Dienos aktualija, Istorija, Propagandos ir ideologijos analizė

Laurynas Kasčiūnas. Raštas prieš J.Lukšą-Daumantą tėra istorijos neišmanymas ir klaida?

Tiesos.lt redakcija   2020 m. liepos 6 d. 22:50

38     

    

Laurynas Kasčiūnas. Raštas prieš J.Lukšą-Daumantą tėra istorijos neišmanymas ir klaida?

Lietuvos partizaninis judėjimas kaip niekas kitas visada buvo Kremliaus taikinys. Maskvai itin svarbu kovas prieš sovietinę okupaciją, už Lietuvos nepriklausomybę paversti „banditizmu“, o šių kovų didvyrius šmeižti ir dergti. KGB tuo užsiėmė ilgus dešimtmečius, tame tarpe ir aktyviai vykdydama tokias melo operacijas Vakaruose. Ypač per savo žvalgybos agentūros tinklą. Dažniausias blogio imperijos metodas visada buvo tiesiog apšmeižti partizanus kaip tariamus nacių bendradarbius ar dalyvavusius Holokauste.

Dabartinė Vladimiro Putino ir jo saugumiečių elito valdoma Rusija itin aktyviai tęsia istorijos perrašymo politiką. Tik prieš porą savaičių išplatintas paties Rusijos prezidento tekstas, kuriuo net teisinamas Molotovo-Ribbentropo paktas ir neigiamos Lietuvos ir kitų Baltijos valstybių okupacijos. Logiška, kad sustyguotai ir vėl smūgiuojama į partizanus, būtent tuos žmones, kurie gynė Lietuvą nuo šių komunistinės Rusijos veiksmų, kuriuos dabar V.Putinas bando istoriškai įteisinti, melagingai aiškindamas, kad Baltijos valstybės „savanoriškai“ įstojo į Sovietų Sąjungą. Partizanų kraujas ir atminimas tam labai trukdo. Dėl to reikia juos ištrinti iš istorijos apipilant purvais.

Kremliaus taikiniu visada išskirtinai buvo ir vienas svarbiausių partizanų vadų ir pasipriešinimo legenda Juozas Lukša-Daumantas. Šis Lietuvos didvyris kovas tęsė iki pat 1951 metų, kai agento išduotas, žuvo nelygioje kovoje su sovietiniais okupaciniais daliniais mūšyje miškuose Kauno rajone. KGB skyrė ypatingas propagandines pastangas prieš J.Lukšą-Daumantą tiek okupuotoje Lietuvoje (1961 metais jau buvo išleista juodinimo knyga „Vanagai iš anapus“), tiek siekdama melą apie tariamą bendradarbiavimą su naciais skleisti Vakaruose.

Savo įžūlumu pritrenkė, bet turiu pripažinti iš esmės jau nebenustebino, Fainos Kukliansky su bendražygiais paskelbtas raštas Seimo pirmininkui, kuriuo jie reikalauja atšaukti parlamento sprendimą 2021-uosius paskelbti Juozo Lukšos-Daumanto metais. Negalėdama tiesiogiai apkaltinti žuvusio partizanų vado dalyvavimu Holokauste, F.Kukliansky, išvedžiodama, manipuliuodama, skleisdama insinuacijas, bando mesti šešėlį jo atminimui, stengdamasi įpainioti jį į tai, su kuo jo niekaip negalima sieti.

Jei raštas prieš J.Lukšą-Daumantą tėra istorijos neišmanymas ir klaida, F.Kukliansky turėtų nedelsiant atšaukti jį ir atsiprašyti už Lietuvos laisvę žuvusio partizanų didvyrio atminimo pažeminimą, priešingu atveju, deja, bet jos kreipimąsi galima laikyti tik kaip Rusijos režimui tarnaujančią provokaciją bei mirusio didvyrio tyčinį šmeižtą.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

