Dienos aktualija, Piliečių akcijos ir iniciatyvos, Dviejų Lietuvų ideologema

Laisvės premiją – kunigui Robertui Grigui! Visų pirma, pagerbkime tuos savo žmones, kurie visą savo gyvenimą paaukojo kovai už Lietuvos Laisvę

Tiesos.lt redakcija   2020 m. gruodžio 13 d. 23:25

17     

    

Laisvės premiją – kunigui Robertui Grigui! Visų pirma, pagerbkime tuos savo žmones, kurie visą savo gyvenimą paaukojo kovai už Lietuvos Laisvę

Pritariame!

Gediminas Jankus. Laisvės premiją – kunigui Robertui Grigui!

Skaudu, kad kažkelintą kartą garsiajam dididentui, antisovietinės rezistencijos dalyviui, kunigui Robertui Grigui nesuteikta Laisvės premija. Skaudu, kad tragiškų Sausio įvykių 30-mečio išvakarėse nepagerbiamas mūsų, Aukščiausiosios Tarybos gynėjų, simboliu tapęs bendražygis ir dvasios tėvas. Būtent su juo sausio 11–12 dienomis davėme Kario priesaiką, būtent jis nuolat buvo šalia, drąsino, guodė ir teikė išpažinties sakramentą.

Dar sovietiniais metais jis vienas pirmųjų aktyviai įsijungė į pasipriešinimo judėjimą, 1982 m. viešai atsisakė priimti okupacinės sovietų armijos kario priesaiką, leido ir platino antisovietinius pogrindinius leidinius „Lietuvos Katalikų bažnyčios Kroniką“, „Vytį“, „Aušrą“. Sovietinių represinių struktūrų nuolat persekiotas, ne kartą tardytas, pašalintas iš Pedagoginio instituto. Tačiau, nieko nebodamas kartu su savo bendraminčiais, aktyviais pasipriešinimo dalyviais vienuole Nijole Sadūnaite, kardinolu Sigitu Tamkevičiumi (abu apdovanoti Laisvės premija) ir kitais tęsė savo veiklą. 1987 m. rugpjūčio 23 d.,  pirmajame viešame protesto mitinge prie A. Mickevičiaus paminklo Vilniuje, pasakė kalbą.  Po to KGB suimtas, prievarta vežiojamas po Baltarusijos miškus, grasinant nužudyti.

Iki mūsų dienų jis išliko tiesus ir drąsus, pirmiausia iš jo girdėjome įkvėptą Tiesos žodį, jis nenuilstamai gina krikščioniškąsias vertybes ir tikrąjį žmoniškumą, jo vadovaujama Lietuvos „Caritas“ federacija viena pirmųjų atskuba į pagalbą sunkiai besiverčiantiems, nelaimes patyrusiems.

O juk Roberto Grigo,  pagerbimas taptų ir visų Parlamento gynėjų, visų Lietuvos žmonių, stojusių prieš okupantų tankus prieš 30 metų, pagerbimu.

Archyvinėje nuotraukoje – žūsime, bet nesitrauksime. Priesaika Aukščiausiojoje Taryboje 1991 m. sausio 12 d. su Vytautu Landsbergiu, Algirdu Patacku, Robertu Grigu, Audriumi Butkevičiumi.

* * *

Antanas Kliunka. „Užuot ieškoję didvyrių kitur, visų pirma, pagerbkime tuos savo žmones, kurie visą savo gyvenimą paaukojo kovai už Lietuvos Laisvę!“

„Mus, LR Aukščiausiosios Tarybos gynėjus, pasiekė liūdna žinia, kad mūsų kapelionui kunigui Robertui Grigui ir šį kartą nebus paskirta Laisvės premija. Mes su didele viltimi laukėme, kad šį kartą, kai minėsime Sausio įvykių 30-tį, kunigo Roberto Grigo asmenyje būsime pagerbti ir mes, TV bokšto ir LR Aukščiausiosios Tarybos gynėjai.

