Ekonominė politika, Aplinkosaugos politika, Europa

Lenkija planuoja statyti šešis branduolinius reaktorius

Tiesos.lt siūlo   2022 m. rugsėjo 14 d. 19:33

10     

    

Lenkija planuoja statyti šešis branduolinius reaktorius

laikmetis.lt

Jungtinės Valstijos perdavė Lenkijai pasiūlymą statyti šešis didelius branduolinius reaktorius. Ši šalis yra viena iš trijų (kartu su Prancūzija ir Pietų Korėja), kurios tikisi tiekti technologijas ir finansavimą pirmosioms Lenkijos atominėms elektrinėms. Šį rudenį Varšuva turi pasirinkti vieną iš jų.

JAV ambasadoriaus Marko Bžezinskio vakar įteiktas „išsamus planas“ buvo parengtas kartu su JAV įmonėmis „Westinghouse“ ir „Bechtel“ ir juo siekiama suderinti amerikietišką AP1000 branduolinę technologiją su Lenkijos branduolinės energetikos programos lūkesčiais.

Galutinį ataskaitos variantą peržiūrėjo ir pripažino išsamiu dvipartinis iniciatyvinis komitetas, kuriam pirmininkavo Lenkijos klimato ministro pavaduotojas Adamas Guibourgé-Czetwerty ir JAV energetikos sekretoriaus padėjėjas Andrew Lightas.

„Lenkijos vyriausybė atsižvelgs į ataskaitą, kai šį rudenį priims svarbiausius sprendimus dėl technologijos“, – sakė Lenkijos klimato ministrė Anna Moskwa.

Prie lenktynių dėl branduolinės energetikos plėtros Lenkijoje prisijungė ir kitos bendrovės: Prancūzijos EDF ir Pietų Korėjos Korea Hydro & Nuclear Power (KHNP).

„Tikiuosi, kad Lenkija pasirinks partnerystę su JAV, kad lenkai galėtų gauti saugiausią, labiausiai išvystytą ir patikimiausią turimą technologiją“, – sakė JAV energetikos sekretoriaus padėjėjas.

„Ši ataskaita yra svarbus žingsnis Lenkijai kuriant stiprią civilinę branduolinę pramonę, kuri neišskiria anglies dioksido ir taps dar vienu Europos energijos šaltiniu, nepriklausančiu nuo Rusijos įtakos“, – pridūrė A. Moskwa.

„Ši išsami ataskaita atspindi Amerikos įsipareigojimą Lenkijos energetiniam saugumui ir gali pradėti intensyviai plėtoti įvairiapusius strateginius santykius saugumo ir ekonomikos srityje“, – sakė Brzezinskis.

Lenkijos branduolinės energetikos planuose numatyta, kad iki 2040 m. pradės veikti šeši reaktoriai, kurių galia sieks iki 9 gigavatų. Pirmasis – 1,0-1,6 GW galios – turėtų pradėti veikti iki 2033 m.

Lenkijos vyriausybė tikisi, kad branduolinės programos partnerė taip pat įsigis 49 proc. projektą valdančios bendrovės akcijų ir be technologijų suteiks finansavimą.

Pastaruoju metu po Rusijos invazijos į Ukrainą įvykę spartūs pokyčiai energetikos rinkoje dar labiau padidino planų aktualumą, o politikai teigia, kad Lenkijai tampant nepriklausomai nuo Rusijos energijos šaltinių, poreikis plėtoti branduolinę energetiką yra didesnis nei bet kada anksčiau.

„Branduolinės energijos naudojimas Lenkijoje labai prisidės prie išmetamųjų teršalų mažinimo, socialinės ir ekonominės plėtros ir padidins mūsų šalies energetinį saugumą, kuris dėl Rusijos invazijos į Ukrainą yra svarbiausias prioritetas“, – sakė A. Moskva.

Privačios ir valstybinės Lenkijos įmonės taip pat rengia savo planus statyti mažesnio masto branduolinius reaktorius.

Šaltinis: Notes from Poland

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

realistas       2022-09-16 15:37

Neįtikėtinas lenkiškas įžūlumas. Ir suteikite technologijas, ir skirkite finansavimą. Čia arba blogas vertimas, vertimo vertimas, arba lenkai išprotėjo.

Papa Borgia       2022-09-16 6:31

Planuose ir Vilniaus kraštas, be jokios abejonės, bet prapiesoriams tai patinka. Kala jos valdžios Ustawa mintinai, kaip Mokslinį Komunizmą, kol Gorbis neleido kitaip.

> Partijos nariui 2022-09-15 6:18       2022-09-15 22:48

Paraščiau patikslinti: esate narys nuo 1971 ar nuo 1917?

