Nerasta rubrikos

Laisvės premijomis žadama apdovanoti Vytautą Landsbergį ir Valdą Adamkų

Tiesos.lt redakcija   2016 m. gruodžio 15 d. 20:20

27     

    

Laisvės premijomis žadama apdovanoti Vytautą Landsbergį ir Valdą Adamkų

77 parlamentarams balsavus už, nė vienam nepasisakius prieš, tik 7 susilaikius, Seimas šiandien nutarė, kad Laisvės premiją galima skirti ir dviem žmonėms.

„Galimi atvejai, kai gindami žmogaus teises, plėtodami demokratiją ar skatindami tarpvalstybinį bendradarbiavimą kovojant už Rytų ir Vidurio Europos tautų laisvą apsisprendimą ir suverenitetą, veikė ne vienas, o kartu keli asmenys, todėl įvertinti tokių asmenų ir organizacijų pasiekimus ir indėlį, galima tik bendrai, neišskiriant kiekvieno jų atskirai“, – projekto pateikimo metu sakė Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Įstatyme taip pat įtvirtinta, kad išimtiniais atvejais, atsižvelgdama į ypatingus asmens ar organizacijos pasiekimus ir indėlį ginant žmogaus teises, plėtojant demokratiją, skatinant tarpvalstybinį bendradarbiavimą kovojant už Rytų ir Vidurio Europos tautų laisvą apsisprendimą ir suverenitetą, komisija gali pateikti Seimui siūlymą ir išvadą dėl pretendento antrai tais metais Laivės premijai gauti. Tokiam asmeniui taip pat būtų skiriama 5 tūkstančių eurų dydžio premija, kuri būtų mokama iš Lietuvos Respublikos Seimo biudžeto.

Įstatyme įtvirtinta, kad premija Seimo nutarimu paskiriama iki gruodžio 23 dienos. Priimtomis pataisomis papildyta, kad šis terminas nebus taikomas, kai Laisvės premija skiriama antram asmeniui, tačiau šiuo atveju Seimas Laivės premiją nutarimu turi paskirti ne vėliau kaip iki sausio 13 dienos – Laisvės premijos įteikimo dienos.

LRT.lt portalas praneša, jog Seimo komisija šiemet siūlanti ja pagerbti Aukščiausiosios tarybos Atkuriamojo Seimo pirmininką Vytautą Landsbergį ir kadenciją baigusį prezidentą Valdą Adamkų.

„Kadangi pernai Seimas neįvykdė savo prievolės – neįteikė niekam tos premijos, – tai šiemet jis turi galimybę įteikti dvi“, – mano Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Tiesos.lt primena, jog gruodžio 1 dieną 52 Seimo nariai yra pasiūlę  Laisvės premijų komisijai šių metų Laisvės premiją skirti disidentei Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojai ir Helsinkio grupės narei s. Nijolei Sadūnaitei.

Kol kas paviešintas tik Laisvės premijų komisijos sprendimas, o ne svarstymo medžiaga ar priimto sprendimo motyvacija.

Laisvės premijų komisijos sudėtis:

Juozas Baublys – Liberalų sąjūdžio frakcijos narys
Petras Gražulis – frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ narys
Eugenijus Jovaiša – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partijos frakcijos narys
Michal Mackevič – Lietuvos lenkų rinkimų akcijos- krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos narys
Antanas Malinauskas – Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos valdybos narys
Aušra Maldeikienė – Mišrios Seimo narių grupės narė
Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė – Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė
Gediminas Kirkilas – Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos narys
Jonas Prapiestis – Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras
Rimvydas Raimondas Survila – Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras
Rita Tamašunienė – Lietuvos Respublikos Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos narė
Mantas Zakarka – Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos prezidentas

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Taigi       2016-12-22 10:52

Įdomu, vienas Tautos rinktas Seimas nepritarė skirti Landsbergiui Laisvės premiją, naujai Tautos išrinktas Seimas pritaria Landsbergiui skirti Laisvės premiją.Tai kas čia vyksta? Kuo virsta Laisvės premija?

Abiems nebiedniems kandidatams       2016-12-18 19:37

užtektų po ordiną.
O eur padalinti žuvusių sausio 13 šeimoms,nepamirštant Sakalausko.
Dar pritarčiau Sadūnaitei ir Terleckui.
Šiame patriotiniame ir krikščioniškame? portale gausu bjauriausių
užsipuolimų ir nelabai pelnytų fanatiškų kategoriškumų/neklystamumų.

???       2016-12-18 17:15

nemanot kad ateityje prakeiks juos žmonės?

Tai bent laisvė!       2016-12-18 9:44

Laisvė, atnešusi Lietuvai ne dvasinį pakilimą, bet tik dorovinį nuosmukį: alkoholizmą, narkomaniją, ištvirkavimą, savižudybes, besaikį godumą ir galiausiai Lietuvos išsivaikščiojimą po pasaulį. Todėl manau, kad politikai, labiausiai prisidėję prie tokios laisvės, toki kaip Landsbergis ir Adamkus, tikrai yra verti šios Laisvės premijos.

