Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas, Piliečių akcijos ir iniciatyvos, Šeimos politika

Lenkai jau ginasi. O mes?

Tiesos.lt redakcija   2019 m. rugpjūčio 23 d. 2:20

6     

    

Lenkai jau ginasi. O mes?

Algimantas Rusteika | Kauno forumas

Atostogos eina į pabaigą ir artėja nauji mokslo metai. Mokslo metams rengiasi ne tik tėvai ir mokiniai, bet ir iš vietinių ir užsienio subsidijų mintančios įvairiausios organizacijos, „iniciatyvos“ ir šiaip „aktyvistai“, mokantys atsilikėlius Rytų europiečius tolerancijos ir modernaus seksualumo naujovių.

Kaip praneša Lenkijoje veikiantis fondas Teisinės kultūros institutas „Ordo Iuris“, pastaraisiais metais ypač stengiamasi patekti į mokyklas ir propaguoti vulgarų seksualumą nuo pat pirmųjų klasių. Naudojamasi ir oficialia kai kurių savivaldybių parama. Siekiama išmokyti vaikus „džiaugsmo ir malonumo liesti savo kūnus“, propaguojama „masturbacija ankstyvoje vaikystėje“.

Į „Ordo Iuris“ kreipiasi tėvų organizacijos, gaunami elektroniniai laiškai ir telefono skambučiai iš mokytojų, pasirengusių apginti vaikus nuo po seksualinio švietimo priedanga paslėptos kryptingos seksualinės propagandos. Prieš kelias dienas taip pat Lenkijos vyskupo katalikiškojo švietimo komisija perspėjo tėvus apie vietos valdžios finansuojamas klases ir paragino pateikti švietimo deklaracijas.

Šios augančios baimės nėra nepagrįstos. Per dvejų metų kampaniją „Gelbėkime vaikus!“ fondas ištyrė beveik 700 Lenkijos mokyklų situaciją, o kampanijos ataskaita buvo paskelbta Nacionalinio švietimo ministerijos tinklalapiuose. Nustatyta, kad daugiau nei pusėje mokyklų tokios organizacijos vykdė savo veiklą pažeisdamos švietimo įstatymus, be tėvų žinios ir sutikimo.

Ypač šokiruojantys yra tėvų, kurie sužinojo apie demoralizacijos pamokas tik iš savo sumišusių ir skandalingų vaikų, liudijimai. Užsiėmimų metu vaikai buvo skatinami piešti nepadorius erotinius piešinėlius, vartoti vulgarią seksualinę kalbą, jų gėda ir drovumas buvo sąmoningai naikinami, išbalansuojant natūralią vaiko vystymosi eigą. Šios žalingos veiklos organizatoriai ignoruoja tėvų vaidmenį ir atima iš jų konstitucinę teisę auginti vaikus pagal savo įsitikinimus.

Apetitas kyla bevalgant ir naujosios visuotinio seksualumo religijos skleidėjai eis iki galo. Lenkijoje ateinančiais mokslo metais grėsmė yra dar didesnė, nes po to, kai vasario mėnesį Varšuvoje buvo pasirašyta LGBT deklaracija, vėlesnės vietos valdžios institucijos paskelbė lytinio švietimo įgyvendinimą, pagrįstą prieštaringomis, indoktrinuotomis PSO rekomendacijomis. Tai ne tik sekso pedagogų organizacijų veikla – prasideda koordinuojama akcija, finansuojama iš vietos valdžios biudžeto.

Vietos valdžiai dažniausiai nerūpi tėvų valia ir nuomonė. Dar prieš pasirašant LGBT deklaraciją daugelis Varšuvos mokyklų buvo priverstos vesti radikaliai ideologines „neapykantos kalbos pamokas“. Užsiėmimų scenarijuose buvo akcentuojama, kad studentai, abejojantys homoseksualių asmenų teise įsivaikinti, yra „homofobai“, o abejojantieji mečečių statybų finansavimo iš savivaldos lėšų teisėtumu – „islamofobai“.

