Geopolitika

Laurynas Kasčiūnas: Ką reiškia „paragino visas puses nutraukti ugnį“, kai viena pusė puola, o kita – ginasi?

Tiesos.lt redakcija   2017 m. sausio 31 d. 23:06

10     

    

Laurynas Kasčiūnas: Ką reiškia „paragino visas puses nutraukti ugnį“, kai viena pusė puola, o kita – ginasi?

Veidaknygė

Šiandien Lietuvos užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius padėtį Ukrainoje atsinaujinus susirėmimams tarp Ukrainos vyriausybės pajėgų ir Rusijos palaikomų separatistų aptarė su Ukrainos ambasadoriumi Lietuvoje Volodymyru Jacenkivskiu. Viceministras išreiškė susirūpinimą dėl situacijos Rytų Ukrainoje, humanitarinės krizės Avdiivkos mieste ir paragino visas puses nutraukti ugnį.

Tai ne pirmas kartas, kai prorusiški separatistai pažeidžia paliaubas. Buvo naudojama ir sunkioji karinė technika, raketų paleidimo sistemos, minosvaidžiai – tai, kas pagal pasiektus Minsko susitarimus privalėjo būti atitraukta nuo fronto linijos.

Separatistai yra remiami ir palaikomi Rusijos, kuri, žinoma, tai neigia ir dėl visko kaltina Ukrainos pajėgas. Tačiau akivaizdu, kad Rusija, vykdydama karinę eskalaciją, siekia Ukrainą išlaikyti savo įtakos lauke ir visaip trukdyti jos nepriklausomybei bei pasirinktai eurointegracijos krypčiai.

Būtent Rusija pradėjo karinę agresiją prieš Ukrainą ir iki šiol pilnai neįgyvendina Minsko susitarimų, kurie yra vienintelis kelias į taikų ir stabilų konflikto sprendimą. Rusija yra agresorė šiame konflikte, tačiau susirūpinimas kažkodėl reiškiamas ir raginimai išsakomi tik Ukrainos ambasadoriui.

Ką reiškia „paragino visas puses nutraukti ugnį“, kai viena pusė puola, o kita – ginasi? Juk Rusijos remiami separatistai pirmieji pradėjo ataką siekdami užimti dalį Ukrainos teritorijos. Todėl šiuo atveju turėjo būti iškviestas ir Rusijos ambasadorius, ir jam turėjo būti aiškiai pasakyta, kad Maskva privalo nedelsiant liautis destabilizavusi Ukrainą ir vykdyti Minsko susitarimus.

Tikėtina, kad eskaluodama agresiją Rytų Ukrainoje, Maskva kuria situaciją tikrindama, kaip į tai reaguos naujoji JAV administracija.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

wqwq       2017-11-14 2:17

Sharapova routed michael kors uk  Silvia Soler-Espinosa hermes  6-2, 6-1 in new balance  the first match, michael kors outlet  while browns jerseys  Kuznetsova christian louboutin shoes  downed Carla brooklyn nets jerseys  Suarez Navarro salomon schuhe  6-3, hollister clothing  6-1. After oakley vault  an early exchange michael kors  of nike shoes  breaks, michael kors  Sharapova won four calvin klein underwear  consecutive jets jerseys  games air jordan shoes  in the first ralph lauren  set memphis grizzlies jersey  and four iphone 5s cases  more cheap ray ban  in burberry outlet  the air max 2015  second. She oakley  closed the www.tommyhilfiger.nl  match portland trail blazers jersey  on her first match point with nike roshe  a forehand that mcm backpack  Fed Cup debutante polo ralph lauren outlet online  Soler-Espinosa tommy hilfiger online  failed lunette ray ban  to buccaneers jerseys  return. “I lacoste shoes  was nike air max  a coach factory  bit ravens jerseys  nervous before the bears jerseys  beginning omega watches  of the match phoenix suns jersey  as I failed hollister online  to show nike outlet  my best nike air max thea  tennis in my purses and handbags  previous Fed polo ralph lauren outlet  Cup charlotte hornets jerseys  appearance barbour jackets  in free running  Moscow,” ecco outlet  Sharapova said. Sharapova oakley outlet  is playing for reebok  Russia for hollister clothing store  the third time. converse chucks  The coach factory outlet  three-time Grand ray bans outlet  Slam mbt shoes outlet  champion won nike air max  both of redskins jerseys  her atlanta hawks jerseys  singles ralph lauren polos  matches against Israel in roshe run  2008. polo ralph laurengg

