Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Pedofilijos byla

Leonas Merkevičius. Absurdas

Tiesos.lt redakcija   2019 m. rugsėjo 11 d. 3:27

38     

    

Leonas Merkevičius. Absurdas

Neringos Venckienės advokatai prašo JAV Aukščiausiojo teismo, be kita ko, išaiškinti, ar „politinio pasikėsinimo“ turinys apima tik karinius veiksmus, sukilimą, valstybės išdavimą ir pan., ar gali būti traktuojamas ir plačiau.

Absurdiška tai, kad pagal dabartinę JAV ekstradicijos tvarką teismui nesvarbu, ar kaltinimai politiškai motyvuoti, ar jie sufabrikuoti, –  politinis momentas tampa reikšmingas tik tada, kai paties kaltinamojo veiksmai yra kvalifikuojami kaip politiniai ar bent jau politiškai motyvuoti…

Dar didesnis absurdas, kad pagal dabar JAV galiojančią ekstradicijos tvarką, jei Neringa Venckienė realiai būtų veikusi taip, kaip tautai prakišinėjo mūsų žiniasklaida, tai jos ekstradiciją JAV teismas… jau seniai būtų panaikinęs.

Tarkim, jei N.Venckienė būtų veikusi taip, kaip porino Valatka įtikinėdamas tautą – girdi, N.Venckienė kariaujanti hibridinį karą prieš Lietuvą ir dar su terorizmo elementais (mat teisėjo bei teismo pirmininko įsūnio nužudymas, jo tvirtinimu, yra ne kas kita kaip teroro aktai, kuriuos, rašinėtojo „manymu“, ir suorganizavusi Neringa Venckienė... Tik tankai dar nevažinėja, tąkart rypavęs Valatka), – ji jau būtų laisvėje.

Absurdas akivaizdus, bet JAV Aukščiausiasis teismas atlieka ir Konstitucinio Teismo funkcijas, tad jis gali peržiūrėti esamą ydingą tvarką, ar ją tinkamai „išaiškinti“. Galia, kuria jis dažnai piktnaudžiavo, šį kartą gali būti panaudota tinkamai.

P. S. O štai ir visa Rimvydo Valatkos – „didžiojo kovotojo su informaciniais karais“ – citata (daugiau skaityti ČIA):

Maskvos kariaujamas hibridinis karas prieš Ukrainą, A.Beliackio atidavimas į A.Lukašenkos nagus, Lietuvos kariuomenės sumažinimas iki operetinio karių skaičiaus, kaip ir N.Venckienės projektas rodo, kad visos formos integruojamos į vieną. Partizanų pasalos su tankais (jų gal ir išvengsime) derinamos su teroristiniais išpuoliais (teisėjo J.Furmanavičiaus ir teisėjo A.Milinio įsūnio nužudymus derėtų kvalifikuoti ne kaip kriminalinę, o kaip teroristinę veiką), šie – su kriminaline veika (kas suskaičiuos, kiek banditų ir vagių sukosi Klonio gatvėje?), o tikslas vienas – destabilizuoti padėtį valstybėje, komplikuojant viešąją tvarką palaikančių institucijų veiksmus ir kompromituojant politiką kaip tokią“.

P. P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Gal Marta?       2019-09-20 17:18

Tai už ką A.Patackas davė į snukį soc.lagerio laikų “Tarybinio mokytojo” korespondentui jau nepriklausomybės laikais seime?

Dzeikas       2019-09-19 22:17

O. Zebrauskui:
Stebedamas ivykius prsimenu kazkios tautos pasaka:
  Mazdaug iskomandiravo jaunikaiti(3 sunu kaip visada) pas kazinkokia gioriose gyvenancia ziniuone kazkokio klausimo isspresti, atsakyma suzinot. Beeidamas sutinka daug zmoniu, tie suzinoje kur tasai eina ir savu problemu “pakabindavo” ziniuonei. Viena is interesantu vandeninga upe kurioj zuvys nesiveisia. Dasikasa pas ziniuone. Islaikes visokius egzamenus gauna atsakymus i klausimus. Apie upe zinuone atsake taip: “nera ten zuvu ir nebus, kol kas nors nepaskes ten. Tikkai sakysi tai upei, isikark i auyksta medi pirma, nes pats ir tapsi tuo pirmuoju skenduoliu”.
Vergai niekad netaps laisvais zmonemis, kol nebus pasiryze mirt uz ja.

gerb. autoriui       2019-09-15 22:03

Ačiū už straipsnį. Šiandien taip trūksta neabejingų ir nepasyvių.

