Visuomenės pokyčių analizė, Šeimos politika, Geopolitika, Piliečių akcijos ir iniciatyvos

Laimonas Jakas liudija: atimtas kario vaikas… Pasirodo, tėvo karinė tarnyba yra grėsmė vaikui. Su kariuomenės diena, Kariai!

Tiesos.lt redakcija   2018 m. lapkričio 23 d. 20:11

12     

    

Laimonas Jakas liudija: atimtas kario vaikas… Pasirodo, tėvo karinė tarnyba yra grėsmė vaikui. Su kariuomenės diena, Kariai!

Tarnauji Tėvynei – atimsime vaiką. Su kariuomenės diena!

Geros charakteristikos kario vaikas buvo atimtas iš jaukios ir saugios aplinkos, kai tuo metu pats karys buvo karinėje užduotyje. Kiekvienas iš Jūsų, Kary, grįžę iš tarnybos, galite nerasti savo vaiko, o tuo tarpu Krašto apsaugos ministerija (KAM) ir Socialinių reikalų ir darbo ministerija mėnesių mėnesius neras Jums laiko padėti.

Neseniai VšĮ „Karių teisių gynimo centras“ pasidalino prieš kelis metus rašytu atviru laišku Prezidentei, kuriame prašiau liautis daryti parodiją iš kariuomenės. Skaitytojai klausinėjo, kodėl jį pasidalinau – juk jis senas. Taip, straipsnis buvo senas, tačiau problema vis dar išliko ta pati. Todėl nusprendžiau, kad per kariuomenės dieną reikia ne tik ja puikuotis, kai į rikiuotes suvaromi savo noru ir net nesavo noru kariai, kurie kenčia nuo tos pačios vadovybės ir aukščiausių vadų apatijos ir abejingumo kario kasdienei buičiai, bet ir atkreipti visuomenės dėmesį į Kario problemas.

Rytoj (2018 m. lapkričio 24 d.) į Vilnių sugužės minios žmonių pasižiūrėti amžiaus parado, kuriame šalies Prezidentė, Ministras pirmininkas, aukšto rango politikai, valdininkai ir pareigūnai puikuosis nuostabia Lietuvos armija. Kariuomenės vadas puikuosis savo kariais ir NATO partneriais. O už jų visų nugaros trins rankas ir žvangins įrankius stambaus kapitalo įmonės, laukiančios brangių statybų ir brangių visureigių konkurso, kurį laimins būtent tie patys asmenys. Lietuvos kariuomenę gražina ne pompastiškos parodijos, eisenos ir liaupsės, o karių, kuriuos supa KAM nesprendžiamos problemos, atsidavimas Tėvynei ir tikėjimas bei viltis, kad kada nors KAM pradės spręsti tas paprasto kario problemas.

Per šiuos metus kariai kreipėsi į VšĮ „Karių teisių gynimo centrą“ dėl įvairiausių problemų, kada ima į šaukimą jaunuolius ir ne tik, visiškai neįvertinę kokią žalą tai padarys asmeniui, kuris turi tūkstantinius įsipareigojimus kredito įstaigoms, ir tokiu būdu per 9 mėnesius Tėvynės labui sugriauna jo gyvenimą, nes žlunga kario finansinė padėtis, griūva paskolos.

Kariuomenė į tai atsako – Tėvynė tave šaukia, ko verki, po tarnybos atgal įmeta į kreditorių nasrus ir neištiesia jokios pagalbos rankos; ima asmenis į tarnybą su stuburo traumomis, pilnapadžius, o paimtus galutinai sužaloja ir grąžina artimiesiems; išleisdami į atsargą profesinės karo tarnybos kariams padovanoja sąskaitą po kelis tūkstančius eurų už šovinius; verčia tarnauti viršvalandžius, tačiau už juos neapmoka ar neatiduoda laisvomis dienomis, tačiau dar ir atimą vaikus. Problemų, kurių yra aibė, kurių nemato nei krašto apsaugos ministras, nei prezidentė, nei kariuomenės aukščiausio rango vadai.

