Linas Slušnys guodžiasi E. Jakilaičiui ir E. Žiobienei: Mane stebino prievartaujamiems vaikams skiriami vaistai

Tiesos.lt siūlo   2015 m. balandžio 10 d. 17:45

20     

    

Linas Slušnys guodžiasi E. Jakilaičiui ir E. Žiobienei: Mane stebino prievartaujamiems vaikams skiriami vaistai

Vaikų psichiatras Linas Slušnys ir Seimo Vaiko teisių kontrolierė Edita Žiobienė toliau reiškia susirūpinimą Švėkšnos ugdymo centro vaikais. Ponia E. Žiobienė neseniai atkreipė dėmesį, kad šiame ugdymo centre pardavinėtos mergaitės buvo prastai maitinamos. Ponas L. Slušnys, prisipažinęs, kad dar prieš aštuonerius metus dirbdamas Švėkšnoje klausydavęsis prievartaujamų vaikų skundų, bet niekuo jiems negalėjęs padėti, dabar prisiminė, jog jį stebinę prievartaujamiems vaikams duodamų vaistų skyrimo principai.

Tiesos.lt siūlo rūpesčiu vaikais persmelktą LRT televizijos žurnalisto Edmundo Jakilaičio pokalbį su L. Slušniu ir E. Žiobiene.

L. Slušnys: Švėkšnos ugdymo centre vaikų problemos ne sprendžiamos, o gesinamos vaistais

Edmundas Jakilaitis, LRT televizijos laida „Dėmesio centre“ | lrt.lt

Aiškėja vis nauji skandalingi faktai apie situaciją Švėkšnos specialiojo ugdymo centre. Vaikų prostitucija, specialistų piktnaudžiavimas vaistais, smurtas ir kita. Koks likimas laukia šios moraliai bankrutavusios įstaigos?

Pokalbis apie situaciją Švėkšnoje – laidoje „Dėmesio centre“ su vaiko teisių kontroliere Edita Žiobiene, vaikų psichiatru Linu Slušniu ir švietimo ir mokslo viceministre Natalja Istomina.

Ponia Žiobiene, tyrimas dėl Švėkšnos specialiojo ugdymo centro pradėtas Jūsų iniciatyva. Kas paskatino Jus inicijuoti šį tyrimą?

E. Žiobienė: Tai įvyko 2014 m. rudenį. Mus paskatino įvairi informacija tiek iš žiniasklaidos, tiek iš globos namų direktorės, kuri lankėsi pas mus ir kalbėjo apie kai kurias problemas. Buvo nuspręsta nuvykti į instituciją ir pasikalbėti su pačiais vaikais. Kalbėjome praktiškai su visais vaikais, kurie norėjo, o jų buvo dauguma. Vaikai papasakojo įvairiausių dalykų. Kai kurie iš jų teigė, kad prieš juos yra fiziškai smurtaujama, taip pat skundėsi dėl prasto maisto ir jo kiekio. Kiti skundėsi vaistais, sakydami, kad juos greičiausiai slopina vaistais ir jie nesugeba susikaupti mokykloje. Bet visa tai, pabrėžiu, yra vaikų vertinimai. Tuomet mes kreipėmės į teisėsaugą, yra iškeltos bylos. Atkreipėme dėmesį, kad 2013–2014 m. Šilutės PK duomenimis yra užregistruoti 77 pranešimai apie nusikalstamas veikas, kur nukentėjo vaikai, arba patys yra įtariamieji.

Yra iškelti įtarimai dėl piktnaudžiavimo vaistais. Kas tai per situacija?

E. Žiobienė: medicininis auditas nepasakė, kad buvo piktnaudžiavimas vaistais, tačiau iš karto pasakė, kad vaikams trūksta kitokių priemonių – ne tik medikamentinių, bet ir kitokių terapijų. Turėtų būti ir psichologinė pagalba, vaistų dozės turėtų būti individualizuojamos.

