Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Ugdymo politika

Laimonas Kairiūkštis. Olimpo dievai akli: lietuviškas švietimas

Tiesos.lt redakcija   2020 m. rugsėjo 10 d. 10:36

15     

    

Laimonas Kairiūkštis. Olimpo dievai akli: lietuviškas švietimas

Penktadalis Lietuvos vaikų, kurie gyvena rajone, darželio gauti negali, nes artimiausia ikimokyklinio ugdymo įstaiga yra už 60 km.

Niekas neabejoja Prezidento kilniu tikslu padėti Lietuvos jaunoms šeimoms, kurios pagal Eurostat tyrimus yra skurdžiausiai gyvenanti visuomenės dalis. Įvertinus, kad Lietuvoje žemiau skurdo gyvena kas penktas žmogus, tai skurde gyvenančių žmonių kiekis prilygsta Vilniaus miesto dydžiui.

Prezidentas pasiūlė įstatymo pataisas pagal kurias siekiama suteikti lygiaverčio starto galimybes kiekvienam vaikui, užtikrinti privalomą ikimokyklinį ugdymą vaikams, augantiems socialinę riziką patiriančiose šeimose, bei visiems vaikams ankstinti priešmokyklinio ir pradinio ugdymo amžiaus ribą vieneriais metais.

Turbut ne viename mieste gyventanti šeima yra susidūrusi su eilėmis į darželius, tai kaip gi bus užtikrinamas ikimokyklinio ugdymo teikimas nuo miestų nutolusiose vietovėse? Kokių priemonių imsis Vaiko teisių tarnyba, kai įsigaliojus privalomam ikimokykliniam ugdymui šeimos neturės galimybių nuvežti vaiko į darželį, esantį už 60 km? Žinant, kaip Vaiko teisių tarnybos specialistai vertina įstatymo raidę, tai nemaža dalis vaikų keliaus pas globėjus. Tęsime Prezidentės D.Grybauskaitės inicijuoto globos tinklo plėtrą toliau…

Ar Valstybė, kuri per 30 Nepriklausomybės metų uždarė daugiau nei pusę mokyklų ir sugebėjo pastatyti tik ant vienos rankos pirštų suskaičiuojamas ugdymo įstaigas, bus įgali jomis aprūpinti išaugusį poreikį?

Sovietmečiu darželių ir pradinio ugdymo mokyklų klausimas buvo sprendžiamas ugdant „tarybinę patriotiškumo“ dvasią internatuose, kuriuose augo vaikai, kurių tėvai neturėjo galimybių leisti juos į ugdymo įstaigas, esančias šalia namų. Ar vėl planuojame grįžti į internatų amžių ir taip daryti „integraciją“?

Kiekvieną dieną kalbama apie LAISVĘ, LYGIAS GALIMYBES, tačiau Olimpo dievai Laisvę supranta kitaip nei gyvenantys kalno papėdėje. Vienas iš geriausių „integracijos“ pavyzdžių yra vadinamieji Dienos centrai. Juose vyksta jaunų žmonių įtraukimas į visuomenę, naujų įgūdžių ugdymas. Priminsiu, jog Dienos centrus gali lankyti tik socialinės rizikos šeimose augantys vaikai, t.y. tik nepriteklių, skurdą, smurtą savo kasdienybėje matantys vaikai. Pats geriausias mokytojas yra aplinka, tai turbūt turėtų būti suprantama, ko gali išmokyti jaunesnius vaikus dienos centrą lankantis paauglys.

Keletą metų klausiau mokyklos, savivaldybės Mero, Prezidentės D.Grybauskaitės padėjėjų kodėl mes negalime ar nenorime atidaryti dienos centrų veikiančių mokyklose, kur susitiktų ne tik rizikos grupėje augantys vaikai? Kur vaikai galėtų tarpusavyje bendrauti, pajustų, jog jie nėra raupsuoti, kad juos reikia atskirti nuo visuomenės dar vaikystėje? Atsakymo, kam reikalingi šie GETAI, vaikų dienos centrai, kuriuose ugdomi atskirai tik socialinėje duobėje esančių tėvų vaikai, taip ir negavau.