yla       2020-07-15 20:00

Skelbti metus isgalvotu “didvyriu” vardu rodo, kad daugiau Lietuvoj nera kitokiu problemu. O is tikruju visa tai tam, kad nukreipti gyventoju demesi nuo skestancio laivo. Dujos - ismetami milijardai,  elektra brangi, mokyklos uzdaromos, kaimai nustipe, tusteja miesteliai ir miestai (laimei, pasimaise korona ir sustabde lietuvaiciu sprukima i vakarus), pensininkai… Tada atsiranda zydiska tema… o sitie suskile, gavo pora milijonu, kuriu nesugeba pasidalinti. Uz zydu vaiku, moteru ir seniu atimtas gyvybes - nera jokios kompensacijos(!)... Uz prisiplesta zydu turta - kompensacija, kaip lasas juroj.
Melas kiekvienam kampe, patys sau meluojam, na o apie zydus - chorai. Kas tik moka rasyti - raso. Faktus maiso, juk visvien niekas nepatikrins… vieno liudyjimas priimtinas, kito - ne. Kodel? Atsakymas: vienas zydo, kitas lietuvio.
Centre (?) geologai sprendzia, kur istorine tiesa, kur melas.
Neatpazinti salies, per 30 laisvu metu nunese stoga.

petras       2020-07-10 16:25

Atimt pilietybes visiems smeizentiems Lietuvos didvyrius,balsuot uz tuos kas kuo greiciau seimia prims desovietizacijos istatyma,lauk kgb,mgb,ir milicininku atliekas is visu postu….

Ir viskas,       2020-07-9 5:06

bevardi anonime, patinkantis konservatorių “babuškoms”, galvojančioms RF naudai?

> 2020-07-7 20:42       2020-07-8 21:45

klausimas tas pats, juliau Milaiti, kas tie, kurie „žinote”? Kad praleidai „mes”, esmės nekeičia. Taigi, kas tie „jūs”, kurie viską žinote, įskaitant ir tai, kad Milaitis idiotas? Jules, Dzeikais, Papa Borgia, Vardas, Kis??? Kas dar iš tavo nick’u galerijos žino, kad julius Milaitis idiotas, kagebesitas, provokatorius ir t. t.?

stasys        2020-07-8 19:57

Vieni piktinasi Lukiškiu a. smėliuku-pliažu, kitiems Vyčio joje dabar ir baisiai reikia ..kiti kiti stojo į kova su sena židelka, na ‘pakarksi’ ji ten ir ką ? .. Kas tiems lietuviams darosi ? kaip savaitė taip plaukus raunasi ? . Kur partijos ? kur rinkimu diskusijos ir ginčai apie Seimą ? kur jų programų aptarinėjimas ir tas apsimetinėjimas kad visiems labai įdomu koks ten pažadas ši karta guls ant rinkimu stalo .. L.Kasčiūnas atlieka pareiga to turėtu užtekti paaiškinimui kam to str. čia reikia . Dar truputis ir imsiu įtarti jog apie ta aikšte pradėjo sukiotis politiniai ekzbicionistai ir rodyti tai ko nereikia.

catch all?       2020-07-8 12:06

Kasciuno straipsniai ir pasisakymai lyg ir teisingi. tuoj matau zmogenus saukiancius, kad balsuos uz ji, ir kad gerai, kad jis taip aukstai isreitinguotas. bet man kazkodel atrodo, kad Kasciuno ar Anusausko ar dar kazkurio kito straipsniai yra tik noras konservatoriams susirinkti patrijotais save laikanciuju balsus, o veliau Gabrieliaus-Simonytes tandemas viska patvarkys kaip reikia. nesakau, kad Kasciunas ir panasus tai daro samoningai ir del kazkokiu piktu uzmaciu, bet rezultatas gaunasi tas, kad uz juos balsavusieji realiai savo balsus atiduoda uz konservatorius-liberalus. o dabar dar ir aiskeja, kad uz koalicija su Laisves partija, jeigu konservatoriai gautu pakankama dauguma.

Klausimėlis       2020-07-8 6:02

Why Lithuania have seen serious population losses since the end of the Cold War and are in the front rank of European nations losing people at the fastest rate? Taigi, Kasčiūnai, kodėl dirbdami LDDP naudai taip nuvarėte Lietuvą, a? Tad Jūsų nuopelnai lddp-istams akivaizdūs, o ką padarėte vardan tos Lietuvos be nėrimo į krūmus? Kodėl Jums Šmikytės asmeniai interesai artimesni už paprastų, eilinių lietuvių, a?

Taip, ponia Zukuliene,       2020-07-8 4:57

internacizmas iššaukė nacizmą. Ką dabar pasaulio valdovai nori iššaukti? Tokie fizikos dėsniai, kol docentai jų neatšaukė. Bet gal jau logika draudžiama, kaip prie Gerojo pasaulio dėdės Džo(Stalino)? Vakariečiai Staliną vadino Pasaulinio Gėrio iškilimu, o Hitlerį - Pasaulinio blogio iškilimu. Pasižiūrėkite filmus Vamzdyje apie tai. Jų tiek daug prikurta.

