Demokratija ir valdymas, Europa

Laurynas Kasčiūnas. Keli pastebėjimai apie Prancūzijos prezidento rinkimus

Tiesos.lt redakcija   2017 m. balandžio 22 d. 19:27

16     

    

Laurynas Kasčiūnas. Keli pastebėjimai apie Prancūzijos prezidento rinkimus

Veidaknygė

Vakar per Info TV kartu su Viktoru Jakovlevu diskutavome apie rytoj vyksiančius Prancūzijos prezidento rinkimus.

Nuo pat studijų VU TSPMI laikų šioje šalyje vykstantys rinkimai mane domino labiausiai, nes ideologinė kandidatų įvairovė visada darydavo didelį įspūdį. O kur dar 2002 metų sensacija… Šį kartą Prancūzijos rinkimai domina ne tik dėl ideologinių susikirtimų, bet ir dėl to, kad ant kortos pastatytas ir Lietuvos saugumas – net trijų iš keturių pagrindinių kandidatų požiūriai į Kremlių ir NATO neatitinka Lietuvos nacionalinių interesų.

Visi kalba apie Marine Le Pen. Taip, ji dirba su Putinu. Faktas. Bet Prancūzijos politinėje sistemoje ji įsitvirtino ne dėl šios priežasties. Nacionalinio fronto iškilimą lėmė atsivėręs lūžis visuomenėje – nekontroliuojami imigracijos procesai, žlungančios multikultūrinės visuomenės iliuzijos ir tradicinių dešiniųjų ir kairiųjų partijų nesugebėjimas rasti recepto, kaip suvaldyti šiuos iššūkius. Geriausias to įrodymas – šiauriniai Prancūzijos pramoniniai regionai, kurie anksčiau palaikydavo komunistus, šiandien balsuoja už Le Pen.

Prognozės? Beveik neabejoju, kad po ISIS teroristinio išpuolio Le Pen pirmu numeriu įžengs į antrąjį rinkimų turą (antrąjį etapą laimėti šansų kol kas mažai), antrojj vieta turėtų atitekti E.Macronui, bet nenustebčiau, jeigu prasibrauti pavyktų ir F.Fillonui. Macronui sutrukdyti gali ne pats lojaliausias elektoratas (ypač lyginant su Fillono rinkėjais). Tuo tarpu komunistai ir naujoji kairė tegu pasidžiaugia šiandienine pergale Lietuvoje. Daugiau jie nenusipelnė smile

Kokios Jūsų prognozės? Kas pateks į antrąjį turą?

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Tarabilda       2017-04-23 22:45

Na ką, kaip ir aišku. Politinis isteblišmentas gavo į skudurus. Macrono naujasis judėjimas yra nežinia kur judantis bankų koridoriais. Nartcizas plaukiantis Senos kloaka. Teks nešti gėlių ir uždegti žvakelę prie Prancūzijos ambasados, jei jį išsirinks II ture. O išsirinks.

Dėdė       2017-04-23 18:16

Hipotetinė komunisto pergalė ir tada hipotetinis Prancūzijos pasitraukimas iš NATO - gal nėra blogesnis variantas, nei dabartinis simboliškas buvimas NATO. Dabartinė ikirinkiminė Prancūzija gali net vetuoti-blokuoti karinius NATO veiksmus, jei Rusija pultų Baltijos šalis. Tokios veto galimybės atsisakymas - neblogiausias variantas.

albina       2017-04-23 15:58

Prisimenu spėliones ir apklausas prieš 2016 m.Seimo rinkimus,kaip subliuško reitingų lentelės,arčiau tiesos buvo pora jaunų politologų.Bet kai paklausiau Kasčiūno laidoje apie kariuomenę,tai pamaniau,kad sveiko proto jaunas vaikų tėvas turi mąstymo sutrikimą,nes tokia neapykanta tryško jo šneka Rusijos atžvilgiu,kad darėsi baisu,kad jis gali nukristi nepataikęs į kėdę.Dabar prancūzai turi balsuoti taip,kaip reikia Lietuvai?O kodėl nutylima,kad kaimynė Lenkija nepanoro JAV administracijoje būti priimta kartu su Lietuva ir kitom Baltijos šalim?

