Europa, Ukraina, Rusija

Lenkai reikalauja išmontuoti „Nord Stream 2″ dujotiekį

Tiesos.lt siūlo   2022 m. balandžio 10 d. 8:04

6     

    

Lenkai reikalauja išmontuoti „Nord Stream 2″ dujotiekį

laikmetis.lt

Dujotiekio „Nord Stream 2“ statyba pasitarnavo Rusijos hegemonijai Europoje ir turėtų būti išmontuota, pareiškė Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda.

Trečiadienį interviu CNN Duda tvirtino, kad dėl dujotiekio „Rusija monopolizavo Europos dujų rinką“.

„Vis dar tikime, kad „Nord Stream 2“ vamzdį reikia ne šiaip blokuoti, bet tiesiog išmontuoti, nes tai kenkia visai Europos Sąjungai“, – pridūrė Lenkijos prezidentas.

Duda priminė žiūrovams, kad Lenkija kovoja prieš bendras Vokietijos ir Rusijos investicijas į „Nord Stream“ ir „Nord Stream 2“ dujotiekius, nes jų statyba buvo „aiškaus politinio pobūdžio, siekiant aplenkti Lenkijos, Baltijos šalių ir Ukrainos teritorijas bei atverti dujų šantažo galimybė prieš Rytų Europos valstybes.

„Mes nuolat protestavome prieš tai, bet, deja, tos investicijos buvo realizuotos. Vokiečių valdžia tuos projektus nuolat rėmė“, – teigė prezidentas.

„Rusija šantažuoja ne tik Vokietiją, dabar Rusija šantažuoja visą Europą“, – pridūrė jis.

„Nord Stream 2“ statyba buvo baigta 2021 metų rugsėjį, tačiau Vokietijos federalinė tinklų agentūra laikinai sustabdė galutinio leidimo paleisti dujotiekį išdavimą dėl Rusijos invazijos į Ukrainą. „Nord Stream 2“ buvo skirta dujas iš Rusijos transportuoti į Vokietiją, aplenkiant Ukrainą.

Vasario pabaigoje Vokietijos kancleris Olafas Scholzas pareiškė, kad Vokietijos ūkio ministerija dar kartą išnagrinės koncesijos suteikimo „Gazprom“ procesą ir atliks „naują tiekimų saugos vertinimą“.

„Situacija iš esmės pasikeitė“, – pareiškė Scholzas.

Prieš Rusijos invaziją į Ukrainą Scholzas tvirtino, kad „Nord Stream 2“ yra verslo projektas, neturintis nieko bendra su politika.

Šaltinis: Remix News

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Dzeikas       2022-04-11 19:07

StasysGui:
Tarptautines pastangos ne “atsijungti”, onepirkti Rusijos duju. O veliau, kai karas ir BUS PASIRASYTA TAIKOS SUTARTIS(ne paliaubos) dujotieki galima ekspluatuoti.Perkant tam tikra kieki duju is rusu.Kiek pirkti - verslo,politikosir tarptautinio saugumo klausimas.
O tu ka, nori kad per surudijusia “druzba” pumpuotu kur per Lietuva eina? Kad haliava lasetu?
Apseis.Padare gera darba rusai - nuvijo nuo savo penio Lietuva ir aciu uz tai. Haliava tvirkina ir vercia ir valdzia ,ir tauta prostitutais.
Sveiko proto poziuriu tai teisingas Rusijos zingsnis.

stasys        2022-04-11 12:27

Ne StasySG 2022-04-11 11:33 , juk parašiau aiškiai . Reikia panaikinti Rusijos monopolininkės teises ir leisti naudotis regiono šalims tuo magistraliniu tinklu . Jei Jus mokate po 1500-2000 dol. už 1000m3 dujų nėra skirtumo kokiu būdų tos dujos išgaunamos ir kaip transportuojamos . Be abejo Rusijos nuo to tinklo negalima atjungti jei siekiame liberalizuoti prekybą dujomis . Toks būdas panaikintu putino sustatytus politinius prioritetus jam palankioms europos šalims kaip austrija, vokietija ir vengrija su orbanu o pasiūla dujų rinkoje išaugtu dvygubai dėl galimo skalūninio produkto . Lietuva jau kuris laikas perka dujas JAV manau mes galime žengti dar toliau ,apsvarstyti galimybe jas išgauti čia Lietuvoje prisidedant prie bendro dujų poreikio tenkinimo europoje. Gazprom dujas galima apmokestinti 50 proc. antkainiu o gautomis lėšomis finansuoti žaliosios energijos plėtra Lietuvoje ir visoje Europoje. Be abejo ta mintis žalia ir reikalauja svartimo , bet tai bus kur kas rimčiau nei ant kiekvieno kampo rėkti apie tai jog privalome atsisakyti Rusišku dujų ir naftos .