Tikrai,       2020-07-8 4:43

Kasčiūnai, kokios šalies jūs patriotas? Geras Kisiuko klausimas.

Kis       2020-07-7 23:01

Kasciunai , tavo lojalumas KGB rezidentui gerbtinas dalykas,bet esi mazokai druskos valges,tad paskaityti is rastelio sugebi,bet i diskusijas geriau nelisk,nes tokie klausimai sprendziami ne spargalkiu rasymais,o dokumentais is to meto.Pasakai ir patvirtinai,ka jus sugebate siandiena mes matome ir jums sunkiai sekasi mulkinti zmones,tie nupirkti neskaitau uz zmones,jie sugebejo parsiduoti uz geresni sklypo gabala ar misko,ar valstybes pinigu pabarstymais,tai nera toji Lietuva.Galiu aptaminti,kad isvaryta daug mastanciu,bet pakankamai ir palike,Juk jus Narkeviciu pavertete su KGB destytojo pagalba,“zurnalistes"Makaraitytes “tyrimais” su zodeliukais galimais,tad ir Anusausko gautais galimai dokumentais is Burauskaites,galimai galima ir suabejuoti,kaip ir beveik prezidentu,kuriam rusai puola,o spectarnybos uzslaptinome.Kokie mes Patriotai,tik kokios salies.Paklauskite tu kas balsavo,nes bijo kad sudirbs i mesla?

žydai       2020-07-7 22:18

jaučiasi Lietuvoje nepajudinami šeimininkai ir tyčiojasi iš lietuvių, žiūrėdami, kaip šie reaguos, o šie išvis bijo reaguoti, bijodami būti eilinį kartą dar kažkuo nebūtu apkaltinti. Štai tokia dabar dėdulės Lietuvėlė

Kad Milaitis       2020-07-7 20:42

apsigimęs idiotas žinome seniai, bet kas pats toks per bevardis, anoniminis paukštelis - Jurgio “božij oduvančikas”?

Mes jiems idiotai       2020-07-7 20:37

Kai partijas į rinkimus veda nepartiniai iš šono - tai logiškai vadinama grynąja konspiracija. LDDP ir Lietuvos konservatoriai supanašėjo. Lietuvos kolchoznikai tėra LDDP sparnas, ne daugiau. Kolchoznikus veda nepartinis, atseit, konservatorius irgi ir tai vadinama, pasikartosiu, grynąja konspiracija, paremta iracionaliąja filosofija(irratioalist philosophy) ir politika, kad runkeliai negalėtų susigaudyti ir sutrukdyti konspiratoriams uzurpuoti viską, kaip kadais Bolševikų partijai.

Trabantas norėtojui       2020-07-7 20:36

Todėl, kad ten užsislaptinusių rezervatas.

Norėčiau       2020-07-7 20:33

iš Kasčiūno lūpų išgirsti, kodėl užsislapstino 75 metams, KGB veikloje - nuoširdusis…

> 2020-07-7 20:17       2020-07-7 20:29

kam tave kuo nors laikyti, juliau Milaiti, tu, tiesiog, apsigimęs idiotas. Tai žino visos Lietuvos „babuškos”.

Trabantas Kas perui       2020-07-7 20:22

O ką pasakytų tuo klausimu antras numeris - partinis partijos lyderis? Tą patį šnipštą.  Tai ne partija o veidmainių šutvė, kožnam atvejui pasirenkanti po propagandistą.Jau ir komunistai mažiau bjaurūs, nes atpažįstami ir nuoseklūs.

Kas per       2020-07-7 20:17

partija, draugeli, kai joje tarpsta nesipykdami prolietuviškai ir antilietuviškai, bei ypač antilietuviškai nusiteikę asmenys? Ką norite apgauti, a? Mus, save ar labiau konservatorių politines davatkas - mūsų “babuškas”? Kodėl tyčiojatės iš mūsų į pirmą vietą iškeldami nepartinę kandidatę, ką? Kuo jūs mus laikote? Idiotais, tiesa?

