Prieš pusantrų metų įvykdytas Garliavos šturmas lapkričio 17 d. 17 val. bus paminėtas S. Daukanto aikštėje

Tiesos.lt redakcija   2013 m. lapkričio 17 d. 13:51

42     

    

Prieš pusantrų metų įvykdytas Garliavos šturmas lapkričio 17 d. 17 val. bus paminėtas S. Daukanto aikštėje

Pastaruoju metu prasiveržęs valdžios smurtas prieš žinių agentūros BNS žurnalistes tėra nuosekli valdžios smurtavimo prieš piliečius tąsa, – teigia laisvieji menininkai ir laisvi piliečiai, jau pusantrų metų reikalaujantys atskleisti, kas ir kam įsakius 2012-ųjų gegužės 17-ąją surengė Garliavos antpuolį.

„Žmonės negali būti saugūs, nežinodami, kas vyksta valstybėje“, – teigė prezidentė Dalia Grybauskaitė savo metiniame pranešime. O vėliau pareiškė, kad jai pačiai nėra aišku, kas įvyko Garliavoje, kad „variacijų, kaip reaguoti į šį skandalą dar liko“.

Kartu su prezidente pasigesdami aiškumo, bet nieko gera nesitikintys iš valdžiai dar likusių „variacijų“, laisvieji menininkai ir laisvi piliečiai jau 18 mėnesių ragina Dalią Grybauskaitę daugiau nesislapstyti, „nevarijuoti“, bet tiesiai pasakyti, kam įsakius ir kam pritarus 2012 metų gegužės 17 dieną 240 policininkų ir specialiųjų pajėgų kovotojų, pasitelkę dujas, elektrą ir kitas ypatingąsias priemones, šturmavo Garliavą: smurtavo prieš piliečius, pasirėmę advokato Gintaro Černiausko fizine jėga iš privačių namų prievarta išsivežė klykiantį vaiką ir pavertė jį „valstybės paslaptimi“.

Tai buvo pirmas nepriklausomybės metais valdžios surengtas masinio smurto aktas prieš taikius, tik tiesos ir teisingumo reikalavusius Lietuvos piliečius. Respublikos Konstitucijos kūrėjai teisininkai Kazimieras Motieka, Zita Šličytė, Liudvikas Narcizas Rasimas bei žinomi žmogaus teisių gynėjai įvertino Garliavos antpuolį kaip šiurkštų pasikėsinimą į konstitucinę šalies santvarką. Įsidėmėtina, kad per 18 mėnesių nė vienas teisininkas, nė vienas valdžios pareigūnas net nemėgino šios Konstitucijos kūrėjų išvados paneigti, su ja ginčytis.

Pernai gegužės 17-ąją – Garliavos smurto dieną – Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė viešai paragino ištirti visas smurtavimo aplinkybes. Nuo tos dienos praėjo jau pusantrų metų. Deja, prezidentei atsakingos institucijos per tiek laiko nieko neištyrė. Prezidentei atkakliai tylint, prokurorai ir teisėjai oficialiai neigia net patį smurto faktą, o nuo valdžios smurto nukentėjusiems piliečiams teismuose keliamos politinės bylos.

Atsakydami į valdžios savivalę ir smurtą piliečiai Simono Daukanto aikštėje pradėjo nuolatinę „Tie-SOS!“ akciją. Penkis mėnesius – nuo 2012 metų gegužės 17-osios iki spalio 17-osios – ji vyko kasdien, šiuo metu tęsiama ketvirtadieniais.

„Mes visi privalome liudyti tiesą, net jeigu ji kažkam atrodo nepatogi ir nebereikalinga. Tik tiesa ir atvirumas sustiprins mūsų pasitikėjimą vieni kitais ir tikėjimą savo valstybe“, – kalbėjo prezidentė šiemet Gedulo ir vilties dieną prie buvusių KGB rūmų.

Siekdami, kad prezidentės darbai nesiskirtų nuo žodžių, laisvieji menininkai ir pilietinis Tiesos judėjimas lapkričio 17-ąją, sekmadienį, 17 valandą Vilniaus Simono Daukanto aikštėje meno akcija „Neužmiršim, nesitrauksim!“ paminės valdžios smurtą Garliavoje: bus pasisakoma prieš valdžios savivalę ir melą, ginamas žmogaus orumas, Lietuvos Respublikos konstitucinė santvarka, piliečių teisės ir laisvės, tiesa ir teisingumas.

Kviečiami visi neabejingi, Lietuvos Konstituciją ir laisvę branginantys piliečiai.

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

16: 50       2013-11-17 20:24

Jau gėda pikasu vadintis?

pensininkas       2013-11-17 17:11

Daukanto aikštėje policija nori areštuoti žmones už žodį TieSOS. Tegyvuoja Revoliucija.

Biss..        2013-11-17 15:50

Komentarai čia vertinami taip, kaip tame sename bolševikų teiginyje: “Tas, kas ne su mumis, tas prieš mus”.

