Laisvūnas Šopauskas. Piliečiai turėtų domėtis ir žinoti, dalyvauti ir kontroliuoti

Laisvūnas Šopauskas   2015 m. vasario 19 d. 22:55

15     

    

Laisvūnas Šopauskas. Piliečiai turėtų domėtis ir žinoti, dalyvauti ir kontroliuoti

Supažindiname su dr. Laisvūno Šopausko, logiko ir Lietuvos edukologijos universiteto dėstytojo, Tiesos.lt portalo bendradarbio, kartu su Lietuvos Sąrašu kandidatuojančio į Vilniaus tarybą, pozicija.

Piliečiai pernelyg dažnai įsivaizduoja, jog renka gerą ir ūkišką Poną, kuris tvarkysis savo nuožiūra, ir kuriam galima atleisti bet kokius piktnaudžiavimus vien dėl to, kad jis geras ar ūkiškas; kai paaiškėja, jog Ponas nei geras, nei ūkiškas, o paprasčiausias melagis ir sukčius, piliečiai jam keršija atiduodami balsus kitam melagiui ir sukčiui, gebančiam įtikinti, jog geru ir ūkišku Ponu bus jis. Mes niekada negyvensime demokratinėje ir klestinčioje visuomenėje, kol įsivaizduosime, jog renkame tą, kuris gavęs valdžią, išspręs mūsų problemas.

Mums, piliečiams, laikas suvokti, kad renkame ne Poną, o mums atskaitingus pareigūnus, kurių veikla dera pradėti domėtis ne tada, kai mus užgriūva nemalonios pasekmės ar kyla skandalas, o nuolat. Dabar mes gal galime pasakyti mero pavardę, bet kokius sprendimus jis ir Taryba priima, kam savivaldybė išleidžia mūsų pinigus, kiek uždirba miestui pavaldžių įmonių ir įstaigų administracija, kaip atsiranda savivaldybės skolos, nežinome beveik nieko. Dauguma piliečių nieko nėra girdėję apie Vilniaus miestui nepalankias Valstybės kontrolės išvadas.

Visa ši informacija turi būti suprantamu pavidalu pateikta ir prieinama visiems piliečiams, o susitelkę ir organizuoti piliečiai turėtų įgyti galimybę tarti svarų žodį kiekviename bet kurio sprendimo priėmimo ir įgyvendinimo etape. Turiu omenyje pirmiausia bendruomenes ir seniūnus. Į seniūnų pareigas turi būti skiriami tie, kuriuos tiesiogiai išsirenka vilniečiai. Piliečių rinktus seniūnus, bendruomenių atstovus ir kitus aktyvių piliečių sambūrius oficiali miesto valdžia turi pradėti branginti kaip savo padėjėjus, konsultantus ir kontrolierius ir šį jų statusą formaliai įtvirtinti.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