Ilgą karių tarnyboje bėdų sąrašą papildė dar viena labai didelė problema – tarnyba kariuomenėje – grėsmė vaikui. Kiekvienas karys, kuris tarnauja kariuomenėje ir tarnauja viršvalandžius, už juos ne tik kad negauna pinigų, negauna visų priklausančių laisvų nuo tarnybos dienų, tačiau tampa grėsme vaikui ir yra potencialus taikinys vaiko teisių apsaugos tarnyboms. Į VšĮ „Karių teisių gynimo centrą“ kreipėsi karys, kuris pranešė, kad Krašto apsaugos ir Socialinių reikalų ir darbo ministrai nereaguoja į kario prašymą padėti.

Mat Vaikų teisių apsaugos tarnyba „nustatė“, jog kario tarnyba yra grėsmė vaikui, ir atėmė jį be jokio teismo sprendimo, kurio nėra iki šiol. Į mus kreipęsis pagalbos, kurios negavo iš KAM ministro, karys atsiuntė dokumentus ir laišką:

„Laba diena, kreipiuosi į Jus dėl savo mažamečio sūnaus. Kreipiausi į KA ministrą, Soc. apsaugos ir darbo ministrą, kitas valstybines institucijas, tačiau jokio atsakymo negavau iki šiol. Valstybinė institucija, o tiksliau Kauno m. VTAS grubiai pažeidžia mano sūnaus pilietines teises, o mano tarnybą ir priesaiką Lietuvai vadina „nesuderinama su tėvyste“... Kauno m. VTAS tiesiogiai daro man spaudimą, grasina, kad atsisakyčiau savo darbo, keisčiau gyvenamąją vietą, komandiruotes ir misijas vadina „slapstymusi nuo vaiko“ ar „vyksta savo malonumui“... Prašau Jūsų skirti laiko, kad susitikęs su Jumis galėčiau akis į akį papasakoti savo susidariusią situaciją. Pridedu prašymus ir dokumentus, kuriuos siunčiau ir kreipiausi pagalbos į įvairias instancijas.
P.S. Aš esu LK PKT karys. Pridedu ne visus dokumentus, nes dydis per didelis.“

Įrodymų yra daug, jog vaikas aiškiai paimtas be pagrindo, tačiau tai nerūpi KAM ministrui. Tikiuosi, jie grąžins Kariui atimtą vaiką. Aš ir VšĮ „Karių teisių gynimo centras“ padarysime viską, kad tai įvyktų kuo greičiau ir kad ši praktika būtų panaikinta, o kariai, išėję į tarnybą, nebijotų grįžę neberasti vaiko, palikto pas artimus saugioje aplinkoje.

Kol KAM ministras neskirs kariams laiko per Vyriausybės valandą ir neiškarš kailio L. Kukuraičiui dėl sukurtos ydingos vaiko grobimo tvarkos, o vietoje to planuos brangius, nepaaiškinamai dvigubai ar trigubai brangesnius viešuosius pirkinius visureigiams už 100 mln. Eur ir statybas už 150 mln. Eur, o prezidentė slapstysis Baltuosiuose rūmuose, tai bus sunku padaryti, nes vaikų grobėjai turi gerą rimtą stogą.

Todėl, prašau, nustokite daryti iš kariuomenės parodiją ir vieną dieną spręskite realias karių problemas.

Su kariuomenės diena, Kariai!
Aš už Jus, o ar KAM ministras ir Prezidentė – ar jie už Jus?
Spręsti Jums.