Būtent prezidentė aiškiai parodė, kad ji nesiruošia Kremliaus jėgoms tarnaujančioms Lietuvos politinėms grupuotėms nuolaidžiauti. Tikriausiai būtent todėl kai kam verkiant dėl to norisi ją nustumti į politinę nuošalę.
Nelabai švariai visa tai gaunasi, tad ir šurmulio lygis, artėjant LR Prezidento rinkimams vis labiau auga. Gal mano, kad jis užgoš sveiko proto logiką. O ji sako, kad šiuo metu, kai Lietuva “Stepas po Stepo” vis labiau pasiduoda neokomunizmo jėgų įtakai, net ir buvusi tokia ir anokia mūsų prezidentė jau tampa ryškia kliūtimi minėtoms jėgoms.

Dabar socdemų ir “burokinių” jėgų valdantis darinys gniaužiasi į kumštį. Juo trankantis bandomas šalies vadovės tvirtumas. Vis tik pripažinkime, kad kietą pirmąją ledi turime. Dantys atšimpa ir net lūžta, o ji ramiai paaiškina: “Visokie teisiniai klausimai, susiję su galimais nusikaltimais – teisėsaugos institucijų kompetencijoje.”

Kaip nebūtų keista, taip jau pradėjo teigti ir kiti “du iš trijų” lyderiai. Nedirba teisėsauga taip, kaip visuomenė norėtų ir tikisi, pokyčiai vyksta lėtai, bet jie vyksta. Nepamenu kada taip kito jų kadrinė sistema, kada savo postus priverstinai ar savo valia paliko tiek daug įvairių aukštų pareigūnų. Kai kas jau skuba teigti, kad prokuratūra dėl to susilpnėjo, o advokatūra sustiprėjo. Kažin. Gal yra atvirkščiai? Kas įtakoja ar vykdo permainas – taip pat jau tampa priešais tiems, kad sudėtinga situacija teisėsaugoje buvo labai paranki. Tenka pasikartoti, kad viskas mūsų pačių rankose. Ir Prezidento postas ir Seimo sudėtis ir jo sudaroma Vyriausybė su Prezidento pritarimu. Pasieksime suvokimą, kaip kokioje senai demokratijos keliu žengiančioje šalyje, tai ir pasivysime bet ką. O gal net pralenksime kai ką , jei kaip… Mes juk gabūs ir darbštūs. Panorėsime ir tapsime… Ateityje gal net “Šiaurės Atėnais”. O kaip gyventi be svajonės? Be svajonės – negalima…

pilietis        2013-11-17 15:30

Šalin purvinas rankas nuo MŪSŲ Prezidentės!!!

Daug rašančiam       2013-11-16 20:34

Taigi ne Lietuva rėmė baltarusių opoziciją, o per Lietuvą ėjo pinigai iš JAV baltarusių opozocijai

Antradienį       2013-11-16 19:36

Janutienė vėl paruošė dozę melo.Ignoruokime…Kad taip neskoningai žurnalistas mestųsi į kitą pusę.Atsitolintų,palauktų.

TIESA       2013-11-16 12:57

ZODIS TIESOS BUS RASOMAS KAD IR 20 METU - MUMS KANTRYBES IR ISTVERMES UZTEKS. ZODIS TIESOS BUS RASOMAS TIEK KARTU, KOL TIESA LIETUVOJE SUKLESTES

Stasys       2013-11-16 10:48

A, tas “visiškai slaptai” papilstė, papilstė paplavas ir nieko neliko. Nereikia kreipti dėmesio į tas jo juokingas paklodes, nes kgbistinis traukinys yra jau nuvažiavęs, nors jie dar turi didelę įtaką, gal būt, daugelis yra patogiai įsitaisę prie lovio. Manau, kad anksčiau ar vėliau visa tiesa išaiškės ir kiekvienas nusikaltėlis gaus pagal “nuopelnus”, nesvarbu, kad kai kurie yra ir “visiškai įsislaptinę”. Ne tik pasakose, bet ir realioje istorijoje visuomet tiesa nugali melą ir gėris blogį....

Nida       2013-11-15 23:31

Pagarba organizatoriams. Padėka už atkaklumą. Pikti spec. tarnybų komentarai reiškia jūsų atkaklumo įvertinimą.

lietuva       2013-11-15 21:06

tie kurie negali vaziuoti i vilniu norime zinoti kur rinktis kaune

to koks šaltakraujis melas        2013-11-15 20:28

tik labai išpūstusiam ego, kuris neturi jokio ryšio su Tiesa, gali atrodyti, kad Prezidentė meluoja. Prezidentė tik todėl ir kalba aiškiai ir trumpai, kad niekas negalėtų jos žodžių interpretuoti ar jų prasmę iškraipyti. Todėl kiekviemnas protiškai sveikas žmogus ją supranta teisingai.

O dėl Garliavos įvykių, tai kiekvienas taip pat puikiai -žino, kad Prezidentė čia išties NĖ PRIE KO.  Ji palaikė Venskienę ir draudė mergaitę paimti jėga. Tačiau kai ji išvyko į JT, Į JAV, kai kas sumąstė tyčia padaryti priešingai ir šturmavo su 240 antiteroristine grupe Venskų namus. Juk visiems visiškai aiškūs ir strategijos ruošėjai - liberalas Pūras su Slušniu, ir strategijos vykdytojai - liberalcentristas Melianas iš Kėdainių, kurio brolis dirbo VSD, ir greičiausiai užsakovai, tokie, kurie vyksta į pasitarimus Kėdainių sinagogoj:)

Tad gal Kėdainių sinagogos renkite tą savo vakarėlį?:)

Keistų paklodžių-komentarų        2013-11-15 19:50

čia savininkas aiškiai serga paranoja arba turi spec.užduotį rusų atžvilgiu.Juk mes Europos Sąjungoje,ko jūs bijote gerbiamasis “visiškai slaptai”?

