Visuomenės pokyčių analizė, Šeimos politika, Geopolitika, Piliečių akcijos ir iniciatyvos

Laimonas Jakas liudija: atimtas kario vaikas… Pasirodo, tėvo karinė tarnyba yra grėsmė vaikui. Su kariuomenės diena, Kariai!

Tiesos.lt redakcija   2018 m. lapkričio 23 d. 20:11

12     

    

Laimonas Jakas liudija: atimtas kario vaikas… Pasirodo, tėvo karinė tarnyba yra grėsmė vaikui. Su kariuomenės diena, Kariai!

Tarnauji Tėvynei – atimsime vaiką. Su kariuomenės diena!

Geros charakteristikos kario vaikas buvo atimtas iš jaukios ir saugios aplinkos, kai tuo metu pats karys buvo karinėje užduotyje. Kiekvienas iš Jūsų, Kary, grįžę iš tarnybos, galite nerasti savo vaiko, o tuo tarpu Krašto apsaugos ministerija (KAM) ir Socialinių reikalų ir darbo ministerija mėnesių mėnesius neras Jums laiko padėti.

Neseniai VšĮ „Karių teisių gynimo centras“ pasidalino prieš kelis metus rašytu atviru laišku Prezidentei, kuriame prašiau liautis daryti parodiją iš kariuomenės. Skaitytojai klausinėjo, kodėl jį pasidalinau – juk jis senas. Taip, straipsnis buvo senas, tačiau problema vis dar išliko ta pati. Todėl nusprendžiau, kad per kariuomenės dieną reikia ne tik ja puikuotis, kai į rikiuotes suvaromi savo noru ir net nesavo noru kariai, kurie kenčia nuo tos pačios vadovybės ir aukščiausių vadų apatijos ir abejingumo kario kasdienei buičiai, bet ir atkreipti visuomenės dėmesį į Kario problemas.

Rytoj (2018 m. lapkričio 24 d.) į Vilnių sugužės minios žmonių pasižiūrėti amžiaus parado, kuriame šalies Prezidentė, Ministras pirmininkas, aukšto rango politikai, valdininkai ir pareigūnai puikuosis nuostabia Lietuvos armija. Kariuomenės vadas puikuosis savo kariais ir NATO partneriais. O už jų visų nugaros trins rankas ir žvangins įrankius stambaus kapitalo įmonės, laukiančios brangių statybų ir brangių visureigių konkurso, kurį laimins būtent tie patys asmenys. Lietuvos kariuomenę gražina ne pompastiškos parodijos, eisenos ir liaupsės, o karių, kuriuos supa KAM nesprendžiamos problemos, atsidavimas Tėvynei ir tikėjimas bei viltis, kad kada nors KAM pradės spręsti tas paprasto kario problemas.

Per šiuos metus kariai kreipėsi į VšĮ „Karių teisių gynimo centrą“ dėl įvairiausių problemų, kada ima į šaukimą jaunuolius ir ne tik, visiškai neįvertinę kokią žalą tai padarys asmeniui, kuris turi tūkstantinius įsipareigojimus kredito įstaigoms, ir tokiu būdu per 9 mėnesius Tėvynės labui sugriauna jo gyvenimą, nes žlunga kario finansinė padėtis, griūva paskolos.

Kariuomenė į tai atsako – Tėvynė tave šaukia, ko verki, po tarnybos atgal įmeta į kreditorių nasrus ir neištiesia jokios pagalbos rankos; ima asmenis į tarnybą su stuburo traumomis, pilnapadžius, o paimtus galutinai sužaloja ir grąžina artimiesiems; išleisdami į atsargą profesinės karo tarnybos kariams padovanoja sąskaitą po kelis tūkstančius eurų už šovinius; verčia tarnauti viršvalandžius, tačiau už juos neapmoka ar neatiduoda laisvomis dienomis, tačiau dar ir atimą vaikus. Problemų, kurių yra aibė, kurių nemato nei krašto apsaugos ministras, nei prezidentė, nei kariuomenės aukščiausio rango vadai.

Ilgą karių tarnyboje bėdų sąrašą papildė dar viena labai didelė problema – tarnyba kariuomenėje – grėsmė vaikui. Kiekvienas karys, kuris tarnauja kariuomenėje ir tarnauja viršvalandžius, už juos ne tik kad negauna pinigų, negauna visų priklausančių laisvų nuo tarnybos dienų, tačiau tampa grėsme vaikui ir yra potencialus taikinys vaiko teisių apsaugos tarnyboms. Į VšĮ „Karių teisių gynimo centrą“ kreipėsi karys, kuris pranešė, kad Krašto apsaugos ir Socialinių reikalų ir darbo ministrai nereaguoja į kario prašymą padėti.

