Emigracija, imigracija, demografija, Žmogaus teisės

L. Kaščiūnas apskųstas už pasisakymą, kad nelegalūs migrantai prisidengia vaikais

Tiesos.lt siūlo   2022 m. sausio 5 d. 10:32

9     

    

L. Kaščiūnas apskųstas už pasisakymą, kad nelegalūs migrantai prisidengia vaikais

alkas.lt

Žmogaus teisių organizacijų koalicija kreipėsi į Seimo etikos ir procedūrų komisiją (SEPK), prašydama įvertinti Seimo nario Lauryno Kasčiūno pasisakymą. Anot Koalicijos, L. Kasčiūnas „viešai skatino diskriminaciją bei dehumanizavo migrantus“.

Baigiantis 2021 m., Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas L. Kasčiūnas davė interviu TV žinioms, kuris paskelbtas ir portale TV3.lt.

Jame politikas teigė, kad tose kultūrose, iš kurių atvyksta nereguliarūs migrantai, „vaikų vertė jokiu būdu nėra kokia nors didelė. Ir jie jais prisidengia, jie jais manipuliuoja ir dažnai šitoje vietoj pataiko ant mūsų tokių jautrumų“.

Lietuvos žmogaus teisių centro direktorė Jūratė Juškaitė pareiškė, kad: „Seimo nario L. Kasčiūno pasisakymas menkina žmogiškąjį orumą bei formuoja požiūrį, kad šių asmenų kultūros (daugiausia – musulmoniškos) nesaugo, negerbia vaikų bei vaikystės, nepuoselėja motinystės bei tėvystės. Tai ypač dehumanizuojantis ir pavojingas požiūris. Istorija rodo, kad visuomenės, įtikėjusios tokiais žmogiškąjį orumą paminančiais teiginiais, yra pasirengusios imtis kraštutinių priemonių. Politikai turi ypatingą atsakomybę ir pareigą vengti tokių pasisakymų ir skatinti sugyvenimą, bet ne neapykantą visuomenėje“.

Kreipimesi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją teigiama, kad toks Seimo nario pasisakymas yra ne tik neetiškas, tačiau menkina Konstitucijoje įtvirtintas vertybes – nediskriminavimo, lygiateisiškumo ir pagarbos žmogaus orumui principus, taip pat prieštarauja Valstybės politikų elgesio kodeksui.

„Atlikti visuomenės nuostatų tyrimai rodo, kad Lietuvos gyventojai nuomonę apie įvairias migrantų grupes dažniausiai susikuria ne iš asmeninės patirties, o iš įvairių žiniasklaidos priemonių. Tad tokie vieši asmenys kaip politikai turėtų jausti didesnę atsakomybę už viešai išsakomus žodžius.

Ksenofobinės nuotaikos, vyraujančios viešojoje erdvėje, turi tiesioginės įtakos visuomenės nuostatoms tiek naujai atvykstančių tiek Lietuvoje gyvenančių ir čia įsitvirtinusių migrantų atžvilgiu“, – teigia Giedrė Blažytė, nevyriausybinės organizacijos „Diversity Development Group“ tyrimų vadovė.

Kreipimesi į SEPK skundžiančiame L. Kasčiūną nedaromas skirtumas tarp migrantų ir neteisėtų migrantų, tiksliau – valstybinės sienos pažeidėjų, kurie Lietuvos valstybinę sieną bando kirsti pažeisdami Lietuvos Respublikos įstatymus ir dažnai tai daro iš ties sąmoningai prisidengdami vaikais.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

O juzkaite       2022-01-9 16:24

Madam armesje

Skirmantė       2022-01-7 2:20

P. S. T. Y Jūratė Juškaitė

Skirmantė       2022-01-7 2:17

Giedrė Blažytė visiškai nesugeba suprasti teksto, kartoja kaip papūga kokių olandų formuliarus. ir visiškai nesupranta politinio konteksto. tai, kas tinka tavo CV, kaip kovotos už teises dosjė kūrimui, visai prasilenkia su realios situacijos vertinimu. bet jei neliks Lietuvos, kur nuvažiuosi su savo dosjė ir kam būsi įdomi?