VaidasVDS       2015-02-22 11:26

Kritikui, piktai bambančiam,
Dievas nei aklas, nei kurčias. Yra tik viena problema. Dievas suteikęs žmogui laisvą valią ir šios savo dovanos tikrai niekada nesiruošia atšaukti. Tad žmogui, nori jis to ar nenori, teks žmogiškąsias problemas išsispręsti patiems.
Niekada nesutiksiu su Leto virkavimais, kad ir kiek minusų man kas bedėtų.
Žmogus gali norėti kontroliuoti orveliškai ar neva bibliškai žmogų, žinoti žmogaus mintis, bet tik Dievas tą gali realiai ir joks žmogus ar žmonių grupė to niekada neįstengs padaryti.
Tačiau Dievas niekada nekontroliuos žmonių pagal savo įgeidžius dėl to, kad jis suteikęs jau paminėtą laisvą valią. Šia prasme (filosofiškai) Dievas yra ir išliks demokratas. O štai kiekvieno žmogaus mintis ir tikrus ketinimus tik vienas Dievas visada žinos ir pagal tai spręs įsileisti žmogų į savo taip vadinamą “karalystę” ar ne.
Yra dar ir kita labai svarbi problema, šiek tiek žinoma iš senesnių apreiškimų, taip pat iš apreiškimo Jonui. Ten labai daug rašoma apie Liuciferio sukilimą. Bet, kadangi apreiškimas Jonui buvo suklastotas ir iškraipytas, dalinai sunaikintas (tikriausiai nebe nelabojo įtakos), tai turime ir tokius personažus, kaip Letas Palmaitis, kurie dėlioja akcentus visai ne ten, kur reikėtų dėlioti. Nors Liuciferio maištas yra pasibaigęs dvasiniame pasaulyje, bet mūsų pasaulyje jo pasekmės nėra panaikintos. Danguje vis dar vyksta Liuciurerio ir jo padėjėjų teismas, o kai kas dar yra net ir sąlyginai laisvi ir mūsų pasaulyje. Tą labai sunku suvokti nieko nesuprantančiam žmogui, bet tie, kurie turi arba siekia turėti tyrą širdį, su paties Dievo pagalba tai sugeba suvokti tikrai daug geriau ir tam labai padeda naujausias Apreiškimas žmonėms Urantijos Knyga. Urantija tariasi - U-Ran-Cha - Jūsų Vieta Danguje (pagal senovės kalbas) https://www.youtube.com/watch?v=_wf21UbsdJ4

Letas Palmaitis Anikei       2015-02-21 20:40

Gerbiamoji Anike, esu senis, turbūt todėl Jūsų logikos nesuprantu kad laužiatės pro atdaras duris. Nesusišnekame. Gal pasigilinkite, prašom, į mano komentarą dar kartą.

dalinkites       2015-02-20 14:53
Komentaras nusiųstas pas nykštukus.
Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.
naujas str.       2015-02-20 14:23
Komentaras nusiųstas pas nykštukus.
Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.
Anikė Letui       2015-02-20 10:02

Tai gal atsakysit,kaip tarnai sau susikūrė komunizmą Lietuvoje - rentos, rezidencijos,sklypai,apsauga? Užmiršote,kad yra dar ir patriotai,kurių tikrai nemažai.Jie tikrai nesigriebs kiaulių vietos prie valdžios lovio,neapiplėšinės
likusių Lietuvoje žmonių.Priminsiu,kad “fermose” išsaugojo kalbą,papročius,
tradicijas,pagarbą kitam.Bešakniai lietuviai ir “ne žydeliai"pirmiausia ir puolė tas fermas griauti,naikinti šaknis,persikėlinėti nekilnojamą turtą į gražiausias Lietuvos vietas.Ar žinote,kiek “atėjūnų” atsirado pajūryje be elnyno? Prichvatizavo, prichvatizuoja…Gyvenimą pažįstų neblogiau už tamstą,opiumo nereikia.Mačiau,matau,kas vyksta Lietuvoje - nesu zombis,vienavingė,ar vienaakė,
matanti,ką valdžia mums rodo,dar yra gyvas bendravimas su kaimynais - neblogas
dalykas.

Nendrė       2015-02-20 9:57

Laisvūnas- šaunuolis.

video       2015-02-20 9:46
Komentaras nusiųstas pas nykštukus.
Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.
Anikei       2015-02-20 9:43

Rašai: - “Manau,kad atėję jauni dori pakels žmones apsikuopti ne tik savo namuose,bet ir miestuose,privers valdžia ne sėdėti tupėti šiltose minkštose kėdėse,bet dirbti”. 
    O aš nelabai norėčiau tikėti jaunais. Kas tie jaunieji ateis? Daugelis jau dabar jaunieji konserviniai susibūrę į “Baltųjų pirštinių” šutvę, o paėmus dar liberastinę padlaižių jaunąją gaują, kurie išauklėti konservatizmo ir liberalizmo dogmomis, t.y. šių “mokyklų” šalininkai vykdys dar ne vieną dešimtmetį vyresniųjų konservliberastų prikimštas į makaules teorijas, kaip neginčijamas tiesas. O tos tiesos - kas ne su mumis, tas priešas, rusų agentas. Vyresniųjų nutarimai, tezės yra privalomos jų šalininkams. Taigi, ar tų dogmų šalininkai gali būti dori ir ar gali kelti žmones apsikuopti pačius save. Tai va, mes turime apsikuopti pradžioje nuo dabartinių dogmatikų sėdinčių prie valdiškų kormuškų, o toliau palaipsniui ir nuo jų pasekėjų.

