Visuomenės pokyčių analizė, Šeimos politika, Žmogaus teisės, Piliečių akcijos ir iniciatyvos

Kviečiame pasirašyti peticiją prieš nepagrįstą vaikų paėmimą iš šeimų: stabdykime tarnybų smurtą

Tiesos.lt redakcija   2018 m. spalio 25 d. 0:18

21     

    

Kviečiame pasirašyti peticiją prieš nepagrįstą vaikų paėmimą iš šeimų: stabdykime tarnybų smurtą

Pastarosiomis dienomis didelio visų dėmesio sulaukė kauniečių šeimos istorija. Jau beveik mėnesį Eglė ir Gintaras Kručinskai negali atgauti dviejų savo vaikų už tai, kad mama, norėdama sudrausminti savo dviejų metų sūnelį, kuris bėgo į gatvę, sudavė jam per rankas ir sėdmenis. Šiuo metu vaikus prižiūrinčios globėjos teigimu, svetimoje aplinkoje mažyliai jaučiasi blogai: sūnus nuolat verkia, o mergaitė yra viskam abejinga, guli lovoje.

Policijos ir Valstybinės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos (toliau – VTAIT) pareigūnai mažylių tėvus taip nubaudė remdamiesi praeivio skundu.

Vis dėlto šie tėvai nėra vieninteliai, atsidūrę panašioje situacijoje. Nuo vaiko teisių apsaugos reformos pradžios 2018 m. su šeimomis dirbančias ir šeimoms atstovaujančias nevyriausybines organizacijas periodiškai pasiekia istorijos apie nepagrįstai nuo tėvų atskiriamus vaikus. Nuo liepos mėnesio, kai įsigaliojo naujasis Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymas, VTAIT pateikia šokiruojančius skaičius, liudijančius apie neįsivaizduoto masto vaikų atiminėjimą. Tai bei šeimų, nukentėjusių nuo nepagrįstų veiksmų, liudijimai rodo nehumanišką ir antikonstitucinį vaiko teisių apsaugos reformos pobūdį.

Laisvos visuomenės institutas, siekdamas atkreipti valstybės institucijų dėmesį į ydingą vaiko teisių apsaugos reformos pobūdį, inicijuoja peticiją, skirtą aukščiausiems šalies politikams bei tiesiogiai atsakingų už reformos įgyvendinimą institucijų – Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei Valstybinės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos – vadovams.

Peticija atkreipiamas dėmesys į tai, kad prisidengdama „geriausių vaiko interesų“ užtikrinimu ši reforma prievartos būdu ardo šeimas, baudžia ne tik tėvus, bet ir pačius vaikus bei diegia žalingą policinės valstybės modelį, kuris tėvams nepalieka jokios laisvės auklėti savo vaikus.

Tiesa, kad ne visos šeimos yra tobulos, kad tėvams kartais stinga įgūdžių, laiko, fizinės ir emocinės sveikatos, kantrybės ir kitų vaikų auginimui svarbių dalykų. Vis dėlto įgūdžių stokojantys ar silpnumui pasidavę tėvai ir tėvai, kurie sąmoningai, piktybiškai skriaudžia vaiką ir sukuria tokias istorijas kaip Matuko, negali būti sulyginami ir baudžiami tokia pačia griežčiausia bausme – vaiko atėmimu iš šeimos. Tai – neproporcinga, neadekvatu ir, svarbiausia, vaikams kenkia kur kas labiau nei „sudavimas per rankas ir sėdmenis“, kaip kad nutiko Kručinskų šei–moje.

Būdami susirūpinę teisiniu reglamentavimu, suteikiančiu VTAIT pareigūnams per dideles teises kištis į privatų šeimos gyvenimą, ir ydinga reformos kryptimi, peticijoje suformulavome šiuos pagrindinius reikalavimus:

- inicijuoti vaiko teisių apsaugos reformos ir teisės aktų, kurių pagrindu ji įgyvendinama, peržiūrą.

