Demokratija ir valdymas, Žmogaus teisės, Pedofilijos byla

Leonas Merkevičius. Gėdinga parodomoji institucinio keršto akcija artėja prie pabaigos

Tiesos.lt redakcija   2018 m. gegužės 30 d. 23:23

17     

    

Leonas Merkevičius. Gėdinga parodomoji institucinio keršto akcija artėja prie pabaigos

Jau rytoj, gegužės 31 dieną 9 val. Lietuvos Aukščiausiajame teisme (Gynėjų g. 6, netoli Seimo) bus teisiami 15 Garliavos šturmo stebėtojų už pilietinę pareigą ginti vaiką ir liudyti tiesą. Vieni iš tų, kuriuos kunigas Robertas Grigas ragino įvertinti kaip „Tėvynės laisvės, žmoniškos nepriklausomos valstybės garantą“.

Teisėjų vaidmenis atliks: O.Fedosiukas (pirmininkaujantis), A.Ridikas (pranešėjas), D.Bajerčiūtė. Kaltintojai – Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos vykdymo skyriaus prokurorai: R.Gailevičius ir jo bendrai. Teisėjų personalijos nuosprendžiui didelės reikšmės greičiausiai neturės. Atlaidus (ypač teisiamiems už korupciją) O. Fedosiukas (linkęs atsižvelgti netgi į nuteistųjų išgyventą netikrumą, kai žemesnių instancijų teismai priima skirtingus nuosprendžius), ar griežtas A.Ridikas – abu nuteisė nekaltą R.Ivanauską 8 metams kalėjimo. Tarp teisiamųjų nematysime Dariaus Kaminicko – jis, 2 kartus teistas ir nuteistas pirmojoje instancijoje, nuosprendžio neskundė nematydamas prasmės dalyvauti butaforinėje teisminėje kovoje.

Nuosprendį greičiausiai lems nenoras turėti reikalų su EŽTT. Tiek metų patampius, bus galima parašyti, kad teisiamųjų veiksmai nebuvo tokie pavojingi, kad būtų reikėję taikyti baudžiamąjį persekiojimą už jų veikas, kurios iš tikrųjų priklauso ne baudžiamosios, bet administracinės teisės reguliavimo sričiai. (Kaip teisme yra pareiškęs gynėjas A.Venckus: teisiamieji trukdė ne antstolei (baudžiamoji atsakomybė), o į privatų kiemą įsiveržusiai policininkų miniai (administracinė atsakomybė)).

Dar neaišku, ar išteisinimu viskas ir pasibaigs, ar persekiojimai bus tęsiami nauju – administracinio persekiojimo – pavidalu, kur jau-nebe-bendrininkai iš naujo būtų teisiami po vieną, kaip buvo nurodyta G. Kaulakio nuosprendyje, nors jau suėję visos administracinės atsakomybės senatys. (J.Valiušaičio bylos nuosprendyje įrašyta, kad J.V. netrukdė antstolei praeiti, bet jis nevykdė teisėtų policijos reikalavimų leisti antstolei praeiti).

Už tokią baigtį kalba ir žinoma kolegijos pirmininko O. Fedosiuko nuolatinė pozicija dėl dirbtinio veikų kriminalizavimo ypač nepagarbos teismui, trukdymų vykdyti teismo sprendimus, ir pan. bylose. Jis mėgsta „barti“ prokurorus dėl dirbtinio sunkesnės nei realiai padaryta nusikalstamos veikos inkriminavimo, dėl tyrėjų, prokurorų ir teisėjų formalaus požiūrio į teisę, įstatymo teksto absoliutizavimo, ir dažnai ragina naudoti įvairiu baudžiamųjų įstatymų aiškinimo būdus, vadovautis bendraisiais ir specialiaisiais teisės principais, taip pat pabrėžia svarbą tinkamai nustatyti nusikalstamos veikos pavojingumą ir veikos priešingumą būtent tiems teisiniams gėriams, kuriuos gina taikytinos BK normos, tiksliai atskleisti kaltinamojo kaltės turinį ir išvengti objektyvaus apkaltinimo, remtis žmogaus teisių apsaugos imperatyvu ir EŽTT praktika.

