Dienos aktualija, Demokratija ir valdymas

Kvietimas: Nacionalinis susivienijimas. Neleiskime ištrinti Vasario 16-osios iš Tautos atminties!

Tiesos.lt siūlo   2021 m. vasario 15 d. 22:27

14     

    

Kvietimas: Nacionalinis susivienijimas. Neleiskime ištrinti Vasario 16-osios iš Tautos atminties!

Vasario 16 dieną 18 val. „Nacionalinis susivienijimas“ kviečia visus vilniečius su deglais ar be jų ateiti prie Jono Basanavičiaus paminklo, kauniečius 18.30 val. – prie Laisvės paminklo. „Laikydamiesi karantino taisyklių su Laisvės liepsna rankose pagerbsime valstybės kūrėjų ir gynėjų atminimą,“ – rašoma partijos kvietime.

Skelbiame „Nacionalinio susivienijimo“ partijos kvietimą.

„Pusę amžiaus sovietinių okupantų propaganda lietuviams kalė į galvas – 1918 metų vasario 16 dieną paskelbta nepriklausoma Lietuvos valstybė yra neteisėtas buržuazinių nacionalistų kūrinys. Istorinė ir geopolitinė klaida. Lietuvių tauta turėjo išnykti, o ne atgimti XIX a. pabaigoje. Jos atgimimas ir savos valstybės sukūrimas buvo nesusipratimas. Vasario 16-oji buvo trinama iš mūsų atminties visais būdais: buvo tyčiojamasi iš pačios lietuvių tautinės valstybės idėjos, juodinami ir šmeižiami iškiliausi jos kūrėjai, smerkiamos Nepriklausomybės kovos ir drąsieji savanoriai, menkinami ir karikatūrinami savo valstybę išsikovojusios Tautos pasiekti laimėjimai. Ir vis dėlto ta diena gyveno lietuvių protuose ir širdyse, kasmet matomiausiose vietose vis suplevėsuodavo rizikavusių ilgais kalėjimo metais drąsuolių keliama Lietuvos valstybę primenanti Trispalvė. Sovietiniai okupantai trypė ir trynė Vasario 16-osios atmintį atvirai ir šiurkščiai – draudė minėti tą dieną ir negailestingai persekiojo ir baudė ją išdrįstančius švęsti Lietuvos patriotus.

Lietuviai! Visi Lietuvą mylintys ir jai ištikimi tėvynainiai! Atėjo laikas suprasti, įsisąmoninti ir pripažinti karčią tiesą: Vasario 16-oji vėl trinama iš mūsų, Lietuvos piliečių, atminties. Tik ne atvirai, draudžiant minėti šią dieną, o švenčiant ją taip, kad tuščiose ir pompastiškose valdžiažmogių kalbose, piliečių džiaugsmingai mojuojamų Trispalvių jūroje ir grandiozinių fejerverkų ugnyse pradingtų  tikrasis – dvasinis ir politinis tos dienos turinys ir jos istorinė prasmė. Suvaidinto patriotizmo ir klastojamos Vasario 16-osios esmę prieš trejus metus išdavė kiekviename žingsnyje šmėžavęs melagingas įrašas: LIETUVAI – 100. Sąmoningai ir nusikalstamai klaidinantis. Turėjęs priversti mus pamiršti, kad Lietuvos vardas žinomas pasauliui jau tūkstantį metų ir kad švenčiamas ne daugelį amžių gyvuojančios Lietuvos, o moderniosios lietuvių tautos sukurtos ir ginklu apgintos Lietuvos nepriklausomos ir demokratinės valstybės šimtmečio jubiliejus.

Apgaule ir klasta trinantys Vasario 16-ąją iš mūsų atminties „globalios Lietuvos“ kūrėjai siekia, kad lietuviai visiems laikams pamirštų ir net nepajėgtų įsivaizduoti, kad jie gali būti valstybinė tauta. Kad jie nebesuprastų, kad gali ir turi teisę valdyti save ir gyventi kaip nepriklausoma politinė bendruomenė, laisvai lemti savo kaip tautos ateitį ir likimą. Kaip gūdžiausiu sovietmečiu, Vasario 16-ąją vėl slegia ir jos šviesą temdo sugrįžę baimių ir įtarimų esant „nacionalistine“ švente šešėliai.