Kritikas Pikčiurna       2015-02-20 9:32

O kad iš Laisvūno lūpų tai pakliūtų tiesiai Dievui į ausį... Bet Dievas senas ir apkurtęs, o gal apsimeta tokiu, ir kavos rinkėjams ne atneša į lovas…
Čia Orwell’as ir Letas visiškai teisus - valdžia gadina. Visos valdžios tokios. Todėl ir buvo iškelta idėja siekti demokratijos pagal graikų žodžius δῆμος (demos) - liaudis, tauta ir κράτος (kratos) - valdžia. Bet lietuviai blogai moka graikų kalbą ir LAUKIA tokių valdžioje, kurie liaudį bei tautą KRATO.
Iškratė kišenes, toliau per siauroviziją krato smegenis, greitai iškratys ir Lietuvą nuo lietuvių. Matyt, demokratija Lietuvoje pradės rastis, kai joje gyvens graikai…
O jei rimtai, mes renkame ne valdžia, bet savo atstovus, kurie privalo neperžengti jiems suteiktų įgaliojimų.
Ar pagal rinkimų įstatymus renkatės savo atstovą, kai ieškote įgaliotinio tvarkyti asmeninė turtą ar ginti jus teisme?
Keli naivuoliai pabandė ir dabar gyvena prie konteinerio arba kalėjime.
Tai kodėl bendrą mūsų valstybės turtą ir mūsų gyvenimus mes be saugiklių ir tikros atsakomybės patikime atstovams, vadinamiems “valdžia”?
Durnių ir bažnyčioj stumdo…

Letas Palmaitis Anikei       2015-02-19 15:10

Valdžia sudaryta iš tų pačių lietuvių, ne iš ruskelių ir ne iš žydelių. Išskyrus vieną kitą išimtį, ten patekusieji po kelerių metų nebeatskiriami nuo senesniųjų - apie tai ir Orvelo “Ferma” (“Gyvulių ūkis”). Kol tikima, kad pagaliau bus išrinkti patys sąžiningiausi, tol Ferma veiks be priekaištų. Šią tiesą tik patvirtina Jūsų žodžiai “suvarė į privatizuotus urvus”. Socializmo reikia? Bus ir biorobotų socializmas, tik dar truputį lieka palaukti.
Taigi sovietmetis tęsiasi dabar, tik pasikeitė dekoracijos ir “ponų” pavadinimai. O ką čia rašinėjate - tik emocinio opiumo dūmai, tikrovę bijančių pamatyti nemąstančiųjų savitaiga.

Anikė       2015-02-19 9:26

Įdomu,ką apie mus,suvešėjusią valdžią ir Zoses Gargasaites dabar sudainuotų Vytautas Kernagis?Tur būt,“bedarbiais ir bevaliais likom ne tik Ukmergėj”.
Vis tik Jis keltų Tautos dvasią,žadintų žmonių orumą,išjuoktų ne tik Zoses,bet
ir trigalvį Lietuvos drakoną,naikinantį ne tik žmones,bet ir mūsų žemę.
Net sovietmetis neįstengė iš mūsų padaryti bedvasių,piktų,kerštingų zombių,o keli dešimtmečiai sugebėjo,nes suvarė mus į privatizuotus urvus,bijome iš jų išeiti,pasirodyti,kad dar gyvi esame,kad nusibodo melas,vargas,ponų pažadai.
“Kažkas tarė: Šis pasaulis serga…
                      -Melas!-
Netikėjau. -Ne! Ne! Ne!  -šaukiau.
O kasnakt jis blaškėsi išbalęs
Ir kasdien vaitojo vis klaikiau.  (Bernardas Brazdžionis”
Tokių netikinčių,suklaidintų žmonių daug,tiki žiniasklaidos ir valdžios melu.
Manau,kad atėję jauni dori pakels žmones apsikuopti ne tik savo namuose,bet
miestuose,privers valdžia ne sėdėti tupėti šiltose minkštose kėdėse,bet dirbti.

