Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas, Krikščionių pilietinis veikimas

Kviečiame pasirašyti peticiją „Prieš lyčiai neutralios partnerystės įteisinimą“

Tiesos.lt redakcija   2021 m. vasario 21 d. 6:33

13     

    

Kviečiame pasirašyti peticiją „Prieš lyčiai neutralios partnerystės įteisinimą“

Kviečiame pasirašyti.

Lietuvos Respublikos Prezidentui

Lietuvos Respublikos Seimui


Peticija
PRIEŠ LYČIAI NEUTRALIOS PARTNERYSTĖS ĮTEISINIMĄ

Už demokratiją, už vyro ir moters šeimą, už vaiko teisę augti su tėčiu ir mama

Mes, žemiau pasirašiusieji, nesutinkame, kad referendumu neatsiklausus Lietuvos visuomenės būtų įteisinta lyčiai neutrali partnerystė ir taip pakeista šeimos samprata.

Lyčiai neutralios partnerystės įteisinimas nėra sprendimas dėl eilinio įstatymo. Konstitucijos 38 straipsnis skelbia, kad šeima yra valstybės ir visuomenės pagrindas. Lyčiai neutralios partnerystės įteisinimas iš esmės keistų šį pagrindą, nes į teisinę šeimos sampratą įtrauktų tos pačios lyties poras.

Šeimai skirtame Konstitucijos 38 straipsnyje minima tik santuoka, tėvystė, motinystė ir vaikystė, o kitokių šeimos pagrindų nėra paminėta. Todėl lyčiai neutralios partnerystės įteisinimas Seimo priimtu įstatymu reikštų Konstitucijoje įtvirtintos tautos valios paneigimą, sukuriant naujus teisinius šeimos atsiradimo pagrindus.

Nors šiandien daug kur skleidžiamas požiūris į šeimą kaip tik emociniais ryšiais grįstą bet kokios lyties žmonių sugyvenimą, Lietuvoje tokį požiūrį palaiko maža dalis visuomenės. Įteisindamas palaikymo visuomenėje neturintį ir Konstitucijoje nenumatytą šeimos kūrimo pagrindą – partnerystę tarp tos pačios lyties asmenų – Seimas grubiai viršytų savo galias ir tautos suteiktą mandatą.

Lietuvos Konstitucijos autoriai ir Konstituciją priėmusi tauta suprato, kad yra dvi lytys, jos papildo viena kitą, o vienintelis šeimos modelis yra vieno vyro ir vienos moters sąjunga bei jų vaikai (vieniši tėvai su vaikais patenka į šią šeimos sampratą). Iš vyro ir moters sąjungos, tėvystės ir motinystės kylanti šeima objektyviai skiriasi nuo kitų bendro gyvenimo formų todėl, kad ji užtikrina visuomenės atsinaujinimą ir tęstinumą. Taigi ji tenkina ne tik privatų, bet ir viešąjį interesą. Visos kitos bendro gyvenimo formos yra skirtos privačių asmenų interesų tenkinimui ir negali pretenduoti į vyro ir moters sąjungai lygiavertį šeimos statusą.

Vyro ir moters šeima sukuria natūralias prielaidas vaikams gimti ir augti jiems palankiausioje aplinkoje – kartu su savo tėvais. Lyčiai neutralios partnerystės įteisinimas ignoruotų prigimtinį vaiko interesą turėti tėtį ir mamą, nes deklaruotų, kad net šeimos kūrimo etape tai nėra siekiamybė. Toks teisinis reguliavimas valstybės prioritetą suteiktų ne vaikų, bet suaugusiųjų interesams.

Valstybė, atsisakydama įteisinti lyčiai neutralią partnerystę, nepažeistų jokių tarptautinių dokumentų ar žmogaus teisių, nes tokių universalių žmogaus teisių nėra. Kiekviena valstybė yra laisva apibrėžti šeimą pagal savo visuomenės nuostatas. Tai pripažino ir LR Konstitucinis Teismas 2019 m. sausio 11 d. nutarime: „Konvencijoje nenustatyta bendra pareiga valstybėms dalyvėms vidaus teisėje užtikrinti tos pačios lyties asmenims galimybę sudaryti santuoką ar leisti partnerystę; šioje srityje valstybės naudojasi savo vertinimo laisve“.

Teisingumo principas reikalauja vienodas situacijas traktuoti vienodai, o skirtingas – skirtingai. Todėl tos pačios lyties porų ir kitų ne šeimoje kartu gyvenančių asmenų praktines problemas galima spręsti įteisinant ne partnerystę, kuri kurtų šeimos santykius, bet susitarimą dėl bendro gyvenimo, kuris neimplikuotų šeimos teisinių santykių ir todėl nesudarytų pagalbinio apvaisinimo ar įsivaikinimo prielaidų tos pačios lyties poroms.