Mat Vaikų teisių apsaugos tarnyba „nustatė“, jog kario tarnyba yra grėsmė vaikui, ir atėmė jį be jokio teismo sprendimo, kurio nėra iki šiol. Į mus kreipęsis pagalbos, kurios negavo iš KAM ministro, karys atsiuntė dokumentus ir laišką:

„Laba diena, kreipiuosi į Jus dėl savo mažamečio sūnaus. Kreipiausi į KA ministrą, Soc. apsaugos ir darbo ministrą, kitas valstybines institucijas, tačiau jokio atsakymo negavau iki šiol. Valstybinė institucija, o tiksliau Kauno m. VTAS grubiai pažeidžia mano sūnaus pilietines teises, o mano tarnybą ir priesaiką Lietuvai vadina „nesuderinama su tėvyste“... Kauno m. VTAS tiesiogiai daro man spaudimą, grasina, kad atsisakyčiau savo darbo, keisčiau gyvenamąją vietą, komandiruotes ir misijas vadina „slapstymusi nuo vaiko“ ar „vyksta savo malonumui“... Prašau Jūsų skirti laiko, kad susitikęs su Jumis galėčiau akis į akį papasakoti savo susidariusią situaciją. Pridedu prašymus ir dokumentus, kuriuos siunčiau ir kreipiausi pagalbos į įvairias instancijas.
P.S. Aš esu LK PKT karys. Pridedu ne visus dokumentus, nes dydis per didelis.“

Įrodymų yra daug, jog vaikas aiškiai paimtas be pagrindo, tačiau tai nerūpi KAM ministrui. Tikiuosi, jie grąžins Kariui atimtą vaiką. Aš ir VšĮ „Karių teisių gynimo centras“ padarysime viską, kad tai įvyktų kuo greičiau ir kad ši praktika būtų panaikinta, o kariai, išėję į tarnybą, nebijotų grįžę neberasti vaiko, palikto pas artimus saugioje aplinkoje.

Kol KAM ministras neskirs kariams laiko per Vyriausybės valandą ir neiškarš kailio L. Kukuraičiui dėl sukurtos ydingos vaiko grobimo tvarkos, o vietoje to planuos brangius, nepaaiškinamai dvigubai ar trigubai brangesnius viešuosius pirkinius visureigiams už 100 mln. Eur ir statybas už 150 mln. Eur, o prezidentė slapstysis Baltuosiuose rūmuose, tai bus sunku padaryti, nes vaikų grobėjai turi gerą rimtą stogą.

Todėl, prašau, nustokite daryti iš kariuomenės parodiją ir vieną dieną spręskite realias karių problemas.

Su kariuomenės diena, Kariai!
Aš už Jus, o ar KAM ministras ir Prezidentė – ar jie už Jus?
Spręsti Jums.

VšĮ „Karių teisių gynimo centras“ vadovas
Laimonas Jakas

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Juozas       2018-11-24 16:40

Nustebau, kad yra jaunimo nezinancio   seimo nariu skaiciaus,  nezino net keliu ministeriju ministru (  ivertinti ju vadovavima) ,  daug poniuciu su skrybelaitemis sako,  kad balsuotu vel uz grybauskaite,  nes graziai apsirengusi. Daug rinkeju yra APOLITISKI,  todel reikia buti vieningesniem ir balsuoti uz TIESOS ir TEISINGUMO kandidata.

Kam?       2018-11-24 13:43

Ar žinote parado paskirtį? Manote jog čia šimtmečio jubiliejui?
Ne -a.
Valdžia parade demonstruos kokia jėga, ginkluotė ir kokia amunicija gali būti panaudota atimant iš tėvų vaikus.

Kuku...       2018-11-24 13:21

Ir dar drįsta akis išverte aiškinti, kad tai ne Berneverner!

Lietuvos kariui...       2018-11-24 12:55

Lietuvos karį,rytoj lapkričio 25 dieną Tavo buvimas prie Seimo mitinge yra būtinas.
Nelauk kol kiti gins Lietuvos šeimas,Tu pats privalai prisidėti prie bendros
padorių Lietuvos piliečių akcijos - mitingo.Visi padorūs Lietuvos žmonės,rytoj
visi prie Seimo į mitingą už Lietuvos šeimas ir jų vaikus.

klausimux       2018-11-24 10:51

O ar Parade pražygiuos VTAT gestapo-SS specnazo daliniai?
Juk šiandien tai svarbiausia ir kovingiausia smogiamoji Jėga valstybėje.
Būtų gražu- su guminėmis iki alkūnių pirštinėmis, su raudonomis kaldrytėmis nešini smogikų būriai, vedimi WCkauskienės ir Plikio, kaustytais batais kapodami asfaltą skambant maršams- turėtų atrodyti įspūdingai.

netektis ir praradimas       2018-11-24 10:16

Muravjovkos Rūmų Čiulbinaitė praneša, jog gerb. p. Rezidentė yra labai susikrimtusi ir sielvartauja dėl Ją ištikusios didžiulės netekties:
“Po ilgos ir sunkios ligos, būdamas 62 metų,
mirė ilgametis Rusijos karinės žvalgybos agentūros GRU viršininkas generolas pulkininkas Igoris Korobovas.
Tebūnie jam lengva Matuškos žemelė.
Liudi tarnybos Bendražygė.”,
skelbiama Rezidentūros išplatintame komunikate.

