Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Latvija atsisako pasirašyti Stambulo konvenciją

Tiesos.lt siūlo   2016 m. vasario 11 d. 21:43

7     

    

Latvija atsisako pasirašyti Stambulo konvenciją

laisvavisuomene.lt

Vadinamosios Stambulo Konvencijos, pagal kurią Europos Sąjungos narės turėtų stengtis riboti smurtą prieš moteris, kelias per Europą darosi duobėtas – kaimyninėje Latvijoje nuspręsta jos nepasirašyti. Toks žingsnis žengtas dėl to, kad Latvijos prisijungimui prie Stambulo Konvencijos prieštaravo Latvijos teisingumo ministras. Jis paprašė ekspertų peržiūrėti Konvencijos tekstą. Jo manymu, nors 99% nuostatų Konvencijoje yra priimtinos, kai kurios, susijusios su šeimos ir lyties samprata, turi būti analizuojamos iš esmės.

Tam, kad dokumentas nebūtų pasirašytas, įtakos turėjo asociacija „Gimene“ (lat. Šeima), kuri, kaip ir teisingumo ministro vadovaujama Nacionalinė Asociacija, entuziastingai kovoja, kad įstatymai neprasilenktų su morale. Manytina, kad atsisakymui pasirašyti Konvenciją didelę įtaką turėjo asociacijos „Gimene“  išreikšta nuomonė, jog Stambulo Konvencijos pasirašymas atvertų duris poligamijai ir įvestų tokio reiškinio, kaip socialinė lytis, gynimą įstatymu.

Kuo Lietuvai svarbus šis kaimynės pavyzdys? Latvijos pavyzdys tik patvirtina, kad mūsų valstybė turėtų su ypatingu atsargumu svarstyti Konvencijos ratifikavimą, ypač dabar, kai kaimynai netgi atsisakė pasirašyti Konvencijos tekstą. Juolab, kad ratifikavimas yra paskutinis žingsnis Konvencijos įsigaliojimo link.

• Ratifikavusi Konvenciją Lietuva būtų priversta įteisinti lyties sampratą, kuri prigimtinę biologinę vyro ir moters lytį padarytų nesvarbia apibrėžiant lytį.
• Ratifikuota Konvencija turėtų pirmenybę prieš Lietuvos nacionalinius įstatymus, o tai reikštų, jog visi nacionaliniai teisės aktai, apibrėžiantys lytis pagal jų biologinę prigimtį, prarastų reikšmę.
• Konvencijoje vartojama „socialinės lyties sąvoka“ ir draudimas diskriminuoti „dėl socialinės lyties tapatybės“ reiškia, kad diskriminavimu galėtų būti laikomas atsisakymas pripažinti asmens pageidaujamą „socialinę lyties tapatybę“ tiek privačioje, tiek viešoje srityse. Nesutinkantys galėtų būti persekiojami „dėl diskriminacijos“.
• Ypatingą susirūpinimą kelia Konvencijos 14 straipsnio nuostatos, įpareigojančios ją pasirašiusias šalis „įtraukti į visų formaliojo švietimo lygių ugdymo programas mokymo medžiagą apie „nestereotipinius lyčių vaidmenis“. Tai reikštų, jog nuo pat mažens būtų formuojama socialinei lyties sampratai palanki pasaulėžiūra, o taip pat iš tėvų atimta galimybė ir pareiga rūpintis savo vaikų ugdymu bei dorumu.
• Akivaizdu, kad šios kontraversiškos Konvencijos nuostatos neturi nieko bendro su kova su smurtu prieš moteris, o tai reiškia, kad pats pavadinimas – „kova su smurtu prieš moteris“ – jau yra klaidinantis.
 
Konvencija, nors ir yra pavadinta labai kilniai, prisidengiant kovos su smurtu prieš moteris (o tai iš tiesų yra problema, kurios svarbos tikrai nevertėtų pamiršti) idealu, yra tarsi vilkas avies kailyje. Tačiau kaimynų latvių pavyzdys tik parodo, kad patys renkamės, kaip atrodys mūsų rytojus, o tylus Konvencijos slinkimas valdžios koridoriais ratifikavimo link gali būti sustabdytas.

Mes patys, kaip visuomenės nariai, galime ir turėtume išreikšti savo poziciją šiuo klausimu, tad kviečiame pasirašyti peticiją.

laisvavisuomene.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Al.       2016-02-12 19:57

Prie tokio rašinio galėtų būti pridėtas sąrašas kaip kas balsavo Seime - jei Stambulo konvencija mūsų Seimobuvo priimta. Ir papildomai - balsavimas EuroSeime dėl Lunaček rezoliucijos.

ruta       2016-02-12 14:53

Puiku , kad Latvijos Teisingumo ministras aklai nesiraso bet kokiame, SAVO valstybes Konstitucijai priestaraujanciame tekste , pagarba .Ko negali pasakyti apie Lietuvos politikus .Susidaro ispudis , kad Briuselio biurokratai nori sunaikinti viska , kas yra moralu , dora ,normalu , ar tiek daug priviso politiku su lytines orientacijos sutrikimais ?

ruta       2016-02-12 14:53

Puiku , kad Latvijos Teisingumo ministras aklai nesiraso bet kokiame, SAVO valstybes Konstitucijai priestaraujanciame tekste , pagarba .Ko negali pasakyti apie Lietuvos politikus .Susidaro ispudis , kad Briuselio biurokratai nori sunaikinti viska , kas yra moralu , dora ,normalu , ar tiek daug priviso politiku su lytines orientacijos sutrikimais , kad jie bet kokia kaina nori kitu akyse , per prievarta , brutaliai ,apsimesti normaliais ..Tai gal jau mums , daugumai , reikia vienytis , kad itikinti juos gydytis , o nekaitalioti istatymu , pagal psichologiniu problemu turinciu, uzgaidas ?

internauts > Kinziuliui        2016-02-12 10:07

O kuo jos skiriasi?
Gal manot, kad ji Europos Parlamento sukurta?
Klystate, matyt, kaip daugelis ir mūsų seimūnų, aklai pasirašiusių šią konvenciją mums net nežinant. Nejau taip aklai ir ratifikuos?
Perskaitė ją gal tik koks Dagys.
Man teko skaityti tą konvenciją su priedeliu apie jos vykdytojų VIRŠVALSTYBINIŲ komisarų pareigas ir teises.