Letas Palmaitis Kokiamumsišui       2015-02-18 18:14

Teisybę sakai: geras vergas nepersekiojamas. Kai tokių perdaug, nereikalingi naikinami. Užtat likusieji valgo skanias košes!
Tegyvuoja skani vergo košė gražiame “sumaniajame” indelyje!

Kokia mums iš       2015-02-18 17:53

to nauda?Persekiojimai.

Letas Palmaitis parašytateisingajui       2015-02-18 16:36

Ne noras, bet klausimas: KAIP tu kontroliuosi būdamas kiaurai kontroliuojamas taip, kad ir privatumo nebelieka?
Buvau nurodęs naujos kartos “sumaniuosius” Samsung “televizorius”, kurie ne vien rodo, bet jau ir rašo, tiksliai pagal Orvelo “1984-uosius metus”... Niekas neatkreipė dėmesio, žirniai į sieną, visi mano, kad pasaulis vien Lietuva, o čia jau sutvarkys… rinkimais. Juk tada visa sistema su oligarchais ir policininkais besąlygiškai paklus išrinktiems geriems ubagams! Ir užsienis (kas dabar “užsienis”? viršvalstybinės kontrolės vidaus kalėjimo skyrių ribos?), matydamas kaip gerai sekasi Lietuvai, pasikeis iki pat JAV, o Bilderbergas su visais rockefelleriais subyrės iš siaubo. Iš ten niekas nepadės “taikos palaikymo pajėgomis” Lietuvoje kelių gerų merų išvaromiems oligarchams. Ubagai ateina! Jie vykdys Pačią TTTikrą DDDemokratiją!
O kaip su 2006/24/EC? - Niekai! Ir “lustai” niekai! Tai “sąmokslo teorija”, pats Palmaitis ir sugalvojo!
O kaip su Graikija, kur vyskupų skatinami milijonai graikų privertė valdžią bent įvesti šioje ES šalyje tradicinius pasus be “lustų” ir biometrinių duomenų? - O kur ta Graikija? Nieko negirdėjom. Čia Lietuva, čia lietūs lyja, nereikia mums jokių graikijų, mūsų didvyriai miega kapuose!

Parašyta teisingai       2015-02-18 8:03

bet, kad mūsų piliečiams nėra jokio noro kontroliuoti išrinktuosius. Jie laukia, kad jų ponas vienas pasirūpins visais.

