Ugdymo politika, Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai

LGBT braunasi į mokyklas

Tiesos.lt siūlo   2022 m. birželio 2 d. 20:06

5     

    

LGBT braunasi į mokyklas

Justina Gafurova | respublika.lt

LGBT „bendruomenė“ taikosi vis į jaunesnius. Neseniai buvo pristatytas projektas, kviečiantis moksleivius burtis į LGBT grupes mokyklose. Šilutėje panašus klubas jau veikia. Apie tai išgirdę mokinių tėvai pakraupo ir sako, kad seksualinių mažumų lytinė orientacija tampa priežastimi pulti bendramokslius ir net pedagogus.

Į „Vakaro žinias” kreipėsi Šilutės Vydūno gimnazijos mokinio mama, išgirdusi, kad mokykloje veikia LGBT grupė, o tėvai apie tai nieko nežino. „Kad mokykloje veikia kažkoks LGBT klubas papasakojo sūnus. Pasirodo, apie jį žino visi mokiniai ir mokytojai. Tik nesuprantu, kodėl nežino tėvai?” - stebisi Jolanta (tikras vardas ir pavardė redakcijai žinomi - aut. past.).

Jolanta sako, kad apie LGBT klubą moksleiviams sužinojusi kone atsitiktinai: „Mokykloje vyko susirinkimas, kuriame dalyvavo moksleiviai. Jo metu buvo keičiamasi įvairiomis idėjomis. Vienos mergaitės idėjai nebuvo pritarta, ir ji supykusi užsipuolė vaikus bei mokytoją, sakydama, esą jos idėjai nepritariama dėl to, kad ji yra kitokios orientacijos ir priklauso LGBT klubui. Ji sakė, kad yra diskriminuojama, nes - lesbietė. Nors susirinkime buvo sprendžiami su tuo nesusiję klausimai.”

Spaudimu užsiima ir pedagogai

Pasak Jolantos, apie LGBT moksleivių ir juos palaikančiųjų grupę žino vaikai ir pedagogai, tačiau ne visi tėvai.

„Niekada apie tai nebuvau girdėjusi. Net tėvų komitetas apie tai nieko nežino. Aš, kaip mama, norėčiau, kad tėvai būtų informuojami apie tokius dalykus.

Manau, kad mokyklos bendruomenė turėtų spręsti, ar leisti tokiam klubui veikti mokykloje, jeigu tokia iniciatyva kyla. Juk tai susiję su nepilnamečiais vaikais.

Man pačiai yra tekę dirbti su jaunimu, susijusiu su LGBT. Vėliau šie jauni žmonės turėjo daug psichologinių problemų. Jaunimas labai imlus tokiems dalykams, kurie pristatomi kaip naujovė, mada. LGBT šiuo metu yra tarsi madinga, vaikams diegiama, jog tai yra gerai. O tie, kurie nepalaiko jų, yra puolami. Todėl manau, kad mokykloje tokiems klubams tikrai ne vieta”, - sako Jolanta.

„Situacija tokia, jog ir patys moksleiviai jaučiasi nejaukiai. LGBT nepalaikantys ar kritikuojantys yra smerkiami. Tai ypač suaktyvėjo nuo pernai. Ir iki tol buvo kitokios pakraipos moksleivių, bet jie taip nesiviešino, dabar netgi provokuoja kitus vaikus. Negana to, yra pedagogų, kurie tam labai pritaria. Vaikai pasakoja apie konkrečius atvejus, kai mokytojai beveik terorizuoja moksleivius jungtis į LGBT klubą, kitaip mažins pažymius”, - pasakojo Jolanta.

Gavo ir finansavimą

Gali būti, kad LGBT grupė Šilutėje yra Tolerantiško jaunimo asociacijos pernai pristatyto projekto „Rainbow Challenge” („Vaivorykštės iššūkis” - liet.k.) dalis. Kaip nurodoma projekto pristatyme, tai yra klubai, aktyviems ir pilietiškiems moksleiviams, norintiems prisidėti prie Lietuvos mokyklų tapsmo tolerantiškesnėmis ir saugesnėmis visiems moksleiviams.

