Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Teismai, Protestavusių piliečių persekiojimas

Leonas Merkevičius. „Perversmininkų“ bylos naujienos

Tiesos.lt redakcija   2019 m. lapkričio 29 d. 12:51

14     

    

Leonas Merkevičius. „Perversmininkų“ bylos naujienos

Lapkričio 29 d. 9.30 Lietuvos apeliaciniame teisme. Iškilios teisėjos J.Čepukėnienės vadovaujama grupė teisia Garliavos informacijos rinkėjų “organizuotą grupę”, anksčiau vadintą perversmininkais.

Įdomu tai, kad būtent šią ypatingai nemokšiškai sulipdytą ir per visus galus byrančią bylą neseniai TV laidoje Kauno apygardos prokuratūros vadovas reklamavo kaip didžiulį prokurorų darbo pasiekimą, teigdamas, inter aliae, kad už informacijos rinkimą jau nuteista virš 10 asmenų. Žinoma, tai sąmoningas visuomenės klaidinimas, nes nuosprendis nėra galutinis ir įsiteisėjęs; tai viso labo tik pirmos instancijos neteisingumo vykdytojų „nuomonė“.

Intrigos momentas: ar teisme pasirodys (bus atvesdintas) bylos „ašinė figūra“ – policijos saugomas (bet jos neberandamas) teisingo liudytojo pareigas einantis Vitalijus Keršis, kuris vienintelis „viską prisipažino“ ir buvo išteisintas. Praeitame posėdyje įvyko šis tas netikėto: antrą kartą V.Keršiui neatvykus į posėdį, prokurorė Poškienė (galimai nekorumpuota), būdama teismo įpareigota užtikrinti V.Keršio dalyvavimą, staiga pakeitė plokštelę ir prašė posėdį daryti be jo. Tuo tarpu pats policijos nesurandamas jos saugomas agentas „selfinasi“ veidaknygėje ir deda patriotinius įrašus.

Tuo tarpu įdomu palyginti, kaip kaltinimus informacijos rinkimu vertino JAV teismas:

Teisėjas: „Gal jie ir vadina tai neteisėtu sekimu, bet man tai neatrodo teisinga, kad tokio tipo elgesys, būtent toks konkrečiai elgesys yra neteisėtas. Arba informacijos apie asmenis, kuriuos šie žmonės įtaria esant pedofilais, rinkimas, ar jų sąrašo sudarymas, kad grupės nariai galėtų rinkti informaciją apie tų asmenų privatų gyvenimą, netgi ją paviešindami. Aš to [t. y. neteisėto elgesio] neįžvelgiu, visiškai atvirai sakau, ir man reikia, kad jūs man tai paaiškintumėte. (…) Jūsų pateikti nusikaltimo pagrindimai yra silpni.“

Tai strateginė byla: negalėdami nuteisti dėl informacijos rinkimo N.Venckienės, neteisingumo sistemos tarnai mėgins ją nuteisti netiesiogiai, per šią bylą.

Spektaklis nemokamas, įspūdžiai garantuoti. Režisieriai ir atlikėjai, mano kuklia nuomone, verti Auksinio scenos kryžiaus. Verta apsilankyti!

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Vilė       2019-11-30 22:21

Kitą serialo dalį vaidins 2019 12 16 13 val. Nereiks nė anksti keltis.
Vakar ypač įdomus buvo momentas, kai buvo pareikštas nušalinimas prokurorei, už tai, kad Šiauliuose ji buvo pagauta kaltinamųjų berūkanti kontrabandines baltarusiškas cigaretes be banderolių.
Šiauliuose kontrabandos rūkorę nušalinti nepavyko. Matysim, ar atsilaikys ji gruodžio 16 dieną.
Man labai įdomu, nes Šiauliuose buvau to “incidento” liudininke smile

Matriona        2019-11-30 11:48

Pritariu labai protingam kamintatarui ,, kuris paskelbe kad avtorus nežina, katroj šaly vyko teismas .. Jug generolas tyrėjas Gailius išaiškino, kad Venskienie buvo suplanavusi užgrobti lektuva ir priversti nusileisti kokioje tai jai palankioje petu Amerikos šalyje .. Tedel teismas ir vyks toje palankioje šalyja .. bet tos šalies tapatibe yra tirimo paslaptis .. Nustatita, kad petu Amerikoje yra ne viena Vienskeniei palanki šalis .. Tai kaip galima kvesti i teisma ir nepasakiti kur viks teismas ?? Tai jau aišku kad avtorui neabchadima davgiau pasygilint nes matiti kad labai nori riajkštis ,, bet truksta elementaru žiniu ir pagarbos teismui.

Vilė stasiui       2019-11-30 0:19

Spektaklis buvo iš tikrųjų smagus. Nesigailiu anksti kėlusi ir nuvažiavusi pažiūrėti.

