Teisėkūros iniciatyvos, Piliečių akcijos ir iniciatyvos

Laisvos visuomenės institutas kviečia į mitingą prieš pavojingai abstrakčias smurto prieš vaikus sąvokas

Tiesos.lt redakcija   2017 m. sausio 16 d. 18:29

6     

    

Laisvos visuomenės institutas kviečia į mitingą prieš pavojingai abstrakčias smurto prieš vaikus sąvokas

Sausio 17 d., antradienį, aikštėje prie Seimo nuo 12 val. Laisvos visuomenės institutas (LVI) kviečia į mitingą prieš Seime tądien numatytas svarstyti Dovilės Šakalienės ir Mykolo Majausko inicijuotas pataisas (žr. ČIA), kuriomis siekiama labai plačiai ir abstrakčiai apibrėžti smurtą prieš vaikus.

Kaip skelbiama LVI išplatintame pranešime, niekas neabejoja, jog būtina imtis visų reikiamų priemonių, kad apsaugotume vaikus nuo smurto, tačiau D. Šakalienės ir M. Majausko siūlomi apibrėžimai yra ydingi ir sukeltų įtampą net mylinčiose bei atsakingose šeimose. Visų pirma, pataisose gausu labai abstrakčių sąvokų, kurias kiekvienas tėvas, globėjas ir specialistas interpretuotų savaip. Todėl augindami vaikus tėvai negalėtų iš anksto žinoti, ar nenusižengia įstatymui. Pavyzdžiui, psichologiniu smurtu siūloma laikyti vaiko „individualumo nepripažinimą“ ir „pozityvios socializacijos trikdymą“. Pirmuoju atveju visi ribojimai ir paliepimai galėtų būti vertinami, kaip galimas kišimasis į vaiko individualumą. Antruoju atveju būtų primestas vaikų auklėjimas vien per paskatas, nors Konstitucija numato, kad tėvai turi teisę vaikus auklėti pagal savo įsitikinimus – pasirinkti auklėjimo modelį ir nesmurtines auklėjimo priemones.

Pataisomis taip pat siūloma į smurto prieš vaiką sąvoką įtraukti itin plačiai apibrėžtą nepriežiūrą. Tačiau kas 5 žmogus Lietuvoje gyvena skurde, 1/10 negali susimokėti mokesčių, 1/3 – pakankamai šildyti būsto. Tokios šeimos rizikuotų būti apkaltintos kaip smurtaujančios prieš savo vaikus.

Mitingo iniciatorių teigimu, mušti ir kitaip psichiškai ar fiziškai žaloti vaikus jau uždrausta įstatymu, už tai jau numatyta ir teisinė atsakomybė, o siūlomi platūs smurto apibrėžimai kovotų ne su smurtu prieš vaikus, bet su tėvų teise auklėti vaikus nesmurtinėmis priemonėmis. Visuomenės nerimą stiprina ir neseniai Seime užregistruoti siūlymai, itin supaprastinantys vaiko paėmimą iš šeimos.

Todėl visi, nesutinkantys su D. Šakalienės ir M. Majausko pataisų projektu, kviečiami antradienį 12 val. atvykti į aikštę prie Seimo III rūmų ir savo atstovams paliudyti nepritarimą tokiems „pokyčiams“, kuriais siekiama ne iš esmės keisti vaiko teisių apsaugos sistemą ir diegti smurto prevencijos priemones, o tiesiog išplėsti smurto sąvokas ir stebėti, kaip šeimos iš to kapstysis.

LVI išplatintoje informacijoje teigiama, jog mitingas rengiamas kaip alternatyva: abejotinų pataisų šalininkai, klaidindami visuomenę, neva LVI ir bendraminčių organizacijos pasisakančios už smurtą prieš vaikus, rytoj prie Seimo rengia savo mitingą tikėdamiesi padaryti įtaką Seimo narių apsisprendimui.

Primename ir LVI kvietimą savo poziciją išreikšti laišku visiems Seimo nariams (daugiau žr. ČIA).

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

demesio       2017-01-17 16:18

,Daugiau nei 500 visuomeninių organzacijų vienijantis aljansas sausio 21 d. paskelbė Europos decentralizuoto veiksmo prieš CETA diena. Vilniuje, prie Europos namų (Gedimino pr. 16/Vilniaus g.), 14 val. taip pat vyks akcija „Ate, teta Ceta!“.

Taip pat vis dar galima paraginti Lietuvoje rinktus EP narius balsuoti prieš CETA. Jau 128 europarlamentarai pažadėjo tai padaryti, tarp jų – ir latvis Andrejs Mamikins.