VšĮ „Karių teisių gynimo centras“ vadovas
Laimonas Jakas

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Juozas       2018-11-24 16:40

Nustebau, kad yra jaunimo nezinancio   seimo nariu skaiciaus,  nezino net keliu ministeriju ministru (  ivertinti ju vadovavima) ,  daug poniuciu su skrybelaitemis sako,  kad balsuotu vel uz grybauskaite,  nes graziai apsirengusi. Daug rinkeju yra APOLITISKI,  todel reikia buti vieningesniem ir balsuoti uz TIESOS ir TEISINGUMO kandidata.

Kam?       2018-11-24 13:43

Ar žinote parado paskirtį? Manote jog čia šimtmečio jubiliejui?
Ne -a.
Valdžia parade demonstruos kokia jėga, ginkluotė ir kokia amunicija gali būti panaudota atimant iš tėvų vaikus.

Kuku...       2018-11-24 13:21

Ir dar drįsta akis išverte aiškinti, kad tai ne Berneverner!

Lietuvos kariui...       2018-11-24 12:55

Lietuvos karį,rytoj lapkričio 25 dieną Tavo buvimas prie Seimo mitinge yra būtinas.
Nelauk kol kiti gins Lietuvos šeimas,Tu pats privalai prisidėti prie bendros
padorių Lietuvos piliečių akcijos - mitingo.Visi padorūs Lietuvos žmonės,rytoj
visi prie Seimo į mitingą už Lietuvos šeimas ir jų vaikus.

klausimux       2018-11-24 10:51

O ar Parade pražygiuos VTAT gestapo-SS specnazo daliniai?
Juk šiandien tai svarbiausia ir kovingiausia smogiamoji Jėga valstybėje.
Būtų gražu- su guminėmis iki alkūnių pirštinėmis, su raudonomis kaldrytėmis nešini smogikų būriai, vedimi WCkauskienės ir Plikio, kaustytais batais kapodami asfaltą skambant maršams- turėtų atrodyti įspūdingai.

netektis ir praradimas       2018-11-24 10:16

Muravjovkos Rūmų Čiulbinaitė praneša, jog gerb. p. Rezidentė yra labai susikrimtusi ir sielvartauja dėl Ją ištikusios didžiulės netekties:
“Po ilgos ir sunkios ligos, būdamas 62 metų,
mirė ilgametis Rusijos karinės žvalgybos agentūros GRU viršininkas generolas pulkininkas Igoris Korobovas.
Tebūnie jam lengva Matuškos žemelė.
Liudi tarnybos Bendražygė.”,
skelbiama Rezidentūros išplatintame komunikate.

dar negana!       2018-11-24 9:52

apklausa:
valstiečiai ir konservatoriai ir toliau populeriausi rinkejų tarpe:)
idiotų kraštas…

groteskas       2018-11-24 9:28

Tokių įvykių fone, himų giedojimai, mosavimai vėliavytėmis arba pompastiški tupinėjimai aplink septynmetrinį “vytį”, atrodo itin pigiai ir lėkštai.
Nes jokios “Lietuvos” valstybės jau nėra.
Yra tik teritorija kurioje šeimininkaujantys ponai su aborigenais daro ką nori.

pasiruošimas vyksta pagal planą       2018-11-24 9:16

kai norės, putinas ateis ir pasiims viską be šūvio.
visuomenė jau demoralizuota, dabar dar reikia prieš valstybę nuteikti ir karius.
kas gins?
miškai parduotibikėjoms ir sparčiai kertami plynai.
partizanauti nebus kur.
tai kas vyksta, yra valstybės išdavystė ir ruošimas galutiniam sunaikinimui.

Tas       2018-11-24 8:22

absurdas, vykstantis Lietuvoje jau nestebina.Prasyti pas prezidente pagalbos yra beviltiska ir izeidimas paciam sau.Kai kas tik antros kadencijos pabaigoje suprato prezidentes prioritetus.Ir tie prioritetai tikrai ne musu, eiliniu pilieciu, naudai.Vaiku grobimu buldozeris uzsuktas ziauriai.Ir ji sustabdyti galima tik vieningu visos visuomenes ir vsu tevu pastangomis.Norietusi tuo tiketi, kad taip ir bus.