Be Varšuvos, Gdansko ar Poznanės, Płockas taip pat ruošiasi tokioms pamokoms – per vieną iš vasaros festivalių Płocko prezidentas Andrzej Nowakowski pakvietė Anją Rubiką su „SexedPL“ dirbtuvėmis į Płocko mokyklas. Ir Balstogės prezidentas Tadeušas Truskolaski prieš kelias dienas taip pat paskelbė apie panašią veiklą.

„Ordo Iuris“, bendradarbiaudamas su tėvų organizacijomis ir mokytojais, parengė pirmąjį vadovą Lenkijoje „Tėvų teisės mokykloje“, kuriuo siekiama suteikti tėvams išsamių žinių apie jų teises ir įstatyminius būdus veiksmingai apsaugoti vaikus nuo žalingo, demoralizuojančio mokymo turinio. Teisiniai reikalavimai, taikomi tiek pasirenkamai, tiek privalomai veiklai, dažnai nėra žinomi tėvams ar mokytojams, todėl jų paprasčiausiai nesilaikoma.

Tėvams bus padedama, jie bus konsultuojami, kokių veiksmų gali imtis kovodami su nepriimtinu turiniu pamokose ir seminaruose, o mokytojai sužinos, kaip turėtų atrodyti jų teisėtas dalyvavimas išorinių organizacijų vykdomoje veikloje. Bus teikiamos ekspertų parengtos tėvų deklaracijos, pagal kurias tėvai pasilieka teisę spręsti, ar jų vaikas dalyvaus lytinio švietimo užsiėmimuose, tik po to, kai bus supažindinti su jų programa ir turiniu.

Tokius tėvų pareiškimus mokyklos sutikusios palankiai, nes viešas, teisiškas, mokykloje padarytas veiksmas yra ir parama mokyklų vadovams. Iš pokalbių su mokytojais paaiškėjo, kad daugeliui direktorių galimybė remtis šiais teiginiais bus svarus argumentas ginantis nuo išorinių organizacijų ar vietos valdžios, bandant priversti neteisėtai, prieš tėvų valią organizuoti radikalaus lytinio švietimo užsiėmimus.

Siekiama, kad rugsėjį kiekvienas iš tėvų turėtų galimybę teisiškai įpareigojančiu būdu išreikšti savo valią apsaugoti vaiką nuo žalingo turinio, esančio lytinio švietimo programose. Tuo atveju, jei deklaracija ar jos laikymasis susidurs su sunkumais, kiekvienam iš tėvų bus teikiama nemokama, profesionali teisinė pagalba. Bus bendradarbiaujama su tėvų organizacijomis ir religinėmis bendruomenėmis, vietinėmis organizacijomis, organizuojami edukaciniai susitikimai tėvams ir mokytojams visoje Lenkijoje.

Šaltinis: dlarodzicow.ordoiuris.pl

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Al.       2019-08-24 19:24

Sovietų okupacijos metais daugelis šių įstaigų taip pat dirbo su mūsų priešais, bet pasipriešinom (Ar sėkmingai pamatysime kai išslaptins priešo agentų sąrašą).

Tvankstas       2019-08-24 13:50

Al. - Lietuvoje Prezidentas, Seimas, Vyriausybė, vyskupai dirba ranka rankon su Pasaulio Architektu ir Pranciškumi, todėl nėra jokios priešpriešos, apie pasipriešinimą net negalima kalbėti.

Al.       2019-08-24 0:50

Stasy, matau, kad tau sunku skaityti šituos tekstus. Bet kam tu save kankini ? Negi interneto platybėse nerandi sau ko nors artimesnio?