Pone Slušny, Jūs prieš 8 metus dirbote šioje įstaigoje. Kaip Jūs vertintumėte tuos įtarimus, kad vaikai buvo „pumpuojami“ vaistais?

L. Slušnys: Labai nenustembu, nes kai pats atvykau dirbti, pamačiau tą vaizdą. Ten tikrai buvo vaistai, mane tikrai stebino tų vaistų skyrimo principai. Aš pradėjau bendrauti su tais vaikais, ir jie nustebo, kad su manimi galima tiesiog pasikalbėti. Aš užėmiau tą poziciją, kad su manimi galima tiesiog kalbėtis. Dabar tame centre jau dirba du psichologai, anksčiau dirbo tik psichiatrai. Ir tai – suaugusiųjų, vaikų psichiatro ten nebuvo.

Taikomas tas metodas, kad vaikui prabilus apie problemą, bandoma ne galvoti, kaip ją spręsti, kaip padėti vaikui, o tiesiog norima kuo greičiau ta problema atsikratyti. O šalinama problema labai paprastu būdu – naudojant vaistus. Aš visada juokiuosi, kad psichiatrai yra apginkluoti pačia sunkiausia artilerija – mes turime teisę skirti vaistus, kurie veikia smegenis, slopina ir turi rimtą poveikį. Tačiau visada reikia suprasti, kad vaistai, ypač vaikams, turi labai didelę įtaką ir gali nulemti netgi viso gyvenimo kokybę. Bet kokie psichotropiniai vaistai vaikams turėtų būti kraštutinė naudojama priemonė.

Dirbant Švėkšnoje man krito į akis, kad tai anaiptol ne kraštutinė priemonė, o greičiau pirmoji priemonė, siekiant pašalinti tuos negerai besielgiančius vaikus. Į Švėkšną atvežami vaikai, kurie patyrė daug problemų namuose, mokykloje. Atrodo, atvežti čia, jie turėtų pasijusti geriau, pajusti, kad kažkas juos supranta, o išeina priešingai – gauna dar didesnį spaudimą.

Nuo dabar ši įstaiga pereina Švietimo ir mokslo ministerijos atsakomybei. Kiek per metus skiriama lėšų šiai įstaigai, kiek ten vaikų ir kiek darbuotojų?

N. Istomina: iš viso šiuo metu įstaigoje yra 77 vaikai ir dirba 87 darbuotojai. Švėkšnos ugdymo centras yra pakankamai brangus: vienam mokiniui yra skiriamos ugdymo lėšos (krepšelis) ir ūkinės lėšos. Iš viso – 8868 eurai per metus vieno mokinio išlaikymui.

Tokia suma ir toks darbuotojų skaičius – logiškai skamba, ponia Žiobiene?

E. Žiobienė: Kad darbuotojų reikia nemažai – tai yra faktas. Tai yra specifinė įstaiga. Mane labiau neramina pats vaikų skaičius – kodėl jis toks? Tai yra nerealu ir nenormalu, jų turėtų būti žymiai mažiau. Geriau turėti kelis centrus skirtinguose regionuose, negu visus sukoncentruoti vienoje vietoje. Galiausiai kyla klausimas, kodėl būtent Švėkšna? Koks stebuklas ten yra? Negi nėra specialistų Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje?

L. Slušnys: kažkada pamaniau, kad vietoj Švėkšnos galėtų atsirasti trys vaiko raidos centrai visoje Lietuvoje. Tai yra panašaus tipo įstaigos. Kai yra sunkus vaikas, labai daug pastangų turi būti įdėta būtent tai resocializacijai, tam tikrų gyvenimo įgūdžių suformavimui, vertybinių nuostatų suformavimui. Tam reikia specialaus pasirengimo darbuotojų, o jie, natūralu, turėtų brangiai kainuoti. Paprastos įstaigos neįperka rimtų specialistų.

Viceministre, suprantu, kad dabar, po viso to, kas aiškėja, moraliai ši įstaiga yra bankrutavusi. Ką su ja daryti ir kur dėti tuos vaikus?