Kunigas Robertas Grigas 1991 m. sausio mėn. Sovietų sąjungos įvykdytos ginkluotos agresijos metu buvo mūsų, Karių savanorių – Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos gynėjų, dvasinis vadovas ir lyderis, realios užpuolimo ir pasipriešinimo slopinimo grėsmės metu atlikęs krikščioniškus patarnavimus apsisprendusiems ginti Lietuvos laisvę arba žūti gynėjams, priėmęs karių savanorių priesaiką, apdovanotas Sausio 13-osios atminimo medaliu. Jo įkvepiantys žodžiai, drąsus elgesys kėlė Parlamento gynėjų dvasią ir skatino jų ryžtą.

Tokio mūsų įvertinimo mes jau laukiame seniai, nes Laisvės premija įteikiama Laisvės gynėjų dieną – sausio 13-ąją. 

Paskirdami Laisvės premiją kun. R. Grigui ją priartintume prie eilinių Lietuvos žmonių, kurie prieš 30 metų drąsiai stojo prieš okupantų tankus ir tokiu būdu kartu būtų pagerbti visi su 1991 m. Sausio gynyba susiję piliečiai.

Laisvės premijos komisija, kurioje kažkodėl nėra nė vieno LR Aukščiausiosios Tarybos gynėjo, Lietuvos kariuomenės gynėjo savanorio, gruodžio 8 d., atsižvelgdama į gautus valstybės ir savivaldybių institucijų, visuomeninių organizacijų ir asociacijų, akademinės bendruomenės, bendruomenių ir fizinių asmenų teikimus, nusprendė siūlyti Seimui 2020 m. Laisvės premiją skirti Baltarusijos demokratinei opozicijai.

Mes neturime nieko prieš prieš Baltarusijos opoziciją. Žavimės vienos iš opozicijos lyderių – Marijos Kolesnikovos – didvyriškumu, kuri vietoj laisvės pasiryžo likti su kovojančia Baltarusijos ir už tai yra kalinama.

Mes manome, kad Baltarusijos opozicija šiuo metu ir taip sulaukia daug dėmesio iš demokratinio pasaulio ir ES institucijų: Europos Parlamentas Baltarusijos opozicijai skyrė prestižinę A. Sacharovo premiją, o Europos Komisija penktadienį paskelbė skirianti naują 24 mln. eurų tiesioginės finansinės pagalbos paketą Baltarusijos žmonėms.

Žinodami,  kad 65 proc. baltarusių yra nusiteikę prorusiškai ir laukia V. Putino pagalbos, ar mes nesulauksime to, kad dabartinė opozicija, Rusijai A. Lukošenką  pakeitus kitu savo statytiniu, kartu su mūsų Laisvės premija puls į „motinos“ Rusijos glėbį?!

Bijau būti blogu pranašu, bet manau, kad taip ir nutiks. Todėl manau, kad užuot ieškoję didvyrių kitur, visų pirma, pagerbkime tuos savo žmones, kurie visą savo gyvenimą paaukojo kovai už Lietuvos Laisvę!“

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Edmundas       2020-12-16 19:03

Ger. R.Grigas žinomas atsidavęs Lietuvai,nesiblaškes tarp taip ar ne su tvirtu ,aiškiu ir pasiiaukojančiu gyvenimu ir veiksmais dorai,tautai,valstybei,žmonėms.
Tai paminklas tautos žmogui,kartu tai paminklas visų kartų žmonėms dirbusiems ir mylėjusiems tautą ir gimtinę,išėjusiems ir gyviems.
O kiek sąžiningų,dorų ir mylinčių Tėvynę Lietuvą pasiliko prie Laptevo jūros,Sibiro platybėse žmonių kaulais raudonojo teroro grįstu keliu ar nepažįstamoje tolybės užmarštyje…
Gerbiu ir didžiuojuosi žmonėmis aukojantiems save,savo gyvenimus tautai,valstybei,žmonėms.

DDD       2020-12-15 21:11

Laisvės premija skirti gudams, spjaunantiems Ukrainai į veidą, pateisinantiems Krymo okupaciją? Ar nespjaus jie į veidą ir Lietuvai?