Dzeikas       2019-09-15 10:26

Jokubelajui:
Manes nekaso ka tu turejai omenyj, ypac kai sneki ne i tema.
Personalijos dalyviu neturi jokios reiksmes. Kalba eina apie reiskini,kai valdzia iveikia istatyma NET IR TOKIOJ BYLOJ.
Kas reiskia, kad i patriotu ir normaliu zmoniu nuomuone, vadinama viesaja nuomuone, turinciu nelaime gyvent Lietuvoje visiskai nusispjaut.
Todel ir VSD veiksmai pries stasi yra is kliedesio srities.
1) Jo nuomuone sveikintina (imerkusiuju uodega poziuriu)
2) Formaliai kol kas esame zodzio laisves ribose ir jo kazkieno pautu nuspalvinimas tiekpat kriminalinis, kiek mano “baltosios kumeles” linksniavimas.
3) Galu gale tik patvirtini mano sena itarima, kad “patriotai”, vatnikai ir NKVD “ta pati panele tik kita suknele”. Ne pagal ju formalia priklausomybe, o pagal veiksmu pobudi.

Jokūbėliui       2019-09-14 23:25

Aš ne Povelnionį turėjau omeny. O ir jis kiek kitokiu diplomatu buvo, nei tas, kurį turėjau omeny.

Dzeikas       2019-09-14 18:53

Jokubeliujui:
Reikalas toks purvinas, kad net ir vidutinio rango valdininkas pasistengtu reikalu su sia byla netureti. Paviolinis - ilga laika buves konsulu JAV, berods NYCe. Vien to pakanka,kad laikyti zmogu pirmojo rango valstybes pareigunu, NET NESANT oficialiu pareigu ir bet kas ispirdolint anapus vandenyno tokio pareiguno negali. O ziurek , kaip sunelis, tekinas pasileido.
Tu apsimeti ar is tikro nepagauni kampo? Esme ne tame imerkes Pavilionis uodega ar ne, esme ,kad jeigu Pavilioni vaiko, tai kazkoks VSD sefas ausis suglaudes sedes ir dziaugsis ,kad jam neliepa irodymu surast ,kad tikrasis pedofilas tai Venckiene.

Jokūbėliui       2019-09-14 18:01

Jeigu integracijoje į NATO didelį įdirbį padaręs diplomatas buvo “Aidu”, tai didelis viršininkas, ar ne?

Dzeikas       2019-09-14 17:02

Jokubeliujui:
Su zvake nestovejau, bet jeigu manai,kad VSD leido ten kist nosi - esi patriotas III stadijoje. Jeigu Pavilioni gainioja kaip vaikeza i USA uzkulisius pastumdyti rysium su, tai VSD sefas pozoj “ramiai!” prieme isakyma uzsiimt kuom nori tik ne “paskalomis” ir “chimeromis”.
Tai nebutinai reiskia, kad VSD imerkusi uodega i si reikala. Tai reiskia,kad uodega imerke gerokai didesni virsininkai nei VSD sefas.

Jokūbėliui       2019-09-14 14:17

VSD visais visuomeniniais procesais domisi. Neabejoju, kad kas jau kas, o VSD pedofilijos bylą pilnai ištyrė. Tik man visiškai nesuprantama, kodėl VSD pradėjo terorizuoti Venckienę ir jos artimuosius.

Dzeikas       2019-09-13 21:00

sasiujui:
VSD susidomes pedofilijos priesu dusintoju? Abejoju.

stasys        2019-09-13 16:23

švepliui ..sako tikri vyrai geležinius nežioja .?  tai aš ir nežinau ar tie dryžuoti dar madoje .

sąsiui       2019-09-13 1:02

Sudominai su tais “koloradiniais” kiaušiniais, sąsiau. smile Taip ir VSD sudominsi, pasibels vieną dieną į duris. VSD net į pranešimus apie NSO nespjauna, jei tik jie tariamai pastebėti Lietuvoje, tai “koloradinės” istorijos dabartiniame kontekste tuo labiau juos domina, nes maža ką. Tik jei ir dėtų Venckienė “koloradinius” kiaušinius, tai dėtų anskčiau, kai tai buvo tikrai grėsmingai aktualu, o ne dabar.

stasys        2019-09-12 10:34

.. vaizduotei > o kur toje tamstos istorijoje pasidėjo mergaitė su labai liūdnomis akelėmis .?  gal kaip visada sėdėjo ramiai uždaryta savo kambaryje . ..kol vyko kovos su valdžia.