Sąmoningai griaunama ir naikinama viskas, kas susiję su šia diena. Trukdoma įrengti ją menančią ir simboliškai įprasminančią Valstybės aikštę šalies sostinėje. Klastojama ir trinama Vasario 16-osios Lietuvos valstybės viziją ir jos garbę išsaugojusių Laisvės kovų istorija ir atmintis, juodinami ir šmeižiami tą valstybę gynę didvyriai.

Siekiama, kad užmiršę, kas yra sava nepriklausoma valstybė, mes, lietuviai, nebesuprastume, ir kas yra tikroji – politinė ir valstybinė Laisvė. Trinant Vasario 16-ąją iš mūsų atminties tikimasi, kad mes užmiršime, jos esame šimtmečių bendro likimo susaistyta žmonių bendrija – TAUTA, – išsivaikščiosime po pasaulį ir jame ištirpsime nepalikdami savo buvimo šioje Žemėje pėdsakų.

Todėl švęskime Vasario 16-ąją kaip laisvi ir orūs žmonės. Suprantantys, kad turime tik vieną Tėvynę – mažą Žemės lopinėlį prie Baltijos jūros, kuris vadinasi LIETUVA. Ir atsimenantys, kad 1918 metų Vasario 16-ąją gimusi Lietuvos VALSTYBĖ yra vieninteliai mūsų kaip Tautos namai – vienintelis saugus prieglobstis nuo pasaulį krečiančių negandų ir istorijos audrų.

Tai bus asmeninis Meilės, Pagarbos ir Drąsos aktas mūsų valstybei, mūsų kritusiesiems, mūsų vaikams ir vaikaičiams. Visoje Lietuvoje uždekime žvakes prie Vasario 16-ąją primenančių paminklų ir su ja susijusių aikščių bei ant žuvusiųjų kapų. Visi galintys kviečiami ateiti su deglais – išmeskime baimę, išdrįskime ir vėl įžiebti savo Meilės atkurtai Lietuvai ugnį.

Vilniuje 18 val. prie Tautos Patriarcho Jono Basanavičiaus paminklo uždekime savo Laisvės šviesą! Būkime vieningi, orūs ir laisvi piliečiai, gerbkime ir saugokime save ir savo artimą. Tačiau ateikime!  Mums niekas to neuždraudė ir niekada negali uždrausti.

Pakelk galvą, lietuvi! Švęsdamas Vasario 16–ąją prisimink ir garsiai ištark sau ir kitiems: MES ESAME ISTORINĖ IR VALSTYBINĖ TAUTA!“


2021 m. vasario 12 d. 

Politinės partijos Nacionalinis susivienijimas valdyba 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Vai me       2021-02-16 23:52

Draugai, kviečiu visus nesibarti. Geriau, šią iškilminga dieną, palipkime, ant valstybės griuvėsių ir pagiedokime, paskui pazygiuosime ir galėsime vėl pagiedot . Ech, jūs intelektualiniai “gaidziai”, šiaudiniai patriotai. Graudu, į jus žiūrėti.

>2021-02-15 21:04       2021-02-16 11:34

Tai tu, tas Raskevičiaus “gaidelis”?

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2021-02-16 7:11

Kaune,
13 val prie savivaldybės
ir 18 val prie soboro.

Vai me       2021-02-16 0:16

Viskas, daug paprasčiau, tylėti neleidžia sąžinė, o veikti įgimtas bailumas. Politikoje, deja, vagis, šimtą kartų geriau, negu bailys. Štai toks paradoksas.

>> 21:42       2021-02-15 23:56

Visiškai pritariu ir papildau.
... dėl Raskevičiaus…
... dėl Rakučio ...
... dėl Kuklianskos ...
... dėl Zingerio ...
... dėl žydų atsiprašymo už lietuvių neapykantą ...
... dėl V. Landsbergio ...
... dėl G. Landsbergio ...
... dėl Covid-19 informacijos ...
... dėl Covid-19 “vakcinų” ...
... dėl 5G interneto ...
... dėl aktyvių tautiečių NEtelkimo ...
... dėl ...
—————-
Habilitai, ką pasakysi?

