Istorija

Verta prisiminti. Ligija Tautkuvienė, Juozas Karsokas. Nesisekime neužmirštuolės – ne popierinė gėlelė yra mūsų Laisvės simbolis

Tiesos.lt redakcija   2017 m. sausio 11 d. 18:21

55     

    

Verta prisiminti. Ligija Tautkuvienė, Juozas Karsokas. Nesisekime neužmirštuolės – ne popierinė gėlelė yra mūsų Laisvės simbolis

2016 m. sausio 11 d.

„Neužmirštuolė“ – tai popierinė gėlė, kurią sausio 13-ąją įsisegti kviečia akcijos globėja Prezidentė Dalia Grybauskaitė, kariuomenės vadas generolas majoras Jonas Vytautas Žukas, Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotoja Ingrida Šimonytė, režisierė Dalia Ibelhauptaitė, žurnalistas Andrius Tapinas, Europos Parlamento pirmininko patarėjas, Lietuvių bendruomenės Belgijoje pirmininkas Arnoldas Pranckevičius ir kiti. Gėlės žiedo simbolis pasirinktas norint parodyti pagarbą kovotojams už laisvę, o neužmirštuolės pavadinime užkoduota mintis, jog kovotojai yra nepamiršti. Iniciatyvą lydės šūkis „Aš prisimenu, kodėl esame laisvi“. Akcijos ženkliuką, kaip ir praėjusiais metais, bus galima parsisiųsti iš tinklapio http://www.neuzmirsk.lt taip ,pat jį bus galima gauti Sausio 13-osios renginių ir minėjimų vietose.“ (Iš Lietuvos spaudos)

Artėja Sausio 13-oji – Lietuvos Laisvės gynėjų diena. Tai pagarba, atmintis žuvusiems už Lietuvos Laisvę. Prieš 25-erius metus, tą šaltą Sausio naktį prie Lietuvos televizijos bokšto žuvo mūsų tautiečiai, žuvo, kad mes gyventume laisvi ir laimingi. Jie paaukojo savo jaunus gyvenimus už mūsų gyvenimą.

Prisiminkime – tais laisvėjimo metais, kai rinkomės į Vingio parką, stovėjome Baltijos kelyje, gynėme Vilniaus Spaudos rūmus, Parlamentą (Aukščiausiąją Tarybą), Lietuvos RTV komitetą, TV bokštą ar radijo stotį Kauno Lapėse, mūsų nuostabi Trispalvė plevėsavo visur. Juk ji – Lietuvos Laisvės, laisvos Nepriklausomos šalies simbolis. Su Trispalve, Lietuvos Vyčiu, Gedimino stulpais ir tautine daina iškovojome Laisvę.

Lankome žuvusiųjų kapus, padedame gėlių, uždegame žvakeles. Tai – ne akcija, tai ilgaamžė padėkos diena tiems, kurie pasiaukojo vardan Lietuvos. Tai ir įpareigojimas mums, likusiems gyventi, saugoti jų atminimą. Pagarbiai, su trim spalvomis, nieko bendro neturinčiomis su popierine žydra neužmirštuole.

Lietuvių tautosakoje – išlikusiose liaudies dainose, padavimuose, legendose ar net pasakose nesutiksite ,,neužmirštuolės“. ,,Nezabudka“ (neužmirštuolė – rusų k.) sutinkama kaimynų dainose. Mūsų – rūta, lelijėlė, šalavijas, mėta. Sudūvių moterys nuostabias prijuostes iškaišydavo tulpėmis, aukštaitės, dzūkės įausdavo kačpėdėlius. Nėra neužmirštuolės. Nėra. Ji dirbtinė – ta popierinė, kurią siūlo išsikirpti ,,akcijai“…

Tokia ar kitokia akcija – tai panieka žuvusiesiems, jų idealams. Tai noras trinti Tautos istorinę atmintį. Dėkui Dievui, tik dvidešimt tūkstančių atsirado, kuriems tas pats, ką prisisegti. Ir kaip bebūtų skaudu, tarp jų – Politinių kalinių ir tremtinių sąjunga, Sausio 13-osios brolija, Tautinė lietuvių studentų korporacija „Neo-Lithuania“ ir t.t. Kas jiems vadovauja?