Į „Rainbow Challenge” klubą prisijungę moksleiviai, kartu su mokytoju-kuratoriumi, organizuoja aktyvizmo, švietimo ir paramos veiklas visai mokyklos bendruomenei ir taip kovoja su mokykloje pasireiškiančiais homofobijos, transfobijos, seksizmo, rasizmo paplitimu bei neapykanta neįgaliesiems ir kitoms socialiai pažeidžiamoms grupėms. Šias grupes steigti kviečiami 9-12 kl. moksleiviai.

„Rainbow Challenge” klubai veikia moksleivių lyderystės principu - klubui priklausantys moksleiviai vadovauja patys sau - tik jie sprendžia, kokius klubo tikslus išsikelti, kokias veiklas vykdyti ir į ką orientuotis”, - rašoma tolerantiško jaunimo asociacijos svetainėje.

Pernai rudenį pristatant šį projektą, buvo pranešta, kad šiuo metu Lietuvoje jau veikia vienas toks klubas - Šilutėje. Projektą finansuos „Aktyvių piliečių fondas”, kurį administruoja nevyriausybinių organizacijų - VšĮ „Atviros Lietuvos fondas”, VšĮ „OSFL projektai” ir VšĮ „Geri norai” - konsorciumas.

„Vakaro žinioms” susisiekus su Tolerantiško jaunimo asociacijos vadovu Artūru Rudomanskiu, plačiau papasakoti apie vykdomą projektą jis atsisakė. Beje, jo vadovaujama asociacija pateikia pavyzdžius veiklų, kurias moksleiviai gali vykdyti, susibūrę į tokį klubą. Tarp jų yra įvairios diskusijos, paskaitos apie diskriminaciją, protmūšiai apie LGBT, peticijos prieš žeidžiančių žodžių vartojimą.

Į mokyklą klubo neįleido

Susisiekus su Šilutės Vydūno gimnazijos direktore Marina Stirbiene, ši patvirtino, kad Šilutėje veikia jaunimo LGBT grupė.

„Mūsų mokykloje šitas klubas neveikia. Mokykloje turime emocinio ugdymo pamokas, kurių metu moksleiviai paprašė pasikalbėti šiomis ir kitomis opiomis temomis dalyvaujant psichologei ar etikos mokytojai ir tam skirtose erdvėse. Buvo parašytas projektas, kurio pagrindu mokykloje sukurtos kelios erdvės pokalbiams ne tik šiomis temomis, bet ir apie karjerą ar kitais jiems rūpimais klausimais.

Bet toks klubas mokykloje neveikia. Kiek žinau, jis veikia mūsų rajone. Ten jie turi galimybę dalyvauti klubo veikloje.

Rudenį, regis, spalio mėnesį, keli vaikai buvo atėję pas mane ir sakė, kad yra moksleivių, kurie norėtų jungtis prie šios veiklos, ir prašė klubui suteikti patalpas mokykloje. Pagrįstai atsisakėme, nes buvo pandeminė situacija, mokykloje taip pat veikia sporto būreliai, meno mokykla, tad patalpos ir taip užimtos. Be to, nemanau, kad mūsų mokykla turi būti to klubo būstinė. Visos veiklos mokykloje reglamentuojamos ir reikia žinoti, dėl ko tai daroma”, - sakė M.Stirbienė.

Direktorė patikino, kad jų mokykla su Tolerantiško jaunimo asociacija nebendradarbiauja, tačiau ši organizacija mokyklai žinoma: „Žinau, kad yra vaikų, kurie domisi tokiomis veiklomis, gauna nemažai informacijos iš šios ar kitos panašios organizacijos. Bet mokykla su jomis nebendradarbiauja.”

Paklausta, ar gali būti, kad mokykloje pedagogai primygtinai ragina moksleivius jungtis prie LGBT bendruomenės veiklų, direktorė sakė, kad apie tai negirdėjo. „Net neįsivaizduoju, kokia mokytoja galėtų taip elgtis. Neteko anksčiau apie tai girdėti nei man, nei mokyklos psichologei, kuri bendrauja su vaikais. Jeigu tėvai turi tokios informacijos, kviečiame kreiptis į mus ir mes būtinai aiškinsimės šią situaciją.”

