Emigracija, imigracija, demografija, Europa

Lenkija: jie yra turistai, o ne pabėgėliai

Tiesos.lt siūlo   2021 m. lapkričio 12 d. 11:12

19     

    

Lenkija: jie yra turistai, o ne pabėgėliai

rodykle.co.uk

Lenkijos užsienio reikalų ministerija paaiškino, kad žmonių grupė pasienyje su Lenkija yra turistai Baltarusijoje, o ne pabėgėliai, todėl jie negali būti priimti į šalį, kaip pabėgėliai.

Lenkija nelaiko žmonių, kurie įstrigo Baltarusijos-Lenkijos pasienyje, pabėgėliais, – „Echo Moskvy“ pareiškė Užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai Lukaszas Jasina.

Jo teigimu, tam, kad būtų galima kreiptis dėl pabėgėlio statuso, migrantui būtina patekti į Lenkiją tiesiogiai iš šalies, kur jam gresia pavojus.

„Jie (migrantai) visi legaliai atvyko į Baltarusiją, gavę turistines vizas. Tai reiškia, kad jie patenka į Europos Sąjungą iš saugios valstybės – tai labai svarbus aspektas. Jeigu jie ateitų pas mus iš nesaugių, kaip čia pasakius… įvykių, tai galėtų teisėtai pretenduoti į šį dokumentą. Tačiau jie atvyko į Baltarusiją legaliai, jie kaip turistai. Tai neįmanoma, kad turistai, kurie neteisėtai kirto sieną tarp Lenkijos ir Baltarusijos, gautų tokią galimybę“, – aiškino diplomatas.

Patys migrantai, įstrigę Baltarusijos-Lenkijos pasienyje, nuolat akcentuoja, kad nenori likti nei Baltarusijoje, nei pačioje Lenkijoje. Didžioji dalis jų planuoja pasiekti Vokietiją, kiti – Didžiąją Britaniją, kuri net nebėra ES dalis.

Padėtis Lenkijos ir Baltarusijos pasienyje komplikavosi pirmadienį, kai ten susirinko keli tūkstančiai migrantų, norinčių patekti į ES teritoriją. Ten sutelktoms Lenkijos saugumo pajėgoms pavyko atremti migrantų mėginimą masiškai prasiveržti per pasienio užtvaras. Lenkų pareigūnai šiuos įvykius pavadino sudėtingiausiu migracijos krizės etapu.

Primename, kad migrantų krizė kilo kuomet A. Lukašenka, keršydamas už ES sankcijas, leido faktiškai neribotą migrantų iš Artimųjų Rytų ir Afrikos atvykimą į šalį lėktuvais. Maža to, atvykėliai nėra niekaip reguliuojami, gali laisvai vykti prie valstybinės sienos ir bandyti patekti į ES šalis.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Al.       2021-11-15 23:59

Žmonės gavo vizas, nusipirko bilietus, išsinuomojo viešbučius. Ir paskui staiga pareiškė, kad jie čia tik pakeliui į Europos sąjungą. Nors vizos neturi. Tai jei ekskursiją baigėt, daugiau Gudijoj nebeliko ką apžiūrinėt, važiuokit namo. Bet ne - visa ES bolševikinė valdžia neriasi iš kailio kaip čia išgelbėti operaciją.

ahą       2021-11-13 21:32

jie ateina “rudinti”  europos:“Apie migraciją. Seimo narys Dainius Kepenis kalbina signatarą Rolandą Paulauską”
https://youtu.be/-zV_yn0Ua7Y
Balta knyga ir spanieliaus manifestas.

Stiklo valytuvas       2021-11-13 15:10

Jie nėra nei turistai, nei pabėgėliai (prieglobsčio prašytojai), JIE YRA OKUPANTŲ - KOSMOPOLITŲ  ĮRANKIS, jie yra okupantai!!!
.
P.S. Vargšai prieglobsčio prašytojai, brutaliai per sieną nesiveržia!
P.P.S. Kada padėsite rašyti apie tuos kas už viso šito stovi!!!

