Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas, Žmogaus teisės, Piliečių akcijos ir iniciatyvos, Sveikatos apsaugos politika

Lenkų premjeras: Lenkija bus geriausia vieta gyventi Europoje

Tiesos.lt siūlo   2021 m. rugsėjo 13 d. 19:48

9     

    

Lenkų premjeras: Lenkija bus geriausia vieta gyventi Europoje

laikmetis.lt

Nauja vyriausybės ekonominė programa Lenkiją padarys geriausia vieta gyventi Europoje, – teigė lenkų premjeras M. Moravieckis. Ministras pirmininkas atkreipė dėmesį į tai, kad emigruojančių srautai sparčiai mažėja, daugelis šeimų grįžta gyventi į Lenkiją.

„Lenkiškas susitarimas padarys mūsų šalį geriausia vieta gyventi ir plėtoti verslą visoje Europoje. Pirmuosius rezultatus jau matome – pastaraisiais metais apie 200 tūkst. lenkų grįžo namo, – teigė premjeras. „Žmonės mane užkalbina gatvėje sakydami, pone premjere, sugrįžom namo su visa šeima iš Airijos, Anglijos, Vokietijos“, – sakė politikas.

Lenkijoje inicijuota mokesčių reforma, kurios metu beveik 18 mln. mažiausiai uždirbančių, pensininkų ir kitų pažeidžiamiausių visuomenės grupių atstovai sulauks valstybės paramos. Taip pat vyriausybė planuoja didesnes išmokas už vaikus, 12 tūkst. zlotų paramą perkant pirmąjį būstą jaunoms šeimoms.

Kritikų teigimu tokia reforma apkraus mokesčiais Lenkijos verslą. Nepaisant to, Lenkijos ekonomika pastaraisiais metais auga sparčiais tempais. BVP vienam asmeniui jau pralenkė Portugaliją ir Graikiją, 2030 m. pagal šį rodiklį Lenkija planuoja pralenkti ir Italiją.

laikmetis.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Dzeikas       2021-09-14 16:42

profesijai:
Lenkijoje gali gauti KOKIU NORI paslaugu ir nedidelem kainomis. Tuo jie gerokai lenkia net Vokietija ir eina snerve snerven pagal paslaugu ivairove su JAV. Esant mazesniam negu negu Lietuvoje santykiniam BNP atlyginimai gerokai didesni (vazineja marijampoliniai i Suvalkus dirbt).
Tokiu faktu negirdejau, Punsko lietuviai su Lietuvos lietuviais nesikentuoja, taciau toliau didejant atotrukiui daugelis suvalkieciu pades skersa , ir nusipirke trobas persikels keliasdesimt kilometru uz sienos i Suvalku gmyna.

Dzeikas       2021-09-14 16:34

To link nuosekliai einama.Be suoliu , is palengvo, bet nesustojant net 2008-2011mm krizes periode.
Bet Lenkija turi daug priesu; Visu pirma Rusija, net dantimis griezianti is isiucio, antroji kaip ne keista - Vokietija, besisypsanti “sajungininkui” pro sukastus dantis ir, manau, nepraleisianti progos pakist koja Lenkijai(nach…er jai tas pavojingai augantis ir greitai jau minsiantis ant kulnu konkurentas), gal ir peili nugaron suvaryt jeigu striokas istiks.
Patys lenkai gali tapt sau priesais jeigu ims didziuotis ir riest nosi - netruks rastis kam pasinaudot tuo.
Sajungininkai?
1. JAV pamazi perdislokuojanti savo pajegas is Vokietijos i Lenkija.
2. Didzioji Britanija niekada perdaug nejutusi simpatiju Vokietijai
3. Ukraina ir Rumunija
4. Lietuva tarsi ir sajungininkas taciau nemirktelejusi gali isduoti. Kaip taisykle ne aktyviai , o neveiksnumu , pvz. apsimesti ismata eketeje pluduriujancia.

Šaunuolė       2021-09-14 11:12

Lenkija! Valdžia myli ir rūpinasi savo tauta. Ne taip, kaip Lietuvos chunta, kuri už grašį parduoda viską: savo žmones, vaikus, jų visas teises ir sveikatą. Griauna viską kągali sugriauti - tai- BESTIJOS ŽYDROM AKIM - be sąžinės ir moralės.

Lenkas - ne tautybė ,o profesija       2021-09-14 9:00

Tai kur kas labiau tinka žydams, o lenkai minimi dėl politkorektiškumo.

Nekalbėk netiesos,       2021-09-14 8:25

nes ji tokia nebuvo, kokia yra dabar iki įstojimo į ES. Jie tik didesniąją dalį paramos panaudojo Lenkų tautos, jos monolito gerovei, o ne taip, kaip bolševizuoti lietuviai ir jų ganytojai į savo rūmus, į vilas gražiausiose vietose.

To Lenkija       2021-09-14 7:25

Netiesa, Lenkija pati stipriai investuoja į savo gerbūvį. Dar ne taip seniai žmonės iš Lenkijos masiškai važinėjo uždarbiauti į Rytų Vokietija, bet prieš keletą metų šis srautas beveik išseko.