Kodėl paniekinama Trispalvė?! Na, nebuvote Baltijos kelyje, negynėte Parlamento, Spaudos rūmų, TV bokšto. Tie, kurie buvo penkerių ir sėdėjo prie TV ekranų su seneliais laukdami, kurion pusėn nusvirs svarstyklių lėkštė, kurie kovojo ,,savus karus“, suprantama, neturi jokių sentimentų Trispalvei, gal net ir nekenčia jos – juk nelaikė savosiose rankose kaip tas jaunimas, susirinkęs į 1988 m. trijų Baltijos šalių tradicinę studentų dainų šventę ,,Gaudeamus“ Vilniuje. Kai Vingio parke studentai, vieni kitiems per rankas perduodami, iškėlė trijų respublikų tautines vėliavas, o Žalgirio stadione suplevėsavo didžiulė trispalvė, buvo smagus žiūrėti, kaip susijaudinę lakstė komjaunimo, partijos komitetų veikėjai kartu su milicininkais, stengdamiesi išplėšti, atimti… Kokia baisi jiems tada atrodė Trispalvė. Dabar, kai pamatai tuos pačius ,,veikėjus“, per naktį išvertusius kailius ir sakančius skambias patriotines kalbas, supranti, kodėl jie segasi žydrą popieriuką, panašų į gėlę.

O ką jaučiame mes, žuvusiųjų artimieji ar Parlamento (Aukščiausiosios Tarybos), TV bokšto gynėjai? Gėdą – juk išduodamas svarbiausias Laisvės simbolis – Trispalvė ir siūlomas pakaitalas – žydras popieriukas. Trispalvę lietuviai išsaugojo Sibire, Trispalvė išliko išeivijoje – be jos ir tik su ja – visos šventės, paminėjimai, demonstracijos. Gal šiandien daliai valdančiųjų Trispalvė, kaip ir Algirdui Mykolui Brazauskui 1988 m., tėra skuduras, prie kurio jis negalėjo kalbėti, todėl mielai keičiama į žydruolę?

Bet kodėl tie, kurie vardan Trispalvės, Gedimino stulpų ar Vyčio atėjo į Sąjūdį, su juo ir – į Nepriklausomybę, iškeitė Laisvės simbolį į popieriuką?! Gėda ir skaudu už prof. Vytautą Landsbergį ir jo sekėjus – juk nedera prie tautinės juostelės kažkokia nezabudka.

Kviečiame sustoti ir pamąstyti – žuvusiems Trispalvė buvo svarbiausias Laisvės simbolis. Todėl nesisekite žydros nezabudkos. Nesisekite.

Sausio 13-oji – tai mūsų Laisvė, aplaistyta žuvusiųjų krauju. Laikas pasakyti, kad karalius nuogas – tik tiems, kurių nebuvo tomis šaltomis naktimis prie Parlamento, TV bokšto ar Kauno Lapėse, tiems nesvarbu, ką prisisegti prie krūtinės.

Nepamirškime – lietuvio širdyje brangiausios spalvos trys:

Geltona spalva – tai saulė
Žalia – tai laukų spalva,
Raudona – tai mūsų kraujas
Kartu jos tai – Lietuva.

                    (K. Vasiliausko žodžiai)

Trumpai apie autorius: Ligija Tautkuvienė – Tito Masiulio, žuvusio Sausio prie TV bokšto, teta; Juozas Karsokas – Sausio 13-osios medalininkas, Lietuvos TV bokšto gynėjas

Vilnius–Čikaga
2016 m. sausio 6 d.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

gaunasi       2017-01-18 13:01

“zabudka” -jei “ne” pasamonė nepriima ?

kiek       2017-01-16 19:19

skaičiau, tai projekto “niezabudka” iniciatorė yra konservatorė Rasa Juknevičienė. Antri metai vyksta viešųjų ryšių akcija:). Norėčiau paklausti politinio “elito” ir kitų: ar galima pamiršti dieną, kuri aplaistyta krauju ir pažymėta mirtimis? Tikrai NE. Todėl būkime išdidūs su mūsų trispalve ir Gedimino stulpais.