"KALAFIORŲ TEMA"       2017-02-2 21:34

Neatsiprašau už ne į temą. Ar gerbiamiems skaitytojams neatrodo, kad šitas visuotinis makaronų kabinimas ant ausų publikai skriaudžiamų vaikų ir panašiomis “kosminėmis” temomis yra gudrus valdžiagyvių ir oligarchų/vagių susitarimas su parsiduodančia makaronsklaida užmaskuoti paskutinius keletą mėnesių tragiškai ir nesuvaldomai kylančioms kasdineių maisto produktų kainoms.
- - - -
GRĄŽINKIME METŲ SENUMO “KALAFIORŲ TEMĄ” Į KASDIENĮ ETERĮ. RUOŠKIMĖS VISUOTINIAMS MITINGAMS. DIEVAŽI, JAU BEVEIK NEKYLA ABEJONIŲ, KAD VARTOTOJŲ TEISES TURINČIOS GINTI KONTOROS SĖDI OLIGARCHŲ KIŠENĖJE IMITUODAMOS VEIKLĄ, O REALIAI TIK DENGDAMOS SPROGSTANČIUS IŠ GOBŠUMO SPEKULIANTUS. VERSLININKAIS BANDITUS VADINTI PER DAUG GARBĖS.

Pasiskaitykit       2017-02-2 10:39

apie ankstesnę viceministro veiklą ir bus aiškios jo pažiūros.

ES tik ekonominių       2017-02-1 14:40

interesų pagrindu neišsilaikys.Reikia grįžti prie šaknų arba išsivaikščioti.

Patarimas       2017-02-1 14:29

Kaščiūnai, kreipkis į Madoną. Ji padės.

Ar naujoji valdžia pajėgs       2017-02-1 10:39

išsaugoti Lietuvos regionus,nes tai irgi Lietuvos nacionalinio saugumo dalis.

Klausimas       2017-02-1 9:25

Ar naujoji valdžia nepradeda vykdyti prorusiškos politikos?

Pikc       2017-02-1 1:55

L. Kasčiūnas gana taikliai užčiuopė situacijos groteskiškumą: mūsų pusė taip mėgsta vaidinti didžiuosius kovotojus su Rusija (ypač - garsiais šūkavimais), bet REALIOJE situacijoje visas tas karingumas kažkur dingsta ir prasideda politkorektiški veblenimai apie tai, kaip “visoms pusėms reikia nutraukti ugnį”. Čia maždaug tas pats, kaip šūkauti, kokie mes ryžtingi kovotojai prieš banditizmą, bet užpuolimo atveju aukai pradedame pasakoti, kad reiktų visiems nustoti muštis. smile
Vis dėlto, dėl vieno dalyko nesutikčiau: autorius Ukrainos nepriklausomybę ir tą “eurointegracijos kryptį” suplaka į viena ir pristato kaip teigiamą dalyką, tuo tarpu nepriklausomybė ir “eurointegracija” nėra tarpusavyje suderinamos - atsižvelgiant į dabartinį sajūzą ir jo tendencijas, linkėčiau Ukrainai nuo tos “eurointegracijos” laikytis kuo toliau ir ieškoti SAVO kelio.