- teisės aktuose nustatyti pareigūnų veiksmais neproporcingu kišimusi į privatų šeimos gyvenimą padarytos žalos atlyginimo modelį ir pareigūnų asmeninę atsakomybę už pripažintą neproporcingą elgesį.

- užtikrinti, kad tėvai, iš kurių paimami vaikai, nebūtų verčiami pasirašinėti jokių „konfidencialumo sutarčių“ dėl jiems taikomų priemonių ar teikiamos pagalbos.

- užtikrinti efektyvų pagalbos šeimai teikimą visose Lietuvos savivaldybėse.

- sukurti visuomeninės ir (ar) parlamentinės priežiūros instituciją, tikrinančią VTAIT darbuotojų veiksmų pagrįstumą, proporcingumą ir vykdytų konstitucinių tėvų, vaikų ir šeimų teisių užtikrinimo stebėseną.
Nelikite abejingi nepagrįstai ardomų šeimų skausmui – pasirašykite peticiją (ČIA).

Taip pat informuojame, kad Eglės ir Gintaro Kručinskų, nukentėjusių nuo Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos specialistų neproporcingo ir nepagrįsto elgesio, istorijai neabejingi asmenys gali šeimą paremti finansiškai ir taip padėti padengti išlaidas teisininkų paslaugoms.

Tam buvo atidaryta speciali sąskaita.

Rekvizitai:
Gavėjas: Nacionalinė šeimų ir tėvų asociacija
Sąskaitos Nr.: LT83 7300 0101 5670 4972
Paskirtis: Parama Kručinskų šeimai

Ačiū, kad kartu su nevyriausybinėmis organizacijomis padedate šeimoms ir vaikams!

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Ieva       2018-11-4 9:38

Mamos kilkime pries situos pedofilus vaiku teisiu

Ieva       2018-11-4 9:36

Mamos kilkime pries sitas ziurkes vaiku teisiu pedofilus

to to Na taip       2018-10-25 17:27

Epitetais nereikia drabstytis. Daugiau garbės tau nepridės. Galiu pasakyti, kad užėjau pagal straipsnyje duotą nuorodą ir pagal komentare esančią, užpildžiau ten pateiktą elektroninį blanką pasirašymui, paspaudžiau pasirašyti, pasirodė žalias apskritimas tai suprantu lyg tai ir pasirašiau, o kur atgalinis ryšys patvirtinimas į el. paštą, jo neatėjo tai arba nepasirašiau arba užsiimat neteisėtu duomenų rinkimu.

Tomas       2018-10-25 15:44

Peticijos,tai garo nuleidimas.žmogus pasirašo ir jau jaučiasi,kad kažką padarė ir vėl ant sofos užpakalį priglaudė.Ne peticijas pasirašinėti reikia ,o jau atėjo laikas realiai kažką daryti,kaip islandai išėję į gatves susigražino valstybę iš susikompromitavusios šutvės.KIEK PETICIJŲ JAU PASIRAŠIAU JOKIO ATGARSIO NEGIRDĖJAU,KAD Į JAS KAS DĖMESĮ KREIPTŲ.Tai yra tuščias darbas neduodantis jokio rezultato.

to Na taip       2018-10-25 8:13
to Pilietė       2018-10-25 8:11

tai tas žalias paukščiukas matomai r reiškia kad viskas ok. peticija pasirašyta. čia kas gamino jiems tą peticijų programą nuo to priklauso ar padėkos, ar ateis patvirtinimas ir t.t. manau kad viskas ok. nes ir man lygiai tas pats.

Pilietė       2018-10-24 22:13

Ar kas nors pasirašėte peticiją? Bandžiau porą kartų, bet kai pasirašiau, tik pamačiau judantį žalią “paukštuką”. Nepasirodė nei padėkos tekstas, kaip įprasta tokiais atvejais, nei gavau patvirtinimo į savo el. paštą. Pasidalinkite, kaip pasirašėte, jeigu kam tai pavyko. Ačiū.

Aha       2018-10-24 20:41

Ši įstatymą tiesiog reikia atšaukti. Lietuvos socialinės institucijos yra moraliai bankrutavusios. Jas visas išformavus patikekit blogiau nebūtų.