Dėjau       2020-12-15 15:06

aš ant tos premijos, jei ją paskiria KGB anūkai.

Lietuviams       2020-12-14 20:19

Laisvės premiją...

Patikėkite       2020-12-14 17:44

Neskirs, nes Robertas nepatogus jokiems bolševikams, nei ankstesniems, nei dabartiniams.

Prašalietis       2020-12-14 17:16

Kai pamatai straipsnelio antraštėje parašymą, kad kunigui R. Grigui reikia skirti Laisvės premiją, nes jis “paaukojo visą savo gyvenimą kovai už Lietuvos laisvę”, pagalvoji, kad žmogui “paaukojusiam visą savo gyvenimą kovai už Lietuvos laisvę”, būtų geriau paminklas su atitinkamu užrašu jo amžino atilsio vietoje. Straipsnelyje patriotai nori,  kad R. Grigui būtų skirta laisvės premija, taip sakant valdžia duotų pinigų ir atitinkamą raštą. Šiuo atveju mažaraščio kaimo stuobrio galvoje peršasi nepatriotinė mintis, kad labai nusipelnęs laisvės premijos kunigas R.Grigas viso savo gyvenimo kovai už laisvę nepaaukojo… Visi žino, kad “laisvę ir nepriklausomybę” visiems tautiečiams parnešė su savo bičiuliais “tautos patriarchas"V.Lansbergis dar 1991 metais, kai jis su savo bičiuliais “sugriovė” Tarybų Sąjungą. Esant tokiai realybei gaunasi, kad, jei dar yra gyvas kunigėlis Grigas, tai jis nuo 1991 metų “negalėjo aukoti savo gyvenimo kovai už jau parsineštą laisvę”. Be abejo, jis su visais tautiečiais kartu džiaugiasi išsikovotos “laisvės ir nepriklauysomtbės” vaisiais ne sovietinio, o vakarietiško eurosojūzo sudėtyje. Taip kad “patriotiškai pykti” ant Laisvės Premijas dalinančios komisijos nelabai kaip ir gaunasi. Jei komisija duoda Laisvės Premiją, lai duoda, bet jei neduoda, paprastai draugai, kolegos, šalininkai, artimieji susimeta po kiek negaila, o ir kunigėliui, mokančiam ir pripratusiam rinkti aukas iš parapijiečių jau ne vieną dešimtmetį, susiveikti laisvės ir visokių kitokių premijų, ir ne vieną, neturėtų būti problema ir be Laisvės premijų skyrimo komisijos….

Gerbiamieji,       2020-12-14 16:25

negi manote, kad kažkokia komisija laisvai sprendžia kam skirti Laisvės premiją. Jiems, neabejoju, buvo pasakyta. Taip bandoma nušauti du zuikelius: pasipuikuoti kokie mes laisvės mylėtojai ir demokratai ir tuo pačiu įteikti dovanėlę kremliui.

Taip       2020-12-14 14:15

Kokia Premijų Komisija,tokia ir paskyrimo tvarka.Deja.

Kis       2020-12-14 14:02

grigui si premija reikalinga,kap Landzbergiui penkta koja.Si zmogu Lietuva zino ir pazista,tad siemet skirsime Daliai grybauskaitei.Zmogeliai,kur mes nukeliausime,kur nakvinele rasime?Atsiminkite ,kad kuprotas setona svecias musu zemeje.Nera kitu budu lietuvius pazeminti isrinko valdzia,po kurios valdymo ilgai stebesiems,kas cia buvo apsilankes?

tikrai       2020-12-14 13:19

tas kandidatas, kuris vertas Laisves premijos.

stasys       2020-12-14 8:04

Janina ..Jus pamirštate jog Prezidentas tai atsakomybė prieš visuomene ir veidrodis o ne figūra kuria galima prigasdinti kitu nuomone .