Perversmininkas       2019-11-29 22:23

Kas nežino: teisiamieji (ne visi) pirmos instancijos teise buvo teisiami taip pat ir pagal LR BK 122 straipsnį: “Vieši raginimai smurtu pažeisti Lietuvos Respublikos suverenitetą”. Iš čia ir pavadinimas: “perversmininkų byla”. Bet JAV kilus problemoms su N.Venckienės ekstradicija, imta skubiai šalinti visus “politinius” kaltinimus iš visų susijusių bylų. Dėl to šioje byloje teisiamieji pagal BK 122 str. buvo išteisinti, o to išteisinimo prokurorė neskundė. O, pvz. byla dėl Himno išniekinimo buvo pažodžiui perrašyta N.Venckienės mamai, bet ir ją teko išteisinti. Taip nebeliko “politinių” kaltinimų. Ką bendro tokie fokusai turi su teisingumu, žino tik patys fokusininkai. Visgi jie prisižais. Iš po kai kurių chalatų nepakenčiamai dvokia.

sąsiui        2019-11-29 18:10

Štai ir vėl sėkmingai apsivėmei. smile

stasys        2019-11-29 18:07

Jonui Ramanauskui .. jei žmogus pats paviešino savo asmenine informacija , Tamstelė ja susirinkdamas gali būti spakainas, jei tik ja saugai . Vienok neaišku , o gal tamsta stovi laiptinėje prie pašto dėžučių ir ‘gaudo’ svetimus laiškus iš banko ir t.t. ? tada kitas reikalas ..smile)

stasys        2019-11-29 18:01

Leonas Merkevičius aiškiai susipainiojo kurioje šalyje vyksta teismas . Vaje pasirodo ne Amerikoje ? tai kodėl kviečia spektakliui, gal tikisi kad tuos savo ‘pežalus’ galės jame pateikti kaip argumentus Teismui gynybos naudai ?  Va taip žmonės pas mus Lietuvoje ir gimsta ‘perversmininkai’ renkantis svetima neviešinama informacija , gal kokiai bankinei paskolai gauti svetima pavarde .smile) “Perversmininkas” ..kas gi šuniui dar pakels uodega jei ne Jis pats sau ? (klausimas filosofinis ).

> 16:55       2019-11-29 16:14

O kaip nubausti mokinuką (nepilnametį), renkantį informaciją rašinėliui apie jo bobutės vaikystėje mėgtas knygas? Nepilnametį juk saugo VTAT smile .

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2019-11-29 15:55

Citata: “....už informacijos rinkimą jau nuteista virš 10 asmenų.”
*
Visuomet prieš rašydamas straipsnelį renku informaciją. Tai kada pagaliau mane nuteis? Dar labiau, visi be išimties mokslininkai privalo būti nubausti, nes renka informaciją. Ir iš viso, tie kurie žiūri TV, klausosi radio ar kalbasi tarpusavyje PRIVALO būti nubausti, nes gauna, to tuo būdu ir susirenka informaciją apie pasaulį.
Taigi visi privalome būti nubausti, bet pirmiausiai tai tie išsigimėliai, kurie už informacijos rinkimą baudžia, nes nesurinkę informacijos negali nubausti.
Klausimas paprastas: Kada valdžios IŠSIGIMĖLIAI nustos būti visiškais idiotais?

dabar jau aišku       2019-11-29 15:47

Keli metai iki viso pedofilijos skandalo kažkokie į banditus panašūs ir prabangiais automobiliais važinėjantys tipai Vilniuje “užsirovė” ant skinų. Buvo sutarta muštis neviešoje vietoje. Suėjo muštis, o Keršis ten strakaliojo demonstratyviai parodydamas, kad turi užsikišęs pistoletą. Muštynės taip ir neįvyko, bet skinai labai stebėjosi dėl Keršio elgesio. Nematyta neregėta, kad skinas nešiotų pistoletą. Greičiausiai, tik traumatinį, bet ir to užtektų, jeigu įkliūtų mentams. Staugimo ir žviegimo viešojoje erdvėje apie “ginkluotą neonacistinę grupuotę” užtektų pusmečiui. Apie masinius areštus neverta ir kalbėti. Todėl dabar man atrodo, kad Keršis dar tada, kokiais 2006-2007 metais, jau buvo užverbuotas mentų ir kartais atlikdavo provokatoriaus vaidmenį. Nenustebčiau, jeigu ir tie “banditai” buvo apsimetę mentai, nes jie labai netikėtai užklydo į tokią vietą, kur tokie nesirinkdavo ir nebuvo laukiami. Dar labiau įtarimai sustiprėjo po to, kai Keršis pats įsivėlė į konfliktą su protestuojančiomis padugnėmis per Kovo 11 eitynes. Tada irgi buvo kalbama, kad jis kažkoks įtartinas.

Ramiros       2019-11-29 14:44

Absurdo teatras !  Visą svietą juokina .... Ir iš kur atsiranda tokių juokdarių ir kas juos valdo ? Oi, klausinėti nemažna ... Tikrai būtų labai juokinga, jei nebūtų graudu !