Trabantas       2020-07-7 20:10

Konservatorius E. Zingeris tyli. Suskių suskis. O konservai kiša eterin kitą suskį propagandistą - Kasčiūną. Mol, mes visokie - cach all.

neseniai       2020-07-7 19:55

Šiandien per Info TV laidoje “Info diena” LGGRTC istorikė “nuleido” Kukliansky, kad šiai beliko tik idiotiškai vapėti ir bandyti pritempinėti kažką iš kažkokios E.Zingerio parašytos knygos.

Vilnieti, dirbantys        2020-07-7 19:23

LDDP naudai nieko įveikti negali - tik pasitarnauti, pavyzdžiui, tam pačiam Putinui.

į: neseniai 2020-07-7 18:30        2020-07-7 18:53

Gal prisimenate, kokia ten buvo laida, kad galima būtų greičiau rasti? gal adresą išsaugojote?

Žemyna       2020-07-7 18:51

Kaip atsitiko, kad ta geros valios ponia save LŽB LOBISTE registravo? Dabar ištisai Seime sėdės, stengsis efektyviau darbuotis?

Žemyna       2020-07-7 18:46

Prisiminkime, jog ponia F. K. didžiuojasi tuo, kad buvo Maskvos apdovanota kaip GERIAUSIA SSSR TARDYTOJA.
Bent jau ji tuo pasigyrė per TV.

neseniai       2020-07-7 18:30

Visai neseniai tiesioginiame “InfoTV” eteryje F.Kukliansky patyrė, užsienietiškai populiariai kalbant, f_ck-upą. smile

Tomas       2020-07-7 17:44

Raštas prieš J.Lukšą-Daumantą ne istorijos neišmanymas ir klaida,o kryptinga ir nuosekliai kenkėjiška Kukliansky veikla.

vilnietis       2020-07-7 17:38

Turiu vilties, kad Kaščiūnas įveiks KGBISTINĘ-liberastinę  “DINASTIJĄ”, kurie
KGB Magnolijai pardavė  10 metams Lietuvą ir bus išslapstinti visi KGBISTAI.

Dėl nėrimo       2020-07-7 17:00

į krūmus, atvykus AfD, pats užtraukei gėdą Lietuvių tautai, nepagalvoji apie tai, a? Ir dar: o kiek pačio partijoje yra slaptų Kochliansky gerbėjų ir palaikytojų, irgi apsimeti nežinąs, ane? Po šitokios gėdos pats galėtum tik mokyti vaikus istorijos kokiame nors Lietuvos užkampyje, ne daugiau.

be abejo       2020-07-7 16:39

Negali būti net menkiausių abejonių, kad tai - ne atsitiktinumas ir ne klaida. Kita vertus, gana neblogai pasimato Kremliaus agentūra. Apie Kukliansky jau tiek daug visko žinoma. O štai rabis iš Amerikos, matyt, ne visiems buvo žinomas šiame kontekste.

Užtenka       2020-07-7 16:39

tų naivių rašliavų, kas turi akis, tas mato- kas turi ausis, tas girdi.Seniai aišku, kam tarnauja kukliancky ir žydų bendruomenė. Klausimas kyla ar Lietuvoje yra dar valdžioje žmonių, kurie tinkamai įvertintų šios nusikaltėlės prieš Lietuvą veiksmus?

O kas       2020-07-7 16:33

gali paneigti? Tik ne tas, kas tais laikais negyveno…

Ir ką čia        2020-07-7 16:31

čia nori pasakyti tas “xitras” nėrėjas į krūmus, kai į Lietuvą atvažiavo AfD? Vaizduot didvyrį, politikos išmanėlį ar tik ... Bet dėl pasaulio valdovų pats čia gan neblogai parašei, žinoma.

Deivis       2020-07-7 15:56

Kuklianski dirba priešiškoms jėgoms. Bendrauja su Putinui artimu žmogum Abramovičium. Bet VSD apsimeta, kad nemato.

Senjorė       2020-07-7 15:40

Man tik gaila tų Lietuvių, kurie gelbėjo žydus. Dabar matome jų dėkingumą. Tai nedėkinga ir sukta tauta. Paaiškinkite kodėl jų nemėgsta daugelis pasaulio tautų.

Rūta       2020-07-7 7:58

Naivu būtų tikėti, kad raštas prieš J.Lukšą-Daumantą tėra istorijos neišmanymas ir klaida. Tokie išpuoliai vykdomi sistemiškai ir sąmoningai. Tai užsiimkit tuo, L.Kasčiūnai, juk esate Seimo narys.