Valatka       2019-09-12 10:34

“D.Grybauskaitę, kurią N.Venckienės kariauto hibridinio karo prieš Lietuvą atmaina porai metų buvo pavertusi įrankiu prieš teisinę valstybę” (Valatka). Jei kažkas panašaus būtų įrašyta kaltinimo medžiagoje, kurią prokuratūra išsiuntė JAV, tuomet apie N.Venckienės perdavimą ir kalbos nebūtų. Bet su nusikaltėliais glaudžiai susisaisčiusi teisėsauga taip ir daro: JAV pateikia viena, o liaudžiai - kita. JAV nusiunčiami šeši smulkūs kaltinimai, kaip info rinkimas, sambisto primušimas, gal dar įkandimas Stankūnaitei. O liaudžiai piešiami hibridiniai karai, katastrofos slenksčiai, ant kurių atsidūrusi Lietuva, ir visa tai dėl kažkokių neišaiškintų N.Venckienės kėslų.

Vaizduotei       2019-09-12 10:05

Taip, organizuoti Kauno žudynes buvo patikėta trijulei iš Kauno policijos.
Iš vienoje byloje esančio buvusio Kauno r. pol. komisaro slapto tel. pokalbio 2012- 04-11 įrašo:
“M.- davai, rašausi greitai, nes man kaip tik reiktų. Man gerai kaip tik, man nereiks į Vilnių važiuot. Nu sakyk.
J.- Į Kauno rajoną buvo atkeltas kriminalinės policijos viršininku toksai Gediminas Jasinavičius iš Radviliškio KGB skyriaus. Sužinojau, kad jis dirbo etatiniu KGB pareigūnu, jis papulkininkio laipsnį, berods, turėjo ar majoro, nežinau, tai jį atleido iš kriminalinės paieškos, bet jis padavė į teismą ir atsistatė, liustracija jį praleido, bet, matomai, kolegos naujieji davė užduotį va šitą dalyką surengt. Jam į pagalbą davė Joną Kairį, komisarą - inspektorių kriminalinės paieškos, ir Kauno miesto VPK viršininką Antaną Gaižauską. (...) Bet prieš Furmanavičiaus nužudymą, kada jie jau viską paruošė, visi buvo instruktuoti, jie visi trys pasiliuosavo iš organų ir išsiskirstė kas sau. (...) Visiems įtarimą sukėlė tas staigus jų, kaip žvirbliu pabaidytų, išskridimas iš organų, jie patys savo iniciatyva tai padarė. Kada dabar pradėjo aiškintis, tai randa galus, kad čia jų darbas, visas šitas valymas vadinamasis, teorinis darbas, o toliau jau jie paliko kitiems, ir patys, matyt, bijo teptis rankas”.
Gedimino Jasinavičiaus dosje yra kgbveikla portale, su 1984 m. jo mokymų planu. Atsistatymas į policiją turėjo būti apie 2006 m., iš kriminalinės policijos viršininko perėjo į vyr. komisaro pavaduotojus. Po to lyg ir dirbo privačioje saugos firmelėje. Antanas Gaižauskas šiuo metu yra policijos veteranų asociacijos Kauno skyriaus pirmininkas. Aktyviai reiškėsi, kurdamas “Aido” įvaizdį ir skleisdamas dezinformacijas.

>Džeikui       2019-09-12 8:22

Labai logiškos išvados, stasiukas tikrai yra ,,prikabintas’‘arba normaliai psichinis vienyšius.

stasys        2019-09-12 7:06

švepliui.. Jus jau man atleiskite už ta netaktą .. kita karta būtinai belsiu prieš klausdamas nepatogaus klausimo .

