Visuomenės pokyčių analizė, Istorija, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas, Piliečių akcijos ir iniciatyvos

Kviečiame pasirašyti peticiją, reikalaujančią sustabdyti Jono Noreikos-Vėtros šmeižto kampanijas ir išsaugoti visus pagarbos jam ženklus

Tiesos.lt redakcija   2018 m. spalio 3 d. 22:37

15     

    

Kviečiame pasirašyti peticiją, reikalaujančią sustabdyti Jono Noreikos-Vėtros šmeižto kampanijas ir išsaugoti visus pagarbos jam ženklus

Kviečiame palaikyti Laisvės kovotojų organizacijų akciją ir pasirašyti peticiją (ČIA), raginančią valstybės institucijas apginti rezistencijos ir laisvės kovotojų atminimą ir reikalaujančią sustabdyti Jono Noreikos-Vėtros šmeižto kampanijas bei išsaugoti visus pagarbos jam ženklus.

Dėl už Lietuvos laisvę žuvusio Jono Noreikos atminimo ženklų išsaugojimo

Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkui Viktorui Pranckiečiui

Lietuvos Respublikos ministrui pirmininkui Sauliui Skverneliui

Lietuvos Valstybės istorinės atminties komisijos pirmininkui Arūnui Gumuliauskui

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministrui Linui Linkevičiui

Vilniaus miesto savivaldybės merui Remigijui Šimašiui 


P E T I C I J A


dėl Jono Noreikos-Generolo Vėtros apšmeižimo


Viešoje erdvėje ir aukščiausiuose valdžios sluoksniuose intensyvėja propaganda prieš Lietuvos laisvės kovotojus ir tuo pačiu prieš visą antisovietinę rezistenciją. Itin aktyviai skleidžiamas melas apie Joną Noreiką-Generolą Vėtrą, žuvusį už Lietuvos laisvę. Net Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ragina pašalinti J.Noreikos atminimo ženklus, motyvuodamas tuo, jog Generolas Vėtra esą buvęs nacių koloborantas. Ministerijos darbuotojai lyg atsitiktinai yra raginami pasirašyti peticiją už J. Noreikos viešo atminimo ženklų nuėmimą. Tokie ministro veiksmai yra sąmoningas Lietuvos valstybės ir jos laisvės kovų juodinimas.

Istoriniai dokumentai aiškiai liudija, jog 1941 m. liepą vykusiuose žydų izoliavimo ir fizinio sunaikinimo veiksmuose J. Noreika nedalyvavo. Jo pasirašytas 1941 m. rugpjūčio 22 d.  raštas dėl žydų perkėlimo ir jų turto saugojimo niekaip nepaskatino žydų žudynių Šiaulių apygardoje ir jokia prasme nenubraukia J. Noreikos gyvenimo nuopelnų Lietuvai ir žmogiškumui.

Ministro L.Linkevičiaus ir Lietuvos žydų bendruomenės viešai siūlomas J. Noreikos veiksmų vertinimas stumia Lietuvos visuomenę į precedento neturintį visų laikysenų okupacijos sąlygomis suvienodinimą. J. Noreikos eitų pareigų įvardijimas smerktinu kolaboravimu iš esmės reiškia, kad smerktinais kolaborantais tampa visi SSRS okupuotos Lietuvos valstybės tarnautojai. J. Noreikos nepasipriešinimo nacių sprendimams žydų klausimu smerkimas atitinkamai reiškia, kad smerktini yra visi Lietuvos piliečiai, išskyrus rezistentus, atvirai oponavusius okupaciniams režimams.

Amžininkai aiškiai liudija J. Noreiką rūpinusis žydų vaikais, pagal galimybes priiminėjus palankius sprendimus, spaudoje viešai pasisakius prieš žydų žudynes ir kitus nacių nusikaltimus. J. Noreika atsisakė vykdyti lietuvių mobilizaciją į SS kariuomenę ir už tai buvo suimtas bei kalinamas Štuthofo koncentracijos stovykloje. Iš jos ištrūkęs, turėjo visas sąlygas pasitraukti į Vakarus pas ten laukiančią šeimą, tačiau priėmė valingą sprendimą grįžti į Lietuvą ir organizuoti kovą dėl Tėvynės laisvės. Šioje kovoje, po kalinimo ir tardymų KGB kalėjime, neišdavęs Lietuvos, savo idealų ar kovos draugų, ir žuvo 1947 metais.