Dzeikas       2022-01-6 0:23

Ka, gi. Ivertinkime:
—-„vaikų vertė jokiu būdu nėra kokia nors didelė. Ir jie jais prisidengia, jie jais manipuliuoja ir dažnai šitoje vietoj pataiko ant mūsų tokių jautrumų“.—-
Madam Juskaite praso ivertinti seimo komisija ar si fraze nediskriminuoja “tu kulturu”.
Cia yra maziausia 2 logines klaidos. Seimo narys NEGALI nieko diskriminuoti, nes jis neturi vykdomosios valdzios. Todel as jeigu atsakyciau siai madam trumpai: L. Kasciunas negali nieko diskriminuoti NES NETURI VYKDOMOSIOS VALDZIOS. T.y. zodiniai/rastiniai pasisakymai kurie neturi imperatyvo valdzios organams negali buti diskriminaciniai.Todel net nenagrinetini.
Gal madam norejo pasakyti “ar fraze nesmeizia “tu kulturu”? Tada irgi atsakyciau, kad faktai kai “tos kulturos” dangstesi vaikais yra uzfiksuoti. Is placiausiai MAN zinomu (nevartant interneto) Irano ajatolu dangstymasis savo branduoliniu projektu vaiku darzeliais, Lenkijos sienos sturmuotuoju dangstymasis vaikais(atvelka vaikus prie sienos ir nakvoja su jais palapinese velu rudeni), komunistinis vietnamas(Vietkongas) steige vaiku darzelius greta bomborduojamu kariniu objektu karo su JAV metu. O PAKANKA 1 (VIENO) fakto ,kad Kasciuno nario pasisakymas nebutu laikomas smeiztu.
As turiu kontr-klausima: Koks nuokrusa rekomendavo J. Juskaite i Zmogaus teisiu organizaciju koaliciju vadoves ar pirmininkes posta?
Kas cia do organizacija ir kokius igaliojimus ji turi? Ir aplamai, kodel Seimo Etikos komisija aplamai kreipia demesi i jos uzklausas.
Dar vienas klausimas: jeigu madam uzklausimas niekinis ar negaletu but si persona , ar organizacija kurios vardu persona kalba traukiama baudziamojon/adminsitracinen atsakomyben uz bandyma kompromituoti Seimo nari, jeigu jos kaltinimas butu pripazintas niekiniu?
Uz bazara reikia atsakyti ne tik Seimo nariams.

Palaikau       2022-01-5 20:29

Kašciuna 200 procentu.

Kodel tie,       2022-01-5 13:46

kurie stacia vaiksciojo po stalu atlikti gamtiniu reikalu,siendiena pagrinde vyresnio amziaus Lietuvoje megina mokyti.Pradziai suvalgyk centneri gyvenimiskos druskoa gal ir suprasi is kur ir kodel valgai duona?

Kis       2022-01-5 13:43

manau,kad be gesefto nieko kito cia neatrasi net su zvake

Kęstutis       2022-01-5 11:41

Jeigu Lietuva būtų tikra, o ne butaforinė valstybė, veikėjai, einantys prieš valstybę, būtų seniai pasodinti ten, kur jiems priklauso sėdėti.

Durnių laivas       2022-01-5 11:39

Vienas partietis “vardan solidarumo” (čia solidarumas, kaip pas nusikaltėlius) įsileidžia, kitas partietis vaizduoja kovojąs.

Rekomenduojame

Rusijos istorinė ir akademinė politika Lietuvos atžvilgiu 2021–2022 metais (pagrindinės tendencijos)

Kanzaso mokytoja nušalinta dėl „translytės“ mokinės pageidaujamų įvardžių nevartojimo

Christine ir Thomas Schirrmacheriai. Komunizmas kaip mokymas apie tūkstantmetę viešpatiją

Dominykas Vanhara. Išdavystės kaina

Kanapės siejamos su depresija ir nerimu

Vokiečių ministerijos nubudusiųjų „buvimo baltuoju“ apibrėžimas pašalintas po visuomenės neigiamos reakcijos

Romualdas Povilaitis. Apie Užimtumo įstatymo pakeitimą

Edvardas Čiuldė. Kodėl rusai yra užklimpę imperijos idėjos puoselėjimo iliuzijose?

Oregono valstijoje visuose mokyklų tualetuose privalės būti moterų higienos priemonių

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt septintoji (gegužės 11-oji) diena

Rusijos Dūmos vicepirmininko ir deputatų pasisakymai apie Rusijos tikslus kare prieš Ukrainą

„Žmoga“ toliau keliauja per pasaulį… (atnaujintas sąrašas)

Vytautas Radžvilas. Savinaikos mechanizmas

Vokietijoje vyksta teismo procesas pastoriui, nubaustam už kalbas apie homoseksualus

Mariupolio gynėjai virš „Azovstal“ gamyklos iškėlė Ukrainos vėliavą

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt šeštoji (gegužės 10-oji) diena

Prof. Markas Regnerusas. Kodėl santuoka yra ne tik privatus, bet ir viešas reikalas?

Lyčių kvotos: ES parlamentas balsuoja už tai, kad 50 % visų kandidatų Europos Parlamento rinkimuose būtų moterys

Reikalavimas dėvėti kaukes sukėlė daugiau mirčių nuo korona viruso

Karo monstrą penėjo ir kultūrinis rusų elitas

Gegužės 9-osios ambivalentiškumas

Nepriklausomais elektros tiekėjais privalo užsiimti FNTT

Vidas Rachlevičius. O tuo metu Anglijoje arba – o kam dabar lengva…

Ramūnas Aušrotas. ES kovido sertifikatas

Asta Višinskaitė - Katutė. Kažko nesuprantu

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt penktoji (gegužės 9-oji) diena

Ar etniniai vokiečiai turi teisę ginti savo kaip daugumos statusą?

Kardinolas Sigitas Tamkevičius SJ. Pašauktieji į amžinąjį gyvenimą – IV Velykų sekmadienis

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt ketvirtoji (gegužės 8-oji) diena

Vytautas Sinica. JAV panaikins „teisę į abortą“?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.