stasys        2019-09-12 7:02

Dzeikui .. pasidalinau tik abejonėmis. Apie tai sveiki ir normalus žmonės masto turėdami tiek laisvo laiko . Pradžioje visada savęs klausiau ar spalvotu pieštuku Garliavoje klausimas yra to vertas kad tiek metu paskirti šeimininėms rietenoms tenkinti ? juk paprasta akimi žiūrint tai kas viešinama kaip kaltinimas N.Venskienei neatrodo grėsmingai, be to kad Lietuva nuolat verčiama klausytis kaip tie danguje ‘slibinai poruojasi’ ir giriasi savo teisimu. Kam tas vargas pabėgus į Amerika toliau provokuoti Lietuva dėl savo ekstradicijos namo ?  o kai neapsikentusi teisėtvarka surenka reikiamus dokumentus sėsti į Amerikos kalėjimą ir tiek laiko įrodinėti kad nesi tik raudona antis dedanti putinui koloradinius kiaušinius ??  Radau tik viena paaiškinimą nors kiek tinkanti situacijai ..tempiamas laikas dedant viltis kad Lietuvoje spės pasikeisti valdžia ir visuomenės požiūris į ta byla .. ta prognozė pildosi , vienok slibinai nenustojo po dangų lakstyti ir rodyti savo iltis ..?

Dzeikas       2019-09-12 6:35

O apie Valatka, - syki straipsnis apie jo indeli i Mergaites byla, - na ka Valatka…? Is “komjaunimo tiesos” jis isskrido, reiskia garantuoto “pajoko” neturi. Rasliavoja sen bei ten. Jus manote uz analitinius straipsnius ji spausdina? Uz liberalios idejos stumima? Tie 2 faktoriai vaidina toli grazu ne liamiama vaidmeni, o ir net megiamo zurnalisto populiarumas (o tokiu belike Lietuvoje?)  tokio vaidmens neturi. Nerasysi ko norime? Reiskia nerasysi visai - stai Lietuviskos media sutelktos vienose(gerai, dvejose) rankose realybe.
Leiskite pabut tautiskos monopolizuotos media advokatu:
Juk ka mes is jo papraseme? Na issakyti MUSU poziuri sia tema.O veliau, kitomis temomis rasys ka nori. Neissakys? Na tai sabotazas.O su sabotuotuojai musu kalba tai tie patys liau…tfu, tautos priesai tik gudresni ir klastingesni. Galva i plyta Zaratustra neleidzia(ir neverta RV galva tiek), taciau padaryt taip, kad straipsnius rasinetu tik intereneto komentaruose - galime ir turime.
O RV zmogus kuris nori gyventi su sviestu.Ka darysi - taip reikia. Todel labai nepykite ant jo.Jis taip negalvoja ka parase apie NV. Isnuomavo savo talenta tik. Gal kam ir zurnalistine prostitute, o kam Konradas Valenrodas zurnalistikoje.
Tiesu juk daug, a ne?

sąsiui       2019-09-12 0:02

Tu dar dūsauti pradėk ir daugiau dagtaškių dėk anksčiau kitų išsakytas mintis atkartodamas. smile

tam negalima pamiršti fakto,        2019-09-11 22:43

Ir visa Lietuvos “didžioji” šūdadrabsta mirgėdavo pranešimais, kad Milinytę kažkokia ten proga sveikino Gamzgavnovas, ar koks ten kitas bololovas. Taigi, rusai tą šeimynėlę tikrai puolė. smile Net Milinienė gyrėsi, kad kažkokią tai Marininovą(?) skaitinėja. Reiškia, ruošėsi rusų puolimui. Štirlicas, pasirodo, nemirė, o į Milinienę įsikūnijo. Koks ten Štirlico laipsnis buvo? Šarfiureris? smile

ai...       2019-09-11 22:36

Gebelso propagandonešiai kiečiau pavarydavo ir tai juos pakorė po karo. O čia - tik kažkoks Valkatkėlė. smile Visas tragikomiškas Valkatkos ašarų spektaklis dar tik priešaky.