Ypatingai pasikeitė       2013-11-15 19:47

TV3 žinios.Tapo agresyvios,neįdomios,liaupsinančios Dalę,orientuotos į fanatišką  konservatorių elektoratą ir nepakenčiamos žiūrėti.Iš kur tiek pinigų pas konservatorius?Es parama?Ji tampa Lietuvos demokratijos stabdžiu.Nors žinoma,patys pinigai čia niekuo dėti,jei mes neturime geros valios ir moralės.Žinoma tie,kurie peržengė etikos ir moralės ribas,dabar nesiskaitys su miekuo.L.Graužinienė turi saugoti ne tik pareigas,bet ir saugoti save fiziškai.Atsarga nedaro gėdos.

Koks šaltakraujiškas melas       2013-11-15 19:43

sklinda šiandien blondinės iš Daukanto lūpų.Tokį gali skleisti tik žmogus,daug kartų peržengęs moralės ribas ir tai jam įprasta.Garliava buvo viršūnė jos veikloje.Gerą įrankį pasirinko konservatoriai ir Vytautas.Dabar ėjo filmas per LRyto televiziją apie Staliną.Niekas tegul neturi iliuzijų,kad pasiseks įtikti.Teroro bangos-paskutinioji prieš žurnalistes.Ir jos kartojosi,kol Stalino neliko.Iš istorijos reikia mokytis.

visiškai slaptai (tik specialistams)        2013-11-15 19:09

Buvęs FNTT vadovas V. Gailius, aiškindamas žiniasklaidai, kodėl su juo ir su V. Giržadu susidorojo „buvusių, esamų politikų, Valstybės saugumo departamento pareigūnų – buvusių ir esamų – politinės korupcijos grupuotė“, pareiškė: „Motyvai – elementarūs: galima politinė korupcija ir mūsų dalyvavimas tyrimuose. Visų pirma, aš pradedu nuo nusikalstamo pelno – FNTT pradėjo griežtai kontroliuoti Baltarusijos opozicijai skiriamas lėšas ir jų judėjimą, o iki to laiko pinigai keliavo maišais ir, manau, buvo pasisavinami.“
Taigi, iš šio pareiškimo sužinome, kad Lietuva finansavo Baltarusijos opoziciją, o FNTT griežtai kontroliavo opozicijai skiriamas lėšas ir jų judėjimą bei dalyvavo tyrimuose! Į šias V. Gailiaus mintis vertėtų įsiskaityti labai įdėmiai ir ne todėl, kad, anot Valstybės saugumo departamento generalinio direktoriaus Gedimino Grinos, jeigu V. Gailius ir V. Giržadas atliko tyrimus dėl neteisėto esamų ir buvusių saugumiečių praturtėjimo ar kitus, jis apie juos privalo žinoti. Kitu atveju kyla abejonių dėl tyrimų teisėtumo. Nes kam rūpi, ar tie tyrimai buvo atliekami teisėtai? Juk mūsų tikslas – išsiaiškinti, kas čia geriukai. Todėl iš esmės nėra svarbu, ar teisėtai, ar neteisėtai rinko informaciją, daug svarbiau, kad buvęs FNTT vadovas viešai informuoja visą pasaulį, jog Lietuva finansavo Baltarusijos opoziciją.

Tai keista, nes jei Lietuva iš tiesų rėmė diktatoriaus valdomos Baltarusijos opoziciją, tai tikriausiai buvo ypač slapta operacija, kurios paviešinimas sunkiai atitinka nacionalinius Lietuvos interesus. Taigi, kas verčia V. Gailių ne šiaip kalbėti apie saugumiečių gaują ir Seime inicijuoti tyrimus, kurie likviduotų šį siaubingą darinį, o garsiai trimituoti apie ypač slaptą operaciją ir dar informuoti, jog kalba ne šiaip, o, suprask, turėdamas patikimų duomenų, nes kontroliavo Baltarusijos opozicijai skiriamas lėšas ir jų judėjimą! O gal buvęs FNTT vadovas nuoširdžiai tikisi, kad Darbo partijos (leiboristų) nario Seimo pirmininko Vydo Gedvilo sukurta komisija kvies visus slaptos operacijos dalyvius ir Baltarusijos opozicijos atstovus, gavusius paramą, kad išsiaiškintų, ar saugumietis perdavė opozicionieriui visą maišą, o jis su V. Giržadu galės vizualiai paliudyti, kokio dydžio maišas buvo Vilniuje ir koks maišiukas liko Minske.