Dzeikui       2018-10-24 14:39

kaip Jūs vaikštot per gatvę jai nejaučiat,galimai,atstumo,gailmai negalite įvertinti ar mašina arti ar toli?Kaip gyvenime renkatės prioritetus,jei galimai negalite įvertinti gyvenimo spalvas ir atspalvius didelius pavojus ne tokius didelius ir mažus?Kaip bendraujate su žmonėmmis jei jų elgesio spalvos ir perėjimai nuo vienos spalvos į kitą galimai,nepastebimi,tuo pačiu neįvertinami?Turėtų būti tokiam žmogui labai sunku įvertinti situacijas,priimti teisingus sprendimus?

Geros valios tėvams       2018-10-24 12:38

būtina vienytis ir reikalauti Tėvų teisių tarnybos įsteigimo.Nes nukenčia ir tėvai.

Norisi kreiptis       2018-10-24 12:36

į visus geros valios politikus,tame tarpe ir į A.Juozaitį,kad būtų keliamas klausimas ir pasiūlymas seime uždrausti tokį brutalų vaikų atiminėjimą iš šeimų.Tai,esant būtinybei galima daryti civilizuotai-sudaryti su tėvais sutartį iki kurio laiko valstybė globos vaikus.Ir t.t…Nes taip vaikus atiminėjo tik bolševikai šeimas tremiant į Sibirą ir naciai.

Al.       2018-10-24 12:28

Jei vaikų atėmimo tarnybose žmonių padvigubino, tai ne tam, kad laikytų be darbo - planą turės vykdyt. Vienintelis sprendimas - sistemą peržiūrėt iš esmės.

Laukiam       2018-10-24 12:16

partijų vertinimo dėl vaikų atiminėjimo nepagrįstai.

Dzeikai       2018-10-24 11:40

Skirkite spalvas. Ir nepasidarykite Stasiu.

Dzeikas       2018-10-24 10:54

Tai jus apsispreskite , kokios seimos politikos jums reikia. Nes:
- Uzbaladoja asocialus tevai vaika negyvai, o socialines rupybos darbuotuojai sedejo rankas sudeje ir ziurejo - blogai!
- Ateme vaikus is atvirai smurtavusiu tevu - vel blogai!

Fariziejai siautėja.       2018-10-24 10:01

Krikščionys turės su vaikais slėptis katakombose,kad galėtų vaikus auklėti pagal tradicijas ir įsitikinimus.Mylėk kaip dūšią,bet krėsk kaip grūšią.

NA taip       2018-10-24 8:41

Prašote pasirašyti peticiją o tokios peticijos nėra peticijų sąraše.

pulinys       2018-10-24 6:29

Žinau ką daryti!
Reikia tiems tėvams surašyti 30 kaltinimų ir nuteisti už organizavimą surengti valstybės perversmą.

žopienė       2018-10-24 6:25

Aš tai visada sakydavau, jog jokia biologinė motka negali atstoti gerųjų globėjų. Niagalima atiduoti vaikučių biologiniams!
Nes kitaip griūtų Tejsinės valstybės pamatai.

proga       2018-10-24 6:19

Atimti iš tėvų vaikai perduoti globėjams.
Kaip žinia, valstybė yra paskelbusi, jog jokie globėjai negali atstoti biologinių gimdytojų.
Tik gimdytojai turi parodyti savo išskirtinę vertę.
Vat jeigu biologiniai tėvai pamojuotų raudonomis piniginėmis,
neabejotina, kad gerb. Švarkelis nedelsiant pasiųstų Červiakaucką, WCkauskienę ir 240 mandagių šarvuotų žmogeliukų paimti vaikučių iš globėjų.
Ir viskas iš kart pakviptų imbierais.
Ne peticijas reikia rašinėti:)