> parėjus 13        2017-01-15 9:53

Reikia kartą baigti pasakas apie išskirtinį lietuvių vargą Lietuvoje. Pagal paskelbtą statistiką statistinis lietuvis nuperka ir suvalgo daugiau maisto nei statistinis ispanas ar estas; apie pusė lietuvos gyventojų vakarykštį maistą išmeta į konteinerius. Tai štai toks “badas” Lietuvoje. Yra nepaneigtina tik tai, kad mes - lietuviai - esame vieni didžiausių materialistų, esame labai pavydūs turtingesniems už save ir, aišku, visiški kosmopolitai. Beje, bedarbių yra ne tik Lietuvoje, bet kiekvienoje valstybėje ir Lietuvoje bedarbystės lygis ženkliai mažesnis už daugelį kitų pasaulio valstybių.

parėjus 13       2017-01-14 13:25

sausio 13 praėjo. Segėtos popierinės neužmirštuolės išmestos į šiukšlines ir šiukšlių konteinerius.Kas branginama tas neišmetama. Taip apie milijonas lietuvių ” išmesti” iš Lietuvos- jiems čia vietos nėra - nėra darbo.Arba milijone lietuvių  mirk laisvoje Lietuvoje arba užmiršk laisvą Lietuvą jei nori išlikti gyvas ir nemirti badu laisvoje Lietuvoje.

Stasys       2017-01-12 21:51

Man ta žydruolė yra kaž-kokia tai šalta, svetima,...  nežadinanti patriotinių jausmų. Gal kam jinai yra prie širdies, na, tegu ir nešioja sau į sveikatą, jų pasirinkimo laisvė ...

Su priedangomis lengviau mulkinti...       2017-01-12 21:46

Pamąstęs, priėjau išvadą, kad tos nevykusių (o galbūt tik nevisai vykusių) neužmirštuolės kasmetinių segimo akcijų vis tik čia yra per daug baiminamasi, nes ši gėlelė tikrai neišstums mūsų Trispalvės. Neišstums Trispalvės todėl, kad po Trispalvės ir Tautinės giesmės priedanga kraštutiniams liberalams yra paprasčiau diegti savo “ideologiją” - kuri yra nesuderinama nei su Lietuvos valstybingumo idėja, nei aplamai su dorove - į silpnai mąstančių tautiečių galvas. Kraštutiniai liberalai atitinkamą priedangą naudoja taip pat ir platindami amoralumą (homoseksualumo puoselėjimas, genderizmo diegimas ir kt.), neva jie pripažystantys krikščioniškąją dorovę. Būdami įsitikinusiais ateistais jie, šiuo atveju, kaip priedangą naudoja progines šv. Mišių transliacijas per TV, o kad dar būtų įtikimiau, kai kurie pagarsėję liberalūs politikai dėl akių priiminėja netgi Komuniją. Taigi, tai dvilypiai politikai: tam tikromis progomis (Vasario-16, Kovo-11, Liepos-6) jie - lyg tai patriotai, katalikiškų švenčių metu (Kalėdos, Velykos) jie - lyg pripažystantys taip pat ir krikščioniškas vertybes, o kasdienybėje jie -kraštutiniai liberalai, nuolat bandantys prastumti tiek Lietuvai, tiek dorovei žalingus įstatymus.

Mix       2017-01-12 17:34

Ko norėti iš dabartinių jaunuolių. Jie Lietuvos istorija nesidomi nes jie šiuolaikiniai europiečiai. Tai ir kyla iš jų protų visokios, niekuo neparemtos, idėjos.

klusimelis       2017-01-12 15:41

gal kas žinot ,ar Estijoj ir Latvijoj irgi kabinasi nezabudkas?

Žiauriausias vaizdas       2017-01-12 11:06

Mokyklose, kur mokytojai ir vadovybė vaikšto prisigę tas nezabudkas ir uja bei niekina nestinkančius segėti tų kvietkų. Visai kaip sovietmiečiu su pionieriškias kaklaraisčiais ar komjaunimo ženkliukais.

Mokiniai, nepritariantys tokiems simboliams, irgi priskiriami marginalams.

Laikemtis pasiekitė, o galvosena liko tokia pati - vergų ir laisvųjų.

Žiauriausias vaizdas       2017-01-12 11:02

mokyklose, kur mokytojai ir vadovybė pasipūtę vaikšto prisegę tas nezubudkas ir aklai pamėgdžioja sistemos vergus. Tie mokytojai, kurie nesutinka segėti tų kvietkų, ujami ir niekinami. Visai kaip sovietmečiu su pionierių kaklaraiščiais ir komjaunuolių ženkliukais.