Turi būti informuojami tėvai

„Vakaro žinios” kreipėsi į Švietimo, kultūros ir sporto ministeriją su klausimu, ar tikrai LGBT grupės gali veikti mokyklose ir ar apie tai turėtų būti informuojami moksleivių tėvai.

Pasak ministerijos, tokie „būreliai” neturėtų būti palikti savieigai. „Moksleiviai mokyklose gali susiburti į moksleivių klubus ar kitus panašius sambūrius, tai reguliuojama mokyklos lygmeniu, jos vidaus tvarkos taisyklėmis. Bet tai nėra palikta savieigai. Mokyklos vadovai, klasių vadovai, mokytojai ar kiti mokyklos darbuotojai turėtų kuruoti tokio sambūrio, klubo veiklą, be abejonės, informuoti moksleivių tėvus”, - nurodė ministerija.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

T0mas J.       2022-06-3 17:19

Globalistai nori sunaikinti tautines valstybes ir paversti žmones susvetimėjusiais vergais. Kaip sunaikinti valstybę? Sunaikinant šeimas, - darai žalą vaikams - darai žalą šeimoms. Tai dabartinių valdančiųjų siekis, jie vykdo Švabo užsakymą.
Visais įmanomais būdais viešinkite visi PAVARDES:
kas nepilnamečių organizacijose, mokyklose kuria homoseksualistų grupes? Mokinių tėvai turi žinoti šias pavardes! Štai kad ir Šilutės Vydūno gimnazijoje - juk moksleiviai žinot kas organizavo - parašykite čia pavardes - kas jie tokie?
Nebijokit, žmonės! Baimė yra didžiausia nuodėmė, stovėjimas po medžiu - didžiausia gėda.

Ale ot       2022-06-3 7:54

sukruto pedrylos,kaip kokie skeriai.Palinkesiu jiems pedrylisku ligu,te Dievius juos baudzia visokiais bezdzioniskais grazumynais.Fui,kakos.Idomu,kas bjauriau,pedalius ar kacapofilas..Deja,linkciau link pyderu.Kacapnia da slyksciau.Nuo pederastu da gali pabegt…

ah.ą       2022-06-3 2:26

nesigydantys hipofizės sutrikimų puola.

Al.       2022-06-2 22:40

,,mokyklų tapsmo tolerantiškesnėmis ir saugesnėmis visiems moksleiviams” - be abejo, tai nuslepiant nuo tėvų, kurie pagal apibrėžimą yra atsilikėliai, kenkiantys Partijos linijai.

,,Mokyklos vadovai, klasių vadovai, mokytojai ar kiti mokyklos darbuotojai turėtų kuruoti tokio sambūrio, klubo veiklą” - o kamikadzių veiklos jie neturėtų kuruoti?

Lietuvoje draudžiama komunistinė simbolika, bet komunistinė propaganda net skatinama.

Štai taip...       2022-06-2 21:01

Respublika.lt po šiuo straipsniu yra toks komentaras:
—————
Kol LGBT pederastynas negaus per snuky kaip xoxolu banderos ukrainoj
2022 birželio 01   22:46:19
tol ir naikins lietuva ir Lietuvos ateity jos vaikus
+ 210   - 7
—————
+ 210   - 7
Prorusiški aktyvistai labai aktyvūs, kai tuo tarpu lietuviški tik vos pakruta.
Ar ne čia visų lietuviškų bėdų šaknys?

Rekomenduojame

Teksaso Respublikonų partija priima prieš LGBT nukreiptą politinę platformą, remiasi tuo, kad būti gėjumi yra „nenormalu“

Almantas Stankūnas. Kiek kartų lipsime ant to paties neoliberalizmo stabo - viską atiduoti privačiam kapitalui, grėblio?!

Audrius Bačiulis. Kalbame apie rusų kultūrą kaip pavergimo įrankį

Bidenas kelia nerimą net demokratams

Krikščionis amerikietiško futbolo treneris laimėjo bylą JAV Aukščiausiajame Teisme – atleido iš darbo už maldą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (V)

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt šeštoji (birželio 29 diena)

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( III )

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.