Emigracija, imigracija, demografija, Žmogaus teisės

L. Kaščiūnas apskųstas už pasisakymą, kad nelegalūs migrantai prisidengia vaikais

Tiesos.lt siūlo   2022 m. sausio 5 d. 10:32

9     

    

L. Kaščiūnas apskųstas už pasisakymą, kad nelegalūs migrantai prisidengia vaikais

alkas.lt

Žmogaus teisių organizacijų koalicija kreipėsi į Seimo etikos ir procedūrų komisiją (SEPK), prašydama įvertinti Seimo nario Lauryno Kasčiūno pasisakymą. Anot Koalicijos, L. Kasčiūnas „viešai skatino diskriminaciją bei dehumanizavo migrantus“.

Baigiantis 2021 m., Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas L. Kasčiūnas davė interviu TV žinioms, kuris paskelbtas ir portale TV3.lt.

Jame politikas teigė, kad tose kultūrose, iš kurių atvyksta nereguliarūs migrantai, „vaikų vertė jokiu būdu nėra kokia nors didelė. Ir jie jais prisidengia, jie jais manipuliuoja ir dažnai šitoje vietoj pataiko ant mūsų tokių jautrumų“.

Lietuvos žmogaus teisių centro direktorė Jūratė Juškaitė pareiškė, kad: „Seimo nario L. Kasčiūno pasisakymas menkina žmogiškąjį orumą bei formuoja požiūrį, kad šių asmenų kultūros (daugiausia – musulmoniškos) nesaugo, negerbia vaikų bei vaikystės, nepuoselėja motinystės bei tėvystės. Tai ypač dehumanizuojantis ir pavojingas požiūris. Istorija rodo, kad visuomenės, įtikėjusios tokiais žmogiškąjį orumą paminančiais teiginiais, yra pasirengusios imtis kraštutinių priemonių. Politikai turi ypatingą atsakomybę ir pareigą vengti tokių pasisakymų ir skatinti sugyvenimą, bet ne neapykantą visuomenėje“.

Kreipimesi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją teigiama, kad toks Seimo nario pasisakymas yra ne tik neetiškas, tačiau menkina Konstitucijoje įtvirtintas vertybes – nediskriminavimo, lygiateisiškumo ir pagarbos žmogaus orumui principus, taip pat prieštarauja Valstybės politikų elgesio kodeksui.

„Atlikti visuomenės nuostatų tyrimai rodo, kad Lietuvos gyventojai nuomonę apie įvairias migrantų grupes dažniausiai susikuria ne iš asmeninės patirties, o iš įvairių žiniasklaidos priemonių. Tad tokie vieši asmenys kaip politikai turėtų jausti didesnę atsakomybę už viešai išsakomus žodžius.

Ksenofobinės nuotaikos, vyraujančios viešojoje erdvėje, turi tiesioginės įtakos visuomenės nuostatoms tiek naujai atvykstančių tiek Lietuvoje gyvenančių ir čia įsitvirtinusių migrantų atžvilgiu“, – teigia Giedrė Blažytė, nevyriausybinės organizacijos „Diversity Development Group“ tyrimų vadovė.

Kreipimesi į SEPK skundžiančiame L. Kasčiūną nedaromas skirtumas tarp migrantų ir neteisėtų migrantų, tiksliau – valstybinės sienos pažeidėjų, kurie Lietuvos valstybinę sieną bando kirsti pažeisdami Lietuvos Respublikos įstatymus ir dažnai tai daro iš ties sąmoningai prisidengdami vaikais.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

O juzkaite       2022-01-9 16:24

Madam armesje

Skirmantė       2022-01-7 2:20

P. S. T. Y Jūratė Juškaitė

Skirmantė       2022-01-7 2:17

Giedrė Blažytė visiškai nesugeba suprasti teksto, kartoja kaip papūga kokių olandų formuliarus. ir visiškai nesupranta politinio konteksto. tai, kas tinka tavo CV, kaip kovotos už teises dosjė kūrimui, visai prasilenkia su realios situacijos vertinimu. bet jei neliks Lietuvos, kur nuvažiuosi su savo dosjė ir kam būsi įdomi?