Mokiniai, nepritariantys tokiems simboliams, irgi laikomi marginalais.

Laikmetis pasikeitė, o mentalitetas liko toks pats - vergų or laisvųjų.

ruta       2017-01-12 8:32

..ir po metu neoliberastai nerimsta , vis norisi jiems tai lytines ivairoves , tai sutrikusia lytine orientacija pripazynti , kaip norma , tai sunumeruoja lesbietes / motina 1 motina 2 ../, tai kudikius nori ‘sviesti’ jau nuo vystyklu apie masturbacijos malonumus ..Protinga zmogu galima butu paprotinti , bet ka daryti su prietrankom ?

stasys       2017-01-12 6:30

ir po metu tai primena kova su balandžiais .

Geras straipsnis,       2017-01-12 2:23

o taip pat ir komentarai. UŽ TRISPALVĘ!

Tarabilda       2017-01-12 1:21

Šiais metais “neužmirštuolininkai” nužmesni ir kažkokie labiau suirzę nei pernai. Matyt, kažkas stringa toj popierinėj akcijoj. O kuo labiau stringa, tuo nuožmumas ir isterija dauginasi. Kadangi jiems nieko švento nėra žiūrėk už metų kitų sumanys ekshumuoti žuvusiuosius, kad prie jų įkapių prisegtų po neužmirštuolės žiedelį amžiams amžiniesiems. Va tada “neužmirštuolininkai” bus savo pasiekę, ir įsivyraus šioj gubernijoj tūkstantmetė taika ir ramybė.

s.m. - verslo idėja       2017-01-12 0:28

kas gerai valdo “overlock"us (siuvimo mašinas) galėjo ant smūgio praturtėti tiems nezabudkų mylėtojams staigiai pasiūdinę kelis tūkstančius budionovkių.
Tiesiog fantastiškas derinys, privalomas atributas tautinius simbolius niekinančiai neliustrantų ir padchalymų gaujai.

kažin       2017-01-11 23:41

kas yra pasakęs kad pasaulį valdo simboliai?

klausimas       2017-01-11 23:40

pasamonė “ne” neprėma? Niekas nedaroma šiaip sau?

nu.       2017-01-11 20:46

nėra to blogo ,kad neišeitų į gera,tegu indentifikuojasi arba tsakant apsišviečia nezabudkos. ateis liustracijos metas ,ateis.

Kai Cikagos aidas       2016-01-14 20:34

isspausdino sita straipsni, tai konsulato paneles nebedriso visur kaisioti tu popieriniu ,,papuosaliuku”. Tik storuliukas konsulas (gal Linkeviciaus gimine?) dar turejo atlape, bet ir ta su veliava uzdenge. Begime prie ezero visi buvo su trispalviais salikais, kepuremis ir etc. Saunuoliai Ligija ir Juozas, taip drasiai parase ir Cikagos aidas isspausdines, nors tas laikrastis yra rusakalbiu (zydelis savininkas) leidinys. bet dalis iseivijos, gal treciabangiu, tera nemastantys mutantai.

Nezabutkomis DABAR paspuošę 2 LTV Panoramos       2016-01-12 21:15

žurnalistai.
Tai ar čia vadinamoji SISTEMINĖ žiniasklaida?

Per       2016-01-12 13:38

gynėjų dienos iškilmingą posėdį Seime Bučelytė tos “ne” zabudkos jau nesegėjo.

tiesiog       2016-01-11 22:12

nemalonu buvo ziureti DELFI intervju su E. Bučelytė kuri iki sios dienos buvo man kaip savotiskas simbolis sausio tryliktos. Viskas sugadino prisegta masoniska “nezabudka”.

Liepa       2016-01-11 21:40

Labai pasimatys,kas galvoja savo galva,o kas neturi smegenų ir paklūsta beprotyste alsuojančiam bandos jausmui.//Viskas yra svarbu šiame gyvenime: ir mūsų mintys,ir įvykiai,ir istorija,ir kokius simbolius į atlapą segiesi.//

ironiska       2016-01-11 21:28

kad, ebay’jus, besidomintiems sia masoniska neuzmirstuole, salia siulo komunistine zvaigzde (Red Star Lapel Pin Badge Five-pointed Pentagram Communism Communist).
Persasi isvada, kad Matrioska tebekariauja savo karus, kuriuos mes manome laimeje 1991ais.

