Protestavusių piliečių persekiojimas

Leonas Merkevičius. Toliau nagrinėjama Garliavos seklių (anksčiau vadinta „perversmininkų“) byla

Tiesos.lt redakcija   2019 m. gruodžio 17 d. 13:18

9     

    

Leonas Merkevičius. Toliau nagrinėjama Garliavos seklių (anksčiau vadinta „perversmininkų“) byla

Gruodžio 16 d.  Lietuvos Apeliaciniame teisme toliau nagrinėjama Garliavos seklių (anksčiau vadinta „perversmininkų“) byla. Teisiama, pagal kaltinimus, N.Venckienės suburta ir jos vadovaujama organizuota grupė, sudaryta iš veikliausių N.Venckienės suburtos „pasipriešinimo stovyklos“ (kaltinime nuolat vartojamas terminas) aktyvistų. Pagrindiniai kaltinimai susiję su policijos saugomo agento – išteisintojo V.Keršio provokacija ir iš jos kilę; taip pat su policijos provokacija pozuojant „Timėjo“ kavinėje 2012 m. birželio mėn., kai reikėjo žūt būt surasti dingstį L.Stankūnaitei liudyti ne tiesiogiai teisme, bet nuotoliniu būdu, tikintis, kad „sekliai“ įdės saugomų asmenų nuotraukas prieš teismo posėdį. „Sekliai“ to nepadarė ir A.Cininui prieš posėdį teko išgerti kavutės ir nualpti, o posėdį atidėti. Žinoma, kaltinimuose šių sąsajų su A.Ū. byla nėra. Rašoma, kad „veiksmai buvo skirti surinkti pajėgas, ir, esant gausesnėms pajėgoms, nustatyti vietą, kur nuvyko policijos automobilis. (...) D.Kedytė buvo ieškoma, siekiant (...) ją neteisėtu būdu pagrobti ir vėl perduoti N.Venckienei“ (Prokurorės supratimu, galima pagrobti ir teisėtu būdu, kaip buvo pademonstruota 2012 m. gegužės 17 d.). „Šie veiksmai buvo skirti propagandos skleidimui, siekiant užsitikrinti visuomenės paramą pasipriešinimo stovyklos veiklai“.
Posėdžiuose verta sudalyvauti, įspūdžiai garantuoti.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Kis       2020-01-4 21:46

vis dar ieskoma,ko nepamete,kas tai nebaudziamumas ar idiotyzmas?Manau kad antras reiskinis.Siknoje smegenu o banditu tuo labiau nerasite,negi dar karta zensite i ta pacia geda?

o mes jiems atlyginimus mokame       2019-12-20 6:38

Amerikiečiai išbrokavo prokurorų nesąmones apie visokius sekimus, bet ši byla ir toliau iš inercijos darda. Nuostabiausiasis Aukščiausiasis teismas irgi nesugeba atkreipti dėmesio į esminį prieštaravimą.

Tomui       2019-12-18 12:00

Tai čia tokia ypatinga gaujos rūšis: gauja be vadeivos, veiklos organizatorių ir nurodymų davėjų. Yra tik gaujos nariai - nesamų nurodymų vykdytojai.

Ir jie dar kažką sapalioja apie nepagarbą teismams.

Tomas       2019-12-18 6:31

Venskienės suburta gauja teisiama be vadovės,nes amerika nedavė leidimo vadovės teismui.Tai ko vertas toks teismas spręskite patys,patys teisėjai iš savęs tyčiojasi.

Liberinas       2019-12-17 21:06

Šiuo metu neįmanoma susisiekt su V. Keršiu, nes jis su tokiom dviem rudutėm senikėm ir keletu fantastų,, vartodami kažkokius haliucinogeninius grybukus, kuria naujus mitus, apie ginkluotą pogrindį, kuris kėsinosi į valstybės gerbūvį ir neprigulimybę . Jei gaus pakankamą finansavimą, paskelbs tyrimo išvadas jau kitą mėnesį.

Tvankstas       2019-12-17 19:36

15:28 - Kitas posėdis numatytas sausio 31 d. 9.30, - skelbia Žiūrovas.

Žiūrovas       2019-12-17 16:20

Posėdyje tik buvo perskaityti pagrindiniai apeliacinių skundų momentai. Prokurorė skundė, kad per lengvai nuteista 1-oje instancijoje, apskundė išteisinimą dėl pasikėsinimo į suverenitetą, todėl bylą vėl galima vadinti Perversmininkų byla.