NS toliau nedomina žemė po kojomis?       2021-02-15 21:42

NS (NaSa astronautai:)  pasveikino piliečius Vas. 16 proga ir paragino dalyvauti paminėjime.  Puiki amžina tema, kuri politinės tautos likučiams aiški ir gerbtina. Sveikinu visus neabejingus ir pilietiškus ta proga ir aš...
Bet ar gali partija, primenanti apie šią ir kitas amžinasias vertybes , bet nepasidžiaugianti ir nusišalinanti , neva profesoriškai išmintingai, nuo visuomenininkų iniciatyvos Raskevičiaus klausimu, ir panašių piliečiams opių reikalų,  tikėti bent kokios politinės sėkmės Lietuvoje?
Jokia partija, esanti .oponentu šiam korumpuotam ONS režimui ,  negali per amžius tikėtis jokios sėkmės, jei nesugeba KONSTUKTYVIAI palaikyti ( PROTINGAI SOLIDARIZUOTIS….) konstruktyvių demokratinių visuomenės iniciatyvų, panašių į peticiją dėl Raskevičiaus..Peticiją, surinkusią virš 300 tūkst. parašų, NS amžinųjų vertybių astronautai nutylėjo ir nepasinaudojo savo nuliniam žinomumui lietuviakalbių tarpe pakelti bent vienu procentu…
Aš nepaliauju stebėtis ,kaiP adekvatūs, IR MĄSLŪS ,šiek tiek man pažistami NS aktyvo nariai, tokie kaip Šapalas,Rusteika. Mirončikienė ir Ko toleruoja visišką NS lyderių politinį atotrūkį nuo žemės ir plebėjų reikalų...
Ar jums, gerbiamieji visuomeniški žmonės , nekelia ne klausimų , bet tiesiog šiurpo aboliutus NS vadovų nesugebėjimas adekvačiai ir konstruktyviai (Lietuvos naudai galų gale..) elgtis politinėje negailestingoje ONS tikrovėje. Kartoju nepavargdamas jau šimtąjį kartą, kad NS, po vienas už kito tragiškesnių , jos lyderiui ir jo aplinkai,  dviejų rinkimų . toliau neatsinaujindama žengia politinės teisuolių sektos keliu prarajos link….Profesoriaus ištikimieji tokia nevykėliška , su realiu politiniu veikimu nesusieta, strategija, jau sužlugdė bet kokias tautos prisikėlimo viltis ir panašu, kad jų keliui į politikos nevykėlių archyvą niekas nebesukliudys…Ką Viešpats nori nubausti- tam atima protą . Panašu, kad NS nariai jau susitaikė su blaivaus, adekvataus (praktiško- ūkiško)  proto stygiumi partijos viršuje ir jos ilgu savanorišku keliu į politinį užribį...
Ar gali būti sėkminga partija, taip ir neparaginusi viešai šalininkų paaukoti partijai savo GPM partinio procentuko dalį, nors toks apsileidimas jų vedliams adekvačių plebėjų pastangomis buvo primintas.Yra aibė jų klajojimo kosmose pavyzdžių, mano vardintų anksčiau aibėje laiškų.. Tie NaSa kosmonautai, matomai, nepataisomi, nes tokia yra į žemiškus reikalus nenukreipta jų vedlių politinė linija į užribį. Šią antigyvenimišką  liniją, beje neturint jokio dem. reformų paketo ,lagamine’,  jie rimtais veidais kažkodėl vadina keliu į esminę valstybės pertvarką.
Algirdas

Vai me       2021-02-15 21:04

O, giesmės, ar bus giedamos.Butinai, reikia. Pvz:labai tiktų “Gaideliai”.

stasys       2021-02-15 20:44

Kuri čia ūsuota barsuka Brežnevo bučinių apdovanoti ? Kazka primena tos šventės su deglais rankose ? bet nepamenu ką .

Žodžio laisvė...       2021-02-15 20:09

Visus savo Tėvynės piliečius sveikinu su Vasario 16-ąja ir linkiu nepamiršti savo vaikų ir anūkų paaiškinant jiems kas tai per diena ir ką ji reiškia dabarčiai ir ateičiai.

argi       2021-02-15 18:51

Tik Radžvilas su Sicina žino tikrą Vasario 16-osios turinį? Nepamenu, kad nors vienas 2018 m. būtų pasipiktinę, kai valstiečių vyriausybė ir seimas šventė “Lietuvos 100”.

Klaipėda       2021-02-15 18:15

Kur ir kelintą renkasi klaipėdiečiai?