Janina Vaitkevicius       2020-12-14 7:34

Neskiriant premijos visuomenėje visų gerbiamam ir vertinamam kunigui Grigui, mūsų valdžia padarys didžiulę nepataisomą istorinę klaidą, ir vėl susilauks didelės nemeilės ir nepasitikėjimo. Ar to reikia jau ir taip iš visų pusių kritikuojamam naujų vilčių PREZIDENTUI???

stasys       2020-12-14 7:31

Kartais žmonės pameta kelia dėl takelio ir turbūt ne man ta kunigą teisti , bet jo elgesys Garliavos skandale nebuvo pavyzdynis .Subalansuota asmenybė žino kada taikos metu reikia susilaikyti ir paieškoti dievo žodžio viduje prieš imantis veiksmo .

nėra jokių šansų       2020-12-14 0:54

patvoriniams, violetiniams, kedofilams
Nėra jokių šansų gauti jokių valdžios premijų bei lengvatų
(pasiklauskite šimašiaus - vilniečių vadas tą patvirtins)
VOT !!!

Al.       2020-12-13 23:55

Sovietinių disidentų šūkis: nevier, neboisia, neprasi - netikėk (valdžia), nebijok (valdžios), neprašyk (iš valdžios).

Pritariu        2020-12-13 23:53

Grigas tikrai nusipelne premijos, ir laikas buvo tinkamas. Bet zinome, kas svarsto del ju teikimo. Ir prisioazimkime, nepakankamai aktyviai ji buvo siulomas

Žodžio laisvė...       2020-12-13 23:47

Pritariu visu 100 % .Šis drąsus žmogus yra tikras Lietuvos valstybės gynėjas ir vertas būti pagerbtas ir neužmirštas.Lietuvai derėtų matyti savo gerbtinus žmones,o ne dairytis už Lietuvos ribų.Net ir Sausio 13-osios medalius buvo gavę Putino pro-
pagandistas,o TV bokšto gynėjas dar ir šiandien neturi, ir vargu ar kada nors turės.

Rekomenduojame

Simonas Streikus. Masinės migracijos Švedijoje padariniai: ar ją dar galima laikyti gerovės valstybe? (I)

Kai LRT neleidžia, gelbsti Lenkijos televizija. Apie Vakarų laikyseną Rusijos atžvilgiu

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Vytautas Radžvilas. Nacionalinio susivienijimo pozicija: 1940 m. klaida nebus kartojama

Almantas Stankūnas. Šeimų sąjūdis: nenumaldomas V. Putino ilgesys?

Almantas Stankūnas. „PIŠ“ apie Perlą – kulkosvaidžiu į kojas valdantiesiems

Vytautas Sinica. Už Perlo veiksmus dar baisesnė Šimonytės reakcija

Algis Vyšniūnas. Sąmoninga tautos amnezija

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt šeštoji (rugpjūčio 8 diena)

Kardinolas S. Tamkevičius SJ. Tikėjimo išbandymai – XIX eilinis sekmadienis

Nesitikėkite, kad sveikatos apsaugos valdininkai rekomenduos susilaikymą, idant sulėtintų beždžionių raupų plitimą

Vytautas Sinica. Persona, vadovaujanti organizacijai Amnesty International

Kastytis Braziulis. Keli pastebėjimai dėl Erdogano ir putino susitikimo Sočyje

Ar iš tiesų esame laisvi daryti ką norime?

Kastytis Braziulis. Amnesty International metė šešėlį visai Ukrainos kariuomenei ir jos prezidentui

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt ketvirtoji (rugpjūčio 6 diena)

Nesant poreikio operacijai kiekvienas vokietis galės keisti savo lytį kartą metuose

Kilni donorystė ar išmėsinėjimo įstatymas

Almantas Stankūnas. Na ką, Perlas Energija iššovė sau į koją?!

Dominykas Vanhara. Elektros „tiekėjų“ verslo planas labai paprastas

Ligitas Kernagis. Įspėjimas tėvams

Arūnas Dulkys įteisino medikamentinį lyties keitimą

Mokslininkai kelia ieškinį dėl JAV valdžios vykdomos soc. žiniasklaidos cenzūros

Valstybės auditas: Lietuvos miškais rūpinamasi nepakankamai

Baltarusijos protektoratas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.