Kada ir kur žmogus geriausiai integruojasi į bendruomenę, nėra niekam paslaptis. Prisiminkime savo vaikystę, draugus, kuriuos mes sutikome lankydami sporto, kitus popamokinius būrelius. Niekas taip nesuartina vaikų kaip sportas, būreliai. Valstybė, užsimojusi pakeisti švietimą, bet nesugebanti sudaryti sąlygų vaikams porą kartų per savaitę lankyti nemokamai būrelius, sugalvojo pradėti teikti masinį švietimą?

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

jonelis       2020-09-25 14:41

viskas numatyta, viskas apgalvota. vaikus nuo mažens reikia ugdyti, uždengus aplinką, tikrovę, prikimšti nuo mažens kliedėjimų, kol pasieksime visuotinį nenorą mokytis. Užaugę patys pamatys, kad lemia ne žinios, tiesa, bet melas ir pažintys.

Al.       2020-09-12 0:41

Visiškai pritariu autoriui. Vaikus reikia ugdyti sporto, meno ir amatų būreliais. Bet su viena sąlyga - ne suvaržant tėvų teisę patiems spręsti. Bet koks valdininkų pasiūlymas, kai geriems siekiams reikalaujama apriboti laisvą pasirinkimą, manau reiškia tik tai, kad tikslas ir buvo apribot laisvę. O tie gražūs tikslai tebuvo tik priedanga. Prezidentas pareikalauja atimti vaikus iš tėvų metais anksčiau. Tyliai pritaria reikalavimui įvesti priverstinę toleranciją ištvirkimui. Mūsų visa valdžia tyliai remia Pasaulio sveikatos organizaciją ir Jungtines Tautas, stumiančias kūdikių ir senių žudymą ir remiančią vaikų ir jaunimo tvirkinimą. Ištikimai remia bolševikinę, savižudišką Europos Sąjungos vadovų politiką, naikinančią tautų laisvę. Prezidentas duoda suprasti, kad iš būsimos vyriausybės reikalaus priimti jo Gerovės valstybės programą. Ar šis pavadinimas kilo ne iš to paties šaltinio, kaip ir norvegiškos Vaiko gerovės tarnybos („Barnevernet“)pavadinimas ? Man jis keistai primena nacionalsocialistų visuomeninės gerovės konceptą.

Rūta       2020-09-11 18:08

Gera, aktualia tema straipsnis degraduojančiai Lietuvai, tik olimpas ne aklas, o sąmoningai ir nuosekliai dirbantis, tarnaujantis eurosojūzo kūrėjams. Jau 3o metų naikinama periferija : panaikintos darbo vietos - kolūkiai[išgyventi gali tik stmbūs ūkiai], t.p. kultūros, švietimo ir sveikatos prieziūros centrai tam, kad gyventojai subėgtų į miestus-getus, kur mumis galima manipuliuoti centralizuotai… Žemė ir valia - ne gojams.