Be to, vadinti ES išmokas “parama” yra visiškai klaidinga. Šie pinigai yra sandėrio dalis, skirti sušvelninti Vakarų ekonominių banginių atėjimą į naująsias rinkas, o ne šalpa iš geros širdelės.

krikščioniškos vertybės visada laimi       2021-09-14 7:25

tik bolševikės, mūsų tarybukų vertybės - atimk ką gali ir neleisk gerai gyventi tiems, kurie nėra sąraše “nusipelnė gyventi geriau”

ne viskas taip paprasta       2021-09-13 22:44

lenkas - ne tautybė ,o profesija. Tai - dar iš praeito amžiaus pas mus atklydusi aksioma ,o jiems - ne maža problema ,tarp kitko.

Lenkija       2021-09-13 22:07

tapo monolitine valstybe nacionaliniu pagrindu, o kitų tautų ten beveik nebeliko. Gal žinote, kaip tai buvo padaryta ir su kieno pagalba? Jei ne ES finansine parama - joje nebūtų ir tos socialinės gerovės. Žinoma, ten ta parama taip neišvogta elito, kaip pas mus.


Rekomenduojame

Viktoras Jašinskas. Juodasis pirmadienis

Kun. Robertas Grigas primena: ne tvoros ir ne tanketės apsaugo parlamentus…

Nida Vasiliauskaitė ir jos „Lapių medžioklės“. Išvarymo instrukcijos: sugauti, išvyti, dezinfekuoti

Ramūnas Aušrotas. Apie sprendimų „greitumą“

Geroji Naujiena: Sekime Jėzų ir nebūsime sugėdyti

„Teisingumo registras“: ar esate pasiruošę gyventi be pilietinių teisių?

„Neredaguota“ pokalbis su Aurelijumi Veryga apie pandemija ir politiką

Lietuvos šeimų sąjūdžio tarptautinė konferencija po mitingo: „Valstybių ateitis diktatūros šešėlyje“ (vaizdo įrašas)

Algimantas Rusteika. Kas bandė organizuoti riaušes?

Liudviko Jakimavičiaus pastebėjimas: ant ko tada visas bėdas vers?

Rugsėjo 10 d. mitingo Katedros aikštėje rezoliucija

Mero rinkimai Trakuose. Ramūno Aušroto programa: kaip išspręsti įsisenėjusias Trakų komunalinio ūkio problemas?

Nidos Vasiliauskaitės kalba rugsėjo 10 dienos mitinge Katedros aikštėje (vaizdo įrašas): „Mes nesiderame!“

Rugsėjo 10 dienos mitingo Katedros aikštėje vaizdo įrašas

Vasariški pokalbiai su Dovilu Petkumi. Arkivyskupas ir nuncijus Ukrainai Visvaldas Kulbokas: Šv. Sostas gali būti tarpininku siekiant taikos

Algis Avižienis „Iš savo varpinės“: Globalistinė Lietuvos užsienio politika

Vygantas Malinauskas. Kodėl Lietuvai taip nesiseka suvaldyti pandemijos? Palyginimas su kaimynais ir ... Indija

Nida Vasiliauskaitė. Nebijokime. Tai jie tegu bijo

William H. McRaven kalba Techaso universiteto studentams: kaip įveikti pasaulį

Iš propagandos frontų. Andrius Kubilius ir Rasa Juknevičienė – net jei sau prieštarauja, vis tiek teisūs, arba Liežuvis – pikčiausias jų priešas

„Neredaguota“ pokalbis su advokatu prof. dr. Ignu Vėgėle. Valstybė ir teisė

Nidos Vasiliauskaitės replika apie netrukus įsigaliosiančius draudimus

Linas V. Medelis. Uždrausti valdantiesiems giedoti himną – Tautišką giesmę

Pandemiją galima valdyti ir kitaip: pranešimų ištraukos ir reportažai iš STI konferencijos „Demokratija karantine. Susikalbėjimo galimybės“

Šiandien legendinio partizano J. Lukšos-Daumanto atminimą istorikai įprasmins tarptautine konferencija apie ginkluotą antisovietinį pasipriešinimą

Justas Sakavičius. Dėl ko verta sunerimti VISIEMS

Vesti visuomenę prie Jėzaus: kun. N. Pipiro mintys ir bendražygio dr. D. Stakišaičio prisiminimai minint s. Ados-Benvenutos Urbonaitės šimtmetį

Advokatai J. Sakavičius ir A. Mozeris: nei tarnautojai, nei mokyklų administracijos neturi teisės skatinti mokinius skiepytis be tėvų žinios

Prof. Alvydas Jokubaitis: jei katalikai reikalautų to paties kaip homoseksualai, kiltų skandalas

LRT: Lietuva kalba. Ką daryti su tūkstančiais Lietuvoje esančių migrantų – integruoti ar išsiųsti? V. Sinicos atsakymas, kurio jis nespėjo pagarsinti

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.