N. Istomina: Visų pirma reikia orientuotis į vaikų gerovę – ne į pinigus, ne į pastatus. Ministerijoje dabar yra sudaryta darbo grupė, kuri spręs šį klausimą. Kol kas akivaizdu viena – tiek vaikų vienoje įstaigoje gyventi ir mokytis negali. Bus įsteigti centrai arčiau reikiamų specialistų. Šie vaikai turėtų gauti kompleksinę pagalbą: ir socializacijos įgūdžiai, ir Sveikatos apsaugos ministerijos teikiamos reabilitacijos paslaugos, sveikatos paslaugos. Vaikai į Švėkšną patenka tik po gydytojo paskyrimo. Kol kas apie šios įstaigos uždarymą nekalbama, tačiau reorganizuoti ją būtina.

E. Žiobienė: Šie vaikai neturi intelekto problemų. Jie protingi, kaip ir visi vaikai, taigi, galbūt jie galėtų mokytis specialiose klasėse normalioje mokykloje. Žinoma, jie turi gauti specialias paslaugas, specialų gydymą, bet negalime jų eliminuoti iš visuomenės.

L. Slušnys: manau, kad, jeigu mokykloms duotų panašią sumą, kurią skiria valstybė tokio vaiko išlaikymui, ir aiškias gaires, kaip elgtis ir dirbti, specialių poreikių vaikai galėtų mokytis bendro lavinimo mokykloje. Norvegija šiuo atveju labai geras pavyzdys – tikrai sunkaus elgesio vaikas klasėje šalia savęs visą laiką turi padėjėją. Ji visą laiką stebi šį vaiką. Jeigu tik prasideda kokios problemos klasėje, padėjėja su tuo vaiku išeina, pabūna, nuramina ir vėl grįžta. Nėra jokios problemos.

lrt.lt

Viso laidos įrašo klausykite ČIA.

 

* * *

Daugiau apie vaikų seksualinį išnaudojimą vaikų globos namuose ir apie šiuos nusikaltimus tylėjusius specialistus skaitykite kitose Tiesos.lt publikacijose:

Edita Žiobienė susirūpino Švėkšnoje pardavinėtų vaikų maisto kokybe

Linas Slušnys: Dėl vaikų patiriamos seksualinės prievartos negalėjau niekur kreiptis

Teisėsauga dvejus metus dangstė Švėkšnoje vykusią prekybą vaikais

Nusikaltimus slėpęs psichiatras L. Slušnys: „Man buvo iškilusi didelė moralinė problema“

Tyrimo rezultatai: Švėkšnos ugdymo centre vaikai slopinti medikamentais, darbuotojai savivaliavo, pareigas vykdė atmestinai ir netinkamai

Prezidentė D. Grybauskaitė visuomenės dėmesį nuo Švėkšnos kreipia į Norvegiją

Pagaliau Edita Žiobienė pripažino: Lietuvoje vaiko teisių apsaugos standartai yra labai žemi

Pedofilija Viešvilės vaikų namuose: pagrindinis įtariamasis – direktorius Algimantas Liaudaitis

Vaikų globos namuose griauna gyvenimus ir slepia šiurpias paslaptis

D.Grybauskaitė: „Vaikų globos įstaigų kontrolė yra apgailėtina – mes nesugebame nei bandyti ją pertvarkyti, nei galutinai reformuoti“

Verta prisiminti. Jan Vium: „Po galais, tai buvo atgrasu ir nedovanotina“

Dainius Pūras: apie vaikus, žmones ir daiktus

Dainius Pūras: „Į Lietuvą sugrįžo teisybė“

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Skaitytoja       2015-04-16 13:15

Baisu skaityti darbuotojų, ATSAKINGŲ UŽ VAIKUS, GAUNANČIŲ UŽ TAI ATLYGINIMĄ, TOKIUS NIEKO SAU PASTEBĖJIMUS - JIE ŽINOJO, JIE MATĖ...IR…NIEKO NEDARĖ. Juk bent krislelį sąžinės turintis žmogus po tokių faktų paviešinimo turėtų momentaliai parašyti atsistatydinimo pareiškimą, o ne postringauti, lyg jie šiaip sau, pašaliniai. GĖDA, GĖDA, GĖDA - ir tokiems darbuotojams, ir tokiai valstybei, kurį pakenčia tokius žmogystas tarnyboje.