visiškai slaptai        2013-11-15 19:08

tam tikrais atvejais situacija komplikuojasi natūraliai, o išorės jėgos paprasčiausiai pasistengia didinti įtampą ir pasinaudoti natūraliai kilusiu konfliktu. Todėl kartais labai sunku suvokti, ar įtampos tarp skirtingų specialiųjų tarnybų šaltiniu tapęs pareigūnas yra pats padoriausias kovotojas už skaidrią Lietuvą, ar nacionaliniam Lietuvos saugumui pavojų keliantis asmuo.
.
Būtent dėl šios priežasties nuo pat pradžių į Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) skandalą žvelgiau ypač atsargiai. Kaip žinote, visas šis skandalas susijęs su banko „Snoras“ istorija, kai žiniasklaidai buvo nutekinta informacija apie gresiantį banko uždarymą, o vėliau prasidėjo kaltųjų paieškos. Deja, iki šiol taip ir nepavyko išsiaiškinti, kas konkrečiai nutekino informaciją žiniasklaidai, tačiau tai nesutrukdė nubausti buvusių FNTT vadovų. Po tyrimo melo detektoriumi ir po gana ilgų batalijų FNTT vadovo pavaduotojas Vytautas Giržadas buvo atleistas. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas pripažino pagrįstais pirmosios instancijos teismo argumentus, kad pareiškėjo nepatikimumas iš esmės buvo konstatuotas remiantis vien neigiamomis tyrimo poligrafu išvadomis, kurios, nesant kitokios neigiamos ar kompromituojančios informacijos apie pareiškėją ir jo aplinką, laikytinos tik prielaidomis.


Taigi, teismas priėmė sprendimą ir FNTT istorija užvirė iš naujo. Šioje situacijoje visuomenei ir vėl tenka rinktis tarp dviejų pozicijų: kad V. Giržadas buvo pats doriausias pareigūnas, kurį atleido blogiukai, arba kad pareigūnas, įtartas duomenų apie veiksmus prieš banką „Snoras“ nutekinimu, turėtų pats susimąstyti, ar gali eiti šias pareigas (tokia prezidentės pozicija). Kuri pozicija yra teisinga, atsakyti nėra lengva, tuo labiau kad jau akivaizdžiai matyti įtakingų grupių pastangos išnaudoti šią situaciją politinėje kovoje. Po teismo sprendimo procesai pradėjo vykti labai greitai. Buvęs FNTT vadovas, o dabar Seimo narys Vitalijus Gailius vėl pareiškė, kad su juo ir su V. Giržadu susidorojo saugumiečių gauja. Šis pareiškimas ir vėl sujaudino bei kovai už teisingumą uždegė kelias žiniasklaidos priemones, kurioms visi kiti procesai, vykstantys Lietuvoje ir regione, tapo nykštukiniai, palyginti su neteisybe, kurią patyrė V. Giržadas.
.
Panašų, bet jau politinį užsidegimą ištirti šią situaciją pademonstravo Darbo partija (leiboristai), prie jos šauniai prisijungė Rolando Pakso pasekėjai, prisiminę, kad saugumiečių gauja susidorojo ir su jų lyderiu. Taigi, procesas pajudėjo – ir labai aiškia kryptimi, todėl dar ne kartą išgirsite šių verslo grupių valdančios žiniasklaidos ar Darbo partijos (leiboristų) bei kitų su šia partija susijusių politinių darinių versiją apie tai, kas ir kodėl sėja Lietuvoje neteisybę. O šiandien noriu paminėti vieną dalyką, kuris iki šiol ignoruojamas, nors jo analizė išmintingam žmogui galėtų suteikti daug peno gilioms įžvalgoms.

visiškai slaptai        2013-11-15 19:07

Beje, yra dar vienas reikšmingas veiksnys. Jei Kremliui ir su juo susijusiems ar savo interesų pagrindu veikiantiems veikėjams pavyktų didelę dalį Lietuvos visuomenės įtikinti, kad Lietuvos valdžia elgiasi nedemokratiškai, kad Lietuvą yra užvaldę Valstybės saugumo departamento klanai ir t. t., tai turėtų teigiamos įtakos procesams, susijusiems su nuolatinio Lietuvos valdžios elito gyventojo Viktoro Uspaskicho ir jo partijos likimu.
...............
Taigi, destabilizuodami padėtį Lietuvoje, kiršindami visuomenę, supriešindami ją su valdžia, ypač su prezidente, Kremliaus strategai galėtų ne tik pasiekti geopolitinių tikslų, bet ir sustiprinti savo pozicijas Lietuvoje, nes bent jau aš manau, kad būtent V. Uspaskichas yra darbščiausia visų laikų bitutė, siekianti Rusijai naudingų tikslų. Todėl rūpinimasis ja ir jos politinių pozicijų išsaugojimas gyvybiškai būtinas, nes priešingu atveju gali susidaryti įspūdis, jog būtent Kremlius nebesugeba apsaugoti savo draugų........