R vs R       2017-04-23 15:04

Ponas, išvėmėte emocijų kratinį. Lietuvos interesas Prancūzijos Prezidento rinkimuose, kas tai?
Nereikia maišyti antirusijos ir antiamerikos patriotų su įvairių tautų patriotais. Panašu, kad autorius yra antirusijos patriotas, o dalis komentuojančiųjų antiamerikos. Bet Lietuvos ar Prancūzijos patriotų neturėtų gasdinti jų interesų nepriešprieša kienotai kitų interesams.
Ta pati strategija pasaulinės galios finansinių grupuočių santykių aiškinimesi leidusi vienai iš jų perimti iniciatyvą, susiduriant su tokios strategijos vygdymo, jau esančiame etape, pasekmėmis sulaukia priešingo rezultato. Taigi. Panašu jog prieš nepilną dešimtmetį vieni iš varžovų patyrę nokdauną turi galimybę atsigriebti pasinaudodami oponentų klaidomis. Na, gal tai ir ne visai klaidos. Juk pradinėse stadijose tai davė puikius vaisius, bet ateina ir pagirios, kurios vistiek turės ateiti net ir atidėju jas kuriam tai alikui. Bet tada tos pagirios bus dar sunkesnės, o gal ir nepakeliamos.
Kai pradedama mojuotis prorusiškumo ar proamerikietiškumo ir t.t. etiketėmis, tai tik parodo politinį neišprusimą.

> Alinai       2017-04-23 12:57

Jei Macrono ir Fillono balsai pasidalys labai apylygiai, komunistas gali juos abu aplenkti ir patekti į 2 turą.

Alinai       2017-04-23 12:29

Jei rinkimus Prancūzijoje laimės Macronas, prancūzams dar penkerius metus ant ausų bus kabinami ES makaronai.

Ruzusui       2017-04-23 10:22

Nekentimas kažko yra patologija, psichinė amnezija kuri šiaip yra dirbtinai sukurta. Mes neturime nei vienos priežasties nekęsti Rusijos, netgi atvirkśčiai - būtent Leninui esame dėkingi už vasario 16, o Stalinui už Vilniaus kraštą. Aišku buvo trėmimai ir žudymai, bet agresija juk turėjome ir iš lenkų, švedų, prancuzų, vokiečių. Tik akcentuojama agresija patirta iš Rusijos, kadangi turime atlikti geopolitinio pleišto rolę, kuri nėra mūsų nacionalinis interesas kaip įsivaizduoja kasčiūnai. Kuo grėsminga mums Rusija? - tuo kad gali mus ištautinti ir išvalstybinti. Bet šiuo aspektu mūsų akys nukreiptos į Rusiją tačiau dabar iśtautina ir išvalstybina vakarai su savo ideologija todėl vakarai nėra mūsų išlikimo garantas, nes būtent Rusija ir greičiausiai pasinaudos tuo procesu. Bet čia kalti mes patys būsim dėka savo naivumo ir fantazijų.

Alina, kaunietė       2017-04-23 8:03

Prezidento rinkimus Prancūzijoje laimės Macronas.

> 21:28       2017-04-22 22:31

Tai ir klausk pats, o ne per kitus. Ar nesumaišei? - straipsnis apie CETA ne šitas.

Aš sakau       2017-04-22 21:56

laimės Le Pen. Pagyvensim, pamatysim.

dėdei       2017-04-22 21:28

O tamsta paklausk to paties kasčiūno- kaip jis balsuos dėl CETA, gerai?
Manai jog pašvinés globalistinis koncervas balsuos prieš?
Vat ir visas varymas/nevarymas.

Dėdė       2017-04-22 21:22

Na ir ko čia varyti “ant Kasčiūno” - žmogus paprasčiausiai domisi, kas be Le Pen pateks į 2 turą. Galimų variantų yra trys - vienintelis iš jų atneš pergalę 2 ture Le Pen: jei pateks komunistas. Tai tokie jos šansai - anaiptol ne minimalūs. Be to, ji nesiangažuoja verslui - tai kiek didina jos šansus. Duodu jai 38-40%.

Tarabilda       2017-04-22 20:58

Prisitaikėlis Kasčiūnas yra tipiškas mūsų beviltiško politinio isteblišmento triušelis. pažiūrėkim, kokioj paradigmoj jis svarsto. kad ir toks teiginys:  “net trijų iš keturių pagrindinių kandidatų požiūriai į Kremlių ir NATO neatitinka Lietuvos nacionalinių interesų”. Prancūzų pasirinkime tas mūsų linksniuojamas Kremlius yra nioliktoje vietoje.
Pagrindinė FR. rinkimų dilema mums turėtų būti ne koketavimas Kremliaus klausimu, o ar Prancūzija rinksis FREKSIT, ar Junckerą ir Merkel. Dėl to pastarieji ir leidžia šlapimą į pampersus.
Durniausiai skamba cituota Kasčiūno sentencija dėl to, kad jis vaidina žinąs Lietuvos nacionalinį interesą. Beviltiškas konjunktūrščikas, o atrodė, kad iš jo dar galima šio to tikėtis. Gėda.