Stasys       2015-04-15 13:06

Slušny, slušny, kas esi, tamstele, ir, gal būt, esi tik kažkieno šliužas ?...
Mano pastebėjimu, liūdnai pagarsėjęs…. Ar ne ?

klausimas       2015-04-12 16:51

prasidejus teismas del galimos pedofilijos Kedziu istorijoje skaiciau, kad kazkokie tai vaiku ar globos namai, kuriems vadovavo kazkoks uzsienietis, uzsidare ir tas uzsienietis is Lietuvos dingo. Labai labai idomu…. Ir labai labai itartina… Mat uzsienietis nezinojo, matomai, kad LT pedofilija galimai “turi stoga"ir dejo"i krumus”...???

Raigerdas        2015-04-12 15:23

Ko nepaklausė “gudrutis” Jakilaitis? Jakilaitis visaip vairavo, kad tik niekas nelepteltų tokio žodžio kaip PEDOFILIJA. Tai, jeigu buvo vaikų seksualinis išnaudojimas, tai nejaugi nebuvo PEDOFILIJOS atvejų? Matyt, pačio žodžio PEDOFILIJA Lietuvos valdžia jau bijo. Nepralemeno nei žodžio apie PEDOFILIJĄ ir Žiobienė. Psichiatras Slušnys atsipirko pasakėlėmis apie tai, koks jis “geras psichiatras”, nes jis su vaikais gali bendrauti ir ant kelmo, bet kažkodėl tai nebendrauja. Kaip Slušnys papuolė į Žurnalistų Etikos ir Procedūrų komisiją? Jūs pažiūrėkite, juk tai yra kaip nekaip žiniasklaidą kontroliuojantis organas. Nieko doro ten nėra, nes rezultatai patys kalba už save, tačiau reikia sudaryti vaizdą, kad kažkas yra daroma. Ir tokiam reikalui tinka psichiatras Slušnys, kuris yra išmokytas NEMATYTI PEDOFILIJOS, kadangi jis yra vaikų psichiatras. Niekas neatkreipia dėmesio, kad psichiatras atlieka ir kunigo vaidmenį. O kadangi krikščionybė nebeprileidžiama prie valstybės tvarkymo reikalų, tai buvo “atrastas” psichiatras, kuris “girdi” tik tiek, kiek tai yra naudinga kokiam nors aukščiau stovinčiam pedofilui. 7 metus psichiatras Slušnys tylėjo, o jeigu nebūtų tylėjęs, tai gal pats jau būtų gydomas psichiatrinėje ligoninėje dėl pramanų, kad pas mus egzistuoja pedofilai. Slušnys geriau nutarė patylėti ir už patylėjimą jam, galimai, buvo pasiūlyta dirbti Žurnalistų ir Etikos komisijos pirmininku. Atrasta tikrai gera kandidatūra, nes bet kokiu atveju, šitas vaikų psichiatras Slušnys gali savo pasakėlėmis apie kelmus, pasukti reikalą viena ar kita vaga, kaip tai įvyko netikėtai ėriuku pavirtusiu Jakilaičiu. Kada reikia šitas vaikų psichiatras gali nutylėti net tada, kai vaiko atžvilgiu buvo padarytas nusikaltimas. Ir niekam nekyla į galvą mintis: kam iš viso Lietuvoje reikalinga tokia visiškai iškrypusi medicinos sritis, kaip psichiatrija? Kodėl niekas iš Seimo narių net nepasiūlo likviduoti šitą antihumanišką ir nusikaltimus slepiančią įstaigą? Gal atėjo laikas pagaliau išsiaiškinti: kam Lietuvoje reikalingas tas psichiatras, kurį mediku nepavadansi, kunigu taip pat, bet kuris faktiškai vykdo farmacijos kompanijų marketingo skyriaus funkcijas? Ir visa tai daroma po valstybės sparneliu, prisidengiant medicina, ir siurbiant iš tos valstybės mokesčių mokėtojų pinigus. Pažiūrėkite į ligonių kasą ir jūs pamatysite, kad psichiatras iš ten pasiima liūto dalį per visą gyvenimą ne tik, kad nepagydydamas nei vieno ligonio, bet netgi sužalodamas daugybės žmonių gyvenimus, pradedant vaikais. Tai, jeigu vaikas papasakojo, kad jis buvo seksualiai išnaudojamas Slušniui, tai tikėjosi, kad bus kažkas tai padaryta ir teisingumas bus atstatytas. Juk šitas psichiatras Slušnys apgavo vaiką, nes jis savo pavyzdžiu parodė, kad yra TIKROJI VALDŽIA, prie kurios geriau nekišti nagų. Todėl tokiai valdžiai reikalingi tokie BE ETIKOS Slušniai ir pusaklės Vaikų teisių kontrolierės Žiobienės. Na, aš nesu Vaikų teisių kontrolierius, bet ir tai žinau, kad dar sovietmečiu pedofilijos aukų buvo ieškoma internatuose, o štai pusaklei Žiobienei, tai yra naujiena. Kam reikalinga tokia painiava? Toms pačioms gigantiškoms farmacininkų kompanijoms, na, aišku, ir bankininkams, nes jiems reikia, kad ta prasiskolinusi valstybėlė ir toliau klimtų į skolas. O kad ji sėkmingai klimptų į skolas, tam reikia, kad valstybėje vyktų panaši painiava, kokia aprašyta šioje pasakėčioje:
“Žuvys vaikščioti pasileido,
Varlės po padangę skraido.
Pelės katiną surišo,
į pelėkautus įkišo.
O lapiukai —
Už degtukų!
Susiradę melsvą jūrą,
Jūrą mėlyną užkūrė”... 
Štai, kam reikalingi psichiatrai tokioje valstybėje, o su jais petys į petį dirba ir VSD, ir Lietuvos vyriausybė ir tas pats piliečių išrinktas Seimas. Absurdas, daugiau nieko, bet jis įmanomas, kai neveikia Teisingumas valstybėje.