Vaclovas       2021-11-13 12:55

Būtų šmaikštu, jei sieną vėl griautų Sąjunga (ES), tik tuokart ne pareikalavus, kaip kadaise Ronald’ui Reagan’ui, o paprašius - naujo Gorbačiovo iš Rusijos! Tokiu atveju, sąjungos mintis pavyktų. Žmonės pajėgtų gyventi lygiavertiškuose santykiuose bendrijoje. Tik nesugadinti ir tikėtis, kad tai nėra iš anksto sugedęs reikalas, kaip Rzeczpospolita ar TSRS, ką liudija praeitovė.

Prašalietis       2021-11-13 11:41

Pseudo valstybinių darinių nepagydomiems puskvailiams, visokio plauko idiotams, visiškai pragėrusiems protą pseudo patriotams “diplomatas aiškino- „Jie (migrantai) visi legaliai atvyko į Baltarusiją, gavę turistines vizas. Tai reiškia, kad jie patenka į Europos Sąjungą iš saugios valstybės – tai labai svarbus aspektas”....
Na o visi kiti, kas nori sužinoti kaip yra iš tiesų, žino, kad po JAV invazijos į Iraką dėl ten “buvusių masinio naikinimo ginklų”, kurių niekas nei kada nematė, nei nerado net ir po invazijos pergalės, ten “demokratiškai” nuvertus Sadamo Huseino diktatūrą ir įgyvendinus “vakarietišką demokratiją”, JAV “įkalbėjo” ES ir kažkodėl tai Baltarusiją sudaryti su JAV ir sąjungininkų koalicijos “demokratizuotu” Iraku žmonių skridimams iš Irako bevizius susitarimus. Uždarius Baltarusijos BelAvijai skridimus į Europą, Batka darbo netekusius lėktuvus nukreipė ten kur gali būti skridimų į Baltarusiją ir iš jos paklausa. BelAvijai kažkur tai reikia dirbti ir užsidirbti. Batka yra ne Lietuvos vadovaujanti beretinė publika, kuri džiaugiasi , kad vietiniai runkeliai permoka keleriopai už gamtines dujas, “pakakojus sau į kelnes, kad Kinijai nors kiek smirdėtų”, dag permoka už gaunamas iš kinijos prekes, kurios dabar turi keliauti per Vokietijos uostus, kuriai “nereikalingi” šimtai milijonų gaunamų iš Baltarusijos už tranzitą ir t.t., rūpinasi kur būtų gali uždirbti pinigų... Juo labiau, kad, trūkstant Vokietijai darbo jėgos, Vokietijos “patriarchas” motulė Merkel 2015 pakvietė nepatenkintus savo šalių “demoratizavimu” irakiečius, libiečius, sirus atvykti į Vokietiją kartu “pasidžiaugti” jų šalių “demokratizavimo rezultatais”.. JAV pasiekta Afganistane “demokratizavimo pergalė” visiems JAV “demokratizuotiems” vietiniams gyventojams tik dar kartą ne tik priminė ES priimtą žmonių teisių gynimo teisinius dalykus ir vykdytą emigracijos politiką, bet ir dar labiau sustiprino buvusių milijonų vietinių kolaborantų norą vykti į vakarų Europą “pasilyginti ir pasidžiaugti” jiems “savo demokratiją  vežusių” šalių demokratijomis. Kad šių dalykų nematyti ir nesuvokti, reikia būti nepagydomu puskvailiu, beviltišku idiotu, visiškai pragėrusiu atmintį “patriotiniu intelektualiniu” runkeliu, nuo 13 metų “žolę” ir kitus kaifus vartojusia Morgana, išangėje “patriotinį protą kaupiančiu” Protasevičiumi ir t.t.