dar negana!       2018-11-24 9:52

apklausa:
valstiečiai ir konservatoriai ir toliau populeriausi rinkejų tarpe:)
idiotų kraštas…

groteskas       2018-11-24 9:28

Tokių įvykių fone, himų giedojimai, mosavimai vėliavytėmis arba pompastiški tupinėjimai aplink septynmetrinį “vytį”, atrodo itin pigiai ir lėkštai.
Nes jokios “Lietuvos” valstybės jau nėra.
Yra tik teritorija kurioje šeimininkaujantys ponai su aborigenais daro ką nori.

pasiruošimas vyksta pagal planą       2018-11-24 9:16

kai norės, putinas ateis ir pasiims viską be šūvio.
visuomenė jau demoralizuota, dabar dar reikia prieš valstybę nuteikti ir karius.
kas gins?
miškai parduotibikėjoms ir sparčiai kertami plynai.
partizanauti nebus kur.
tai kas vyksta, yra valstybės išdavystė ir ruošimas galutiniam sunaikinimui.

Tas       2018-11-24 8:22

absurdas, vykstantis Lietuvoje jau nestebina.Prasyti pas prezidente pagalbos yra beviltiska ir izeidimas paciam sau.Kai kas tik antros kadencijos pabaigoje suprato prezidentes prioritetus.Ir tie prioritetai tikrai ne musu, eiliniu pilieciu, naudai.Vaiku grobimu buldozeris uzsuktas ziauriai.Ir ji sustabdyti galima tik vieningu visos visuomenes ir vsu tevu pastangomis.Norietusi tuo tiketi, kad taip ir bus.

Bum       2018-11-24 7:42

Kas gali paneigti, jog karo atveju karys iš kurio atėmė vaiką, neatsuks haubicos vamzdžio į Rūmus?

šūkis Paradui       2018-11-24 7:39

Kary- būk pasirengęs!
Nes kol tu tarnauji Tėvynei, Tėvynė atims iš tavęs tavo vaikus.
Atims Lietuvos vardu!


Rekomenduojame

Vygantas Malinauskas. Pliažas ir liberalioji laisvė

Panaikinus abortą draudusį įstatymą pernai Airijoje atlikti 6 666 abortai

Kun. Nerijus Pipiras. Gyva tauta, kol atmintis gyva

Romualdas Žekas. Ar gali kvailiai turėti valstybę?

Laurynas Kasčiūnas. Raštas prieš J.Lukšą-Daumantą tėra istorijos neišmanymas ir klaida?

Vytautas Sinica. „Lietuvos žydų bendruomenė daro viską, kad būtų verta ir teisinga paskelbti ją antivalstybine organizacija“

Rasa Čepaitienė. Mindaugo kodas

Vidmantas Valiušaitis. „Blondinas su peruku“ į J.Lukšą nepanašus nė iš tolo. O štai į Hamanną – labai panašus

Algimantas Rusteika. Apie gerus ir paklusnumą

Per atvirai. Faina Kukliansky ir rabinas Andrew Baker: „Manome, kad Seimui nederėjo skelbti 2021-ųjų Juozo Lukšos-Daumanto metais“

Lietuvos teismai nusprendė: Darbo partija atgaus neišmokėtą dotaciją – 1,8 mln. eurų, arba Kam ir vėl prireikė Darbo partijos?

Geroji Naujiena: mes nesame skolingi kūnui

Įbauginti prezidentai. Vytautas Matulevičius prakalbino Valdo Adamkaus vyriausiąjį patarėją Darių Kuolį

Andrius Švarplys. Kam – anarchija, o kam – „meilės vasara“

Liudvikas Jakimavičius. Šimašiaus pliažas

Justas Stankevičius. Kaip pasikeitė Vokietijos viešasis saugumas nuo pabėgėlių krizės pradžios?

Ir undinėlė rasistė...

Nida Vasiliauskaitė. Apie institucinį rasizmą

Neringa Venckienė. Neatsakyta iki šiol

Liudvikas Jakimavičius. „Vyčiui pliaže – ne vieta“

Kviečiame į kasmetinę Lietuvos laisvės kovotojų atminimo šventę: susitinkame liepos 4 d. Mūšios Didžiosios Kovos apygardos partizanų parke

Robertas Grigas. Aleksandr Galič apie (pra)tylėjimo kainą

Algimantas Rusteika. Apie ką giedosime liepos 6-ąją: apie Lietuvą ar apie vienybę su žmonija?

Rasa Baločkaitė. Kraupusis Merkinės stadionas

Andrius Švarplys. R.Šimašiaus ir Co akcijos matmuo – amputuoti istoriją, atmintį, kančios sakralumą

Per 20 organizacijų reikalauja Prezidento dėmesio istorijos politikai

Vilius Kavaliauskas. Lukiškės: Ką nutyli Vilniaus meras?

Ramūnas Aušrotas. Išlaikyti LRT gyventojams kainuoja triskart brangiau nei Vyriausybę

Nida Vasiliauskaitė. Mokslas yra dalykas didis

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (II)

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.