Šitoje Strasburo “Žmogaus teisių taryboje” nuo 1995 metų sėdėjo ir bolševikas Ziuganovas ir fašistinis ekstremistas, vadinantis save liberaldemokratu - Žirinovskis ir kiti neobolševikai/neotrockistai kuriantys įstatymus, kuriems turės paklusti visas pasaulis su NAUJA TVARKA, su neva įstatymo viršenybe. 
Blogaiausia čia ne tas 1 procentas, apie ką rašo autoriai iš “laisvavisuomenė”. Blogiausa yra tai KOKIOS GALIOS BUS SUTEIKIAMOS KOMISARAMS: VISIŠKAS DIPLOMATINIS NELIEČIAMUMAS. VISOS BYLOS ĮSLAPTINTOS! JOKIA VIETINĖ TEISĖSAUGA, JOKIE ADVOKATAI NEGALĖS PASIDOMĖTI BYLOMIS… KAŽKIENO NUOŽIŪRA BUS ARDOMOS ŠEIMOS MENKIAUSIU PRETEKSTU, net kaimynui paskundus ar tik tokiu pretekstu, nes ir skundikai bus įslaptinti… IR ŠIS viršvalstybinis smurtinis TERORAS VADINSIS “KOVA PRIEŠ SMURTĄ”. 
Bernevernet su Garliavos šturmu tėra tik mažučiai pavyzdėliai to kas mūsų laukia ateity pasirašius šią konvenciją.

Lietuva galimai       2016-02-12 7:53

jau seniai tyliai pasirašė ir ratifikavo. Kai galvojama užtrauktukiniais užpakaliais tai Lietuvai viskas tinka ką prigalvoja kiti. Čia reikia ne peticijas rašyti, o reikalauti referendumo. Nepaklusnų seimą išvaikyti su šakėmis.

Kindziuliui       2016-02-12 0:21

O kodėl tavo IP iš Rusijos?

Čia priėjo Kindziulis       2016-02-11 23:38

Jau geriau pasirašome Maskvos, bet tik ne Stambulo konvenciją.


Rekomenduojame

Algimantas Rusteika. Kas darys sistemines reformas?

Zigmas Tamakauskas. Neužpustyti laiko dulkių prisiminimai

Irena Vasinauskaitė. Dienos, kai praeitis susitinka dabartį...

Geroji Naujiena: Gyvybės Viešpats, draugas mūsų geriausias

Lina Sedra. SOS: VILKAI! Patvirtinta REKORDINĖ medžioklės kvota – vilkų apsaugos ar vilkų genocido planas? Taikinyje – 40 proc. populiacijos

Be komentarų. TV reklamuoja higieninius paketus vyrų mėnesinėms

Dalius Stancikas. Ginčas per Vėlines

Visų Šventųjų ir Vėlinių išvakarėse buvo pagerbti kovotojai už Lietuvos laisvę

Pal. Jurgis Matulaitis. Šventumo siekimas

Geroji Visų Šventųjų naujiena: Palaiminti…

„Vaiko teisių“ smurtą patyrusi Kručinskų šeima Kauno apygardos teisme išgirdo tai, ką ir taip žinojo: motinos veiksmuose nebūta nusikaltimo

Andrius Švarplys. Padarius iš vaiko verslą ir „grynąjį pelną“, nesunku visuomenei primesti komercinį vaikų globos modelį

Žinių radijas. Ar tikrai bankai puotauja maro metu?

Vytautas Radžvilas. Nomenklatūrinis klonas? Neverta

Algimantas Rusteika. Soroso pinigai, ketvirtoji valdžia ir NVO

Ramūnas Aušrotas. Jungtinėje Karalystėje siaurinama asmenų įsitikinimų ir sąžinės laisvė

Nuo bačkos. Britų švietimo ekspertė: paskaitas auditorijose pakeis mobilieji telefonai

Vytautas Sinica. Apie supainiotus interesus

Nuo bačkos. Dainius Žalimas: Konstitucija yra priimta ne tam, kad valstybė būtų valdoma daugumos sprendimais, daugumos stereotipais

Vincentas Vobolevičius. Kiek atlyginimų kainuoja naujas butas?

Davidas Starkey apie „Brexit“ atmetusį savo šalies politinį elitą: „Išdavystė“

Per iškirstą bulvarą – su gedulo vėliava

Šių metų spalio 30 dieną, trečiadienį, kviečiame į renginį „Renkuosi gyvybę“

Prof. Rasa Čepaitienė. Koks inteligentijos vaidmuo pasipriešinime?

Geroji naujiena: Kaip iškovoti gerą kovą – išsaugoti tikėjimą

Algimantas Rusteika. Vidinė emigracija ir procentai

Vytautas Sinica. Ruoškitės tik didesniam puolimui

Justas Mundeikis. Medikai, kada streikas?

Audrius Bačiulis. Kodėl…?

Algis Avižienis „Iš savo varpinės“: Kodėl Kinijai nesiseka „suvirškinti“ Honkongo?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.