(O. Fedosiukas yra pasisakęs ir apie garsiąją A.Cinino ir kt. nagrinėtą bylą. Jis kritikavo prokurorus ir teisėjus dėl jų baimės patekti į žiniasklaidos akiratį priėmus sprendimą, kuris prieštarauja visuomenėje dominuojančiai nuomonei, ir dėl to esą buvo dirbtinai apkaltintas A.Ūsas. „Čia verta prisiminti garsią „pedofilijos“ istoriją, kai asmeniui buvo pateikti kaltinimai tvirkinimu remiantis ne byloje surinktais įrodymais, bet, matyt, pataikaujant dalies visuomenės ir politikų nuomonei. O kai jau mirus kaltinamajam byla buvo nagrinėjama teisme, pats prokuroras pasiūlė teismui priimti išteisinamąjį nuosprendį, nes byloje esantys duomenys paneigia kaltumą. Nejaugi reiškiant kaltinimus byloje tie duomenys buvo kitokie?“)

Kas galime, ateikime stebėti spektaklio. Įėjimas laisvas, įspūdžiai garantuoti.

Daugiau skaityti portale Tiesos.lt ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Al. Al-ui'ui       2018-06-2 14:24

Lietuva nemirė, ji laukia.Priešas laimi, nes valdo informacijos srautus ir kol kas sėkmingai skleidžia dezinformaciją - tokią, kaip, kad ,,Lietuva mirus”.Kare skelbiantiems, kad mūšis pralaimėtas, gresia sušaudymas.

pensininkas       2018-06-2 12:12

visą mėnesį bus laukiama babkių, skambučių iš oligarchų ir nusikalstomo pasaulio?

Al-ui       2018-06-2 9:18

Manau, kad Lietuva - mirusi. Yra dar dorų , garbingų ir sąžiningų žmonių, bet tai - tik atskiri žmonės. Jei Lietuva dar būtų gyva, tai net jei kažkokie nekompetetingi teisėjai ir darytų klaidingus ar net sąmoningai neteisingus sprendimus, tai anksčiau ar vėliau tai būtų vertinama ir reaguojama, nes juk gyva valstybė turi turėti kontrolės mechanizmą. Dabar gi viskas vyksta chaotiškai, kiekvienas valstybės pareigūnas savo darbo vietoje elgiasi pagal savo asmenines vertybes ir net kai akivaizdūs faktai, tie žmonės sugeba teisti Kazėnienę, išteisinti MGbaltiką ir metų metais tampyti Garliavos žmones. Todėl manau, kad jei ir prievartauja tai tik negyvą Lietuvą ir atskirus jos žmones. O jei negyva- tai ji juk ne žmogus, -tegu.  Neatmetu galimybės, kad šioje, kaip daugelis vadina Lietuvą -laisva,  už tai ką kalbu, ta laisva Lietuva nesiims tą patį daryti man. taip kad valdžia visada gali bet ką, ir jokia demokratija čia ne prie ko, visada taip buvo. Skiriasi tik lankstinukų ir plakatų spalvos ir tekstai, kitkas nesikeičia. Taip aš tyliai palaikau tuos žmones, nes ir jie tyliai palaikys kitus, kai čekistai kartu su kolaborantais vientik godumo vedami, teis kitus nekaltus. O tie, kurie tiki demokratijos triumfu yra trumparegiai , arba dar labai jauni vaikai, kurie tiki bet kuo…

Bryzas       2018-06-2 8:55

Nuosprendis bus skelbiamas po mėnesio: liepos 4 d. 13.30 val.

...       2018-06-2 6:17

O kaip šitas, tipo, teismas baigėsi? Ar išteisino “kaltuosius”?