DD plius DD       2020-07-7 7:51

Nėra reikalo šitaip sureikšminti to laiško. Užtektų seno gero biurokratinio siuntimo šėko pjauti- “dėkojame už išsakytą nuomonę, artimiausiu metu įdėmiai apsvarstysime” ir pan. blablabla. O po to laišką nukišti į giliausią stalčių tolimiausiame kampe, kur ir vietą visokių lunatikų ir provokatorių rašliavoms, ir tiesiog nekreipiant dėmesio tęsti savo reikalą. Dabar gi šita žydų tautybės Vanagaitė maloninama ir lepinama aukštu dėmesiu.

Šizo       2020-07-7 6:27

Koks skirtumas, ką parašo anūko atsarginis variantas, arba morka ant meškerės brangiemslietuvosžmonėms.

StasysG       2020-07-7 4:40

Pritariu parlamentarui Kaščiūnui.


Rekomenduojame

Geroji Naujiena: Jei mylime darbu ir tiesa, esame iš tiesos

Nida Vasiliauskaitė. Ad Hitlerum

Algimantas Rusteika. Maršas tęsia žygį per Lietuvą. Telšiai

Aurelijus Veryga opiausiais nūdienos klausimais

Albinas Plėšnys. Akvinietis homoseksualių veiksmų nepateisino. Atsakymas P. Aleksandravičiui

Andrius Švarplys. Šiuolaikinės demokratijos disproporcijos Lietuvoje pagal viešos nuomonės apklausas, arba Kur gali nuvesti tokia politika?

Nida Vasiliauskaitė. Ir jokio kognityvinio disonanso

Kun. Paulius Vaineikis OFM: maršas – tradicinių šeimų šauksmas

Artūras Grigas. Kaip Trečiasis reichas „išlaisvindavo“ ligonius nuo kančių, arba Kuo toks „išlaisvinimas“ skiriasi nuo šių laikų „pažangos“ – eutanazi

Dr. Lina Šulcienė. Tomas Akvinietis pasisakytų prieš partnerystės įstatymą

Andrius Macas. Kaip balansuoti tarp manipuliacinio politkorektiškumo ir gaivališkumo?

Emilija Trumpaitė. Galimybių pasas – kodėl ši idėja man labai nepatinka?

Vidmantas Valiušaitis. Lietuvos išlaisvinimo paminklas Karaliaučiuje: kokio būta sumanymo ir kas apie tai žino daugiau? 

Laikas pradėti kalbėti ir apie politiką. Vytautas Radžvilas: apolitiškumas

Birutė Rūta Vitkauskienė. Ar didinga Biržų kunigaikščių Radvilų dvarvietė Vilniuje pasmerkta užmigti amžinu miegu?

Nida Vasiliauskaitė TS-LKD elektoratui: Žinote, kas tikrai krikščioniška?

Dovydas Norkūnas apie šeimų maršą ir vieningą Lietuvą

Kastytis Braziulis. Kas kelia didesnę grėsmę Lietuvai: teroristai, Kremlius ar sava valdžia?

„Didžiojo šeimos gynimo maršo 2021“ organizacinis komitetas: Tikime laisvų, savo valstybės ateičiai neabejingų Lietuvos žmonių gera valia ir išmintimi

Arvydo Juozaičio pokalbis su Liudu Dambrausku: lietuvio charakteris. Sauliaus Dambrausko palydimasis žodis

„Sovietskaja Litva“: Ivanas Čmilis ir jo draugai

Disidentė vienuolė Nijolė Sadūnaitė: Galiu būti pirmoji nepriklausomoje Lietuvoje pasodinta į kalėjimą už kitokią nuomonę

Kastytis Braziulis. Vokietija – Rusija: ką reiškia Lietuvai Vokietijos svarbių veikėjų pasisakymai?

Liudvikas Jakimavičius. Jų tik pasidaugino

„Žuvelė‘21“. Partizanas Jonas Kadžionis-Bėda: aš – laimingas žmogus

Geroji Naujiena: mes vadinamės Dievo vaikais, tokie ir būkime!

Irena Vasinauskaitė. Profai ir profanai

Nida Vasiliauskaitė. Emocijos VS protas

Agnė Širinskienė. Konservatorių penkmečio planas

Ramūnas Aušrotas. Lytinis švietimas nėra lytinis ugdymas: arba programos rengėjai neskiria sąvokų, arba LRT sąmoningai diegia tokią mintį

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.