Vatnikui Tarabildai       2017-02-1 0:36

Nebildėk niekše. Visas pasaulis mato ir žino kad Rusija aprūpina separatistus karine technika, jų tarpe ir BUK raketas, kurios numušė Malaizijos keleivinį lėktuvą. Tik samdyti niekšai kaip tu varo Rusijos propagandą ir aiškina kad čia tik kažkokie separatistai turguje prisipirko tankų ir artilerijos ir niekaip netelpa savo dukart už visą teritoriją didesnėje valstybėje ir todėl jiems labai reikia Ukrainos žemių.

Tarabilda       2017-02-1 0:01

Klausimas, ar URM turi tokius įgaliojimus išsikvietinėti RF ambasadorių šiuo klausimu - ar Lietuva (valstybės lygiu) oficialiu dokumentu paskelbusi, kad Rusija yra agresorė, ar tik, kad remia separatistus, kaip formuluoja ES ir Jungtinės tautos. Kaip matome todėl ir konflikto subjektas Kasčiūno įvardijamas ne Rusija, o Rusijos palaikomi separatistai. Pagal tokią logiką Viceministras turėtų išsikvietinėti kokį nors Donbaso arba Lugansko respublikų įgaliotą atstovą. Mūsų Baltieji rūmai tik vaidina drąsius šūkalodami “teroristų valstybė, teroristų valstybė”, o teisiškai ji tik remia separatistus. Minam ant savo pačių pasistatyto prieš nosį grrėblio.


Rekomenduojame

Andrius Martinkus. 1/10, arba Mintys po rinkimų

Nacionalinis susivienijimas: dėl kandidatų parėmimo antrajame Seimo rinkimų ture

Vytautas Radžvilas. Apie valdomą ir tikrąjį antisistemiškumą

Algimantas Rusteika. Praradom balsą

Agnė Širinskienė. #MeloKojosTrumpos

Andrius Švarplys. Apie rinkimų rezultatus trumpai

Audrius Bačiulis. Geras švogeris ir už giminę geresnis

Vytautas Sinica. Apie neva politizuotą Genocido ir rezistencijos tyrimų centro darbą

Andrius Švarplys. Žlunga kitas didelis mitas: kad islamas nekelia didelių problemų

Irena Vasinauskaitė. Rinkimai ar pilietinės visuomenės koma?

Ramūnas Aušrotas. Išgyvenom dar vieną dieną?

Rasa Čepaitienė. Kelios pastabos apie rinkimus ir NS pasirodymą juose

Almantas Stankūnas. Liberalusis mitas apie laisvę

Svainio džiaugsmai: „Sveiki atvykę į naują Lietuvą“, arba „Pagaliau galime tikėtis vienalyčių santuokų įteisinimo, pasipriešinimo išmokoms ir paša…“

Robertas Grigas. Ir taip dabar 4 metus?! Kaip iškęsti…

Vytautas. Radžvilas. Ir vis dėlto mes gimėme ir subręsime Laisvei ir Lietuvai!

Andrius Švarplys. Draudimas agituoti neatitinka Konstitucijos

Algimantas Rusteika. Jau galiu kalbėti

Tomas Viluckas. Kokių žingsnių vertėtų imtis, kad iškiltų NS pagrindu jėga, kuri 2024 m. peržengtų 5 proc. barjerą?

Nida Vasiliauskaitė. Už ką balsuoji, o kas iš to išeina, arba Kas vadinama „laisvai demokratiškai išrinktos valdžios legitimumu“?

Vytautas Sinica. Mintys po rinkimų

Vytautas Radžvilas. Porinkiminė Nacionalinio susivienijimo spaudos konferencija Valdovų rūmuose: kodėl vertėjo?

Rinkimų rezultatai ir porinkiminės replikos: Ramūnas Aušrotas, Audrius Bačiulis (papildyta)

Algimantas Rusteika. Tai buvo tiesioginė provaldiška agitacija už valdžios partijas

„XXI amžiaus“ klausimai kardinolui Sigitui Tamkevičiui apie artėjančius Seimo rinkimus

Geroji Naujiena: Ir mes visa galime Tame, kuris mus stiprina

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.