Bum       2018-11-24 7:42

Kas gali paneigti, jog karo atveju karys iš kurio atėmė vaiką, neatsuks haubicos vamzdžio į Rūmus?

šūkis Paradui       2018-11-24 7:39

Kary- būk pasirengęs!
Nes kol tu tarnauji Tėvynei, Tėvynė atims iš tavęs tavo vaikus.
Atims Lietuvos vardu!


Rekomenduojame

Nida Vasiliauskaitė. Apie „erelių“ menkystę

Geroji Naujiena: Atsiverskime ir tikėkime Evangelija!

Kviečiame pasirašyti peticiją „Prieš lyčiai neutralios partnerystės įteisinimą“

Dr. John Campbell: Cinkas prieš COVID-19

Liudvikas Jakimavičius. Sniego mandala

Andrius Švarplys. Facebookas atjungė Australiją

Algimantas Matulevičius. Šventės ir kasdienybė

Algimantas Rusteika. Tai tiesiog dar vienas šansas, kuris mums bus labai trumpam duotas

Nida Vasiliauskaitė: „Dievaž, ką jie rūko?“

Vidmantas Valiušaitis. K. Škirpos atsakymas į šmeižtus apie jį, paskleistus per Maskvos išlaikomą Amerikos lietuvių komunistų laikraštį

Tomas Viluckas. Apie Bažnyčios krizę ir bendrą atsakomybę

Dienos aktualija: tarptautinė konferencija – Europos ateitis, šeima ir prigimtinės žmogaus teisės (vaizdo įrašas)

Algimantas Rusteika. Ar šis pirmininkas būtų objektyvus?

Joana Noreikaitė: Prezidente, smerkiate Lukašenkos ir Putino režimus, o patys taikote tokius pačius taikių piliečių akcijų gniuždymo metodus

Be komentarų: vasario 17 d. policijos veiksmai per „Tie-SOS!“ akciją S. Daukanto aikštėje

Kaip milijardieriai LGBT padarė tokią galingą

Vytautas Radžvilas. Diena, kai nutarėme ne tik gyventi, bet ir būti

Papunkčiui su Vytautu Sinica:  Zingeris, nacionalizmas, fašizmas ir Vasario 16-oji

Rasa Čepaitienė. Lietuva vis dar yra mūsų pasaulio ir širdžių centras

Vasario 16-oji – ir virtualioje erdvėje

„Kovojom Ąžuolais, palūžom Ąžuolais, mirėm Ąžuolais ir šlamėsim Ąžuolais, tiems, kas Tėvynę myli“ –  Vasario 16-oji: kad būtume jų aukos verti!

Vidmantas Valiušaitis. Vasario 16-oji per paskutinį šimtmetį

Zigmas Tamakauskas. Vasario 16-oji – trykštanti mūsų stiprybės gyvybingoji dvasia

Nacionalinis susivienijimas ragina Vyriausybę grąžinti „Miško brolių“ draugijai jos būstinę

Maldos akcija už šeimą: Nelaisvė prasideda dvasine okupacija. Kaip įgyti imunitetą ideologijai? Kard. Sigitą Tamkevičių kalbina Audrius Globys

Verta prisiminti. Česlovas Iškauskas. Pokario kovos: Lietuvos katalikų laiškas Popiežiui

Rasti ir atpažinti 11-os partizanų ir jų rėmėjų palaikai

Kvietimas: Nacionalinis susivienijimas. Neleiskime ištrinti Vasario 16-osios iš Tautos atminties!

Raimondas Navickas. Kodėl jie to nedaro, kodėl laukia Stambulo konvencijos? arba Demagogijos anatomija

Andrius Švarplys. Spręskite patys, arba Kaip užbaigsite „Jeigu akademikų samprotavimai neatitinka šiuolaikinės politinės tikrovės, tuo blogiau…“?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.