visiškai slaptai        2013-11-15 19:06

Kaip sako liaudies išmintis, jei nori mušti, lazdą visada rasi, taigi apie oficialią puolimo versiją savo nuomonę išdėstysiu vėliau, o dabar pabandysiu įvertinti, kodėl D. Grybauskaitei šį rudenį nebuvo lemta tikėtis ramaus prezidentavimo.
.
Visų pirma tai susiję su vidaus politikos aktualijomis. Artėja Lietuvos prezidento rinkimai, todėl visi, kas geidžia atsisėsti į prezidento kėdę ar į ją pasodinti savo žmogų, puikiausiai supranta, kad jei prezidentė išlaikys dabartinius reitingus, nė vienas pretendentas neturi šansų. Tad visiems jiems būtų naudinga, kad dėl vienų ar kitų priežasčių prezidentės reitingai pradėtų kristi. Tačiau būtina įvertinti ir tai, kad dalis įtakingų jėgų orientuojasi ne tik į rinkimus. Mažėjantys prezidentės reitingai padėtų tam tikroms verslo grupėms jau šiandien didinti įtaką ir sau naudinga linkme veikti sprendimus. Ypač tai aktualu toms oligarchinėms grupėms, kurios nori dominuoti artimiausioje ateityje.

Vis dėlto jei kalbame apie tam tikrų veiksnių įtaką, turime pripažinti, kad puolimas iš Lietuvos buvo neišvengiamas, nors yra daug jėgų, kurios dar dvejoja, ar dalyvauti šiame puolime, o puolimas iš Kremliaus pusės buvo irgi neišvengiamas, tačiau Kremliaus išlaikytiniai pasirinkimo nedalyvauti neturi. Vien tai, jog Lietuvoje ketinama pasirašyta Europos Sąjungos (ES) ir Ukrainos partnerystės sutartį, yra pakankama priežastis Kremliui aktyvinti visą savo agentūrą, kad šį rudenį Lietuvoje sukeltų didžiausią įtampą. Sėkmingai destabilizuota padėtis Lietuvoje galėtų padėti įtikinti ES partnerystės siekiančias valstybes, ypač jų lyderius, kad jiems asmeniškai būtų ne tik pelningiau, bet ir saugiau, jei jų valstybės pasirinktų ne ES, o Euraziją.
.
Kad toks raginimas atrodytų įtikinamai, būtina kenkti ne tik Lietuvos ekonomikai (tai ir daroma), bet ir ES pozicijoms atstovaujantiems lyderiams, pavyzdžiui, D. Grybauskaitei, ir taip pademonstruoti vakarietiškos, demokratinės aplinkos nesaugumą. Taigi, esant dabartinei situacijai, bet kuris asmuo, būdamas Lietuvos prezidentu ir pritardamas ES bendradarbiavimui su Ukraina, sulauktų didesnio ar mažesnio smūgio iš Rusijos. O prezidentė D. Grybauskaitė, tiesiog įžūliai nuosekliai ir tvirtai atstovaudama ES ir Lietuvos pozicijoms bei ragindama su ES bendradarbiauti siekiančias valstybes nepasiduoti Rusijos spaudimui, tarsi prašosi išskirtinės porcijos iš Kremliaus rankų.

Uoliosios Kremliaus bitutės        2013-11-15 19:04

„A.Stancikienė: prezidentė mus valdo tokiu principu, kuriuo mus valdė okupacinė Rusija“, „Prezidentė įsismagino – valosi kojas į teismus“, „P.Urbšys: prezidentė privalo paaiškinti VSD savivalę“, „Z. Vaišvila: D. Grybauskaitė eina ne tas pareigas“ , Pakso “Laisvas laikraštis:“D.Grybauskaitei gresia trys metai kalėjimo” – tai tik kelios antraštės, kuriomis nusprendžiau pradėti šią įžvalgą, kad niekam nekiltų klausimas, ar prezidentę kas nors puola. Atsakymas akivaizdus: taip, ir net labai nuoširdžiai. Tą netiesiogiai patvirtino Jakelaičio laidoje ir seimo vadovė.
.
Žinoma, galima daryti prielaidą, kad pareiškimu, jog Dalios Grybauskaitės prezidentavimo principai tolygūs Rusijos okupacinės valdžios taikytiems principams, Seimo narė Aurelija Stancikienė tik demonstruoja savo juodojo humoro potencialą. Vis dėlto realistiškesnis paaiškinimas būtų toks: žiniasklaidą valdančios verslo grupės, arba oligarchai, nusprendė D. Grybauskaitei parodyti raudonąją kortelę, todėl visiems, kurie nori nemokamai pasireklamuoti verbaliniu būdu įspirdami prezidentei, suteikiama galimybė pasinaudoti visokeriopa šlėktų valdomų žiniasklaidos priemonių pagalba.
.
O atsižvelgiant į tai, kad XXI a. šlėktos valdo didelę dalį Lietuvos žiniasklaidos, šios pagalbos dydis tam tikrais atvejais gali būti įspūdingas. Beje, kai kalbu apie šlėktas, turiu omenyje Abiejų Tautų Respublikos bajorus, kurie, turėdami liberum veto teisę, dažnai veikdavo prieš valstybės interesus ir ne tik savo ar dėl valdžios kovojančių didikų, bet ir carinės Rusijos naudai…...............