jeigu       2015-04-12 12:11

Lietuva būtų teisinė valstybė, tai toks Slušnys būtų teisiamas, nes paugliams tikintis pagalbos ir kreipiantis į psichologą dėl seksualinio išnaudojimo jis tesugeba nustebti, kad jie gydomi psichotropiniais vaistais,bet jo visai nenustebino paauglių seksualinis išnaudojimas, kadangi to fakto nepranešė teisėsaugai jis stojo pedofilų pusėn ir tapo jų bendrininku.

Jakilaitis klausia       2015-04-12 8:55

Koks likimas laukia šios moraliai bankrutavusios įstaigos?
  Atsakau: - Tai ne įstaiga bankrutavusi, o degradai valdžiagyviai, ir skiriami vadovauti į vaikų įstaigas tokius pačius su degradavusiom smegeninėmis darbuotojai.

idomu       2015-04-12 8:42

Koks jo vaidmuo dirbant puse metu su Deimante Kedyte?is /drasiaus kelias/.

Dil'gėlė       2015-04-11 16:21

keista, kad šitas taip vadinamas “psichiatras” dar sugeba stebėtis. Manau, kad jis matęs tiek,kad jo nieku nenustebinsi.Jeigu jis net ir slogą moka “gydyti”....

ponas slusny       2015-04-11 15:50

” Mane stebino prievartaujamiems vaikams skiriami vaistai”. O tai, kad vaikai prievartaujami, tai nestebino?
Taip kaip nestebino skriaudziama Garliavos mergaite?

slušnį       2015-04-11 14:38

ir aš draugus visada renkuosi pagal save.