StasySG       2022-04-11 11:33

Siūloma vis tiek jungtis prie Rusijos dujų papo: cit. “Kam ji ardyti ? Perdaryti „Nord Stream 2“ sujungiant jį su Skandinavijos ir Baltijos šalimis”. Tai kam tada visos tarptautinės pastangos ATSIJUNGTI?

stasys        2022-04-11 7:23

Kam ji ardyti ? Perdaryti „Nord Stream 2“ sujungiant jį su Skandinavijos ir Baltijos šalimis . Tokio pobūdžio projektai negali būti kurios tai valstybės nuosavybe , nes tampa įtakos įrankiu politikoje . Jei atjungtume ir „Nord Stream 1 “ Europa galėtu sukurti įspūdingo didžio ir masto ekonominį projektą kurio pagalba tame regione funkcionuotu ir Lietuvos sgd terminalo veikla . Visa esmė atjungti -perjungti žemininius magistralinius dujotiekius tokiu režimu kuris eliminuotu Rusijos kaip dujų tiekėjos monopolininkės privalumus. Po karo Ukrainoje senoji energetinė sistema nebegalės funkcionuoti ir tie maži iki karo daryti žingsniai liberalizuojant energetiniais resursais bus jau pasene . Karas Ukrainoje atvers dideles galimybes daryti pokyčius ir jei laiku tuo pasinaudoti rezultatai gali būti įspūdinti . Mes niekur nedingsime nuo realybės , todėl ta realybe reikia perkonstuoti .. kad ji užtikrintu Europai ekonominį vystymosi greitkelį .

StasysSG       2022-04-10 18:43

p. Džeikas negražiai prieš Lenkiją. Vadinasi, už ukrainiečių naikintojus rusus ir jų vadą Putiną.

Dzeikas       2022-04-10 11:54

Lenku ryztas kartais isvirsta i durnyste.
Syki tas dujotekis yra - tai reikia naudoti.
Kitas dalykas, kad ES , konkreciai Vokietija turi suprast, is nusikalstamo rezimo(Putinas paskelbtas nusikalteliu.Atatinkamai), kol bus laikomas embargas jokios dujos ar nafta perkama nebus.Nepriklausomai yra dujotiekis ar jo nera.
Nes dabar lenkai man panasus i durneli kuris biblini palyginima laiko tiesioginiu isakymu veikti: kad neonanizuoti siulo nupjaut peni:)))))
Nuodeme gi ne penyje, o sieloje.

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Du šimtai devintoji (rugsėjo 20 diena)

Ramūnas Aušrotas ir Rengimo šeimai asociacija. Niekam, net įstatymo teikėjams, nėra aišku, kokias teises įgis, partnerystę sudarę asmenys

Karas Ukrainoje. Fronto linijos pokyčiai 2022 metų vasaris-rugsėjis

COVID-19 finansų tyrimas: influencerių palankumas valdžiai ne už dyką?

Karas Ukrainoje. Du šimtai aštuntoji (rugsėjo 19 diena)

Vengrija nebegali būti laikoma visiškai demokratiška šalimi, tvirtina ES įstatymų leidėjai paskutiniame išpuolyje prieš Orbano vyriausybę

Linas Karpavičius. Oi neteisus jūs Arestovičiau, neteisus…

Karas Ukrainoje. Du šimtai septintoji (rugsėjo 18 diena)

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Sunkus pasirinkimas – XXV eilinis sekmadienis

Ramūnas Aušrotas. Pamatėme, kad problema ne tokia jau išsigalvota

Karas Ukrainoje. Du šimtai šeštoji (rugsėjo 17 diena)

Dominykas Vanhara. Maksimaliai užkardyta galimybė vietos politikams dalyvauti savivaldos rinkimuose ne per partijas

Demografinio sprogimo mitas

Česlovas Iškauskas. 1939 – ųjų rugsėjis: ko mus moko istorija?

Karas Ukrainoje. Du šimtai penktoji (rugsėjo 16 diena)

Briuselis nori 70% sumažinti ES vykdomą Vengrijos finansavimą

Ramūnas Aušrotas. Vienos lyties asmenų sąjungos kaip būdas paneigti šeimos instituto prigimtinį pobūdį

Vengrų politikai: Europos Parlamentas atvirai šantažuoja mūsų šalį

Elektros krizė arba kaip sutaupyti 3 milijardus eurų. Šarūnas Andriukaitis-Sutkus

Karas Ukrainoje. Du šimtai ketvirtoji (rugsėjo 15 diena)

Andrius Gudaitis. Vartotojų interesų gynimo imitavimas

Lenkija planuoja statyti šešis branduolinius reaktorius

Vygantas Malinauskas. Ar vienalytės santuokos yra žmogaus teisė?

Vidmantas Janulevičius. Verslas stoja dėl elektros kainų

Karas Ukrainoje. Du šimtai trečioji (rugsėjo 14 diena)

Švedijos vidurio dešinysis sparnas pirmauja įtemptuose ir intriguojančiuose rinkimuose

Vytautas Sinica. Elektros krizė: vartotojai paskutinėje vietoje

„Už balos“. Karalienė-Trumpas-JAV ekonomika

Edvardas Čiuldė. Nutylėjimo subkultūros Lietuvoje ypatumai

Energetinės krizės akivaizdoje estai atnaujina naftingojo skalūno gavybą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.