Uoliosios Kremliaus bitutės        2013-11-15 19:03

Kai žvelgi į Lietuvoje veikiančius asmenis ir bandai identifikuoti jų motyvaciją, kartais labai sunku suprasti, ar jie geriukai, ar blogiukai, nes specialiosios tarnybos, ypač KGB, yra didmeistrės, kai reikia sumodeliuoti situaciją taip, kad jų tikslams atstovautų ir reikiama kryptimi procesus pakreiptų gana atsitiktinai į tam tikrą situaciją patekęs asmuo, ir tiesioginių sąsajų, leidžiančių ką nors įtarti, nebūtų. Todėl reikia analizuoti ne pavienių asmenų veiksmus, o bendrą procesą, ir bandyti suvokti, kokių tikslų konkrečioje situacijoje gali siekti interesų grupės.
.
Žvelgiant iš Vladimiro Putino interesų perspektyvos, galima teigti, kad jei šiandien Seimas vėl skelbs pasauliui, jog Lietuva pinigais rėmė Baltarusijos opoziciją, jog Lietuvoje veikia saugumiečių klanas, o šalį valdo prezidentė, kurios akivaizdoje Aleksandras Lukašenka atrodo kaip tikras demokratas, Kremliui naudingesnio šou ir nesugalvosi. O mūsų oligarchinių šlėktų interesai iki banalumo nuobodūs. Kaip anksčiau, taip ir dabar jie tik siekia didinti savo įtaką ir ją išnaudoti dalijantis valstybės potencialą.
.
Todėl, atsižvelgiant į tai, kad valdant D. Grybauskaitei per pastaruosius metus nė vienam nepavyko nieko nugvelbti ar kolegiškai su kitais oligarchais pasidalyti, belieka tikėtis gana vieningos, tai yra neigiamos, šlėktų pozicijos D. Grybauskaitės atžvilgiu. Ir taip bus ne todėl, kad jiems įtaką daro Kremlius ar kad jau prieš tapdami oligarchais pasirašė visam gyvenimui, o todėl, kad Kremlius jų norų atžvilgiu, kaip ir XVII a., yra gerokai palankesnis. Vieniems duoda pinigėlį, kitiems leidžia ką nors pasiimti, tretiems net suteikia generaloligarcho titulą.V.V…..................................

Tiesa       2013-11-15 17:49

DURNIAIS gimusių sueiga.

Nuomonė       2013-11-15 17:22

Ką minėsite? Vaiko sugrąžinimą tikrai motinai, kuri daug metų kovojo už vaiko susigrąžinimą iš pagrobėjų?

Gerbiu Motiną Stankūnaitę už tai, kad ji turėjo tiek dvasinių jėgų kovoti prieš Garliavos nusikaltėlių šeimynėlę ir jos suorganizuotą patvorinių gaują.

Gaila, kad mūsų valstybėje per švelniai baudžiami ar išvis nebaudžiami įstatymų pažeidėjai. Tie, kurie gegužės 17 d. priešinosi, turėtų būti baudžiami daug griežčiau negu yra baudžiami.

Kauniečiai,       2013-11-15 15:40

visi, kas tik turim bent menkiausią galimybę, važiuojam į Vilnių.

Vilniete       2013-11-15 13:14

Gerbiami Kaunieciai,atvaziuokit i Vilniu.Telkimes,burkimes ir vienykimes.Tepadeda mums DIEVAS.

jons       2013-11-15 9:56

O Dieve, kokie Jūs nabagai.

žmonės gerieji,       2013-11-15 0:23

KUR RENKAMĖS kAUNE?  kauniečiai, parašykite.

strateginis kumštis prieš Prezidentę       2013-11-14 19:58

Nagrinėjamu- “strateginio kumščio” prieš Prezidentę formavimo - klausimo kontekste yra itin svarbu tai, jog teisinėje valstybėje (arba jos imitaciniame modelyje) objektyviomis prielaidomis kaipmat tampa ir tos, kurios yra lemiamos ilgą laiką galiojančių įstatymų, tarp jų ir Konstitucijos nuostatų išvadų.
“Poliarinės poros” užuomazga objektyviai išplaukia iš neva įstatymų diegiamos “dilemos”- ar Prezidentė “atsakinga daugiausia už užsienio politiką”, ar “privalo spręsti bene visus vidaus politikos klausimus”.
Aiškumo dėlei “pralenksiu tekstą”- sisteminė žiniasklaida, orientuota į proadamkinį sparną, nuolat koneveikia Prezidentę dėl jos “kišimosi į teisėsaugos darbą”, į kitus vidaus reikalus. Tai- “vienos pusės” branduolys. Tuo tarpu, pavyzdžiui, “violetiniai”, ir panašiu pagrindu sumodeliuotos “aplinkos” (visokie sorošistų  ar a la laisvi laikraščiai, turintys juodųjų jėgų palaikymą, sisteminės žiniasklaidos išpiarinta ir tebepiarinama DK “partija”, ir t.t.) tiesiogiai bei per savo įtakos grupes diegia visuomenei nuostatą, esą Prezidentė “tik ordinus gauna”, t.y. kad ji neva “atitrūkusi” nuo vidaus tikrovės.
Dilema - “užsienio ar vidaus politika?” yra kildinama remiantis (pasikartosiu) objektyviomis prielaidomis, tačiau… nuslepiant svarbiausią — kad Valstybės vidaus bei užsienio politika yra tampriai susijusios.
Taigi, per sumodeliuotas aplinkas, eskaluojančias “vidaus politikos vaidmenį, kišimąsi ar, atvirkščiai, nesikišimą į ją”, lengva strateguoti ir Valstybės padėtį geopolitinėje išklotinėje, ir geopolitinę įtaką per energetiką, bei vardan kitų šalių “energetikos interesų”, ir t.t.