Dzeikas       2019-09-11 21:47

stasy,
negaliu pamirst rytietiskos patarles: “kiek besauktum “chalva, chalva!” - burnoj saldziau netaps”.
Cia apie tavo “ateities atsiminimus” kuriu tu pamirst negali. Fantominis skausmas del to, ko neivyko:-)))
Beje,o visdelto, - nuteisti skausmas (pain in the ass) bus teisejui kuris ryztusi imt byla. Jeigu nuteisi pagal teikiamus kaltinimus ir pasiremdamas fantominiais(na dabar zinai kas tai yra?) faktais - cia gali i tokia ekete uodega ikist, kad lede paliksi ir uodega, ir skura aplink isange. Teisejo vardo JAV nezino ir zinoti nenori, o Neringos Venckienes zino. Jeigu (del ko as labai abejoju) N.V. visdelto butu atiduota i tautiskos “teisesaugos” letenas, tai DABAR(!) jos nei pro langa ismesi, nei nuo laiptu nustumsi, nei nunuodysi ir apskritai jeigu kas jai atsitiks tai “pain in the ass” pajus net naujai isrinktas prezikas. O stai kas teisejui po N.V. nuteisimo pagal “ikalcius” atsitiktu - JAV dzyn.O juk atsitiks, nes galus reiks slept nedelsiant. Todel tik savizudis entuziastas gali imti sia byla.

stasys        2019-09-11 20:18

negalima pamiršti fakto > kaip manote kai N.Venskiene galiausiai gražins į Lietuva ir teismas padės tašką toje istorijoje Venskienė bus nuteista realiam kalėjimo laikotarpiui ar vystyk gaus sąlyginį laisvės apribojimą ? klausiu jei atmesti ta spalvotu burbulų šou ..su skraidančiais slibinais po dangų ir leidžiančius baisias liepsnas iš savo nasru ? Perspektyva ateičiai savo nuožiūra ..

negalima pamiršti fakto,       2019-09-11 19:41

kaip Vaidas Milinis grasino vyresnio amz. vairuotojui, pats vairuodamas motocikla ir uz lengvos masinos vairuotojo pastaba, tuoj pat pamosavo pistoletu.
Tik rasydamas policijai skunda zmogus suzinojo, kad tas jaunas pusbernis ir yra Vaidas Milinis O toliau, kaip blogo filmo scenarijuje - isplaukia Miliniene tai su peruku, tai be, issireikalauja apsaugos, nes ja irgi ,,rusai puola” (?!), o Milinyte - burundukas laisvai JAV plevesuoja, bando savo jegas dainavime (nelegaliai dirbanti Cikagoje Milinienes motina finansuoja CD isleidima), tai playboy stiliaus filmuose. Pazada isgarseti. Bet kaip ne, taip ne. Milinienes sunaus Vaido pritempimas i Klonio gatves byla yra ne kas kitas, kaip noras issukti narkotikus pamegusi, neadekvataus elgesio vaikina, kuris, galimai, likes skolingas narkobiznoeriams ir buvo nuzudytas Pakaunes kazkur miske.
Tokia prisimaliavojusi asaba Dale Butkeviciene ir jos husbandas Smerdovas , reziduojantys UK, istisai Veidakmygeje zybsejo visokiais kaltinimasi NV. Buvo atvykusi i Siaulius, dalyvauti teismo procese, kaip liudininke, bet, paaiskejus, kad ji tik tebuvo 2-3 k. ir po 15min., jos “liudijimai” tebuvo verti NULIO!
Labiausiai del NV ekstradicijos stengesi, eikvojo mokesciu moketoju pinigus Linas linkev., Zygis Pavilionis, Pasilis, gen. konsulas Bekesius ir kt. Lakstydami po Kongreso koridorius, lankydami Federalinio teismo teisejus, tarsi N.Venckiene isties butu rengusi pasaulini perversma. O tuo tarpu ji tik bande teisiskai apginti dukterecia. TAIGI, AR GYVA DEIMANTE?!

Vaizduotė.       2019-09-11 18:56

    Susidaro vaizdas, kad visi tie nužudymai “neapsiėjo” be tuometinės kriminalinės policijos pagalbos.  O visi kaltinimai Venckienei yra realiai nepagristi, surašyti tik spaudžiant pedofilų ir nusikaltėlių bosams. Aiškiai pamename, kaip drebėjo prokurorų rankos…

stasys        2019-09-11 17:44

Stasy (iš didžiosios) . Panašu kad Jus labai geros nuomonės apie save , to tai tikrai neginčysiu . Patikėsiu tuo ka manote apie save tik tada kai nustebinsite savo įžvalgomis ir ne ant popieriaus. smile)