Letas Palmaitis       2015-02-17 22:13

Gerai išdėstyta teorija, tik kad ji neatitinka tikrovės! Kad piliečiai turėtų kontroliuoti, jie pirmiausiai turi būti LAISVI PILIEČIAI, o kad jie būtų laisvi piliečiai, jie patys neturi būti tarnybų totaliai kontroliuojami ir šantažuojami. Kuriõs valstybės yra piliečiai, įteikiantys visus savo fizinius duomenis + tik nusikaltėliams istoriškai privalomus piršto atspaudus (mat visi “laisvi piliečiai” dabar jau “įtariamieji”, kaip stalinų SSSR, todėl ir tardytojų nebėra, juos iškart pakeitė tiesiog prokurorai!) nežinia kuriai valstybei (nes tie duomenys nebegrįžtamai išeina už LR ribų tarpvalstybinei kontrolei), o mainais gaunantys neva “Lietuvos” pasą, vadinamą “asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu”, be kurio asmuo nebe asmuo ir nieko nereiškia ir negali (yra tik fizinis priedas prie to “dokumento”, kuriame visi jo “duomenys” kartu su vardą pakeičiančiu lagerininko numeriu yra suvesti į elektroninį “lustą” ir dar pridėta sekimo anteną)? Ačiū už tokią orvelinę “pilietinę laisvę”, kuri dar suspindės visu grožiu, kada “asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas” subendrins banko sąskaitą, vergui priskiriamą mobi. “tel.” numerį, kodą išėjimui į internetą, o atsiskaitymai grynaisiais jau bus panaikinti! Dabar kuris ką “kontroliuos”, kada priėjimas prie “lusto” liks aukso (po 666 talentus svorio Saliamono iš sabėjų kasmet rinkto aukso) šėtonui tarnaujančių banditų rankose?
Taigi nekvaršinkime galvų tikintiesiems demokratija su KKKonstitucija ir vadinkime viską tikrais vardais! Nedaug liko, kol “lustai” bus susieti jau su bioroboto kūnu ir “kontroliuokit” sau savo bezdalus į sveikatą!
Kol dar galima šį tą svarstyti, pats laikas pasvarstyti pačią elektroninę kontrolę pradedant nuo jos pradžios - Seimo 2006 m. vienbalsiai priimtos EP direktyvos 2006/24/EC, “laikinai” apribojusios Vakaruose piliečių laisvę neva “tarptautinio terorizmo” pavojaus akivaizdoje. Dabar jau juo net nebeargumentuojama, visi pamiršo ir “laikiną” 2006/24/EC, kaip jau baigia pamiršti ir tai, kas yra laisvė, nes nėra didesnio terorizmo už orvelinį bilderberginį.

Pragmatikas       2015-02-17 20:43

Teisingai, Laisvūnai.

teisingi žodžiai       2015-02-17 20:40

būtent - renkam sau tarnus, o ne ponus.
o su tarnais, kaip Leninas sakė: pasitikėk, bet tikrink. (doveriaj, no proveriaj)
nekvailas buvo tas žydukas gėjus Leninas.

Rekomenduojame

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

COVID-19 metu pertrauką turėję virusai sugrįžo – ir elgiasi netikėtai

„KyivPride“ pareikalavo atleisti Arestovičių dėl pareiškimų apie LGBT asmenis, o jis atsakė

Kazimieras Garšva. Šalčininkų ir Vilniaus rajonuose diskriminuojami lietuviškų gimnazijų mokiniai

Karas Ukrainoje. Šimtas aštuonioliktoji (birželio 21 diena)

Vytautas Radžvilas. Kada atsitiesime? – Kai sugrįžime į savo istoriją

Dominykas Vanhara. Nekilnojamojo turto mokesčio logika vis dėlto egzistuoja

Edvardas Čiuldė. Ar Putinas bus pakartas po mirties?

Ramūnas Aušrotas. Schema „pagalba mainais į ideologiją“

Karikatūristo žvilgsniu. Vakarų parama Ukrainai

Britų tyrimas: 99 proc. susirgusių beždžionių raupais buvo homoseksualai

Karas Ukrainoje. Šimtas septynioliktoji (birželio 20 diena)

Niujorko teisėja nusprendė, kad žydų universitetas nėra religinis, privalo pripažinti LGBT studentų klubą

Įstatymus kuria nebe Seimas, o teismai. Įteisinsime ir raidę „Ł“

Kastytis Braziulis. Britai siekia kurti trijų jūrų sąjungą, o Senoji Europa nepatenkinta nauju konkurentu

Karas Ukrainoje. Šimtas šešioliktoji (birželio 19 diena)

Lyčių ideologijos diegimas yra prievarta prieš vaikus – D. Trumpas

Kard. S. Tamkevičius SJ. Dievo meilės slėpinys – Devintinės

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.