strateginis kumštis prieš Prezidentę       2013-11-14 19:56

Taigi, tam tikros jėgos telkė strateginį kumštį prieš Prezidentę. Jau prieš rinkimus antiprezidentinis sparnas su “nuskriaustais” bankininkais, sukčiais, vengiančiais mokesčių ir jų išlaikoma žiniasklaida, susikontaktuoja ir sumodeliuoja pseudoopozicinę aplinką, kad išlaikytų “čikagos berniukų” įvestą “banditų” kapitalizmą. Siekiant nuteikti tam tikrą visuomenės dalį (pavyzdžiui, nūdien dirbtinai plečiamas abi “pedofilijos bylos” puses) balsavimui ne UŽ, o PRIEŠ. Kitaip tariant, per sumodeliuotas bei toliau modeliuojamas “aplinkas” yra siekiama aktyvuoti destruktyvųjį pradą.Absurdo teatras… tik su stipriu užnugariu… Jau kurį laiką eskaluojama versija, neva užčiuopė tikruosius žudikus.. . o Prezidentė “nepalaikė” Garliavos judėjimo… nors aiškiai pasakė, kad “jokia prievarta prieš mergaitę neturi būti naudojama.
...
Čia strategams yra itin svarbu, kad būtų balsuojama (ar per socialinių tinklų prijaukinamą valdomai- padriką propagandą agituojama balsuoti) būtent PRIEŠ mūsų dabartinę Prezidentę. Kitaip tariant, -strategija yra nukreipiama ta linkme, kad destruktyviai nuteiktų rinkėjų balsai būtų kanalizuojami, t.y. transformuojami iš “padriko” “PRIEŠ” į valdomą “UŽ”. O už ką - žino tik juodosios jėgos.
...
Bet jau viena aišku - tarp jų nebus nei “drąsiosios pabėgėlės Venckienės, nei “apsisnargliavusio” Zigmuko iš “Rūtelės knygos”. Tai - pėstininkai.
........................................................................................................

Grybauskaitei       2013-11-14 19:31

Sutrype zmoniu gyvenima ir dziaugsma,Sulosino gyvenima.Vaika neklta ISTREME Prastitute saugo po spinom…Kiek zmoniu nuzude,,,kiek staiga susirgo it mire,,,neaisku nuo ko.Baisu baisiau negu HITLERIS… .Teist kas Dave LEIDIMA losinti zmoniu sveikata.kas tas pedofilas,kuriam ant koju lipo Venckiene..,ka???? His sedi aukstai..,aisku kad taip ,Grybauskaite duoda leidima nusikalstamai teisesaugai ......Pagarba Kedzam,Venckam it kas su jais.Kovokit iki galo.

Drąsos Kelias       2013-11-14 8:34

seima kažkodėl labai pasyvus?Netgi keistai pasyvus.

Lineta       2013-11-13 23:16

Gerai,rinktis reikia. Bet kodel 17, ne kad ir 12 val.? Juk sekmadienis, ir is toliau bus norinciu atvykti Nebent akcijos akcentas ne kreideles, o zvakutes?

haris       2013-11-13 17:55

KUR RINKSIMĖS KAUNE???,
RINKSIMĖS TEN KUR SUSIDEGINO ,
ROMAS KALANTA .

pensininkas       2013-11-13 17:17

Paminėti smurtą reikia. Bet reikia telktis ir valdžios keitimui. Reikia veikti, kad tokie smurto veiksmai nebesikartotų. Prezidento rinkimai ne už kalnų. TieSOS klubas privalo pasiūlyti Tiesos prezidentą.

LIETUVA       2013-11-13 15:47

KUR RINKSIMES KAUNE?

vyte       2013-11-13 15:36

Janutiene zemai puolė,
nu bet nieko nepadarysi ,kitas darbas ,kitos naujienos,
ji dirba uz pinigus ,kas daugiau moka pagal tą ir šoka ,sėkmės RŪTELE.

Portale alfa.lt       2013-11-13 12:00

yra eilinis geras L.Pociūnienės straipsnis,kuriame rašoma apie sąmonės prievartavimą,genderizmą ir Lietuvos pedofilijos bylą Garliavoje.Gana tiksliai ir nuosaikiai.
  Kadangi alfa mano komenatrų nepraleidžia,tai nors čia norisi padėkoti L.Pociūnienei už atvirumą,kai mirus jos tėveliui,ji atvirai papasakojo,kad kartais tėvas jiems ir užplodavo sudrausminimui.Esamos padėties atžvilgiu,kai prastuminėjami neaiškūs ir abejotini “socialinės lyties” pelningi projektai,toks jos pasakojimas yra aukso vertės.Nes matant,kokius dorus žmones,kaip L.Pociūnienė,užaugino Vildžiūnai,vaikų atiminėjimas iš šeimos be aiškiai apibrėžtų priežasčių,darosi siaubingu nusikaltimu….Žinoma,seniau laisvė vaikams namuose buvo ideali,kai nebuvo tokio aplinkos poveikio,kokį daro lėkšta televizija ar internetas.Dabar gi šias pavojingas įtakas norima neutralizuoti, atimant vaikus iš šeimos. L.Graužinienės žodžiais tariant ,ar tai “žmoniška”...veikiau žvėriška.Nors ir žvėris kitas to nepadarytų.Mes turime priešintis laukinių  iškrypimų ir pedagogikoje bei psichologijoje siautėjimui…išsigimusi civilizacija dovanoja laukinio sąmonę.Ratas apsisuka?