Citizen Go       2020-09-11 17:44

Ką, jei jums pasakyčiau, kad jūsų vardu finansiniai įnašai teikiami organizacijai, kuri propaguoja negimusių kūdikių nužudymą kaip žmogaus teisę, stūmė melagingą komunistinės Kinijos informaciją apie COVID ir reklamavo mokymo programą, tvirkinančią vaikus ir primetančią socialinių lyčių ideologiją ?
Ar tai paskatintų tave veikti?
Nes būtent taip atsitiks, jei JAV vyriausybė pasirašys savo metinį patikrinimą Pasaulio sveikatos organizacijoje (PSO), nes didžioji PSO finansavimo dalis labai priklauso nuo G20 šalių mokesčių mokėtojų įmokų.
Judėjimas už PSO definansavimą prasidėjo, kai Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas paskelbė, kad jo administracija nutrauks finansavimą PSO, kai generalinis direktorius dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus parėmė ir ėmė skleisti melagingą komunistinės Kinijos koronaviruso propagandą.
Jei prezidentas D.Trumpas neatsitrauks (o jam daromas didelis spaudimas), tai kasmet bus 419 milijonai dolerių nebebus siunčiami organizacijai, agresyviai stumiančiai abortus visame pasaulyje ir prievarta skleidžiančiai sodomijos propagandą mokyklose.
Tačiau JAV indėlis sudaro tik 15% PSO biudžeto. Tiesą sakant, Europos Sąjunga jau kasmet siunčia eurus, o dabar PSO nori dar daugiau!
Štai kodėl mums reikia jūsų pagalbos, kad apgintume kūdikius įsčiose, apsaugotume savo vaikus ir jaunimą ir pasisakytume už Pasaulio sveikatos organizacijos definansavimą.
Pasirašykite mūsų peticiją reikalaujančią, kad Europos Sąjungos ir G20 šalių vadovai sektų JAV pavyzdžiu ir nustotų siųsti mūsų pinigus Pasaulio sveikatos organizacijai.
Kairiosios pusės politikai ir žiniasklaida stengiasi išgelbėti Pasaulio sveikatos organizaciją, diskredituodami prezidento D.Trumpo sprendimą, teigdami, kad neturėtume nutraukti PSO finansavimą koronaviruso pandemijos metu, nors jos remiama komunistinės Kinijos propaganda pablogino pandemiją.
Net ir „koronaviruso plitimo“ piko metu ir vis dar dabar (kai pandemija dar nesibaigė), PSO toliau naudoja mokesčių mokėtojų lėšomis įmokas:
Propaguoti abortus kaip „žmogaus teisę“,
Spausti šalis, kad įteisintų abortus,
Remti ,,Planuojamą tėvystę“ ir kitus abortų lobistus,
Remti prostitucijos įteisinimą,
Versti gydytojus atlikti lyties keitimo operacijas vaikams,
… Išvardinus tik kelis kelis. Jau nekalbant apie PSO ,,visapusiškų seksualumo standartų program”, kurioje mokoma „masturbuoti“ vaikus nuo ketverių metų.
Sakyčiau, kad žingsnis globalistui definansuoti jau seniai vėluoja.
Kad kompensuotų prarastą finansavimą iš JAV, PSO ir jo ideologiniai sąjungininkai ragina didinti savanoriškas aukas iš kitų šalių.
Europos Sąjunga ir vadinamosios G20 šalys yra to sąrašo viršuje. Iš tikrųjų G20 šalių įnašai į Pasaulio sveikatos organizaciją sudaro didžiąją PSO biudžeto dalį.
„CitizenGO“ komanda prieš kelerius metus buvo priešakyje kovodama su PSO seksualinio švietimo standartų programa, jų perklasifikavusi lyčių disforiją į TLK-11 ir palaikydama abortus.
Mums nereikia tokios pasaulinės „sveikatos“ organizacijos, kuri kasmet pumpuoja milijardus mūsų visuomenei, kad pakenktų vaikams. O prezidento D.Trumpo planas panaikinti PSO siūlo mums tikrą galimybę pamatyti jų pasaulinėsprogramos, nukreiptos prieš mūsų vertybes, pabaigą.
Mums reikia jūsų pagalbos. Reikalaukite Europos Sąjungos ir visi G20 lyderiai nebesiųs viešųjų pinigų Pasaulio sveikatos organizacijai.
Ann Kioko ir visa „CitizenGO“ komanda
https://citizengo.org/en-eu/ot/182106-defund-world-health-organization?dr=2344129::6292beb55824521e1f48363e1feeb22c&utm_source=em&utm_medium=e-mail&utm_content=em_btn&utm_campaign=EN_ROW-2020-09-10-Global-OT-AK-182106-Defund_WHO-G20_Defund_WHO_2.01_AA_Launch&mkt_tok=eyJpIjoiTURGbE1EazBaalZoTjJFMiIsInQiOiIrY1hLcG1ON2dDRFRzMHlpb0VlMEI0Q25YTDV4QzdtYUVjQXlDXC9IOE05TCttUEN0Z1pneGhjeGkyOU8zSlgra0xnYytiV0pUdnZ2Q1JVc WRTYnNpeVU2SzF4TXJtRGtxa1hjelJoT0RtdkluczdQQUlxWXJSckNCM0R3NUtiaEQifQ==