Lenkiu galvą       2018-06-1 16:32

Pirmas kalbėjo Gediminas Aidukas:

Gegužės 17-ąją buvau ten kaip pilietinis žmogus. Nesiruošiau trukdyti antstolei, nes buvau įsitikinęs, kad teismo sprendimas nebus vykdomas dėl šių priežasčių: Kondratjevo sprendime buvo nurodytos sąlygos, kad susitikimų su motina laikas turėjo būti laipsniškai didinamas ir pasiekti 6 val., o buvo tik 4 val. Antra sąlyga, kad prievarta negalima. Žinojau, kad Deimantė nenori būti išvežta, įsivaizdavau, kad antstolė atvažiuos, mergaitė pasakys, kad nenori vykti, ir antstolė išvažiuos. Bet įvyko kitaip. Čia LAT, vadinsiu daiktus savo vardais: įvyko paprasčiausiai vaiko grobimo operacija valstybiniu lygiu.

Lenkiu galvą. Žmogus nesiteisina, kad štai, aš stovėjau, visai nieko nieko nedariau, nesuprantu, ko tie prokurorai iš manęs nori, gal kokia klaida įvyko, bet gerbiami aukščiausi teisėjai bus geri ir ištaisys klaidas ir mane išteisins. “Vadinsiu daiktus savo vardais”, štai ko labai trūksta mūsų Lietuvoje.

Posedyje       2018-06-1 12:19

Pona prokuroras gailevicius niekaip negalejo pasakyti, kodel motina stovejjsi kart sunumi bvo nubausta administracine bauda, o sunus persekiojamas pagal baudziamaji procesa. Teismui buvo pateikti irodymai pagal auksciausio teismo praktika, kur zmogui, kuris trukde antstolei, stumde ja, dave i nosi,buvo paskirta tik 5 mgl bauda. Sitiems zmonems maziausia bauda 150 mgl. Didziausia 300 mgl. Prikuroras aiskino, kad viskas teisingai, nes baudziamaja atsakomybe nuteisti tie kurie stovejo prie duru, o admi istracine stoveje po laiptais. Taciau Aidukas stovejo po laiptais. Irmkaip gali buti, kad mama su sunumi , stoveje salia - vienas buvo arciau prie duru, kitas po laiptais. Prokuroro kliedesiai, o gal tarnavismas ir vykdymas nurodymu - susidoroti. Slykstu ir zema. Tegul prokuroro vaikams nutinka tai, ka jks daro zmonems. Tegul

Jurgiui       2018-05-31 22:07

Gal tai reiškia, kad ta “institucinio keršto akcija” jau tik gėdinga, bet nebe parodomoji smile

Jurgis       2018-05-31 18:22

Keista, neatėjo nei vienas žurnalistas. Tikriausiai dėl to, kad nežino, kaip reikia teisingai rašyti, kad nebūtų pasekmių. Ar tiesiog šita tema reikia tylėti. Matysim, kaip bus nušviestos kitos bylos, kuriose taršoma Laimutė Kedienė. Ar vėl Kuzia rašys? Beje, gal kas patars, kaip reikia taisyklingai rašyti: Kuzia ar Kūzia?

Al.       2018-05-31 18:22

Čekistinė gauja, kolaborantų luomui tyliai palaikant, prievartauja Lietuvą.

Jurgis       2018-05-31 18:01

Teisėjų kolegijoje sudėtis pakeista, vietoj skelbtos Bajerčiūtės buvo Tomas Šeškauskas. Tai šitie visi trys nuteisė Ivanauską.

Dzeikas       2018-05-31 15:23

Na , atsiprasau, sulyginote spektakli ir lietuviska teisma!
Spektaklyje juokas sveikintinas, o lietuviskas teismas nemirktelejes , ypac rezonansineje byloj uz garsu juoka gali iklijuot “nepagarba teismui”.
“Filtruokite bazara”.

To To nunu       2018-05-31 13:21

Tai kiek laiko turi sėdėti toje EŽTT tokie kaip E. Kuris it T. Birmontienė? Gi turi būti kažkoks nustatytas laikas ir po pasibaigusio laiko von į šukšlyną?

Pamąstikime.       2018-05-31 9:43

  Ar “pagarba teismui”  yra “duotybė” visam gyvenimui nuo žmogaus gimimo, ar “prievartinė” visam gyvenimui? Kokia kompetentinga komisija nustato, ar žmogus gerbia teismą? Ar žmogus demokratinėje valstybėje turi teisę “negerbti” teismo?