sistemos samdiniu neginsiu       2013-11-13 10:34

nepasakyciau, kad galiu solidarizuotis su plojanciais zurnalistais- tokie kaip Jakilaitis ir co yra samdomi sistemos sraigteliai, o dabar sistema atsisuko pries juos pacius.

Regina       2013-11-13 10:00

Dabar žurnalistai tikriausiai nelos ant Venckienės, nes savo kailiu patyrė Lietuvos “tiesą”, ir manau ateis į Daukanto aikštę Tiesos ieškodami.Labai gerą pamoką gavo, nes dauguma tiesiog kaifavo skleisdami melą. Visgi yra Dievas ant svieto. Gal jau laikas ir prezidentei pamąstyti ir pasirodyti žmonėms.

Vakar Janutienė vėl išpylė       2013-11-13 8:33

neralią purvo dozę ant Kedžio.Gal ji dirba saugumui?Ir ką šalia jos veikia doras vaikinas T.Čyvas?Aišku,daugiau Janutiene nesinuodysiu.

Dabar,kai seimo       2013-11-13 8:26

pirmininkė dažnai vartoja žodį “žmoniškumas”,to šviesoje yra proga vėl,iš naujo kelti mergaitės pagrobimo iš namų žiauriai ir brutaliai klausimą.Ypač kratos pas žurnalistę šviesoje,kai Žiobienė vakar sakė,kad “svarbu,kad vaikas nepatirtų sukrėtimo”.Laikas iš naujo kviestis Žiobienę pasikalbėti apie smurtą Garliavoje moraliniu aspektu .Drąsos kelias turi to siekti.Ar Žiobienės kompetencija atitinka užimti tas pareigas?

tai       2013-11-13 7:33

tikriausiai bus daug zurnalistu ir meno zmoniu ar jiems tik rupi savas rubas?

velniais šiaip bijo kryžiaus       2013-11-13 6:52

† TIESOS † TIESOS † TIESOS † TIESOS † TIESOS †

Rekomenduojame

Alvydas Medalinskas. Istorinė diena

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (VIII)

Karas Ukrainoje. Šimtas septyniasdešimtoji (rugpjūčio 12 diena)

Išskirtinis interviu: „ES sėja savo naikinimo sėklas“, - sako Lenkijos Seimo narys Ryszard Legutko dėl ES institucijų požiūrį

Vytautas Sinica. Šiandien Vilniuje veikia nepaaiškinamas dalykas - Venclovos namai muziejus

Kastytis Braziulis. Jaučiasi, kad artėja paskutinis žingsnis – teritorijos atsiėmimas iš priešo

Robertas Grigas. Apie karą ir leksiką

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt devintoji (rugpjūčio 11 diena)

Estija prisijungia prie šalių, reikalaujančių, kad ES ir Šengeno šalys kartu uždraustų Rusijos turistams keliauti į Europą

Von der Leyen nutraukė susitarimą, dabar mes neturime kur trauktis, ir turime imtis veiksmų, sako Kačinskis

Almantas Stankūnas. Opozicija, jeigu nutarėte kalbėti apie energetiką, tai nekalbėkite nesąmonių arba banalybių!

Vytautas Sinica. Norėčiau sužinoti, kuo naudingas ir reikalingas Lietuvos vartotojams buvo elektros rinkos liberalizavimas?

Vienus trėmė, kiti gerino savo gyvenimo sąlygas

Almantas Stankūnas. Gera žinia iš dalies privataus kapitalo valdomai įmonei Ignitis, tik ar taps ji gera žinia ir vilniečiams?

Jan Rokita: ES sankcijos Lenkijai yra didesnės, nei sankcijos Rusijai

Kastytis Braziulis. Neužkibkite ant rašistų kabliuko. Neleiskite sau suabejoti Ukraina

Lenkija verčiama prisijungti prie euro zonos?

Dominykas Vanhara. Surimtėkime ir pakalbėkime apie tai, kas vakar įvyko Kryme

JAV Floridos valstija uždraudė lyties keitimo procedūras vaikams

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt aštuntoji (rugpjūčio 10 diena)

Areštuotas už memo, kritiško LGBT atžvilgiu, pasidalinimą. Minčių policija jau realybė

Nacionalinis susivienijimas. Dėl „Amnesty International“ šališkumo ir nepasitikėjimo šia organizacija

Simonas Streikus. Masinės migracijos Švedijoje padariniai: ar ją dar galima laikyti gerovės valstybe? (I)

Kai LRT neleidžia, gelbsti Lenkijos televizija. Apie Vakarų laikyseną Rusijos atžvilgiu

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.