Pareigos premija       2016-12-18 9:18

Kaip suprantu, ši Laisvės premija yra skiriama už kraštutinio liberalizmo diegimą Lietuvoje, todėl manau, kad Landsbergis (Lietuvos Nepriklausomybės tėvas TIK NUO RUSIJOS) ir ypač Adamkus tikrai turėtų tikti šiai premijai gauti.

Jeigu bus įteikta laisvės premija       2016-12-17 15:26

Lansbergiui ir Adamkui tai bus Lietuvai trauro diena.

Lina       2016-12-17 15:24

Tai kuo gi nusipelnė Landsbergis? Kad per Seimo langą šaukė “gelbėkir rusai puola” Ir padovanojo Mažeikių nafta amerikietiškiems žydeliams.

Lina       2016-12-17 13:57

Nepriklausomybei ir Lietuvos laisvei TIKRAI labai daug nusipelnė Vytautas Landsbergis.
Pradiniame jos etape - jam lygių nebuvo.
Tačiau pati Laisvės premija jau yra sukompromituota.

begėdiškiems savanaudžiams       2016-12-17 13:29

Laisvės [premijos verti tie, kurie paaukojo savo gyvybes prie TV bokšto, tie kurie išmesti iš viešbučio 12 ar 15 aukšto, tie kurie paaukojo savo vienintelę gyvybę vardan visų laisvės, kuri buvo elementariai pavogta iš visų mūsų su pritarimu tų , kurie dabar pretenduoja begėdiškai į tą apdovanojimą, voliodamiesi turtuose, kurių jiems vis maža.

vasia       2016-12-16 21:42

uz Sadunaite !

Levitanas       2016-12-16 17:15

Laisvės premijos nusipelnė labiausiai pasileidę piliečiai, taip pat tie kuriems yra palaidi viduriai, na ir aišku tie - kuriems visalaiką yra atlaisvintas kelnių diržas.

šitą liberalų premiją reikia       2016-12-16 15:17

panaikinti.

Kaip       2016-12-16 14:47

su žmogaus teisėmis derinasi įnirtingas V.Landsbergio priešinimasis laisvam Lietuvos žmonių apsisrprendimui referendume, kai nesirinkdamas žodžių niekino visus, kurie to referendumo norėjo? Kaip balsuos tie 52 Seimo nariei, pasiūlę tikrai vertą premijos žmogų- N.Sadūnaitę? Kai ji dėl kovos už laisvę buvo kankinama KGB- istų, siūlomi 2 kandidatai ramiai sėdėjo šiltose kėdėse.

Pikc       2016-12-16 14:11

“Reikia suprasti viena: kol Laisvės premija neapdovanotas Vytautas Landsbergis,ši premija nieko neverta,.” - “Arjoni”, 10 balų už humoro jausmą! :D

Arjonis       2016-12-16 12:03

Kaip dainoje: “Tai graži (komentatorių)šeimynėlė šiandien susirinko”
Irkultūringi ir protingi ir Lietuvai gera norintys ir Lietuvos istoriją gerbiantys, humanistinės minties patriarchai tsknt.

labai       2016-12-16 11:34

skirtingai abu nominantai priėmė žinią-vienas apsidžiaugė, o kitas su panieka…

mama iš kaimo       2016-12-16 10:20

  Teisingai pastebėjo komentatorius vai me - kokia laisvė, tokie ir premijos kandidatai.
Sau laisvę tikrai kiekvienas pasiėmė, o ir amerikiečių kankinimams laisvę davė.

stasys        2016-12-16 9:34

žodis tartas .

Po Pranskiečio pasisakymo       2016-12-16 9:20

man tapo aišku, kad Pranskietis ne valtietis, o tikriausias konservatorius. Jis neužsiima svarbesniais dalykais Lietuvai, o premijų dalijimą konservatnikams.

palaikau        2016-12-16 9:10

gerb Nijoles Sadunaites kandidatura.

ruta       2016-12-16 8:53

Taip nuvalde Lietuva , kad atsisakeme SAVO suvereniteto , monetarines politikos, zemes , referendumu ..pirmaujame ES korupcijoje , emigracijoje , savizudybiu skaiciumi , socialine nelygybe , trumpiausiu gyvenimo rodikliu , maziausiu minimumu , vaiku skurdu ir mirtingumu , medicininiu paslaugu kolapsu , demografijos katastrofa ..Nezinojau , kad uz sugriauta valstybe duodamos premijos , nebent Rusija duotu ...
p.s. kodel Seimo nariai kuklinasi , duokite visai Tautai Laisves premija , ji tikrai nusipelne , tik neaisku prie ko cia sitie valstybes duobkasiai ?

zita.       2016-12-16 8:40

pataikūnai ir klastuomenė,premiją pavertė parodija.po keletos metų bus nominuota ponia su mėlynu challatu,juk jos nuopelnai lietuvai didžiuliai. reikėtų šitiems veikėjams už jų nuopelnus nusiūst ordinus lygintuvų dėžutėse.adamkui už parašą po leo sutartim,moteriškei su mėlynu chalatu už independens ir snoro aferą,tartiufui už viso gyvenimo nuopelnus ir tt.