Dzeikas       2021-11-13 9:57

Kol kas Lietuva gelbeja jos istorinis emploi - eketeje pluduriuojancio shudo - invazyvams ji paprasciausiai neidomi. Kodel Lietuva neidomi “turistams”? Del tvirtos Lenkijos pozicijos. T.y. matydami bekompromisini lenku nusistatyma ju neisileisti, o pratrukusius be diskusiju mest atgal , migrantai supranta, kad apeit Baltarusijos -Lenkijos siena per Lietuva nera prasmes - lenkai greiciausiai kontroliuoja Lietuvos siena taip pat. Bent jau Baltarusijos pasienio ruozas iki 100km gylio kontroliuojamas labai tankiai. Patikros postai kas 10km ir tikrina visus itartinus automobilius.
Ka sioje situacijoje daro kaimynai? Estija nutrauke visas statybas ir mete visa technika sienos su Rusija statybai. Ju laimei 2/3 sienos ilgio uzdengta Ciudo ezeru,nuo ezero iki Suomijos ilankos(Narvos miestas) Estija nuo Rusijos skiria upe, ir Peceri rajone , pietuose apie 30km sienos ruozas einans per miskus ir pelkynus.
Lietuva su Latvija kramto snarglius, Lenkija “idarbino” Britanijos bataljona dislokuota pagal NATO solidarumo programa. Ukraina skubiai dislokuoja 8000 teriorines kariuomenes ir pasienieciu ties siena su Baltarusija. Kas aisku tokio ilgio pasieniui aiskiai per mazai. Be to ta siena tik neseniai atzymeta buvo, ten nera jokiu inzinieriniu irenginiu.
ES ruosiasi statyt “naujaja Berlyno siena”.Dabar diskutuojama ar ji stoves pries ar uz Ukrainos.
Nors ekonominiais sumatimais Lietuva as palikciau anapus. Joje per daug tu, kurie su Rusija draugaut ir “politiskai” susireguliuot nori.

Jokie jie turistai       2021-11-13 9:20

Teroristai. Kaip su teroristais elgiamasi?

stasys        2021-11-13 8:48

Vyksta propagandinis karas medijose , kuriame įstrygo realus žmonės . Na taip juos sunku pavadinti ‘pabėgėliais’ , bet ju nemaža dalis siekia susijungti su jau ES įsikurusiais savo giminaičiais . Na visi pamena kokie asmenys 2015-2016 m šturmavo pietričiu Europos šaliu sienas ir kaip ta banga nusirito per Europą aplenkdama Lietuvą . Tipiškas Putino nekonvencinių priemoniu karas .. ir ši karta tik jau su Lukašenka situacija analogu . Karas ir pinigai vis dar neatsiejami galios įrankiai . Baltarusiškos ir Rusiškos medijos ‘rauda’  jog Lenkai skriaudža vaikus ir moteris prie sienos , o Lietuvoje.. sėkmingai Vokietijoje įsikure įrakiečiai tempia maišus MAX-imos maisto sulaikimo ir apgyvendinimo centruose gyvenantiems giminaičiams ir pasakoja kaip per antras rankas sumokėjo už sėkminga jų perkėjimą į Vokietija ..bet istrigo Lietuvoje kuri tikrai , tikrai ne vakarietiška Europa ..Tai vistik kokios pozicijos laikosi ‘valdantieji-sijonai’ ? ka gina Lietuva neleisdama migruoti ‘turistams’ per savo sienas ?? valstybės suverenumą , šalies konstitucija , teisėkurą ir įstatymus ? nors tiesa sakant ta vyriausybė visais tais išvardintais atvejais dažniau linkusi juos pažeisti- kaip nors apeiti ir jau tikrai nėra ta vyriausybė kuriai teiktume medalį “už nacionaliniu interesu ginanima” .. Gal juos galėtu konsultuoti jos ekselencija D.Grybauskaitė ? juk yra ko mokytis iš jos tam LAP-jaunimui ..