habilitās       2020-09-11 12:18

Regis vienas iš olimpe esančių praregėjo!
Šįryt per LRT radiją išgirdau neįtikėtiną pranešimą: Jo Ekscelencija Prezidentas (šį kreipinį pasitelkiau pirmą kartą, nes reikalas to tikrai vertas) kreipėsi į politines partijas ir paragino paviešinti partijų būsimuosius premjerus ir ministrus, nes nori susipažinti su tais, kurie vykdys partijų programas ir kiek galimi pretendentai atitiks jo „gerovės valstybės“ vizijos įgyvendinimo tikslus (būsiu diskretiškas ir JEP „gerovės valstybės“ su šviesia komunizmo ateitimi nelyginsiu, raginimas tikrai vertas daugiau nei 30 sidabrinių).
Įvykis tikrai istorinis, per 30 nepriklausomybės metų pirmą kartą Lietuvos politikoje žengtas žingsnis, siekiant to, kad atsirastų/susikurtų politinės partijos, o ne vien tik draugų būreliai, siekiantys pagerinti savo finansinę padėtį, per Seimo nariio atlyginimą ir išlaidas kanceliarijos prekėms.
Apie du dešimtmečius komentaruose pabrėždavau, kad būrelis, save pasivadinęs partija, bet neturintis partijos programos įgyvendinimo komandos, t. y. šešėlinės vyriausybės, yra tik politinė butaforija arba propagandinė kaliausė žmonėms mulkinti.
Sisteminėms partijoms situacija lengvesnė, nes tie, kurie buvo valdžioje surinkti ar paviešinti būrelį, norinčių būti ministrais, galėtų lengviau ir operatyviau, o tiems būreliams, kurie vykdomosios valdžios košės nekabino, bus daug sunkiau, o gal net misija neįmanoma.
Neabejoju, kad pasigirs balsų, kad tai dar vienas diskriminacinis reikalavimams, norintiems patekti į politinį ringą. Juk tiek straipsnelių prirašyta, tiek lozungų pripiešta, net prioritetai paryškinti, o… o iki rinkimų tik vienas mėnuo, kur gausi tuos programų vykdytojus, jie juk ne grynai, miške neauga! Ims dar koks nors mužikas žemaičių ir Lietuvos ir liks ant sofos per rinkimus smile.

Raigerdas        2020-09-11 8:25

Be abejo, gerai, kad Laimonas Kairiūkštis rūpinasi vaikų auklėjimu ir jų ateitimi, bet tik šitie Švietimo ministerijoje kiurksantys klerkai ar ministeriai iš kitų ministerijų, nėra jokie OLIMPINIAI DIEVAI. Jie yra paprasti, kaip 2 kapeikos, lukošistai, kurie gyvena dar tomis buvusio komunizmo sąlygomis, su tais pačiais komunistinių laikų stereotipais. O jų nenueisi į remonto dirbtuves ir nepasikeisi. Štai ir sėdi jie, su tais pasenusiais sovietiniais stereotipais, ir moko mokytojus, kaip reikia mokyti vaikus, patys būdami mažai ko išmokę. Jeigu psichopatas A.Lukašenka sugebėtų mokytis, tai jis nebūtų pridaręs to, ko pridarė dabar. Bet jis mokytis gilesnių dalykų nesugeba, o toks dalykas kaip filosofija arba “meilė išminčiai”, jam yra nepasiekiamas dalykas, kaip ir toje Ezopo pasakėčioje apie lapę, kuri niekaip negalėjo pasiekti nusiskinti vynuogių. Tokių lukošistų mes turime kiekvienoje ministerijoje, tik Švietimo ministerijoje jų ganosi daugiau, nei kitose.