Dzeikas       2022-01-6 0:23

Ka, gi. Ivertinkime:
—-„vaikų vertė jokiu būdu nėra kokia nors didelė. Ir jie jais prisidengia, jie jais manipuliuoja ir dažnai šitoje vietoj pataiko ant mūsų tokių jautrumų“.—-
Madam Juskaite praso ivertinti seimo komisija ar si fraze nediskriminuoja “tu kulturu”.
Cia yra maziausia 2 logines klaidos. Seimo narys NEGALI nieko diskriminuoti, nes jis neturi vykdomosios valdzios. Todel as jeigu atsakyciau siai madam trumpai: L. Kasciunas negali nieko diskriminuoti NES NETURI VYKDOMOSIOS VALDZIOS. T.y. zodiniai/rastiniai pasisakymai kurie neturi imperatyvo valdzios organams negali buti diskriminaciniai.Todel net nenagrinetini.
Gal madam norejo pasakyti “ar fraze nesmeizia “tu kulturu”? Tada irgi atsakyciau, kad faktai kai “tos kulturos” dangstesi vaikais yra uzfiksuoti. Is placiausiai MAN zinomu (nevartant interneto) Irano ajatolu dangstymasis savo branduoliniu projektu vaiku darzeliais, Lenkijos sienos sturmuotuoju dangstymasis vaikais(atvelka vaikus prie sienos ir nakvoja su jais palapinese velu rudeni), komunistinis vietnamas(Vietkongas) steige vaiku darzelius greta bomborduojamu kariniu objektu karo su JAV metu. O PAKANKA 1 (VIENO) fakto ,kad Kasciuno nario pasisakymas nebutu laikomas smeiztu.
As turiu kontr-klausima: Koks nuokrusa rekomendavo J. Juskaite i Zmogaus teisiu organizaciju koaliciju vadoves ar pirmininkes posta?
Kas cia do organizacija ir kokius igaliojimus ji turi? Ir aplamai, kodel Seimo Etikos komisija aplamai kreipia demesi i jos uzklausas.
Dar vienas klausimas: jeigu madam uzklausimas niekinis ar negaletu but si persona , ar organizacija kurios vardu persona kalba traukiama baudziamojon/adminsitracinen atsakomyben uz bandyma kompromituoti Seimo nari, jeigu jos kaltinimas butu pripazintas niekiniu?
Uz bazara reikia atsakyti ne tik Seimo nariams.

Palaikau       2022-01-5 20:29

Kašciuna 200 procentu.

Kodel tie,       2022-01-5 13:46

kurie stacia vaiksciojo po stalu atlikti gamtiniu reikalu,siendiena pagrinde vyresnio amziaus Lietuvoje megina mokyti.Pradziai suvalgyk centneri gyvenimiskos druskoa gal ir suprasi is kur ir kodel valgai duona?

Kis       2022-01-5 13:43

manau,kad be gesefto nieko kito cia neatrasi net su zvake

Kęstutis       2022-01-5 11:41

Jeigu Lietuva būtų tikra, o ne butaforinė valstybė, veikėjai, einantys prieš valstybę, būtų seniai pasodinti ten, kur jiems priklauso sėdėti.

Durnių laivas       2022-01-5 11:39

Vienas partietis “vardan solidarumo” (čia solidarumas, kaip pas nusikaltėlius) įsileidžia, kitas partietis vaizduoja kovojąs.

Rekomenduojame

Ar šie žmonės negeba sugalvoti jokio naujo argumento?

Dominykas Vanhara. Labai geras pavyzdys, kaip žiniasklaida atlieka ne informavimo, bet nuomonės formavimo funkciją

Vladimiras Laučius. Kaip „idealistai“ atitrūko nuo idėjų, o „realistai“ – nuo realybės

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimtoji (rugpjūčio 2 diena)

Atsinaujinantys šaltiniai, o ne karas Ukrainoje yra pagrindinė Europos energetinės krizės priežastis

Vytautas Radžvilas: Gyvename naujoje geopolitinėje realybėje, todėl Tarpjūrio aljansas – neišvengiama būtinybė

Su Kremliumi siejamas nacių medžiotojas Zuroffas užsipuolė Lietuvą ir kitas šalis dėl „istorijos klastojimo“

Vladimiras Laučius. Rusijos despotijos šaknys

Lenkija turės galingiausias sausumos pajėgas Europoje, karinėms išlaidoms – net 5 proc. nuo BVP

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt devintoji (rugpjūčio 1 diena)

DeSantis įveda naujas taisykles, nukreiptas prieš socialinių kreditų standartus „nubudusiųjų“ korporacijose

Vytautas Radžvilas. „Rusija vis dar buvo suvokiama kaip gerovės šaltinis“ (II)

Eimantas Grakauskas. Tiesos ir moralės amnezija (apie Z. Šličytės puolimą). III dalis

Vytautas Sinica. Vilnius be šeimininko

Vytautas Rubavičius. Ukraina: Didysis Tėvynės karas

Kastytis Braziulis. Visi šie išdavikai yra teisiami

Vytautas Sinica. Rusijos elgesys nuo skerdynių Bučoje nė kiek nepasikeitė, o Vakarai ir mes gerokai atbukome

Priešinkimės vaikų eutanazijai Nyderlanduose, prašo „CitizenGO“

Kastytis Braziulis. Vokietijos „parama“

Vytautas Sinica. Nacionalinis susivienijimas iškėlė programinį tikslą panaikinti Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt aštuntoji (liepos 31 diena)

Europos Komisija padavė Vengriją į teismą

Ramūnas Aušrotas. Demografinis žmonijos kolapsas

Vytautas Sinica. Valstybės kontrolė apie miškų reikalus

STT kirčiai Vilniaus savivaldybei

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt šeštoji (liepos 29 diena)

Pasaulio ekonomikos forumas kviečia panaikinti privačią transporto priemonių nuosavybę

Vytautas Sinica. Tėvai auklėjami, kaip dorotis su vaiko transseksualumu

Kastytis Braziulis. Senajai Europai, o ir mums reikia atgailauti, patiems pasitraukti arba išsivalyti nuo kolaborantų taip, kaip daro Ukraina

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt penktoji (liepos 28 diena)

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.