Trys limonai       2016-01-11 21:19

Pinigai nekvepia…

Smagu       2016-01-11 21:06

buvo žiūrėti per vakarykštį X-faktorių į Starkų, Marijoną beigi abu Sauliukus, “dėvinčius” tokias baltas, dideles - lyg iš Černobylio parvežtas, neužmirštuoles….. Vienintelė Jazzu nesegėjo tos baltos dėmės. Mano nuomone, tos neužmirštuolės simbolizuoja nešiotojų minkštakūniškumą ir beždžionystę (tarnystę)................................

Stasys       2016-01-11 20:17

Tai, gal masonai ir valdo mūsų šalį, tai gal jie ir Lietuvos Mergaitę izoliavo? Man tai ir dabartinis Vytis nelabai patinka. Kodėl tiek daug mėlynos spalvos prifarširavo, juk tai nebūdinga spalva lietuvių tautai?
Zikaro Vytis atrodė žymiai geriau, įspūdingiau. Manau, kad pavadinimas yra kilęs iš žodžio vyti t. y. išvyti priešus iš savo šalies, o ne tik gintis.
“Vytis”, o ne “Gintis”. Tik kai gerai įsižiūriu ir žinodamas kas turi būti pavaizduota, tai tik tada euro monetose pamatau, kad tai raitelis. O pažiūrėkit į aliumininius centus ar į smetoniškus sidabrinukus, - gražus raitelis ...

Kas nori segėti "neužmirštuolę"        2016-01-10 13:48

kaip dar 2014-aisias prieš sausio 13-ąją paragino cinikas ir tyčiojimosi meistras Andrius Užkalnis (https://www.youtube.com/watch?v=UQR1kefBlaA),
tik už porą svarų šį masonišką ženkliuką galite nesudėtingai atsisiųsti iš Jungtinės Karalystės: http://www.ebay.co.uk/itm/Forget-Me-Not-Lapel-Cap-Hat-Tie-Pin-Badge-Forgetmenot-Masonic-freemason-Brooch-/151202530968

Jonas Bytautas: negaliu tylėti (2014)       2016-01-10 12:54

Lietuvių Tauta turi daug nuostabių simbolių savo kritusiems Didvyriams pagerbti. Su tais simboliai krito Savanoriai ir Partizanai tai mūsų Trispalvė ir Vytis ir kiti Tautos simboliai. Ar mums dabar jau gėda juos naudoti?

Daug metų domėjausi heraldika ir ženklais ir pats turiu nedidukę kolekciją. Vakar pamačiau mūsų Jos Ekselencijos Lietuvos Prezidentės D.Grybauskaitės nuotrauką ir apstulbau. Ji segėjo neužmirštuolės gėlę vaizduojanti ordiną. Parašiau giminėms ir jie pasakė, kad tokius ženkliukus dalina kažkokie jaunuoliai taip pagerbdami didvyriškai kritusius Sausio 13-osios gynėjus. Nežinau kas yra tų jaunuolių vadas tik noriu paklausti ar jis pats kvailys ar taip jis nori apkvailinti ir pažeminti mūsų Prezidentę. Ar jai kas pasakė kas tai yra per ženklas ar jau visi protingi patarėjai svetur išvažiavo po Anglijas ir Ispanijas?

Neužmirštuolės žiedas yra plačiai žinomas masonų simbolis. Pradžioje tai buvo „Zur Sonne“ Didžiosios ložės simbolis 1926 m. Bremeno suvažiavimo metu patvirtintas. Ji naudojo visoje Vokietijoje ir jis vėliau buvo padarytas Wermachto ginklavimui aukų rinkimo simboliu 1938 m ir „Žiemos pagalbos“ kampanijoje. Tuomet masonai kažko nepasidalino su Wermachto ir NASDAP vadovybe,  jo atsisakė bet po karo Visos Vokietijos Didžiųjų Ložių Suvažiavime jis buvo sugrąžintas ir dabar naudojamas ne tik Vokietijos bet ir viso pasaulio masonų. Jis reiškia pagarbą visiems, kas žuvo dėl masonų idėjų ir žinomas visame pasaulyje.

Ką dabar pasakys užsienio spauda mūsų Prezidentės nuotrauką su tokių ženkliuku pamačius? Juk tai vienas žinomiausių simbolių. Jei taip jau akcijos jaunuoliai norėjo svetimtaučio simbolio tai nepanaudojo Britų naudojamo aguonos žiedo jei jau savo sugalvoti negalėjo. Aguona irgi yra kritusių kareivių pagarbos gėlė.