Raigerdas        2020-09-11 8:07

Pirmiausia, atkreipiau dėmesį ne tiek į straipsnį, o į komentatoriaus “Diedo” komentarus. Jie gana kieti, kaip ir tie Norvegijos vaikai, auklėjami panašiai, kaip buvo auklėjami berniukai “Spartoje”. Bet “Diedas” davė tik vieną palyginimą, t.y. Norvegijos vaikus, tačiau tai yra tik vienas pavyzdys. Manau, kad “Diedas”, nuėjęs į parduotuvę, ir pamatęs tik vienos rūšies dešrą, nelabai apsidžiaugtų, nes tai per mažas asortimentas, kad ką nors išsirinkti. Yra ir pas mus, ko paklausyti, kaip reikia auklėti vaikus, - tai Vydūnas. Bet mūsų Švietimo ministerijoje dirba tokie tipai, kurie Vydūno filosofijos nesupranta, bet supranta ir dirba pagal psichopato A.Lukašenkos sindromą: “Aš nepakeičiamas, be manęs pražūs visa Baltarusija”. A. Lukašenka pademonstravo visišką šitokios valstybinės valdžios egzistavimo absurdiškumą. Tai piktnaudžiavimas mokesčių mokėtojų pinigais ir patyčios bei teroras tų pačių mokesčių mokėtojų atžvilgiu. Ir tai ne fašistinė Vokietija, ir ne komunistinė TSRS, bet tai XXI amžiaus Baltarusija. A. Lukašenkos sindromas yra būdingas ir mūsų ministerijoms, nes jie ne vadovauja vykstantiems procesams Lietuvoje, o įžūliai demonstruoja savo galią, nes nesusitvarko elementariai su savo pareigomis. KO LABIAUSIAI BIJO ŠVIETIMO MINISTERIJA? JIE BIJO MOKYTIS, NES TEN DOMINUOJA IDĖJA FIX, KAD JIE JAU VISKĄ ŽINO. Dabartinių vaikų jaunystė prasidės maždaug 2035 metais. Tais metais reikalingas bus protas labai labai išlavintas. Baigėsi tie amžiai, kai aplinkui buvo žemės, kiek nori, vandens, kiek nori. Šitie vaikai jau priartės prie Pasaulio “noriu pelno” pabaigos. Jeigu ir toliau žmonija vystysis pagal tą “noriu pelno” scenarijų, tai laikai bus labai žiaurūs dėl gamtos išteklių stygiaus. Taigi, Vydūno ikimkyklinio amžiaus vaikų auklėjimo koncepcija yra kitokia, nei Diedo aprašytų Norvegijos vaikų. Ji yra žmogiškesnė ir protingesnė. Bet Švietimo ministerijoje apsigyveno lukošistai, kurie save laiko nepakeičiamais, todėl sėdės ten ir toliau su savo atsilikusiomis idėjomis, kurios niekaip neprilygs šiuolaikiškoms idėjoms, kurios grindžiamos sveiko proto pagrindais. Kokia išeitis? Lukošistų, kaip manau, daugelis jau suprato, neperauklėsi, nes jie perauklėjimui nepasiduoda. Yra vienintelė išeitis, kuri nėra maloni, bet jokio kito pasirinkimo nėra, - tai pavyzdinė privataus tipo mokykla. Jeigu turite kitų pasiūlymų, tai parašykite, nes aš jų nežinau. Problema yra ne tame, kad negalima sukurti geros kokybiškos mokyklos, nenusileidžiančios geriausioms Vakarų šalyse esamoms mokykloms, bet finansavime. Lukošistams mokymosi kokybės nereikia, belieka tik privatus sektorius.

60 km       2020-09-11 7:54

iki mokyklos? Įdomu, kur čia taip, skamba neįtikėtinai. Nuo Lietuvos pasienio iki Rygos tiesia linija 60 km.

Kis       2020-09-11 0:04

Vieno nesuprantu,kada pasibaigs tie ekspermentai Lietuvoje?Gal tam kad ekspertams butu darbo?O juk kaip paprasta,jeigu teveliai nori ir jiems tai aktualu jie gali atvesti vaika ir 5 metuku,bet ne i mokykla,o i darzeli.Siandiena darzelyje vaikuciai gauna visko ir zaidimu ir ziniu (Butu gerai ,kad Landzbergis senis neprekiautu 61 mokyklomis ir vaikais juose kazkokiam surum-burum,kodel apie tai nepaklausus?Vel kazka kursime,vel kazka darysime,o darzelio nei vieno pas mus mieste nera pastatyta,sovietiniuose gyvena vaikuciai,nes is pensijiniu fondu nepastato,investuojama i Austejos verslair pasakyta-sa!Pijoku ir tinginiu berods kazkur 4000 tukstanciu,nereikia ju atskirti nuo kitu tokio amziaus,uzteko eksperimento mokykluose.Vaikas ypac tokiame amziuje imlus,budamas su gerieciai jis cia gaus pagrinda.O internatai ir panasios zavedenijas juk buvo?O kodel mes gesiname tik gaisrus.Pabuciuokite tam “parazitui"A>Veryga ,kuris neziurint i banditeliu priespriesa kovoja su amoralumu,o Armonaite suMajausku ir Starkeviciumi sodins ir augins kanapes,stai ir jusu pastangu finalas.Kas toleravo spirito Royal pardavimus,ypac apie kauna.Kur vaikus skandina?Spirito fanai.Grazinkime jaunus zmones i Tevyne,ieskokite metodu,kad griztu i cia kurtu seimas.Uztenka du hibridu.