Stasys       2019-09-11 16:36

“stasy”, (iš mažosios), dėl mano makaulės nepergyvenk. Aš tik mąstau ir sakau “gal”... Dažniausiai mano mąstymas nelabai nuklysta nuo tiesos, kuri vėliau išryškėja. Kai kas, kuris gerai pažįsta mane,  net pastebėjo, kad esu ne tas žmogus, kuriam galima makaronus kabinti. Be abejo, gal ir V.Milinis galvą paguldė dėl ryšių su kontrabandos veikėjais, bet, kiek skaitau pedofolinių klapčiukų komentarus, jie stengiasi įteigti žmonėms, kad jį, atseit, nužudė būtent Venckienė, ar jos užsakyti kileriai. Girdėjau, kad tą mintį apie Vaidą į Klonį atvežė viena tokia ryški būtybė, kuri pradžioje trynėsi Klonyje, o paskui tapo didžiausia nesąmonių kūrėja ... Taigi, absurdo teatras tęsiasi

Spalio 7 d.       2019-09-11 15:42

SCOTUS (JAV AT) skelbs sprendimą dėl Neringos Venckienės spalio 7 d.

stasys        2019-09-11 15:22

...tuštoka ta makaulė Stasy .. vat ir vaikšto kas nori po ja . Sąmokslo teorijos paskutiniu metu sunkiai parduodamos , neperka žmonės ju paprasti ..per brangu ir neapsimoka .

Stasiui       2019-09-11 15:20

Dėl Miliniuko, tai jo nužudymas niekaip nesusijęs su Garliavos bylomis. Jis nužudytas dėl to, kad teismo pirmininkui (per jį?) turėjo būti perduotas kyšis, kad būtų išsuktas nuo kardomojo suėmimo vienas toks Tomas, įkliuvęs policininkas, dirbęs su kontrabandos gauja (ne Tomas Ruchtinas smile ). Miliniui to padaryti nepavyko, o pinigai buvo perduoti. Taisyklės tarp jų žiaurios, nepadarei - kentėk. Ir tik tada buvo sugalvota viską “pakišt po Venckiene”, paskleistos kalbos apie vaidus aidus, nors iki tol niekas Klonio gatvėje net nežinojo apie tokio teisėjo įsūnio egzistavimą.

Stasys       2019-09-11 15:12

Negi valatka taip nusišnekėjo ? Tai ką, jis idiotas, ar ką ?  Mano manymu,gal, furmanavičiaus nužudymas buvo tų darbas, kuriems užupakaliai svilo. Tai ir, matyt, nušovė 2 kiškius su vienu bumptelėjimu .... O miliniuks, gal, buvo pakištas, kad nukreipti dėmesį nuo tikrojo, trečiojo   ...  O paskui jį, galimai, nubombino tie patys, kurie paskleidė paskalą, gal, su tikslu tuo apkaltinti vis dar jiems pavojingą “teroristę” Neringą, nes ji nenustojo ieškoti tiesos ir teisingumo. Na, štai, atėjo tokios mintys į mano makaulę ....

Dzeikas       2019-09-11 12:11

Lietuviams apie JAV teismu korupcija sneket reiketu maziausiai. Geriau nepraleist progos patylet.
Matyt, ir aciu Dievui, Venckiene turi stipriu uztareju ir skaitant advokatu apeliacija susidaro ispudis, kad jie isigilino I situacija ir PERPRATO ja.
O ir JAV susiduria su situacija kai tarsi laisvos salies teismai veikia kaip NKVD ,prokuraturos ir teismu samplaika.
Joe susidure su UZSIMASKAVUSIU totalitarizmu.

stasys        2019-09-11 11:40

į tema absurdas ; siūlau peržiūrėti NSGK posėdžio įrašą  (kaip savikritika Seime atrodo iš šono žiūrint ) : youtube.com/watch?v=y9wBbkkZwCU . smile)))

Logikai       2019-09-11 10:48

Esmė ne JAV teismų tariamoje korupcijoje, o tai, kad pagal galiojančią tvarką beveik išimtinė sprendimo galia ekstradicijos bylose priklauso vykdomajai valdžiai, ir čia iš tikro svarbiausią vaidmenį vaidina politinis interesas. Ar paprasčiausios klaidos, tingėjimas įsigilinti, ar biurokratinė inercija. Teismams paliekamas visiškai formalus vaidmuo. Ir tai yra visiškas kuriozas JAV, kur kaip tik, priešingai, tendencija yra ta, kad teisminė valdžia pamažu tampa aukštesne už politinę: teismai panaikina valstijų įstatymus, netgi priimtus referendumu. Įtakos grupės, negalėdamos pasiekti sau palankių įstatymų priėmimo demokratiniu keliu, eina per teismus, kurie noriai padeda, “išaiškindami”, kad tas ar kitas įstatymas esą prieštarauja kokiai nors Konstitucijos pataisai. Šią kuriozinę situaciją ir mėginama keisti.

stasys        2019-09-11 10:07

o ka Dzeikas mano apie čia susirinkusiu ‘kašpirovskiu’ galias nuspėti ateitį .??Va autorius netgi iškaba pasidabino klausdamas “ar dar gyva Deimantė Kedytė” .. turbūt tokiam klausimui atsakimo nereikia .