Kis       2021-11-12 21:09

taip,jie neturi pabegeliu statuso.Imk uz skvarniko ir varykis i visas keturias puses

Žemyna       2021-11-12 21:02

Juos puikiai apibūdino šiandienos ŽR „Dienos klausime” Audrius Butkevičius
Ar narkotikų dekriminalizavimo įstatymas neiškasė karo kirvio koalicijoje?
- ziniuradijas.lt/laidos/dienos-klausimas/ar-narkotiku-dekriminalizavimo-istatymas-neiskase-karo-kirvio-koalicijoje?video=1
Trečia laidos dalis (nuo 46:15 min.) pokalbis su A. Butkevičiumi.

gerb, redakcija       2021-11-12 20:05

kodėl Jūs   reiškinį,  vadintiną hibridine ataka prieš  suverenios valstybės sieną,  bandant ją  pereiti nelegaliai vadinate ,,migrantų  krize’‘??

pagarba LENKAMS       2021-11-12 13:53

Ačiū Jiems,Dievo palaimos tą šalį valdantiems!

Žemyna       2021-11-12 13:14

Dėl apgaulingo vaizdo kažkiek tikrai taip, kažkiek turistų, kažkiek apgautų ir apiplėštų, tačiau jų pagrindinio, smogiamojo būrio paskirtis - kelti sumaištį šalių viduje, kad visų jų dėmesys būtų priverstinai į vidų nukreiptas, ir nematytų, ką Kremlius su Batka rengia. Kad ,,migrantus” išlaikančios mažo biudžeto šalys neturėtų nei lėšų, nei žmonių jų puolimą atremti. ,,Turistai” keliaus į ,,Džiominį”, bet samdinių chaosui kelti būrys liks viduje ir rūpinsis iš vidaus tave nualinti. Jiems kažkiek iš anksto sumokėta, ne šiaip kišenėse banknotų pluoštai ir naujausi telefonai pūpso. 
Jie - tai kartojamas Čingis chano antplūdis. Tik Kremlius negalvoja, jog RU už tai atsiims nuo Kinijos: kitas bus kinų antplūdis Sibire. Gal net tuo pat metu, kai Kremlius +Batka su NATO kariaus. Juk kinams tai bus labai patogus laikas pagaliau užimti Sibirą. 

DD plius DD- Ką pasėsi...       2021-11-12 12:47

Kiek mačiau, absurdiški aiškinimai, kad “mūsiškiai prisižaidė” gan populiarūs apykvailių tarpe.
Šiaip jau, mūsiškiai reakcijose į išprotėjusio diktatoriaus išsidirbinėjimus grojo geriausiu atveju trečiu smuiku. Kaimynų uzurpatorius susiriejo su kone visais, išskyrus Putiną. Netgi su “Hezbollah” teroristais, kurie įsižeidę dėl Lukašenkos kaltinimų nuvarius lėktuvą, piktinosi, maždaug: “ką tas durnius peza? Mes tokiais niekais neužsiimam”..

Būtent       2021-11-12 12:25

Turistai, kurie įvykdė kriminalinį nusikaltimą, neteisėtai kirsdami sieną, ir Lietuvoje prašo prieglobsčio, o daunai, sėdintys valdžioje, svarsto tuos prašymus, vietoje to, kad sukištų į Lukiškes.

DD plius DD- Valio       2021-11-12 12:23

Valio tai valio. Sveiką protą išlaikiusiems žmonėms tai argumentas. Bet pagalius į ratus kaišioja publika, kuri argumentus traktuoja kūrybingai ir lanksčiai. Ir tada muilo stygius tampa žmogaus teisių pažeidimu, anot Seimo žmogaus teisių komiteto. Daugiau nevardinsiu- jaučio odos panašiems kliedesiams iškloti neužteks.