stasys       2020-09-10 19:42

Laimonai nuvažiuokite į kaimą ir pasidomėkite kaip žmonės jauni gyvena .Santykinai skaičiuojant mieste - miesteliuose socialiniu šeimu procentas kur kas didesnis .Kaime išlikusi bendruomenė ,didelę įtaką vis dar turi bažnyčia , ten su problemomis kur kas geriau tvarkomasi nei miesteliuose .Čia tik miesto džiunglėse galima tokias problemas sušluoti po kilimėliu ir sakyti jog ju nėra .Jei tos problemos imtis iš tikro galima viskam rasti ir vietoje sprendimu , tuo labiau kaimo mokyklose iš tikro galima sukurti tai apie ka kalba Prezidentas .

graudu       2020-09-10 18:01

prabego 30 laisvu metu ir salis neteko milijono darbingu pilieciu… nesijaudinkit, slektos irgi nyksta… gale simtmecio gal liks 10 - 12 milijonu lenku… Net nebus kam perleisti Wilno. Isvada: ner ko kalbet apie svietima… visvien D_L arti dugno…

Diedas Laimonui       2020-09-10 14:46

Nežinau kokia tvarka lietuviškuose darželiuose, ket norvegiški pakraupino.
Mažylius dienos miegui veda į lauką, nors ten ir -20. Valgo jie ka mama iš namų įdeda, dažniausiai sumuštinius. Žaidimų aikštelės tokios, kad jas pamatę lietuviškos supermamos gautų infarktą. Pamėtyta rąstų, prištabeliuota palečių, priguldyta statybinių ričių, pakabinta ant medžio padanga ir karstosi jie kaip beždžioniukai.
Žaidimai irgi aršūs.
Mačiau kaip 3 metų vaikiukai privalėjo begioti per siaurą siūbuojančią lentą permestą per balą. (Visa laimė, kad jų rūbeliai neperšlampami)
5 mečiams buvo išvyka į mišką, kur medžiotojai parodė kaip nušauna briedį ir jį išdoroja.
Buvo pamokėlė, kai vaikiukams rodė kas yra pastipusios žuvėdros viduje.
Darželyje bliaunančio vaiko niekas neguodžia.
Gerai tai ar blogai - nežinau.
Bet faktas tas, kad Norvegijos valdžiai reikia stiprių piliečių.
Ir jie tokius išauklės.
P.S. Anūkai trumpomis rankovėmis po lauką bėgioja vos ne iki pirmų šalnų, taškosi po balas iki tos užšala, bet sunkiausia liga kuria sirgo buvo sloga.

 

Diedas Laimonui       2020-09-10 14:29

Prajuokinai pedagoge. Baigiau tik 8 klases. (Ne todėl kad buvau durnas, bet todėl kad norėjau ne vien kruopom maitintis) Visą gyvenimą dirbau ir tebedirbu darbą kurį mėgstu ir kuriuo didžiuojuosi. Ir už kurį gerai moka. Taip rūšiuot žmones kaip rūšiuoji tamsta yra klaidinga ir nekprektiška.
O domėtis tuo, apie ką nieko neišmanai, neprotinga. Tuo labiau kai anūkai Norvegijoje.
Išmanau tik tiek, kad kiekviena valdžia švietimą pareguliuoja pagal save. Žiūrėk kokie osobiai seime ir vyriausybėje ir bus aišku koks švietimas. Nė vienas ponas nenori turėti už save protingesnių baudžiauninkų.
Švietimas auklėja vaikus, o žiniasklaida šalies piliečius.
Lietuvos žiniasklaida žemiau plintuso. Viskas suprimityvinta. Per visus galus brukama buka teorija apie nepasisekusią Lietuvą ir nevykėlius pijokus primityvus lietuvius. Opozicijos purviasklaidai nėra, nes kas papučia prieš vėją sutrypiami.
Tai yra informacinis genocidas.

 

 

Laimonas Kairiukstis       2020-09-10 13:03

Dažniausiai kitus troliais vadina tikrieji troliai. Kaip juos atskirti? Tai beveidis, be tapatybės komentatorius. Kitiems, kurie nesidomi švietimu užuojauta, nes jų vaikai pasmerkti būti beraščiais ir lenkti vusą gyvenimą nugarą, o senatvėje skursti.