Su Vasario 16-tąja!       2021-02-15 16:17

Kad ir kaip būtų nepriimtinas NS, bet jie vieninteliai žengė šitą žingsnį.
Sveikinimai…
Įstatymo rėmuose (kaukės, atstumas…) renkamės prie J. Basanavičiaus paminklo.
Visi su lietuviška trispalve atributika! Būtina! Kad ir mažas trispalvis kaspinėlis..!
(Atsvara prakeiktom “nezabutkėm”).
Su Vasario 16-tąja!

stasys       2021-02-15 12:27

.. tenka atsiprašyti kalbininku-intelektualu , ..jų jautrios akelės nėra pritaikytos stasio keverzionems .

stasys       2021-02-15 12:12

Sunku apsispręsti , išeisi ginti vasario 16 , o pasirodys P.Grazulis su užtrauktuku kelnių ant užpakalio . Kam tada pasiekimai jog tu ne tokis-laisvamanis .


Rekomenduojame

Dainius Rudzevičius. Stambulo konvencija ir jos ryšys su socialinės lyties ideologija

Ligita Sinušienė. Ar Stambulo konvencijai bebus ką pražudyti Kretingos pranciškonų gimnazijoje?

Rasa Čepaitienė. Kaukių kritimo metas

Brolis Paulius Vaineikis OFM. Šaukiu aš tautą nuodėmės užguitą

Lietuvos gyventojų nuomonių apklausa

Dovydas Norkūnas. Kaip iš tikrųjų atrodo LYTINIS ŠVIETIMAS? Kam iš tiesų reikia Stambulo konvencijos?

Brolis išsižadėjo brolio ar direktorius – pavaldinio?

Alvydas Jokubaitis. Ar Europos Sąjungai reikia šeimos? – Taip ir ne

Algimantas Rusteika. Iliuzijų pabaigos metai

Andrius Švarplys. „Influenceriai-garsenybės“ gali viešai kalbėti apie politiką, o Bažnyčia nebe?

Nuo bačkos. Andrius Kubilius: Tomai, neišsigąsk šios atakos! Tomas Raskevičius: Dėkoju TS-LKD už palaikymą. Pažadu nepasiduoti!

Konstantinas Bogomolovas. Europos pagrobimas 2.0. Režisieriaus manifestas

Pozicija, kurios nenori girdėti LGBT lyderiai. Dovilo Petkaus pokalbis su Eimantu Gudu

Kam tas „šešėlis“? Darius Kuolys: Smurtas – valdžios silpnumo ir baimės išraiška. Kad ir kokia „kieta“ toji valdžia dėtųsi

Nida Vasiliauskaitė apie Stambulo konvenciją:  dabar – trumpai, kone prieš trejus metus – išsamiai

Kun. Robertas Grigas. Kuo blogi „specialioms grupėms“ kuriami įstatymai

Algimantas Matulevičius. Negi valstybės piliečių nuomonė lygi nuliui?

Andrius Švarplys. JAV vyskupų pozicija dėl seksualinės orientacijos ir ‘gender identity’ sąvokų įtraukimas į įstatymus yra blogis

Audris Narbutas. Per Stambulo konvenciją – į melo visuomenę

Kun. Andrius Narbekovas. Stambulo konvencija – Trojos arklys

Elagu Eesti! Tegyvuoja Estija! Vidmantas Valiušaitis: Pagarbos žodis broliams estams

Rasa Čepaitienė. Kvalifikacija

Vytautas Sinica. Kaip iš Toliato pavyzdį darė

Andrius Švarplys. Priešingai – tai jūs puolate Lietuvos Konstituciją, o visuomenė reaguoja ir, beje, labai demokratiniu bei civilizuotu būdu

Lietuvos valstybės atkūrimo minėjimas – Vasario 16-osios važiuotynės

T. Elijas Leyds. Virusas, hidra ir Bažnyčia

Raimondas Navickas. „Neapykantos kalbos“ kriminalizavimo per ANK afera yra antikonstitucinė ir antidemokratinė

Audrius Bačiulis apie „Coca Cola“ kursus, kaip „tapti mažiau baltaisiais žmonėmis“

Vidas Rachlevičius. Kaukės nusimestos: kada skersime šventąją karvę?

Algimantas Rusteika. Stukačių epocha sugrįžta

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.