Sprendimui neįteisinti lyčiai neutralios partnerystės įpareigoja pagarba objektyviai žmogaus prigimčiai, visų Lietuvoje gyvenančių tautų tradicijoms, didžiosios dalies piliečių moralinėms nuostatoms, o per tai ir pamatiniam demokratijos principui – piliečių valios atstovavimui.

Todėl prašome Lietuvos Respublikos Prezidento ir Seimo narių:

– balsuoti prieš bet kokius partnerystės įteisinimo projektus, o priimtus vetuoti;

– tos pačios lyties porų ir kitų ne šeimoje kartu gyvenančių asmenų praktines problemas spręsti, priimant vadinamąjį Susitarimo dėl bendro gyvenimo projektą, kuris bendro gyvenimo santykius reguliuotų per jungtinės veiklos, o ne per šeimos institutą;

– Lietuvos žmonių valią atvirai ir sąžiningai pasitikrinti surengiant referendumą dėl šeimos sampratos apibrėžimo tiesiogiai Konstitucijoje.

Pasirašyti galima ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

>.>sąsius       2021-02-21 21:56

“...kol to nėra aš skeptikas ir kritikas .”

Tu-ASILAS!

PUIKU       2021-02-21 20:05

Puiku,ačiū.

Kam nereikia net mažų demokr. jėjgų pergalių?       2021-02-21 17:40

NS šulai vėl naudingų idiotų -pasyvioje pozoje?   
Kai pateiki neanoniminį  komentarą apie tai, kaip NS šulai spjauna į plebėjų sunkia akciją dėl Raskevičiaus keitimo, laikų trigubai daugiau nei smerkiančių.Ir taip vis dažniau…Paranojikas, NSfanatas Šarūnas Valent. ten bejėgiškai anonimiškai plūstasi ir dergia NS baimes ir popierinius karus kritikuojančius, bet be palaikymo…ONS šulai ir patarnautojai petic.  plebėjiškus iniciatorius(PI)  ir rezultatus visaip dergia, o NS kosmonautai nuo PI išdidžiai, švaruoliškai atsiriboja ir toliau didingoje patriciškoje vienatvėje žengia į užribį...
Prieš  rinkimus NS vedliai, eidami prieš vieningą demokratų kumštį pakenkė sau ir padėjo ONS pergalei, po pirmo turo padėjo kapituliantišku pasyvumu jų galutinei sėkmei, o dabar ,VĖL dėl idiotiškų paranojų ir ideologinės skaistybės ,padeda išsilaikyti Laisvės P statytiniams- St. konvencijos stūmėjams…
Algirdas

>> Peticininkai       2021-02-21 17:26

>>  Peticininkai     2021-02-21 11:54
“... kas platina šią peticiją”.
Peticiją platina “GARO” NULEIDĖJAI.
.
>>  Peticininkai     2021-02-21 11:56
“O tai yra labai sveikintina organizacija”.
“GARO” NULEIDĖJAI iš principo negali būti sveikintini esamoje situacijoje.
.
NS irgi yra “GARO” NULEIDĖJAI…
.
“GARO” NULEIDĖJAI jau 30 m. subtiliai tuom naudojasi…
.
Visokios peticijos esamoje situacijoje…
Šunys loja, o karavanas eina.

tiek       2021-02-21 16:15

staska ,kokį čia šlamštą platini? Gėda.Šeimą tarp vyro ir moters ,mūsų visuomenės esmminį pagrindą , būtina išlaikyt . Tai ,sakyčiau, šventas reikalas kiekvienam blaivaus mastymo žmogui.

stasys       2021-02-21 15:31

Atskiros grupės interesų niekada neturėjo rimto palaikimo visuomenėje .Jei ir toliau bus va taip spekuliuojama peticijomis,tas paveikos valdžiai būdas praras patrauklumą visuomenėje .Neįdomu būti pranašų , bet kai nuolatos lipama ant to pačio grėblio prarandi žmogus interesą ką nors aiškinti .Neturint svarios paramos visuomenėje remtis orinemis idejomis ir planuoti perspektyva neismintinga . ‘Konstitucinės dvasios’ neturi rimtos įtakos visuomenės nuotaikoms ir jos ta gerai supranta ,vienok laikas veikia ne konservatyvių idėjų šeimoje autoriams . Atviros sienos veikia geriau nei vidaus ‘propaganda’ .

Peticininkai       2021-02-21 11:56

Giliau įėjus matosi, kad šią peticiją siūlo Laisvos visuomenės institutas. O tai yra labai sveikintina organizacija.

Peticininkai       2021-02-21 11:54

Man labai svarbu ne tik kokį tekstą pasirašau, bet ir kas už jo stovi. Galėtumėte pasivarginti ir parašyti, kas platina šią peticiją.

,> 2021-02-21 8:44       2021-02-21 9:36

tu ne skeptikas, tu konservatorių aborto auka, vaikų prievartautojų ir niekintojų gerbėjas. Tavo vienintelė „vertybė”, tai pedofilo sysalas vaiko burnoje.