Žiūrovas       2019-11-29 13:58

Po spektaklio:
Prokurorė pranešė, kad Keršis komandiruotėje Olandijoje, apie posėdį informuotas, todėl galima daryti be jo.
Kaltinamieji protestavo. Banaitis pareiškė, kad Keršis viso proceso metu buvo valdomas prokuratūros ir policijos, o kadangi šis trikampis užlūžo, prokurorės tikslas dabar aiškus: kad Keršis nedalyvautų procese. Teisėja Čepukėnienė: gal jūs pasiūlysite receptą, kaip atvesdinti? Tai vaistų neturite, kaip atvesdinti?
Darius Kaminickas: Prašau jį atvesdinti, nes nežinau, ką čia gali teismas išsiaiškinti, kai jis yra vienintelis prisipažinęs gaujos narys.
Teisėjai pasitarę nusprendė šį posėdį daryti be Keršio, bet tolesniuose posėdžiuose spręsti dėl jo dalyvavimo būtinumo.
Toliau buvvo sprendžiama dėl nušalinimų. Kaltinamieji pareikalavo nušalinti prokurorę. Teismas, pasitaręs, kaip buvo absoliučiai aišku, jos nenušalino. Pačiai teks srėbti užvirtą košę.
Tada kaltinamasis A.Lobovas pareiškė, kad jo atžvilgiu prokurorė negali būti nešališka, kadangi prokurorės elgesys buvo svarstomas Generalinėje prokuratūroje pagal jo, A.Lobovo pareiškimą dėl kontrabandinių cigarečių rūkymo.
Prokurorė tik pakartojo, kad jos požiūris į A.Lobovą yra profesionalus, ir kad ji nėra šališka.
Teismas dėl šio epizodo sprendimą atidėjo kitam posėdžiui, kuris vyks gruodžio 16 d. 13 val.

Pupa       2019-11-29 13:43

Vadinasi, jei žinai apie daromą ar padarytą nusikaltimą, žinai tuos žmones, kurie daro nusikaltimus - neturi teisės nei stebėti, nei žiūrėti į tuos žmones ir jokiu būdu apie tą nusikaltimą neaptarinėti nei su kaimynu, nei su giminaičiu ir juo labiau - nesikreipti į prokurorus. Antraip būsi baudžiamas.

Tai dabar       2019-11-29 13:07

visi, kas pažįsta nors vieną pedofilą, turės bėgti į JAV ir tik tada kalbėti apie tai, ką žino? Nes Lietuvoje anksčiau ar vėliau pakiš po velėna?

Rekomenduojame

Vatikano sinodo svetainė švenčia homoseksualumą ir įvaikinimą homoseksualų porose

Mokslinė konferencija Romo Kalantos metams paminėti

Vytautas Sinica. Apie Gabrieliaus Landsbergio interviu

Vytautas Radžvilas. Ir vis tik tai PAKTAS

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt aštuntoji (gegužės 12-oji) diena

Kun. Gintaras Jurgis Sungaila. Konstantinopolio patriarchatas Lietuvoje – nauja Bažnyčia?

Rusijos istorinė ir akademinė politika Lietuvos atžvilgiu 2021–2022 metais (pagrindinės tendencijos)

Kanzaso mokytoja nušalinta dėl „translytės“ mokinės pageidaujamų įvardžių nevartojimo

Christine ir Thomas Schirrmacheriai. Komunizmas kaip mokymas apie tūkstantmetę viešpatiją

Dominykas Vanhara. Išdavystės kaina

Kanapės siejamos su depresija ir nerimu

Vokiečių ministerijos nubudusiųjų „buvimo baltuoju“ apibrėžimas pašalintas po visuomenės neigiamos reakcijos

Romualdas Povilaitis. Apie Užimtumo įstatymo pakeitimą

Edvardas Čiuldė. Kodėl rusai yra užklimpę imperijos idėjos puoselėjimo iliuzijose?

Oregono valstijoje visuose mokyklų tualetuose privalės būti moterų higienos priemonių

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt septintoji (gegužės 11-oji) diena

Rusijos Dūmos vicepirmininko ir deputatų pasisakymai apie Rusijos tikslus kare prieš Ukrainą

„Žmoga“ toliau keliauja per pasaulį… (atnaujintas sąrašas)

Vytautas Radžvilas. Savinaikos mechanizmas

Vokietijoje vyksta teismo procesas pastoriui, nubaustam už kalbas apie homoseksualus

Mariupolio gynėjai virš „Azovstal“ gamyklos iškėlė Ukrainos vėliavą

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt šeštoji (gegužės 10-oji) diena

Prof. Markas Regnerusas. Kodėl santuoka yra ne tik privatus, bet ir viešas reikalas?

Lyčių kvotos: ES parlamentas balsuoja už tai, kad 50 % visų kandidatų Europos Parlamento rinkimuose būtų moterys

Reikalavimas dėvėti kaukes sukėlė daugiau mirčių nuo korona viruso

Karo monstrą penėjo ir kultūrinis rusų elitas

Gegužės 9-osios ambivalentiškumas

Nepriklausomais elektros tiekėjais privalo užsiimti FNTT

Vidas Rachlevičius. O tuo metu Anglijoje arba – o kam dabar lengva…

Ramūnas Aušrotas. ES kovido sertifikatas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.