Griežtai nesutinkame, kad šiandien galima teisti žmogų ir nubraukti jo gyvenimo nuopelnus dėl rašto, kuris yra tik jau paskelbto įsakymo paskleidimas. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas 1991-05-27 patvirtinimu Nr. 8-17228 paskelbė, jog J. Noreika yra reabilituotas baudžiamojoje byloje Nr. 9792/3 (2015-11-06 raštu Nr. 1.15-5T-88 LAT dar kartą patvirtino tokį vertinimą). Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro 2017-04-04 pažymoje taip pat nurodoma, jog rezistentas Jonas Noreika nedalyvavo jokiose žydų naikinimo operacijose. Įvairūs Lietuvos žiniasklaidoje paskleisti ir žinomai melagingi kaltinimai dėl tariamo J. Noreikos dalyvavimo organizuojant žydų žudynes Plungėje ar kitose Lietuvos vietose yra niekiniai ir negali tapti pagrindu valstybės ar savivaldos institucijų sprendimams.

Mes, visuomeninių, patriotinių organizacijų vadovai, piliečiai pasirašiusieji šią peticiją, teigiame, kad ministro vieši kaltinimai yra sovietiniams kolaborantams būdingos propagandos pavyzdys,  toliau, kaip sovietmečiu, formuojamas pasakojimas apie nacistinę Lietuvą ir piliečių aktyvų dalyvavimą Holokauste.

Sutinkamai su tuo reikalaujame:

- Lietuvą ir jos didvyrį Joną Noreiką apšmeižusį užsienio reikalų ministrą Liną Linkevičių kviečiame atsiprašyti Lietuvos visuomenės, laisvės gynėjų arba pasitraukti iš užimamų pareigų;

- palikti visus šalyje esančius ir įteisintus Jono Noreikos atminimo ženklus.

Tuo pačiu kviečiame teisines institucijas – Generalinę prokuratūrą, Valstybės saugumo departamentą – imtis ryžtingų veiksmų ginant viešąjį interesą ir nacionalinį saugumą prieš besikartojančias rezistencijos šmeižto kompanijas. Jeigu rezistencijos ir laisvės kovotojų atminimo negins valstybė, ryžtingų veiksmų imsimės patys, gindami žuvusiųjų už Lietuvą atminimą teismuose.

Nevyriausybinių organizacijų, padedančių stiprinti Lietuvos gynybinius pajėgumus, Koordinacinės tarybos pirmininkas  

Antanas Burokas

Lietuvos laisvės kovų sąjūdis

Lietuvos laisvės kovotojų sąjunga

Lietuvos kariuomenės savanorių draugija

Nepriklausomybės gynėjų sąjunga

Atsargos karininkų sąjunga

Krašto apsaugos bičiulių klubas

Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės karininkų šeimų moterų draugija

Gervėčių klubas

Pasieniečių klubas

Lietuvai pagražinti draugija

Vilniaus vietinės rinktinės apygarda

Vilniaus zarasiškių bendrija „Ežerėnai“

Vilniaus rokiškėnų klubas „Pragiedruliai“

Asociacija „Vilniui ir Tautai“ 

* * *


Peticiją „Dėl už Lietuvos laisvę žuvusio Jono Noreikos atminimo ženklų išsaugojimo“ galima pasirašyti ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Pikc       2018-10-5 20:50

SSaulius - tai štai ir klausimas, kodėl tie “etatiniai” šmežikai į tuos archyvus nesikreipia, o loja pasiremdami gandais bei rusų propaganda. wink

SSaulius       2018-10-5 10:16

Yra tokia nuomonė:galėtų Vanago,Vėtros ,Žemaičio….ir t.t.tyrinėtojai kreiptis į Vokietijos archyvus.Ten pedantiški vokiečiai viską sudokumentavę,viską išsivežę,nieko nedegino(kaip Lietuvoje KGB lietuviai).Vokiečiai viską surašė ant popierukės-kur žydus lietuviai šaudė,o kur vokiečiai.Kodėl niekam tai neindomu?Gal kam baugu,kad tiesa kitokia išsivynios?

nepasirašinėsiu        2018-10-5 9:03

nebetikiu “pasivaikščiojimais su šūkiais”, “peticijomis”(kada valdžia nors į vieną jų yra praktikoje atsižvelgusi? Būtinas aiškus baudžiamasis įstatymas už antivalsbybinę ,antilietuvišką veiklą .Tai aišku kaip diena.Nebūsime baltos varnos ,lenkijoj neapsikentę nuolatinio pinigų kaulijimo prisidengiant….na ,suprantate,kažką panašaus buvo priversti priimt.