Logika       2019-09-11 8:31

Kiekvienas normalus loginis teismas vadovaujasi griežta logika, o korumpuoti ir absurdo teismai logika nesivadovauja, ten visada yra kažkieno interesai, ir teismai vietoje logikos virsta absurdo teatru, mene tai madinga, o teismuose, tai siaubinga.

prezumpcija       2019-09-11 7:46

Teismų vaidmuo ekstradicijos procese apribotas tuo, kad jiems kitos šalies teisinis patikimumas preziumuojamas ir negali būti kvestionuojamas. Vertinti tokį patikimumą, kartu ir visus humanitarinius aspektus turi teisę tik vykdomoji valdžia - valstybės departamentas. Tad “politinis” bylos aspektas susiveda į paties kaltinamojo veiksmų politinį pobūdį. Iš čia ir paradoksas, kad kuo didesniais nusikaltimais būtų apkaltinta N.Venckienė, tuo daugiau galimybių teismui naikinti ekstradicijos procedūrą.


Rekomenduojame

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (I)

Vidmantas Valiušaitis. Geopolitinė „senosios tvarkos“ griūtis ir Birželio sukilimas

Liudvikas Jakimavičius. Heraklio beieškant

Gedimino Jankaus kreipimasis į TS-LKD atstovus Vilniaus Taryboje: Kodėl jūs veidmainiaujate, kolaboruojate su mankurtais?

Algimantas Rusteika. Riba, kurią peržengus jūsų neišgelbės jokia jėga, policija ar vandens patrankos

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Nebūkime aukos

Nida Vasiliauskaitė. Miesto valdžios akimis esate infantilūs buzzwordais valdomi pampersiniai

Arūnas Bubnys. 1941 m. birželio sukilimas Vilniuje

Seime registruotas įstatymas siekiant apsaugoti Lukiškių aikštę nuo tolesnio jos išniekinimo

Rasa Čepaitienė. Pornokratija*

Nacionalinis susivienijimas reikalauja Remigijaus Šimašiaus atsistatydinimo

Ramūnas Karbauskis. R. Šimašiaus pliažas tampa Tautos kančias menančios aikštės išniekinimo simboliu

Rasa Čepaitienė. Suklastota meilė

Liudvikas Jakimavičius. Šimašiaus vardo pliažo naujienos

Robertas Grigas. Man tai buvo skiepai nuo bet kokio sovietizmo

Tomas Baranauskas. Apie magišką smėlio galią

Prisiminkime ir atminkime. Goda Krukauskienė: Budavonės kankiniai

Algimantas Rusteika. Vienybės klausimu: tiesa išlaisvina

Vygantas Malinauskas. „Kaip ant tyčių...“

Vytautas Radžvilas. Sisteminė „opozicija“ – nomenklatūrinio režimo atrama

Nuo bačkos. Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė: Šimašius būtų puikus prezidentas

Liudvikas Jakimavičius. Sprigtas į snapą Gaidžiui

Vidmantas Valiušaitis. Geopolitinė „senosios tvarkos“ griūtis ir Birželio sukilimas

Liudvikas Jakimavičius. Valstybės pliažas

Artūras Račas. Monika pretenduoja į Metų citatos autorės titulą

Vygantas Malinauskas. Kas čia yra „tas“, kuris „gali pražudyti ir sielą, ir kūną pragare“?

Paraštėje. Nida Vasiliauskaitė. Tai klasizmas, joks rasizmas

Vytautas Sinica. Šimašius Lukiškių aikštę nutarė paversti pliažu…

Geroji Naujiena: „Nebijokite!“

Liudvikas Jakimavičius. Skambėjimas mūsų laikais yra dalykas svarbesnis už turinį

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.