Dzeikas       2021-11-12 12:10

Ka paesiui:
Prisizaide ne “musu strategai”, prisizaide Lukashenka. Nes ablomas su Lenkija gavosi.
Lenkai neleido ir neleis zbrodui vaikscioti po savo valstye kaip perperainama kiema ir nesiima “zertvos” vaidmens , kai juos bando isstatyti kaltininkais del “vaiku ir nesciu moteru kanciu”.
Batjka juos isileido i Gudija - reiskia tai jo pareiga rupintis “turistais” , o ne lenku.
Realiai jeigu lenkai bus tvirti ir nuoseklus “turistai” anksciau ar veliau pasuks i Ukraina. Tiems nepakaks jegu uztverti ta zmogiskaji tvana - ju siena su Gudija dar ilgesne negu Lietuvos ir eina per miskus ir pelkes. Ir lenkai, slovakai ir vengrai bus priversti statyti uztvaras Ukrainos pasienyje

Valio,       2021-11-12 11:38

Puikus teisinis argumentas, turistai tegu turistauja toliau savo turistinėj teritorijoj.

Ką pasėsi, tą ir pjausi       2021-11-12 11:22

Prisižaidė mūsų gudručiai strategai su ta Rynair lėktuvėlio provokacija ir po to sekusiomis visokiomis Lukošiaus blokadomis. Kažkiek prisižaisti gali ir Lukošius, bet manau, kad jei užsinorėtų, tai tuos turistus iš Baltarusijos išsigabentų taip kaip atsigabeno.

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Šimtas aštuonioliktoji (birželio 21 diena)

Vytautas Radžvilas. Kada atsitiesime? – Kai sugrįžime į savo istoriją

Dominykas Vanhara. Nekilnojamojo turto mokesčio logika vis dėlto egzistuoja

Edvardas Čiuldė. Ar Putinas bus pakartas po mirties?

Ramūnas Aušrotas. Schema „pagalba mainais į ideologiją“

Karikatūristo žvilgsniu. Vakarų parama Ukrainai

Britų tyrimas: 99 proc. susirgusių beždžionių raupais buvo homoseksualai

Karas Ukrainoje. Šimtas septynioliktoji (birželio 20 diena)

Niujorko teisėja nusprendė, kad žydų universitetas nėra religinis, privalo pripažinti LGBT studentų klubą

Įstatymus kuria nebe Seimas, o teismai. Įteisinsime ir raidę „Ł“

Kastytis Braziulis. Britai siekia kurti trijų jūrų sąjungą, o Senoji Europa nepatenkinta nauju konkurentu

Karas Ukrainoje. Šimtas šešioliktoji (birželio 19 diena)

Lyčių ideologijos diegimas yra prievarta prieš vaikus – D. Trumpas

Kard. S. Tamkevičius SJ. Dievo meilės slėpinys – Devintinės

Beždžionių raupai pernelyg susieti su Afrika – perkrikštijami

PAGERBKIME BIRŽELIO SUKILIMO DIDVYRIUS IR AUKAS!

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( I )

E. Bičkauskas apie Z. Šličytės bylą: proto reikia turėti

Signatarai kreipiasi į Lietuvos valdžią – nepalaikykite Civilinės sąjungos įstatymo

Karas Ukrainoje. Šimtas penkioliktoji (birželio 18 diena)

Karas Ukrainoje. Šimtas keturioliktoji (birželio 17 diena)

Europos migracijos problemos blogės, nes apklausa rodo, jog daugiau nei pusę jaunų afrikiečių planuoja emigruoti

Vytautas Radžvilas. Sąskaita už abejingumą

Lietuvos vyskupų konferencija. Negalime pritarti Civilinės sąjungos projektui

Rumunija sieks uždrausti homoseksualumą ir lyties keitimą skatinančios informacijos platinimą mokyklose

2022 metų Gudija – nesibaigiančių represijų šalis

Humoristo žvilgsniu. Trys karžygiai keliauja į Ukrainą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (III)

Kalifornija stumia įstatymo projektą, norėdama tapti „translyčių“ „prieglobsčiu“ ir leisti teismams apriboti tėvų galimybes apsaugoti vaikus

Doc. dr. Darius Alekna. Apie šeimą, civilines sąjungas ir Seimą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.