Europiečių iniciatyva prieš TTIP ir CETA apibendrina labiausiai ginčijamus CETA aspektus : ’ http://lprofsajungos.lt/?lang=lt&mID=1&id=5164

Institutas pakvietė...       2017-01-17 14:53

O ar buvo bent vienas instituto narys organizuotoje akcijoje prie III rūmų?

Daugiau naudos būtų,kad mūsų       2017-01-17 13:46

kunigai šauktų iš sakyklų nemušti vaikų.

Taigi taip       2017-01-17 7:59

Turime daug sunkiai piliečiams suprantamų teisės aktų, bet žinome, kad net kablelis, linksnis ir jungiamasis žodelis tekste turi svarbią reikšmę pritaikant įstatymą. Nesaugūs tėvai, nesaugūs vaikai (itin lepinimas irgi blogai), reikalavimai ir bausmės turi būti aiškūs, suprantami. Nenorime policinės valstybės.

Apuokiukas       2017-01-17 7:57

1. Pasirodo, yra dar ir toks ,,Laisvos visuomenės institutas”, ir, atrodo, kad jis iš tikrųjų gina laisvos visuomenės vertybes, nors dabar žodis ,,laisvė” kartais reiškia ir laisvę daryti, ką tik nori, neatsižvelgiant nei į civilinius, nei į Dievo įstatymus.
2. Siūlau visiems atkreipti dėmesį į tokią mintį: ,,Visuomenė, kuri leidžia, kad būtų žudomi negimę kūdikiai, n e t u r i t e i s ė s p r i e k a i š t a u t i ( ar tuo labiau - bausti ) tėvams, užvažiuojantiems vaikams per minkštą vietą”.

pravilno tovariščiai       2017-01-16 21:39

reikia kad bijotų.
- būti išmestam iš darbų,
- atimti gyvenamą plotą,
- pasodinti į kalėjimą,
- atimti vaikus
———
pastebėta: bijantis žmogus automatiškai galvoja ir kalba rusiškai.
to ir reikia….


Rekomenduojame

Audrius Bačiulis. Naujienos iš Karabacho fronto

JT piktnaudžiavimas žmogaus teisėmis (I)

Vytautas Sinica. Švedija: multikultūralizmo grimasos

Algimantas Rusteika. Didvyriai ir nesuprasti genijai opozicijoje, o niekšai, kvailiai – valdžioje

Agnė Širinskienė. Kas būna, kai prišneki apie svainio partiją

Popiežius Pranciškus apie neoliberalizmą

Algimantas Rusteika. Didvyriai ir nesuprasti genijai opozicijoje, o niekšai ir kvailiai – valdžioje

Švedija keičia kursą – jungiasi prie rytų europiečių: policija prabilo apie „grėsmę sistemai“, griežtinti įstatymus reikalauja net buvęs ABBA narys

Eidamas 101-uosius metus mirė partizanas Jonas Svilainis-Liūtas

Liudvikas Jakimavičius. Papolitikuokim

Tikėjimo mokymo kongregacija: Tikintieji turi žinoti – ant kortos statoma moralinės tvarkos esmė, susijusi su visapusiška žmogaus gerove

Geroji Naujiena: būti Jo

Andrius Martinkus. 1/10, arba Mintys po rinkimų

Nacionalinis susivienijimas: dėl kandidatų parėmimo antrajame Seimo rinkimų ture

Vytautas Radžvilas. Apie valdomą ir tikrąjį antisistemiškumą

Algimantas Rusteika. Praradom balsą

Agnė Širinskienė. #MeloKojosTrumpos

Andrius Švarplys. Apie rinkimų rezultatus trumpai

Audrius Bačiulis. Geras švogeris ir už giminę geresnis

Vytautas Sinica. Apie neva politizuotą Genocido ir rezistencijos tyrimų centro darbą

Andrius Švarplys. Žlunga kitas didelis mitas: kad islamas nekelia didelių problemų

Irena Vasinauskaitė. Rinkimai ar pilietinės visuomenės koma?

Ramūnas Aušrotas. Išgyvenom dar vieną dieną?

Rasa Čepaitienė. Kelios pastabos apie rinkimus ir NS pasirodymą juose

Almantas Stankūnas. Liberalusis mitas apie laisvę

Svainio džiaugsmai: „Sveiki atvykę į naują Lietuvą“, arba „Pagaliau galime tikėtis vienalyčių santuokų įteisinimo, pasipriešinimo išmokoms ir paša…“

Robertas Grigas. Ir taip dabar 4 metus?! Kaip iškęsti…

Vytautas. Radžvilas. Ir vis dėlto mes gimėme ir subręsime Laisvei ir Lietuvai!

Andrius Švarplys. Draudimas agituoti neatitinka Konstitucijos

Algimantas Rusteika. Jau galiu kalbėti

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.