Gaila,       2018-10-5 8:38

bet naivuolis Kastytis tebegyvena Mėnulyje - iliuzijų pasaulyje.

Tomas       2018-10-5 6:43

Tik niekšas drįstų jį vadinti kolaborantu ar žydšaudžiu.Deja toks dabar-Lietuvos “elitas”

Kastytis       2018-10-4 19:47

Dar pridursiu, kad dėl šmeižto taip pat kreipiamasi ne į politikus, o į teismus.

Kastytis       2018-10-4 19:42

Aš ne teisininkas, bet netoli teisės. Mano nuomone,Lietuvos Respublikoje, kaip bet kurioje civilizuotoje valstybėje, viskas leistina, kas neprieštarauja Įstatymui. Jei kam nors kyla įtarimas, kad pažeidžiamas įstatymas, kreipiamasi į teismą.

Konkrečiu atveju, jei kas nors paminklinę lentą Jonui Noreikai laiko įžeidimu sau ar panašiems į save, vienintelis pagrindas pašalinti lentą - teismo sprendimas, įpareigojantis pastato, prie kurio pritvirtinta paminklinė lenta, savininką pašalinti lentą.

Ta Lietuvos piliečių grupė, kuri kelia triukšmą, niekaip nesugeba ar nenori suprasti civilizuotos valstybės esmės: tokiu klausimu reikia kreiptis ne į UR ministrą, Prezidentę ar Seimą, ne į miesto merą, o į Lietuvos teismus. Jeigu tie jos prašymo nepatenkins, dar gali kreiptis į Europos žmogaus teisių teismą. Tik labai rizikuoja apsijuokti.

Lygiai dėl tos pačios priežasties aš abejoju, kad siūloma pasirašyti peticija politikų adresu įgalins juos ginti teisiškai šventą reikalą, jeigu jis atsirastų (tai būtų kišimasis į teismų darbą). O kol kas jo net nėra, paminklinės lentos savo vietose.

Su visa pagarba peticijos autoriams Kastytis Stalioraitis.

>Dėl Jono Noreikos-Generolo Vėtros        2018-10-4 17:27

Andrius Švarplys, matyt, atsižvelgė į Jūsų pastabą ir savo sienoje vėl atidarė
rugsėjo 21 vykusią diskusiją dėl Jono Noreikos-generolo Vėtros (su blogerio Zeppelinus taikliais komentarais): https://www.facebook.com/Saras.Navis

to O kur       2018-10-4 16:13

taigi pačiame straipsnyje yra 2 nuorodos į peticiją.

O kur       2018-10-4 15:37

galima nepasirašyt ?

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-10-4 14:28

Suradau pasirašyta: “589 Ligija Tautkuviene Jungtinės Valstijos Vilnius -Cikaga Pasirasau, nes tikiu sventa kova uz Tevynes laisve, jos nepriklausomybe, tikiu Zmogumi del to svento tikslo paaukojusio brangiausia turta GYVYBE.”

O kur ?...       2018-10-4 12:22

O kur parašas Sausio 13-osios brolijos ???Kažkas nori išbraukti iš Tautos atminties Kruvinojo Sausio įvykius ir jo aukas.Todėl nesistebiu,kad ne visi TV bokšto gynėjai turi Sausio 13-osios medalį.
Pasirašyčiau po peticija ,jei mokėčiau.Dėja…

Dėl Jono Noreikos-Generolo Vėtros        2018-10-4 12:17

Andriaus Švarplio sienoje dar vakar buvo patalpinta informatyvi ir gerai argumentuota blogerio Zeppelinus pozicija. Deja, sienos šeimininkas gen. Vėtros šmeižimo temą su Zeppelinus komentarais kažkodėl panaikino. Suprato pasikarščiavęs?
Gal kuris nors šią medžiagą išsisaugojote ir galėtumėte bent čia komentaruose ją patalpinti? Ar pats Raimondas Navickas ją žada kažkur kitur dalintis, plėtoti?