Nors bijau, kad Lietuvos Prezidentei tą ženkliuką pakabino tokie kad ir sovietų ir dabar rusų Šv Georgijaus juostelę užkabintų, kad tik ne lietuviškai būtų.

Man gėda, kai mūsų šalies vadovai negali suprasti kur yra provokacija.

Gerai būtų sužinoti kas stovi už tų jaunuolių nugaros, kurie tai paniekino ir mūsų vadovę ir visą Lietuvių tautą.

Tikiuosi mano laiškas paklius į laikraščius ir Sausio 13-ą niekas nesegės svetimo ir prastos reputacijos simbolio.

Su Didžiausia pagarba, Jonas Bytautas
(http://alkas.lt/2014/01/12/neuzmirstuole-sausio-13-aja-spjuvis-kulturos-darbuotojams-ir-pagarba-masonams/)

NEUŽMIRŠTUOLĖ - ŽUVUSIŲ MASONŲ PAMINĖJIMUI       2016-01-10 12:29

https://en.wikipedia.org/wiki/Forget-me-not#Remembrance:
Freemasons began using the flower in 1926 as a symbol well known in Germany as message not to forget the poor and desperate. Many other German charities were also using it at this time. In later years, by a handful of Masons, it was a means of recognition in place of the square and compass design. This was done across Nazi occupied Europe to avoid any danger of being singled out and persecuted. Today it is an interchangeable symbol with Freemasonry and some also use the forget-me-not to remember those Masons who were victimized by the Nazi regime.
In English Freemasonry it is MORE COMMONLY NOW worn to remember those that have died as a symbol that you may be gone but not forgotten.

Simbolio prasme       2016-01-9 20:29

Masonry has long used symbols to teach its valuable and important lessons. Every Mason is familiar with their usage. One of the most recent symbols that are associated with Masonry is the blue Forget-Me-Not flower. During the early 1930s, this delicate, little, five-petaled flower, which is similar to the common violet, became a symbol of Freemasonry in Nazi Germany and exemplified the spirit, dedication, and courage of men who literally held to their Masonic principles and beliefs in the face of gravest danger.
Shortly after Adolph Hitler came to power in 1933, he issued two decrees. One provided for Nazi control over the educational process. The second made membership in a Masonic Fraternity a crime. Hitler viewed Freemasonry as part of “the Jewish conspiracy” and wanted it eradicated. At that time there were 85,000 Masons in good standing in Germany. Adolf Eichman, who would later play an important role in Hitler’s “final solution,” raided the Grand Lodge of Germany and confiscated all of their records including the names and addresses of 80,000 German Masons. Lodge property was confiscated and Eichman secretly issued orders that Masons should be put to death. His orders were followed.
The remaining 5,000 German Masons whose records were not found, immediately went underground hiding their records, lodge paraphernalia, and identifying jewelry. Active Freemasonry in Germany ceased to exist.
In 1934, members of the German Grand Lodge of the Sun (one of Germany’s pre-war Grand Lodges) began wearing the blue Forget-Me-Not instead of the traditional square and compass on their lapels as a mark of identity for Masons. This was a Masonic secret that was never broken. Throughout the whole era of Nazi domination, little blue Forget-Me-Nots appeared on lapels in cities and even in concentration camps, worn by brothers whose love of freedom, learning, and Freemasonry remained strong even under repressive Nazi rule….

???       2016-01-9 17:32

klaidos taisymas:gynėjai.

???       2016-01-9 17:30

Ar galima sakyti,kad buvo ir yra nepriklausomybės gyvėjai,sąjūdžio nuostatų įgyvendintojai, ir…nepriklausomybės vartotojai.Po nepriklausomybės iškovojimo ir paskelbimo sugužėjo nepriklausomybę galimai vartoti?

stasys       2016-01-9 12:16

Simboliu kova.

Vansi škia       2016-01-9 10:22

Loreta Asanavičiūtė žuvo už tai, kad ...masonams būtų galima laisvai naikinti Lietuvą.
Nu, dabar tai jau aišku.
Žinosim.