Ką ten gali žinoti,ar       2017-04-22 20:21

ketvirtadienį įvykęs teroristinis išpuolis ne Kremliaus saugumo darbas.Užverbavo kokį savižudį.O be to,tas emigracijos bangas gerokai pastiprino Kremliaus įsikišimas Sirijoje.

RU_zusui       2017-04-22 20:20

Mes nemėgstam koncervų. Kasčiúnas irgi koncervas. Na ir tegul. Čia jo problema.
Mes nemėgstam ir europederalų.
Bet tu pasukai kalbą apie rusofobijas. Čia tu klysti. Fobija tai baimė.
O mes ruskijos nebijome. Jokios fobijos.
Mes ruskijos nekenčiame. O ruskyno advokatams jaučiam minimum panieką.

Jėzusas       2017-04-22 19:58

O koks skirtumas, kas ten kur pateks? Ar tai pakeis demografinę situaciją ir panaikins vakarų civilizacinį nuovargį? Po de Golio buvo tik imitacijos ir dekoracijos, nors ir pats de Golis nebuvo nepriklausomas. Kasčiūnui laikas gydytis nuo rusofobijos. Rusija su savo ideologija nieko nesiskiria nuo pavargusios europos, tai čia nėra jokio konflikto dėl to ir būti negali. Kasčiūnai iš kur atsirado ISIS? Manau šis klausimas tavo smegenims yra neįveikiamas. Dėl to nesuprasi prie ko ISIS ir iš  iso kas gamina terorą.

Rekomenduojame

Oregono valstijoje visuose mokyklų tualetuose privalės būti moterų higienos priemonių

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt septintoji (gegužės 11-oji) diena

Rusijos Dūmos vicepirmininko ir deputatų pasisakymai apie Rusijos tikslus kare prieš Ukrainą

„Žmoga“ toliau keliauja per pasaulį… (atnaujintas sąrašas)

Vytautas Radžvilas. Savinaikos mechanizmas

Vokietijoje vyksta teismo procesas pastoriui, nubaustam už kalbas apie homoseksualus

Mariupolio gynėjai virš „Azovstal“ gamyklos iškėlė Ukrainos vėliavą

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt šeštoji (gegužės 10-oji) diena

Prof. Markas Regnerusas. Kodėl santuoka yra ne tik privatus, bet ir viešas reikalas?

Lyčių kvotos: ES parlamentas balsuoja už tai, kad 50 % visų kandidatų Europos Parlamento rinkimuose būtų moterys

Reikalavimas dėvėti kaukes sukėlė daugiau mirčių nuo korona viruso

Karo monstrą penėjo ir kultūrinis rusų elitas

Gegužės 9-osios ambivalentiškumas

Nepriklausomais elektros tiekėjais privalo užsiimti FNTT

Vidas Rachlevičius. O tuo metu Anglijoje arba – o kam dabar lengva…

Ramūnas Aušrotas. ES kovido sertifikatas

Asta Višinskaitė - Katutė. Kažko nesuprantu

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt penktoji (gegužės 9-oji) diena

Ar etniniai vokiečiai turi teisę ginti savo kaip daugumos statusą?

Kardinolas Sigitas Tamkevičius SJ. Pašauktieji į amžinąjį gyvenimą – IV Velykų sekmadienis

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt ketvirtoji (gegužės 8-oji) diena

Vytautas Sinica. JAV panaikins „teisę į abortą“?

Žingsnis ES federalizacijos link

Kastytis Braziulis. Karo metu privalai pasirinkti vieną pusę ir ginti ją iš visų jėgų, nes jei esi per vidurį, tai esi Skudurėlis ir tiek

Kairiosios organizacijos ragina verslą boikotuoti Twitter

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt trečioji (gegužės 7-oji) diena

Tyrimas rodo: vakcinų pažeidimai 40 kartų blogesni nei buvo tvirtinama

Ramūnas Aušrotas. Kodėl siūloma keisti Tarptautines sveikatos priežiūros taisykles?

Kanadoje katalikų ir ortodoksų dvasininkai nebus skiriami kariuomenės kapelionais

Ar liberalizmas yra nuodėmė, ir jei taip, tai kokia nuodėmė?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.