Žemyna       2022-09-15 22:44

Jei kuro toms jėgainėms tik Rusija turės, tai…

.> >.???       2022-09-15 22:01

Kazachstanas tik kasa urana,o sodrinti jis ji veza i Rusija.

stasys        2022-09-15 20:06

lenkai nedurni , matyt ir kiaušiai vietoje . Nori gauti ne tik technologijas bet ir dalinį projekto finansavimą . Amerikonams čia labai daug vietos reikštis , vienok laimės pietu korėjos ‘Korea Hydro & Nuclear Power ‘. Spėjimas žalias , bet tai kad tankus lenkams gamina ne amerikonai o Pietu Korėja .. daug pasako. Įdomu kaip Lietuva jausis apsupta tokio kiekio svetimu AE ? Žalias lietuviškas kursas paskęs tokiame kiekyje pigios elektros. ir tiesa sakant nesimato jog kas nors ka nors planuotu sprendžiant Lietuvos elektros ūkio priklausomybę nuo svetimu gamintoju.

> ???       2022-09-15 16:55

Prie ko čia Rusija? Trys didžiausi urano tiekėjai pasaulyje yra Kazachstanas, Kanada ir Australija, likę nesudaro ir trečdalio rinkos.

???       2022-09-15 11:43

O is kur gaus urano?Rusija nutrauke i JAV sodrinto urano tiekima, o amerikonai patys nemoka sodrinti urano.Taip,kad ir ten stos visos ju elektrines.

Partijos naris nuo 1971m.       2022-09-15 6:18

Mes lettvei durnialei ne bukim durnialei rinkim parasus uzrasinekim videibrascenijus i lenkus kad aes statitu arceu musu sienos. Mums truksta pigios ekektros, be Bialarussu elektrineja viskas genda.

Rekomenduojame

Dominykas Vanhara. Kremliaus diplomatinės pergalės

Italijos rinkimai – žemės drebėjimas ES?

Karas Ukrainoje. Du šimtai vienuoliktoji (rugsėjo 22 diena)

Danija nutraukia asmenų, jaunesnių nei 50 metų, skiepijimą nuo kovido infekcijos

Marius Parčiauskas. Kaip išliksim, jeigu tėvystę siesim tik su skurdu ir depresija?

Linas Karpavičius. Kaip vyksta manipuliavimas žmonėmis?

Marius Parčiauskas. Rusijai atnaujinti puolimą nėra jokių šansų

Flandrijos vyskupai oficialiai parėmė ir pasiūlė tos pačios lyties porų laiminimo ceremoniją

Audrius Globys, dr. Darius Alekna. Ką valdžiai sako apklausos?

Karas Ukrainoje. Du šimtai dešimtoji (rugsėjo 21 diena)

„Demografija yra mūsų pusėje“ – švedų repo atlikėjas sako juodaodžiams ir rudaodžiams, kad jie laimės prieš dešiniuosius

Ramūnas Aušrotas. Vaiko institucinės globos pertvarka Lietuvoje patiria fiasko?

Ką Europai reiškia dešiniųjų pergalė Švedijoje?

Likimo valiai paliktos lietuviškos mokyklos Lenkijoje: vadovėliai lenkų kalba, finansavimo trūkumas ir kova dėl išlikimo

Tos pačios lyties asmenų civilinė sąjunga bus lygi šeimos teisiniams santykiams – teisininkai

Civilinė sąjunga ruošiama už akių

Vengrija rizikuoja netekti 7,5 milijardų eurų ES lėšų

Karas Ukrainoje. Du šimtai devintoji (rugsėjo 20 diena)

Ramūnas Aušrotas ir Rengimo šeimai asociacija. Niekam, net įstatymo teikėjams, nėra aišku, kokias teises įgis, partnerystę sudarę asmenys

Karas Ukrainoje. Fronto linijos pokyčiai 2022 metų vasaris-rugsėjis

COVID-19 finansų tyrimas: influencerių palankumas valdžiai ne už dyką?

Karas Ukrainoje. Du šimtai aštuntoji (rugsėjo 19 diena)

Vengrija nebegali būti laikoma visiškai demokratiška šalimi, tvirtina ES įstatymų leidėjai paskutiniame išpuolyje prieš Orbano vyriausybę

Linas Karpavičius. Oi neteisus jūs Arestovičiau, neteisus…

Karas Ukrainoje. Du šimtai septintoji (rugsėjo 18 diena)

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Sunkus pasirinkimas – XXV eilinis sekmadienis

Ramūnas Aušrotas. Pamatėme, kad problema ne tokia jau išsigalvota

Karas Ukrainoje. Du šimtai šeštoji (rugsėjo 17 diena)

Dominykas Vanhara. Maksimaliai užkardyta galimybė vietos politikams dalyvauti savivaldos rinkimuose ne per partijas

Demografinio sprogimo mitas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.