Nieko nauji       2016-01-9 10:05

„Neužmirštuolės žiedas yra plačiai žinomas masonų simbolis. Pradžioje tai buvo „Zur Sonne“ Didžiosios ložės simbolis, patvirtintas 1926 m. Bremeno suvažiavimo metu. Jis buvo naudojamas visoje Vokietijoje. Masonai kažko nepasidalino su Vermachto ir NASDAP vadovybe ir jo atsisakė. Bet po karo Visos Vokietijos Didžiųjų Ložių Suvažiavime jis buvo sugrąžintas ir dabar naudojamas ne tik Vokietijos bet ir viso pasaulio masonų. Jis reiškia pagarbą visiems, kurie žuvo dėl masonų idėjų, ir žinomas visame pasaulyje“, – sakoma socialiniuose tinklalapiuose.Jei sako, galimai ir žino…ar mums to reikia ?Ar už masonus žuvo mūsų Tautiečiai ?

štaziui iš raidės "b"       2016-01-9 9:41

keisk nicką nes esi tikras ..ys

stasys       2016-01-9 9:29

Aš ja įsisegsiu, ir ne dėl to kad negerbčiau Lietuvišku simboliu ..jie man brangus, bet kad nereiktu kartu su sociumais kartu juos trypti ..ir valkioti kaip ta nupešta žąsį . ..“jei tu ne su mumis tai tu prieš mus”..apgailėtina.

Kas kaip supranta tą laisvę...       2016-01-8 21:09

Kas LAISVĘ supranta tik kaip savo asmeninę laisvę, tas segasi neužmirštuolę, o kas LAISVĘ supranta kaip politiškai nepriklausomos Lietuvos laisvę, tas segasi Trispalvę.

skaitytojas       2016-01-8 20:39

Pamiršote paminėti Lietuvos “patriotų”-konservatorių ir liberalų partijas, kurios ypatingai agitavo prisisegti neužmirštuoles. Ypač aktyvūs buvo Landsbergis, Kubilius, Rasa Juknevičienė  ir kiti šių partijų veikėjai, įsisegę tas popierines gėlytes. Kas sugalvojo šią išmonę sunku pasakyti. Prisimenantiems kovotojus už laisvę širdimis parodomųjų tuščių akcijų nereikia.

TIK       2016-01-8 18:42

Lietuva turi aibe savo simboliu kurie reiske tikrove,o apsivoge turintys kompromatu,ka jiems pasakys siekentys tikslu,ta ir uzsikabins.Lietuvos tikroji veliava raudonam fone raitelis,ant balto zirgo!!!

Neužmirštuolė       2016-01-8 17:57

Konservų ir liberastinių simbolis.

Kam tos       2016-01-8 17:49

gėlės, jeigu bulvės žydi…

Joachimas       2016-01-8 17:11

,Niezabūdki” lietuviams ir Lietuvos kultūrai, ideoligijai visiškai nebūdingos. Tai rusų ir gudų kultūrinės-emocinės kultūrinės tapatybės dalis Todėl palikime žydrąsias „Niezabūdkes” poniai prezidentei, seimo nariams ir visiems valdžiažmogiams, o mes, Lietuvos Respublikos piliečiai, turime savo Trispalvę, su kuria mūsų protėviai savanoriai 1919-20 kovėsi prieš bolševikus, bermontininkus ir lenkus, su kuria statėme Lietuvos Respubliką 1918–1940 m. su kuria miškuose kovojo mūsų broliai partizanai 1944-53 m. ir kurios taip nekentė sovietiniai ideologai, kurią ypač persekiojo ir viešai savo lekcijose niekino Partinės mokyklos Vilniuje docentai ir profesoriai ligi pat neriklausomybės atkūrimo ....

Jei       2016-01-8 16:30

ta neužmištuolė,kaip buvo rašyta jei tiesa, žuvusių masonų  atminties simbolis?Tai sausio 13-tą žuvo lietuviai,jauni žmonės,Lietuvių Tautos Dukra ir Sūnūs.Tai čia tas kažkieno simbolis prie ko?

vakar       2016-01-8 15:58

klausiau Erlicko. Na cia gal kiek i tema. Buvo tokia mintis, kad Lietuvoj puse metu pilka ir dangaus nesimato, tai tapkime zydrais.

ruta       2016-01-8 15:55

Aciu Autoriams uz savo pozicijos gynima , nes Lietuvoje karaliauja prisitaikymas , abejingumas ,padlaiziavimas ..
1398 m Anglijos karalius Henrikas IV savo simboliu tremtyje pasirinko neuzmrstuole .1926m. sia gele savo simboliu paverte masonai ...
Tai kuriai kategorijai priklauso Lietuva ? Kieno liguista fantazija 2014 metais ibruko Lietuvos Tautai sita svetima darini ? Gal jau greitai ir savo veliavos atsisakysime ?