nomenklatūra svarbiau       2016-12-16 8:35

prie adamkaus nomenklatūra atgavo visas teises ir privilegijas.
landsbergis pastatė nomenklatūros kalytę polikarpovną - žiūrėti, kad nomenklatūrai nieko netrūktų ir būtų nebaudžiama.
pedofilinė komunistinė nomenklatūra (šiuolaikiniai dvarponiai) turi atsidėkoti adamkui ir landsbergiui, kad tokia atskirtis Lietuvoje, tokia emigracija ir tiek žudosi.
tik adamkaus ir landsbergio dėka nomenklatūra įgavo laisvę laisvai vogti, imti kyšius, prievartauti vaikus.
adamkus ir landsbergis verti nomenklatūros laisvės premijos !!

Arjonis       2016-12-16 2:09

Tikiu, Laisvės premija bus apdovanoti ir Nijolė Sadūnaitė ir Alfonsas Svarinskas. Reikia suprasti viena: kol Laisvės premija neapdovanotas Vytautas Landsbergis,ši premija nieko neverta,.

ale       2016-12-15 23:10

prie straipsnio nuotrauka kurioje statula “laisvė” vaizduojama žmogiapaukštis/ angelas - hebrajų biblijinis personažas. Ar ne melas ta laisvė, jei laisvės simbolis - melas/žogiapaukštis - juk žmogiapaukščių realiai nebūna?

Sadūnaitė ir Svarinskas niekad negaus       2016-12-15 22:49

nes jie buvo kedofilai, prieš valdančius pedofilus - kgbistus bandė kovoti.

vai me       2016-12-15 22:36

Arkliavagis,“vestuvinis” generolas ir seno peder—to Mordehajaus Levi pasekėjas, patys tinkamiausi kandidatai, laisvės premijai, gauti.Kokia laisvė, tokie ir kandidatai.Teisingai,liaudis kalba, kad zydui niekada, nebus gana, trijų dalykų. Pinigų, valdzios ir garbės.Absurdo teatras ir” Matrica” kartu sudėjus.Tfu…

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Du šimtai penkioliktoji (rugsėjo 26 diena)

JAV nevyriausybinės organizacijos finansuoja Vengrijos opoziciją

Tai šokiruoja: ES Komisijos Pirmininkė grasina Italijai, kad Briuselis turi „instrumentus“ tam atvejui, jei rinkimuose laimės netinkamos partijos

Karas Ukrainoje. Du šimtai keturioliktoji (rugsėjo 25 diena)

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Visų blogybių šaknis – XXVI eilinis sekmadienis

Almantas Stankūnas. Ar interpeliacija Dainiui Kreiviui – tik imitacija?

Marius Parčiauskas. Kaip mobilizacija paveiks karo eigą?

Paskutinis verdiktas Albinui Kentrai ir „Miško broliams“

Sergejus Loznica stato Valstybiniame jaunimo teatre atvirai antiukrainietišką spektaklį

Karas Ukrainoje. Du šimtai tryliktoji (rugsėjo 24 diena)

ES tarnyba nekontroliuojama propaguoja LGBTQIA+ dienotvarkę

Patriotiškiausias Lietuvos jaunimo metų renginys Kaune. Konferencija „Labiau negu merginą? Meilė Lietuvai XXI amžiuje“

E. Macronas siūlo naują imigracijos politiką: migrantus siųs iš miestų į provinciją

Raimundas Kaminskas. Biografijos puslapiai – Juozas Albinas Lukša-Daumantas 1940–1941

Mobilizacinis patriarcho Kirilo pamokslas (pažintiniais tikslais)

Karas Ukrainoje. Du šimtai dvyliktoji (rugsėjo 23 diena)

Almantas Stankūnas. Ką prasitarė valdančiųjų atstovai apie elektros sektorių?

Algirdas Endriukaitis. Kas skolingas ir kam priklauso istorijos kraujo šluostymas?

Dovilas Petkus. Kurios partijos išduoda savo rinkėją?

Doc. dr. Darius Alekna. Apie šeimą, civilines sąjungas ir Seimą

Dominykas Vanhara. Kremliaus diplomatinės pergalės

Italijos rinkimai – žemės drebėjimas ES?

Karas Ukrainoje. Du šimtai vienuoliktoji (rugsėjo 22 diena)

Danija nutraukia asmenų, jaunesnių nei 50 metų, skiepijimą nuo kovido infekcijos

Marius Parčiauskas. Kaip išliksim, jeigu tėvystę siesim tik su skurdu ir depresija?

Linas Karpavičius. Kaip vyksta manipuliavimas žmonėmis?

Marius Parčiauskas. Rusijai atnaujinti puolimą nėra jokių šansų

Flandrijos vyskupai oficialiai parėmė ir pasiūlė tos pačios lyties porų laiminimo ceremoniją

Audrius Globys, dr. Darius Alekna. Ką valdžiai sako apklausos?

Karas Ukrainoje. Du šimtai dešimtoji (rugsėjo 21 diena)

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.