Dil'gėlė       2015-04-11 14:06

kas mes ir kur esame,kad taip žemai puolėme?

Fani       2015-04-11 12:02

K
eleta metu veziau labdara is Norvegijos ir pastebejau,kad vaikai ten gyvena lyg ligonineje.Darbuotojai isvalo aplinka,padaro valgi ir viskas lyg tai ok augti.Jokio paruosimo savo gyvenimui,susipazinimo su gamta su busima realybe.Juk buna plotai-ar yra kur irengti sodai,gelynai,darzai?

Kaip pavadinti       2015-04-11 9:25

valstybę ir jos valdininkus, kurie nedirba ir už nieką neatsako? Tai analogo
neturintis prasiskolinusios valstybės ,sunaikinusios savo bankus ir valiutą, pavyzdys - laukinis kapitalizmas + Tautos naikinimas + parazitinis bukumas + žiniasklaidos galingumas + žmonių abejingumas. Dieve, dar drįsta tokie nieko nežinantys ir nedirbantys specialistai rodytis ekrane? Bet juk žuvis genda nuo galvos.

jetau       2015-04-11 8:55

į ką jie Lietuvą paverrtė? ir mes jiems leidom???

ruta       2015-04-11 8:22

Vaiku teisiu kontroliere Ziobiene , apie vaiku problemas Sveksnoje , suzino is ziniasklaidos , ot cia tai ‘kontroliere ‘.Puikus darbas , tupi , gadini ora uz nemenkus pinigus .
O kaip nieksiskai pasirode Slusnys , net pries 8 metus mates ta pati , bet tylejo , nes nebuvo komandos -pamatyti .Ar atsiras kokia tarnyba , kuri tokius nekompetetingus , nejautrius subjektus ne tik su sudina sluota isvarys lauk , bet ir iskels bylas us samoninga problemos ignoravima ir pagalbos vaikams , nesuteikimo ?

KADA       2015-04-11 7:17

jie bus teisiami.

Raigerdas        2015-04-10 20:46

Aš sutikčiau organizuoti tokių apmokymą, surinkęs 30 specialistų ir dar apie 15 administracijos personalui (tai būtų per pusę mažiau, nei dirba ten), bet tik su viena sąlyga, kad Žiobienė ir Slušnys geranoriškai atiduos pusę savo atlyginimo tiems vaikams, nes už tuos pinigus vaikams galima būtų organizuoti kokias nors pramogas. Jakilaitis, deja, čia buvo labai silpnas. Žiobienė manipuliuoja įvairiaisi faktukais ir Jakilaitis karpo ausimis net nepastebėdamas, kad ji į klausimą neatsakė. Slušnys, kuris žinojo apie tai, kad vaikai yra “pumpuojami” (Jakilaičio žoddis) vaistais, nieko nedarė, o Jakilaičio laidoje jis tapo vos ne herojumi, kuris pasikalba su vaikais. “Herojus” Slušnys gali pasikalbėti su vaiku ir ant kelmo, o štai žinodamas, kad vaikai yra išnaudojami seksualiai, nesurado galimybės pranešti apie tai policijai ar net tai pačiai Vaikų teisių apsaugos tarnybai. Jakilaitis taip bukai vedė šitą laidą, kad net nesugebėjo paklausti “herojumi” apsimetusio Slušnio apie tai, kur yra jo pareiškimas Vaikų teisių tarnybai. Slušnys apie tai žinojo prieš 7 metus, t.y. dar 2008 metais, o Žiobienė pradėjo tyrimą tik 2014 metais, bet Jakilaitis, įnikęs į savo popierėlius, net negirdi apie ką jie kalba. Tačiau tokie dalykai dėjosi ir sovietmečiu, bet apie tai Žiobienė taip pat nieko nežino, nes iki 2014 metų ji nieko nežinojo. Klausykite, mieli tautiečiai, o kuo skiriasi Slušnys ir Žiobienė nuo tų vaikų su sunkiu elgesiu? Kuo geresnis yra Slušnio ir Žiobienės elgesys? Tai, gal nuo tokio netinkamo elgesio reikėtų pradėti “gydyti” psichotropiniais vaistais ir pačią Žiobienę su Slušniu? Tai, gal būt, jie pasveiktų? Nes, ką su tokiais daryti? Nors nei vienas,  nei kitas Švėkšnos specialiojo ugdymo centre nesimokė, tačiau nei vieną, nei kitą padoriu žmogumi pavadinti negali.