Paulius       2021-02-21 9:19

„KT nutarimai yra sudėtinė Konstitucijos dalis“ aiškiai nesusipažinote su dvasia, su kuria bendrauja mediumai iš kt. Taigi, nesisvaiginkite nepagrįstomis viltimis. Jau nekalbant apie tai, kad nei vienas iš seimo narių nedrįsta net cyptelėti prieš kt, o visi bėga ten skųstis. Ir bet kokie veiksmai „prieš“ KT ir jo dvasias - yra „teisės viršenybės principų pažeidimas“. O kas tada nutinka galite sužinoti pasižiūrėję į Lenkiją ir Vengriją. Nes KT dvasios yra sukurptos pagal EŽTT ir ETT pateiktus šablonus, todėl yra „sudėtinė „eu demokratinių vertybių“ dalis“

Cha       2021-02-21 9:05

Pati KONSTITUCIJA yra viršesnė už bet kokius KT nutarimus. Pasikeis valdžiažmogiai, pasikeis ir KT sudėtis ir jų aiškinimas bus atmestas. Tad: “Šeimai skirtame Konstitucijos 38 straipsnyje minima tik santuoka, tėvystė, motinystė ir vaikystė, o kitokių šeimos pagrindų nėra paminėta. Todėl lyčiai neutralios partnerystės įteisinimas Seimo priimtu įstatymu reikštų Konstitucijoje įtvirtintos tautos valios paneigimą, sukuriant naujus teisinius šeimos atsiradimo pagrindus.”

Paulius       2021-02-21 8:56

šiaip tai gerokai pavėlavote. KT nutarimu „šeimos samprata“ jau senokai „modernizuota“ ir pakeista. „Galutinai ir neskundžiamai“. Labas rytas ponios ir ponai…  :(

stasys       2021-02-21 8:44

Jei pasmerksite Garliavos ‘prostitucija’ su N.Venskiene ,palaikysiu .Vertybes šeimos negali būti mainomos ir pardavinėjamos valdžios isigeidusiems , kol to nėra aš skeptikas ir kritikas .

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Du šimtai devintoji (rugsėjo 20 diena)

Ramūnas Aušrotas ir Rengimo šeimai asociacija. Niekam, net įstatymo teikėjams, nėra aišku, kokias teises įgis, partnerystę sudarę asmenys

Karas Ukrainoje. Fronto linijos pokyčiai 2022 metų vasaris-rugsėjis

COVID-19 finansų tyrimas: influencerių palankumas valdžiai ne už dyką?

Karas Ukrainoje. Du šimtai aštuntoji (rugsėjo 19 diena)

Vengrija nebegali būti laikoma visiškai demokratiška šalimi, tvirtina ES įstatymų leidėjai paskutiniame išpuolyje prieš Orbano vyriausybę

Linas Karpavičius. Oi neteisus jūs Arestovičiau, neteisus…

Karas Ukrainoje. Du šimtai septintoji (rugsėjo 18 diena)

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Sunkus pasirinkimas – XXV eilinis sekmadienis

Ramūnas Aušrotas. Pamatėme, kad problema ne tokia jau išsigalvota

Karas Ukrainoje. Du šimtai šeštoji (rugsėjo 17 diena)

Dominykas Vanhara. Maksimaliai užkardyta galimybė vietos politikams dalyvauti savivaldos rinkimuose ne per partijas

Demografinio sprogimo mitas

Česlovas Iškauskas. 1939 – ųjų rugsėjis: ko mus moko istorija?

Karas Ukrainoje. Du šimtai penktoji (rugsėjo 16 diena)

Briuselis nori 70% sumažinti ES vykdomą Vengrijos finansavimą

Ramūnas Aušrotas. Vienos lyties asmenų sąjungos kaip būdas paneigti šeimos instituto prigimtinį pobūdį

Vengrų politikai: Europos Parlamentas atvirai šantažuoja mūsų šalį

Elektros krizė arba kaip sutaupyti 3 milijardus eurų. Šarūnas Andriukaitis-Sutkus

Karas Ukrainoje. Du šimtai ketvirtoji (rugsėjo 15 diena)

Andrius Gudaitis. Vartotojų interesų gynimo imitavimas

Lenkija planuoja statyti šešis branduolinius reaktorius

Vygantas Malinauskas. Ar vienalytės santuokos yra žmogaus teisė?

Vidmantas Janulevičius. Verslas stoja dėl elektros kainų

Karas Ukrainoje. Du šimtai trečioji (rugsėjo 14 diena)

Švedijos vidurio dešinysis sparnas pirmauja įtemptuose ir intriguojančiuose rinkimuose

Vytautas Sinica. Elektros krizė: vartotojai paskutinėje vietoje

„Už balos“. Karalienė-Trumpas-JAV ekonomika

Edvardas Čiuldė. Nutylėjimo subkultūros Lietuvoje ypatumai

Energetinės krizės akivaizdoje estai atnaujina naftingojo skalūno gavybą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.