To nunu       2018-05-31 9:26

Ežtt sėdi tokie paties kaip ir čia tik kelis įvardinsiu E.Kūris,Tamara Birmontienė. Jie padarys viską,kad visi LT.teismo sprendimai būtų patvirtinti.

Kas tas       2018-05-31 6:46

lėlininkas,kuris tampo už virvučių?Kuris kad ir šiam teisėjui įsakė,koks turi būti nuosprendis.Konservatoriai?

Nu nu       2018-05-31 5:58

Pamatysim kas yra kas. Ar ne teks teisti pačių sukurptos bylos kaltintojų? Manau EŽTT šį reikalą išspręs taip kaip turi būti, o ne pagal prokurorčikų norus. Kas po to atlygis už priteistas nekaltiesiems baudas?


Rekomenduojame

Rasa Čepaitienė, Romas Pakalnis. Istorinio teisingumo klausimas

Vytautas Radžvilas. Baltijos „tyrimai“ ir užsakovų agonija

Antrieji kandidatų į EP turą debatai LRT: susitinka A.Guoga, V.Mazuronis, A.Paulauskas ir V. Radžvilas

Rūta Visocnik. Atgal į ateitį ar pirmyn į praeitį?

Vidas Rachlevičius. Ar jau įsidiegėte naujausią savicenzūros versiją?

Darius Kuolys. Apie bene didžiausią istorinį Dalios Grybauskaitės palikimą Lietuvai

Vytautas Radžvilas. Tik sąjūdinė santalka arba Lietuva išnyks

Rūta Visocnik apie Ingridą Šimonytę ir patyčių kultūrą

Vytautas Radžvilas meta pirštinę Andriui Kubiliui: Jeigu vyras esi, debatuok!

Liudvikas Jakimavičius. Demokratijos logika

Nuo bačkos. Vytautas Ališauskas: „Nebūčiau galėjęs to įsivaizduoti baisiausiame sovietiniame košmare“

Robertas Grigas. Apie kunigišką santūrumą, stilių ir kultūrą

Vytautas Radžvilas. Tvirtai kartu ištarkime „Susigrąžinkime valstybę“

Vytautas Sinica. Šiuose rinkimuose demokratija ir pamatinės laisvės jau pralaimėjo, arba Balsuokime už Gitaną Nausėdą

Prof. Rasa Čepaitienė. Ar galimas kitas pagrindas Europos tautų vienybei nei jų krikščioniškoji civilizacija?

Donatas Malinauskas. Teisingumo ir sveiko proto pergalė

Nuo bačkos. Andrius Navickas. Reitinguokite Kubilių, Juknevičienę ir Anušauską

Andrius Švarplys. Ir dabartiniai Lietuvos Prezidento rinkimai – post-sovietinio mentaliteto tąsa

Speciali LRT radijo laida: kandidatų į Europos Parlamentą debatai

Vytautas Radžvilas. Rinkimai politologiniu žvilgsniu: MGB ar Agrokoncernas?

Arvydo Juozaičio žodis ir padėka

Algimantas Rusteika. Jūsų be galo daug, bet esat vieni

Kas TAI? Internetas ūžia: kad įvyko sprogimas, ir patys matome. Paaiškinkite mums, kas ir kodėl ČIA sprogo

Povilas Gylys. Dvaras prieš patriotus laimėjo aiškia persvara

Andrius Pauga. Atsisveikinimo laiškas išstojant iš TS-LKD

Robertas Grigas. Vis dėlto geriau jau ...

Popiežius siūlo paktą pasaulio ekonomikai atgaivinti

Prezidento rinkimai: paskutinę akimirką „partiniai tankai“ pasiveja ir aplenkia – Ingrida Šimonytė  pirmoji, Gitanas Nausėda – antras

Arvydas Juozaitis: „Mes Lietuvą suarėm, apakėjom, apsėjom, laukiam želmenų...“

Dr. Vincentas Vobolevičius. Paskutinis paaiškinimas: kada referendumai bus laikomi įvykusiais?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.