kokie debilai, uz valstybes pinigus,       2015-04-10 18:50

saugoja musu salies vaikus?!Slusnys, Zlobiene turi tuoj pat apleisti postu, Jakilaiti - jie neturi jokio profesinio pasirengimo sioms tarnyboms. Idomu, kas SLusni ikiso i Zurnalistu s-gos etikos komisijos pirmininkus - juk jis visiskas silpnaaaaaprotis! Apie Zlobiene- Degutienes dukros drauge. Nepotizmas klestes tol, kol sitos senieneos ,,dirbs” valstybei. be konkursu pasieke siltas kedes!

kaip       2015-04-10 18:27

Baisu ..bet visiems ne motais ,kad taip vaikai kankinami.

Kažkoks       2015-04-10 18:17

susidvejinimas.

Rekomenduojame

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (III)

Danijos sulaikytieji gali būti įkalinti užsienyje

Karolinska ligoninė „kastruoja“ ir mėgina pakeisti vaikų lytį bei nutyli sunkius pakenkimus

Linas Karpavičius. Referendumas Šveicarijoje

Durnių laivas ir 2,5 jo kapitonai: kuris tikras?

Arkivyskupo Carlo Marija Vigano pareiškimas

Aleksandras Nemunaitis. Neries krantinės reikalai

James Traub. Netgi Švedija nebenori daugiau migrantų

Edvardas Čiuldė. Kokiu mokslu reikėtų tikėti, a? (III)

Lenkijos valdžia: nenorim tokių protestų kaip kitur Europoje, todėl papildomų draudimų dėl pandemijos imtis neplanuojame

„Mes giname Europą“ – teigia Lenkijos Ministras Pirmininkas

Graikų ortodoksų hierarchas apie GP bažnyčiose: netoleruosime valdžios institucijų melo

The Lancet: stigmatizuoti nepasiskiepijusius – neteisinga

Daugėja neapykantos nusikaltimų prieš Europos krikščionis

Dominykas Vanhara. Naujausi reitingai

Kun. Gintaras Jurgis Sungaila. Apie klerikalizmą ir pašaukimų krizę

Garsiąją Kauno vilą Perkūno alėjoje gynusį architektą teismas pripažino kaltu – už rangovo pastūmimą ir kaukės nuplėšimą skirta bauda

Mirė partizanas Juozas Jakavonis-Tigras

Ketvirtadienį Vilniuje bus paminėtos kun. B. Laurinavičiaus žūties metinės

Manifestacijos Austrijoje prieš suvaržymus

Kęstutis Pranckevičius. Tamsią naktį žvaigždės ryškiau šviečia

Vytautas Sinica. Kada JAV kongresas atšauks Nepriklausomybės deklaraciją?

Aleksandras Nemunaitis. Vilniaus grybai

Leidžiama žaisti demokratiją

Nacionalinė šeimų ir tėvų asociacija reiškia susirūpinimą dėl narkotikų ir alkoholio prieinamumo didinimo

Vytautas Sinica. Solidarumo galia

Chris Waldburger. Valia siekti Kristaus?

Edvardas Čiuldė. Kokiu mokslu reikėtų tikėti, a? (II)

Almantas Stankūnas. Kiek dar ilgai žaisime neoliberalistinius rinkos žaidimus ten, kur negalima jų žaisti?!

Br. Paulius Vaineikis OFM: skelbiu nepaprastąją padėtį

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.