Kiti teigė, kad teismas buvo šališkas, reikalavo grąžinti bylą į 1-ą instanciją, arba grąžinti prokuratūrai taisyti kaltinamąjį aktą, arba išteisinti.

Kupčinsko padėjėja R.Baltuškienė eikalavo, kad prokurorė kaltinamajame akte nurodytų konkrečiai, kokius įstatymus ji savo veiksmais pažeidė. Teigė, kad nelaiko teismo sprendimo dėl vaiko perdavimu teisingu, ir kad teisiama dėl neabejingumo vaiko likimui. Ir kad jos perduota informacija nebuvo nei tarnybinė, nei jokia kitokia paslaptis. O policijos reputacijos ji ir norėdama sugadinti niekaip negalėjo (Policija buvo pareiškusi Baltuškienei civilinį ieškinį dėl esą jos veiksmais padarytos žalos, nes policijai teko panaudoti didžiules pajėgas šturmuojant Kedžių šeimos namus. Materialinės žalos klausimas atpuolė, nesupratau, ar teismas atmetė reikalavimą, ar pati policija atsiėmė, bet liko nematerialios žalos atlyginimo klausimas, nes esą dėl R.Ba;ltuškienės veiksmų policija liko durniaus vietoje ir taip sugadino savo reputaciją visuomenės akyse).

Kaltinamieji primygtinai reikalavo V.Keršio dalyvavimo, teisėja įpareigojo prokurorę pranešti Keršiui apie visų posėdžių grafiką ir užtikrinti jo dalyvavimą. Kitas posėdis numatytas sausio 31 d. 9.30, jame turėtų būti pereita prie įdomiosios dalies - įrodymų tyrimo.

Kur       2019-12-17 14:28

Skelbiama, kad vyks? Pranešama, kad toliau nagrinėjama byla. Čia informacinis pranešimas, o ne teismo posėdžio anonsas. Apsiverkiau po tvanksto komentaro…

Tvankstas       2019-12-17 14:21

Gruodžio 17 d. 14:18 skelbiama, kad teismo posėdis vyks gruodžio 16 d. 11:00.
Verkti ar juoktis nuo tokio paskelbimo ?


Rekomenduojame

Agnė Širinskienė. #MeloKojosTrumpos

Andrius Švarplys. Apie rinkimų rezultatus trumpai

Audrius Bačiulis. Geras švogeris ir už giminę geresnis

Vytautas Sinica. Apie neva politizuotą Genocido ir rezistencijos tyrimų centro darbą

Andrius Švarplys. Žlunga kitas didelis mitas: kad islamas nekelia didelių problemų

Irena Vasinauskaitė. Rinkimai ar pilietinės visuomenės koma?

Ramūnas Aušrotas. Išgyvenom dar vieną dieną?

Rasa Čepaitienė. Kelios pastabos apie rinkimus ir NS pasirodymą juose

Almantas Stankūnas. Liberalusis mitas apie laisvę

Svainio džiaugsmai: „Sveiki atvykę į naują Lietuvą“, arba „Pagaliau galime tikėtis vienalyčių santuokų įteisinimo, pasipriešinimo išmokoms ir paša…“

Robertas Grigas. Ir taip dabar 4 metus?! Kaip iškęsti…

Vytautas. Radžvilas. Ir vis dėlto mes gimėme ir subręsime Laisvei ir Lietuvai!

Andrius Švarplys. Draudimas agituoti neatitinka Konstitucijos

Algimantas Rusteika. Jau galiu kalbėti

Tomas Viluckas. Kokių žingsnių vertėtų imtis, kad iškiltų NS pagrindu jėga, kuri 2024 m. peržengtų 5 proc. barjerą?

Nida Vasiliauskaitė. Už ką balsuoji, o kas iš to išeina, arba Kas vadinama „laisvai demokratiškai išrinktos valdžios legitimumu“?

Vytautas Sinica. Mintys po rinkimų

Vytautas Radžvilas. Porinkiminė Nacionalinio susivienijimo spaudos konferencija Valdovų rūmuose: kodėl vertėjo?

Rinkimų rezultatai ir porinkiminės replikos: Ramūnas Aušrotas, Audrius Bačiulis (papildyta)

Algimantas Rusteika. Tai buvo tiesioginė provaldiška agitacija už valdžios partijas

„XXI amžiaus“ klausimai kardinolui Sigitui Tamkevičiui apie artėjančius Seimo rinkimus

Geroji Naujiena: Ir mes visa galime Tame, kuris mus stiprina

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.