jums tuo gerai kad jau tampa abejingu neteisybėms ir melui.
Kas dėl mikrofono išjungimo tai aš niekam jo neišiungiau ir niekam burnos neužčiaupiau taip kad burbeklis-ė esate jūs.

Ei, burbekliai       2017-08-25 15:00

gal dar paaiškinsite, kuo ji “įdomesnė”?
Gal kovingesnė?
Kad padirgino nervus - taip, sutinku, bet koks turinys: juk išrėkė jau šimtąjį kartą tą patį, ką esame girdėję / skaitę / patys pagalvoję 99 kartus ar dar daugiau.
ir ką tas išrėkimas pakeitė? sužinojote, ką turite daryti?
buvo paskutinis lašas, kad apsispręstumėte imtis politinės-visuomeninės veiklos?
ėmėtės ką nors daryti: kad ir apginti kokį antstolio, viršininko persekiojamą žmogelį? padėsite tinkamai surašyti skundą toms instancijomis, kurios turi teisę patikrinti, ar nepažeisti įstatymai, pvz., Seimo kontrolieriams? ar skųsite šių kontrolierių neveiksnumą Seimui, Administraciniam teismui ir t.t.? apie tai rašysite tekstus ir visą tą kartu su tuo šiaip vienišu žmogeliu patirtą absurdą viešinsite, kaip tai daro, pvz., Vasinauskaitė?
man Grigo kalba nepalyginamai vertingesnė, nes duoda orientyrus, kuo gali užsiimti kiekvienas “mažas” žmogus: neįsileisti į save to sovietizmo / bolševizmo kaip ir liberalizmo, mesti alkolio “kultūrą”, burtis į bendruomenes, palaikyti tuos, kurie ne tik šaukia, bet ir praktiškai veikia, puoselėti savo tradicijas, atstovėti šeimos vertybes - ir ne tik prieš rinkimus ar kai filmuoja kameros, bet kiekvieną dieną, kad mūsų vaikai - ne tik savi, bet ir “svetimi” - užaugtų nesužaloti, su stuburu, drąsūs pakovoti už savo įsitikinimus ne tik anoniminiuose komentaruose.
P.S. Tai, kad išjungė jam mikrofoną, buvo kvailystė - tipiška konservatoriška kvailystė, bet tą su savo oponentais darytų visi, kieno rankose atsidurtų mygtukas, t.y. ir jūs, burbekliai. tai kuo jūs skiriatės? kad neturite mygtuko? 

Julius Puras       2017-08-25 14:39

Kur kas įdomesnė Gražulio kalba. Apie tai kad uzurpuota demokratija ir nėra laisvės. Visai kaip sovietų laikais. Ir dar blogiau. Čia būtų į komunizmo dėstytojo Landsbergio ir jo grupuotės puse kaip uzurpantu puse.

Kur P.Gražulio kalbos įrašas?       2017-08-25 14:22

Nors pačiam 1987 m. mitingo organizatoriui disidentui Petrui Gražuliui landzbergio apsauginis išplėšė iš rankų mikrofoną ir neleido pasisakyti po 30 metų, bet vis tik Gražulio kalbą pavyko įrašyti kitu būdu, kodėl ją “Tiesa” nepatalpino? Ar tai draudžiamas vaisius? Ar “Tiesa” visas kalbas derina su landzberginiu grybu?

Teisus Radžvilas- dabarties vertinimo nebuvo...       2017-08-25 9:56

Mitingas buvo skystas ir provaldiškas.Jokios tiesos apie Lietuvą ir tautą , judančias olig. santvarkos dėka į bedugnę, nebuvo.Kalbos apie rusų tautos ligas ir blaivybę yra tik ritualas, kuris neverčia mūsų telktis…

skystoka       2017-08-25 8:06

kaip Grigui. Matyt pareigos įpareigoja ir gąsdina šalia sėdintis.

kur kgbisto skvernelio 240 milicininkų?       2017-08-25 7:03

kodėl valdantys komunistai-kgbistai leidžia tokias antirusiškas, antitarybines, antimarksistines, antipederastines kalbas?

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2017-08-25 2:38

Kaip visada puiki kun. Roberto Grigo kalba.


Rekomenduojame

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka pristato: knyga „Lietuvos partizanų valstybė“

Andrius Švarplys. Legenda

Vytautas Radžvilas. Apie lietuviškąjį čiukčio sindromą

Skiepų karai. Ramūnas Aušrotas: Klausimas tik toks: ar bus taikoma „grubi prievarta“, ar…

8-tosios Garliavos antpuolio metinės: neabejingi piliečiai ir vėl klausė: „Ar dar gyva Deimantė?“ Papildyta Neringos Venckienės komentaru

Eligijus Dzežulskis-Duonys. Kaip atkurti pašlijusią ES reputaciją?

Per 500 žmonių pasirašė laišką Lietuvos vyskupams dėl Komunijos dalijimo būdo

Liudvikas Jakimavičius. Gyvenimo redaktorius Covidas

Kerouaco vertėja Irena Balčiūnienė – apie Mykolaitį-Putiną ir kiekviena proga jį menkinantį Tomą Venclovą

Neringa Venckienė. Valstybė laikosi ant melo pamatų

Algimantas Rusteika. Gyvename linksmiau ir laisviau

Liudvikas Jakimavičius. Prisiklausėme

Jonas Švagžlys. Apie opozicijos atstovų sekamas sėkmės istorijas

Rasa Čepaitienė. Mažumų valstybė

Vytautas Sinica. Būtina naikinti Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą

Rasa Čepaitienė. Čiukčiai prie Baltijos

Geroji Naujiena: Tiesos Dvasia – mūsų Globėjas

Algimantas Rusteika. Įtampą žūtbūt reikia išlaikyti

Povilas Urbšys. Apie opiumą liaudžiai ir Jo Ekscelenciją

Arūnas Gumuliauskas. Minint Steigiamojo Seimo šimtmetį

Povilas Gylys rekomenduoja. Apie zuikius ir valstybę

Istorikas Artūras Svarauskas apie Steigiamojo Seimo šimtmetį

Vytautas Sinica. Ironiška – nemirtinga neteisingai mąstančiųjų persekiojimo dvasia atgimsta sovietmetį tyrinėjančių galvose

Lietuvos Respublikai – 100! Gabrielės Petkevičaitės-Bitės žodis pirmajame Steigiamojo Seimo posėdyje

Vytautas Sinica. „Ne, vaikas nėra kolektyvinė mūsų visų atsakomybė“

Kaip iš Neringos Venckienės namų buvo pagrobta Deimantė Kedytė – dalijamės vaizdo įrašu ir Karolio Venckaus komentarais (video)

Algimantas Rusteika. Pasislėpti nepavyks niekam

Marijos radijas: Ar esama realių priežasčių pilietiniam judėjimui laisvoje šalyje, demokratinėje santvarkoje?

Rasa Čepaitienė. Kito žvilgsnyje

1972-ųjų gegužės 14-oji, Kaunas: Romas Kalanta ir kalantinės

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.