Al.       2019-08-24 0:42

Jei net Lenkijoj, kuri save laiko krikščionybės tvirtove, satanistai puola visu frontu, tai reiškia, kad procesas valdomas iš išorės. Ir Lietuva nebus palikta nuošaly. Ir mūsų laukia panašus procesas, kaip kūno sudarkymo srity - greitas ir masinis. Pasipriešinti labai sunku, bet būtina. ,,Tas laisvės nevertas, kas negina jos.”

Tvankstas       2019-08-23 10:24

Lietuvos vyskupai palaiko Pranciškų ir tuo pačiu LGBT.

stasys        2019-08-23 9:51

Kažkoks iškrypėliu str. kuriems labai maga liežuviu pamalti . Taip taip pulkime dabar visi klausytis o ko mokyklose musu vaikus moko ..ar kartais koks “pipt” netapo biologijos mokytoju . Algimantui matyt visai smegenys susisuko ..


Rekomenduojame

In memoriam: Rogeris Scrutonas

Kviečiame į Šv. Mišias – padėką už mons. A. Svarinsko kunigystės šventimus, prieš 65 metus suteiktus vysk. Pr. Ramanausko

Rasa Čepaitienė. Signalinės sistemos II. Užmirštuolė

Mes nugalėjom. Prieš 30 metų Gorbačiovas vizito metu Lietuvoje išgirdo tai, ko nesitikėjo: lietuviai liepė atvežti nepriklausomybę – LRT

Kaip vysk. Pranciškus Ramanauskas Alfonsą Svarinską slapta lageryje įšventino į kunigus

Algimantas Rusteika. Kokie jie būtų dabar?

Laisvės premijos laureato Albino Kentros kalba iškilmingame Laisvės gynėjų dienos minėjime

Mitingo „Už istorinę atmintį, didvyrių garbę, Trispalvę ir Valstybę“ vaizdo įrašas

Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena. Renginių programa

Rasa Čepaitienė. Signalinės sistemos I. Pidžinas

LRT: pirmieji kandidatų į Vilniaus universiteto rektoriaus postą debatai

Ramūnas Karbauskis. Kleptokratija ir jos didvyriai

Vygantas Malinauskas. Mano trigrašis į diskusiją apie simbolius

Prokurorų žinia: Neringa Venckienė iš įtariamosios tapo kaltinamąja

Šiandien, šeštadienį, 14 val. kviečiame į pilietinį mitingą – už istorinę atmintį, didvyrių garbę, Trispalvę ir Valstybę

Italų kalbininko prof. dr. Guido Michelinio paskaita apie lietuvių kalbą ir jos pranašumus

Vilniaus Sąjūdis: nedelsiant grąžinkite A. Kentrai Miško brolių muziejaus patalpas ir, atlyginę patirtą žalą, paremkite jo veiklą

Prokuratūra skundžia sprendimą Generolo Vėtros lentelės sudaužymo byloje

Raimondas Navickas. Pasiūlymas klaipėdiečiams

Tautos forumo reikalavimas dėl patyčių iš valstybinės vėliavos, laisvės kovotojų ir genocido aukų atminimo

Robertas Čerškus. Apie neužmirštuolės žiedelius

Vidmantas Valiušaitis. 1944 m. sausio 9 d. tragiškai žuvo gaisre prezidentas Antanas Smetona

Liudvikas Jakimavičius. Įdomus faktas

Robertas Grigas. Jei iš LRT diktorių atsirastų...

Grėsmės lygių nebeliko. Įsigaliojo naujas Vaiko situacijos vertinimo tvarkos aprašas

Tomas Baranauskas. Atmintinos dienos ir Kazys Škirpa

Vincentas Vobolevičius. ES direktyvos: kas jos ir ką jos gali?

Vidas Rachlevičius. Mes vėl pralaimim neiššovę...

Advokatas Remigijus Merkevičius neįžvelgia jokio moters nusikaltimo: jos sulaikymui pagrindo nebuvo

Liudvikas Jakimavičius. Atsako belaukiant: jis bus žiaurus ir visiškai kitoks nei prognozuojama

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.