Tarabilda       2016-01-8 15:07

Kosmopolitinės matrioškinės šiukšlės tegul sau klijuojasi į atlapus ką tik nori. Tai gal ir geriau, kad jie trispalvės neliestų savo kgbistinėm ir kosmo polytinėm letenom. Neuždrausi gi jiems išeiti per šventes į gatves net su užtarnautais sovietiniais antpečiais. A bet man dar vienas klausimas neduoda ramybės, kur matrioška savo mažuosius karus kariavo sausio 13?

nėra to blogo kas neišeitų į gera       2016-01-8 12:54

Kas segasi masonų kvietką tegul segasi.
Matysim, žinosim, prisiminsim laikui atėjus.
O tas laikas ateis…
...
B. Brazdžionis rašė:
:
“Eis į kartuves čekistai
Deputatai-komunistai,
Eis visa šunų gauja,
.... ... ...”

arr       2016-01-8 12:51

ar mėlyna spalva būdinga Lietuviams ? Gal yra žinančių... Tarybiniais laikais tai Kaliningrado srityje mėlyna spalva buvo dažomos durys ir langinės…., mėlyna spalva - žydų žvaigždė...

jei       2016-01-8 12:46

Norit laisvės, norit tiesos - eikit su vyčius, su baltu žirgu, su laisvės ir tiesos simboliu

Aciu parasiusiems       2016-01-8 12:42

Pastaba: Gerbiamieji lietuviai nepanasekite i LNK televizija. Jei rasote ir labia sirdingai parasete apie , kad nesegeti poperines zydros, tai nekartokit to is kitos kalbos vertinio, nereikia. Mes lietuviai dar puikiai kalbame lietuviskai. Ir kaip Lietuva yra europietiska salis , ir jus pasirasot Vilnius - Cikaga , tai jei jums norisi iterpti kitos kalbos zodi, tai pagal viska tiktu angliskas. O kas del LNK tai tik isijungus zinias sugroja keista muzika ir keistos su Lietuva nieko bendro neturincios spalvos. Kai vaziuojam per ES , pavz. Danija keliu zenkluose televizijose , kaip ir Svedija , kaip ir Lenkija , kaip ir Suomija taiko savo veliavu spalvas. O kodel LNK nuplauke i nesuprantama spalvu derini. Juk yra zymiu dizaineriu Lietuvoje , ar jie nieko geresnio negali sukurti. Butu gerai jei tai perduotumet LNK.

tai juk pedofilai valdo       2016-01-8 11:57

prieš pedofilus VISI nulenkė galvą ir pagerbė pederastų žydrąją spalvą smile

Neužmirštuolė -       2016-01-8 10:25

masonerijos simbolis. Ar neužmirštuolę prie atlapo prisisegę valstybės vadovai viešai deklaruoja savo lojalumą šiai sektai ir jos vykdomai globaliai politikai?

jonas       2016-01-8 10:22

aciu uz straipsni,pritariu trispalvei,nuostabiai ir nuosirdziai parasyta,tik ar supras siltuose kedese pagal sarasus isikure musu valdziazmogiai!


Rekomenduojame

„XXI amžiaus“ klausimai kardinolui Sigitui Tamkevičiui apie artėjančius Seimo rinkimus

Geroji Naujiena: Ir mes visa galime Tame, kuris mus stiprina

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Mokytojai iš Kvetkų, Pandėlio, Papilio premjerui Sauliui Skverneliui: Pagal galimybes ištaisykite padarinius savo didžiosios klaidos

Spalio 6 dieną bus atidengtas antkapinis paminklas Adolfui Ramanauskui-Vanagui

Vygantas Malinauskas. Krikščioniškas pasirinkimas

Geroji Naujiena: Kad ir mes duotume vaisių

Andrius Švarplys. Cukrus, Linai

Algimantas Rusteika. Susipažinkime – naujoji, modernioji, nuostabioji, jaunoji LSDP karta

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.