Dėmesio       2018-10-24 0:41

Trečiadienį, 2018 10 24 d.14:00 į piketą prie pastato Nemuno g. 31, Kaune, kuriame reikalausime iš Kauno m. Vaikų teisių komisijos, kad tuoj pat atiduotų atimtus vaikus tėvui Gintarui Kručinskui, kuris nėra niekuo kaltinamas. Piketas reikalingas, nes Vaiko teisių apsaugos darbuotojai niekaip negali sutikti, kad panaudojo perteklines priemones. Todėl žūt būt bando sugalvoti nors menkiausią užsikabinimą savo teisumo pagrindimui - jie teigia, kad “policija rytoj gali pateikti tėvų bute galimai surastus smurto įrankius”. Iš to sprendžiant tokiais išgalvotais pretekstais gali būti mėginama tėvui vaikų neatiduoti. Informacija apie rengiamą piketą administracijos direktoriui nusiųsta, kaip ir numato Susirinkimų įstatymas. Naglis Puteikis’


Rekomenduojame

Laisvos visuomenės institutas: nesutinkame su tokiu Konstitucijos aiškinimu – jis prieštarauja žmogaus prigimčiai

Lietuvos Respublikos prezidento rinkimams artėjant: pirmieji debatai

Algimantas Rusteika. Zonos žiobienės, slušniai ir miliūtės prieš Saulių Dambrauską

Oksfordo studentai dėl „homofobijos“ reikalauja atleisti pasaulinio lygio profesorių

Arvydas Juozaitis. Lietuvos šeimoms — socialinę inžineriją?

Andrius Švarplys. Ir naujosios Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisos problemos nesprendžia

Vytautas Radžvilas. Lietuvos jaunimo mankurtinimas

Kruvinas išpuolis prieš vokiečių parlamentarą – smūgis Europos demokratijai

Justas Mundeikis. Ekonomisto komentaras – Ar bankai sukuria pinigus „iš oro“?

Vladas Vilimas, Rytas Kupčinskas. Nacionalinė teismų administracija – parama teisminei valdžiai, kuo ji pasireiškia?

Andrius Švarplys. Po R. Miliūtės „Dienos temos“ šįvakar

Saulius Arlauskas. Tai būtų per didelė našta ir atsakomybė Konstituciniam Teismui

Vytautas Sinica. Marksizmas, bolševizmas ir šeimos panaikinimas

Pilietinė savivalda: mes tai galime – surinkime 300 000 parašų ir referendumu susigrąžinkime savo konstitucines galias (papildyta)

Visuomeninių organizacijų pareiškimas dėl Nacionalinės premijos skyrimo Mariui Ivaškevičiui

Algimantas Rusteika. Ką dar padaryti, kad nieko daryti nereikėtų ir emigrantai sugrįžtų?

Vidmantas Valiusaitis. Žmogus sensta, kai netenka idealų

Arvydas Jockus. Bankai ir „Sodra“ suvienijo pajėgas: pataria nenutraukti pensijų kaupimo sutarčių

Romas Lazutka. Pensijų skaičiuotė: vienas, du, trys… ir lieki kvailys

Nuo bačkos. Rasa Juknevičiene: Šiandien taip apsidžiaugiau, pamačiusi neužmirštuolę ant LRT žurnalistų krūtinių

Vilniaus forumas kviečia į konferenciją „Kaip išsaugoti Europą? Europos Sąjunga jos parlamento rinkimų išvakarėse“

Raimondas Navickas. Feisbukistane galioja kitokie principai

Povilas Gylys: „Šeimininkai mums parinko ir paskyrė savo kandidatus į prezidentus“

Stasys Jakeliūnas. Ar tai, ką jie daro, yra žurnalistika?

Algimantas Rusteika. Pagalba šeimai (Idėja Lietuvai)

Užregistruotos naujos Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisos

Lietuvos laisvės kovotojui ir politiniam kaliniui Petrui Plumpai – 80! Sveikiname!

Geroji Naujiena: Štai ateina Viešpats, Valdovas. Jo rankose viešpatavimas, valdžia ir galybė

Algimantas Rusteika. Apie vaikų sielos Tėvynę – suprasti jos negali, tik pajusti… ir atimti

Lenkijos premjeras: Europos Parlamento rinkimai pakeis Briuselį

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.