Diedas       2020-09-10 12:29

Nesidomiu švietimu, nieko apie tai neišmanau, bet atsitiktinai perskaičiau pirmą pastraipą, ir apie ką straipsnis tapo iškarto aišku.
Toliau skaityt nebereikia.
Autorius vaitoja, kad Lietuvoje yra vieta, kur iki artimiausios mokyklos reikia važiuoti 60 km.

Melas.

Tegul rašeiva pagrinžia faktu, įvardija tą vienkiemį, iš kurio iki mokyklos taip toli.

Tuoj atsiras komentarų apie kas penktą badaujatį, milijoną emigrantų ir kaip prie ruso buvo gerai.
Tiesos - vatnykų portalas gyvenantis iš pletkų apie Lietuvą.
Jei ir pasitaiko neverkšlenantis, protingo žmogaus rašytas straipsnis, su konrečiais faktais ir pasiūlymais, tai komentaruose viskas apverčiama taip, kad vis tiek Lietuva kalta.


Rekomenduojame

Vaidotas A. Vaičaitis. Kas apgins Konstituciją, arba Kaip paskirti Konstitucinio Teismo teisėjus?

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras kviečia į virtualią parodą „1991 m. sausis Lietuvos nepriklausomybės gynėjų liudijimuose“

„Neredaguota“ pokalbis apie tautinę politiką su Liutauru Stoškumi ir Tomu Aleknavičiumi

Algimantas Rusteika: „Tai ne šiaip ženkliukas. Tai pozicija šiuolaikiniame kare už žmogiškumą“

Kunigas Robertas Grigas: Tada buvome barikadų broliai

Vytautas Radžvilas. Postdemokratija ir postAmerika

Mindaugas Sėjūnas. Mokslai 1991-ųjų sausį: egzaminai riedant tankams

Vytautas Sinica. Nepaprastosios padėties grėsmė

„Nacionalinio susivienijimo“ pareiškimas dėl Laisvės gynėjų dienos

Arūnas Dulkys raportuoja: vertinsime ir įvertinsime, sudarysime sąlygas nemokamai skambinti (skųsti?), reguliariai tikrinsime ir kontroliuosime…

Jūratės Laučiūtės replika Vytautui Landsbergiui: Ar verta nužeminti dvasinę stiprybę ir vienybę prilyginant jas „mūšiui“?

Vidas Rachlevičius apie „kiškių narsuolių kariauną“: „Apima svetimos gėdos jausmas“

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: Šeškinės ozui paskelbtas nuosprendis?

Skaitome Vyriausybės programą (2). Krescencijus Stoškus. „Vienodos starto pozicijos“ – ar tikrai?

Jūratė Laučiūtė. „Kou pats kvep, tou ėr kėta tep“, arba Kuo dabar užsiima N. Putinaitė?

Geroji Naujiena: „Tu mano mylimasis Sūnus, kuriuo aš gėriuosi“ (Mk 1,11)

Lietuvos partizanų istorija

D. Trampas gali paleisti savo paties platformą

Liudvikas Jakimavičius. Ar be Briuselio palaiminimo tuoj nenusipirksime duonos ir druskos?

Francis Lee. Padarykime Ameriką vėl gražią

Česlovas Iškauskas. UNI-tazų problemos Seime. Replika

Andrius Švarplys. Trumpai apie bylą ‘Prager University versus Youtube’, arba Kas apgins žodžio laisvę?

Raimondas Kuodis. „Su tokia slinktim į idiokratiją mąstančiai visuomenei reikia kovoti“

Nida Vasiliauskaitė apie šių laikų antisovietinę propagandą, kurios yra vis daugiau ir daugiau: su kuo kovojama ir kaip?

Audrius Bačiulis. Su žodžio laisve Amerikoje baigta

Andrius Švarplys. Pora klausimų

Algis Krupavičius. Elito demokratijos krizė

Kviečiame žiūrėti jau 4-ąjį „Versmės“ leidyklos vaizdo kanalo įrašą

Raimondas Navickas. Rūkyti tabaką balkonuose draudžiama. O jeigu tai nedidelė gydomųjų kanapių suktinė?

Kas vyksta Amerikos politinėje scenoje? „Neredaguota“ pokalbis su politologu dr. Andriumi Švarpliu

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.