Chingishan       2018-10-4 12:04

pasirašyta

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-10-4 6:27

Pasirašiau: 204 dr. Jonas Ramanauskas   Jungtinės Valstijos HAMMOND Tas karas prieš generolą Vėtrą parodo, kad Lietuva yra okupuota kompartijos ir kgb. Apie tai skaitykite 2017-03-11 straispnį “Okupuota nepriklausomybė” http://www.ekspertai.eu/okupuota-nepriklausomybe91670


Rekomenduojame

Justas Mundeikis. Šapoka, gal laikas pradėt dirbti savo darbą?

Šiandien, balandžio 11-ąją, 11 val. prie Vrublevskių bibliotekos – Jono Noreikos pagerbimo akcija

Rasos Čepaitienės paskaita „Krikščionybės atsakas didžiosioms ideologijoms sovietmečiu ir šiandien“

Nuo bačkos. Linas Linkevičius: „Jei pralaimime referendumą, ruošiamės kitam referendumui. Kito kelio nėra“

Arvydo Juozaičio rėmėjai protestavo prieš nesąžiningus kandidatų debatus

Ekonomistas: „Sodrą“ išgelbėtų nebent imigracija

R. Šimašius melavo apie Jono Noreikos atminimo lentą?

Stasys Jakeliūnas. Pasiūlymas „Verslo žinioms“ ir kitiems žurnalistams

Williamas S. Lindas. Politinio korektiškumo ištakos

Vytautas Sinica. Dabar bus tikrasis išbandymas

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir Vėtros pamokos (video)

Gintaras Aleknonis. Duoną pažinsi iš plutos, žmogų – iš valdžios

Povilas Gylys. Dvaras telkia visas pajėgas

A. Juozaitis pasirinktinių kandidatų debatus vadina žmonių mulkinimu ir kviečia į protesto akciją

„Kokie mes turtingi Smetonos palikimu“... Kandidatas į LR prezidentus Arvydas Juozaitis dalijasi savo įžvalgomis apie Prezidento A.Smetonos palikimą

Algimantas Rusteika. Turim atrasti ne tik tikrą kelią, bet ir vienas kitą

Geroji Naujiena. Kad mylėtume, kaip Dievas mus myli

Arvydas Juozaitis. Pabėgėliai stumia Europą į pražūtį

Irena Vasinauskaitė. Ar Šiaulių rajono savivaldybė pritaria Meškuičių gimnazijos socialinės pedagogės savivalei? [4]

Algimantas Rusteika. Ir tuomet niekas nesvajojo, kad kas nors gali pasikeisti, nors to norėjo visi

Vytautas Sinica. Generolui Vėtrai trečiojo varianto jie nepalieka

J.Kadžionis-Bėda: „Sakykime tiesą, tiesoje gyvenkime, tiesą ginkime – tai vienintelis ginklas išsivaduoti ir išbristi iš okupacinių raistų ir sutemų“

Neskundžiama nutartimi atsisakyta pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Mariaus Ivaškevičiaus romano „Žali“

Stasys Jakeliūnas. Išsamiau apie Lietuvos banko vadovybės požiūrį į parlamentinį krizės tyrimą ir VILBOR skandalą (vaizdo įrašas)

Nebeliko dėl ko tartis…

Andrius Gaidamavičius. Draustiniai ne kolūkiai, jų griauti nereikėjo

Arvydas Juozaitis ir judėjimo „Lietuva yra čia“ atstovai Bundestage ieškojo atsakymo, kaip apsaugoti Europos vertybes nuo neoliberaliojo globalizmo

Rokas Masiulis: Mokytojai buvo teisūs

Dažniausi klausimai Vytautui Radžvilui ir jo vardo rinkiminio komiteto nariams

Krescencijus Stoškus. Kas tai? Lyčių unifikavimo komedija lyg ir baigiasi?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.