Naujienos

Kviečiame paremti pilietinę iniciatyvą – „Kauno medžių gelbėjimo fondą“

Tiesos.lt redakcija   2017 m. spalio 3 d. 3:18

6     

    

Kviečiame paremti pilietinę iniciatyvą – „Kauno medžių gelbėjimo fondą“

Kauno miesto savivaldybei pradėjus masiškai naikinti senuosius Kauno miesto želdinius ir taip keisti istorinį-kultūrinį Kauno veidą, suinteresuota visuomenė, siekdama sustabdyti šiuo vienašališkus valdžios veiksmus, pradėjo bylinėjimąsi su Kauno miesto savivaldybe. Į neabejingų piliečių grupę susibūrę kauniečiai pirmą kartą Lietuvoje rengia Grupės ieškinį ir kviečia visuomenę prisidėti prie šios iniciatyvos – ir nedidelė finansinė parama suteiktų didesnių galimybių apginti viešąjį interesą.

Ginant Kauno medžius ir Ąžuolyną pateiktas ieškinys teismui

Kaip informuoja advokatas Saulius Dambrauskas, rugsėjo 27 dieną, trečiadienį, byloje, kurioje teismas taikė laikinąsias apsaugos priemones ir prieš mėnesį sustabdė medžių kirtimą Kauno gatvėse, teismo nustatytu terminu buvo pateiktas ieškinys. Ieškovai prašo pripažinti suinteresuotai visuomenei teisę, kaip tai ir numato Orhuso konvencijos 6 str. nuostatos, dalyvauti priimant sprendimus dėl Kaune planuojamų veiklų, planų ir programų – tiek susijusių su Kauno Ąžuolynu, tiek ir su medžių kirtimu Kauno gatvėse.

Tikimasi, kad teismas pasisakys ir dėl Kauno miesto savivaldybės pažeistos Orhuso konvencijos, kuri užtikrina ne tik visuomenės teises į informaciją bei dalyvavimą priimant sprendimus, bet ir teisę kreiptis į teismus aplinkosaugos klausimais.

Kadangi želdinių šalinimas Kauno mieste iki šiol buvo vykdomas be jokio želdinių pertvarkymo projekto – vien prisidengiant techniniu gatvių ir šaligatvių remontu, todėl ieškovai, be kita ko, prašo teismo uždrausti toliau vykdyti gatvių ir šaligatvių remontą, kol Kauno miesto savivaldybė neparengs želdinių tvarkymo-pertvarkymo projektų.

Tuo pačiu ieškiniu siekiama, kad dėl Ąžuolyno pertvarkymo būtų atliktos ir privalomos strateginio pasekmių aplinkai vertinimo ir poveikio aplinkai vertinimo procedūros ir būtų nustatyti reikalavimai, kurių laikantis būtų maksimaliai sumažintas planuojamų veiklų galimas pražūtingas poveikis Ąžuolynui.

Pradėta speciali grupės ieškinio parengimo procedūra

Gindama Kauno medžius ir Ąžuolyną suinteresuota visuomenė savo reikalavimus pateikė Kauno miesto savivaldybei, Valstybinei saugomų teritorijų tarnybai bei Kauno regioninio parko direkcijai ir įspėjo, kad jeigu nurodyti reikalavimai nebus įvykdyti per 30 dienų nuo gavimo dienos, bus pareikštas Grupės ieškinys, kuriuo bus siekiama apginti viešąjį interesą. Lietuvoje tokia procedūra iki šiol dar nebuvo pasinaudota.

Kaip pakomentavo advokatas Saulius Dambrauskas, bylos pagal Grupės ieškinio reikalavimus turi specialias nagrinėjimo taisykles. Pati procedūra turi ir socialinį svorį – tokį ieškinį privalo inicijuoti ne mažesnė negu 20 žmonių grupė, o prasidėjus bylai teismas turės nustatyti 2–3 mėnesių terminą, per kurį prie Grupės galės prisijungti kiekvienas suinteresuotas asmuo. Informacija apie tokią galimybę bus skelbiama specialioje teismo internetinėje svetainėje ir per žiniasklaidos priemones.

Iniciatyvinė grupė įsitikinusi, jog tik tokiu būdu gali būti užtikrinta visuomenės teisė spręsti ir apie tuos procesus, kuriuose jos nuomonė ir dalyvavimas iki šiol buvo ignoruojami.

Iniciatyvai remti atidaryta speciali sąskaita – Kauno medžių gelbėjimo fondas

Iniciatyvai, kuria siekiama ne tik išsaugoti Kauno gatvių ir kitų viešųjų erdvių želdynus (tarp jų – ir Kauno Ąžuolyną), bet ir užtikrinti teisę suinteresuotai visuomenei dalyvauti šiame procese, paremti buvo atidaryta speciali sąskaita. Tikimasi, kad visuomenės finansinė parama padengs ne tik bylinėjimosi su Kauno savivaldybe išlaidas, bet ir leis samdyti specialistus bei ekspertus ir privers savivaldybę įsiklausyti į visuomenės teisėtus reikalavimus.

„Mes neketiname trukdyti miesto tvarkymui ar pozityvioms permainoms, tačiau tai negali vykti Miesto vertybių sąskaita. Mes tik siekiame, kad prieš įgyvendinant kertinius projektus, tokius kaip Kauno Ąžuolyno rekonstravimas bei su juo susiję projektai, masinis Kauno gatvių želdinių šalinimas ar keitimas, būtų atlikti projektai bei privalomi tyrimai, o visuomenė apie tai tinkamai informuojama. Kauno gatvių želdynai neturi būti traktuojami tik kaip nereikšmingas trukdantis elementas gatvių remontų projektuose. Mes siekiame, kad Kauno želdynų priežiūra bei atnaujinimas vyktų ne spontaniškai pagal valdininkų užmojus ir siaurus interesus, o pagal specialistų parengtus želdynų projektus, kuriuos rengiant būtų atsižvelgta į būtinybę išsaugoti bei puoselėti Kauno vertingąsias savybes bei unikalų aplinkosauginį kraštovaizdį“, – teigiama iniciatyvinės grupės išplatintame kreipimesi į visuomenę.

Kaip praneša advokatas Saulius Dambrauskas, asociacija „Aplinkosaugos koalicija“ sutiko atidaryti specialią sąskaitą – Kauno medžių gelbėjimo fondą. Surinktos lėšos bus skiriamos bylinėjimosi, ekspertizių, viešosios informacinės sklaidos bei kitoms galimoms išlaidoms ir sąnaudoms finansuoti, o esant reikalui – bylinėjimosi rizikai amortizuoti. Sąskaitos panaudojimo ataskaita bus viešai skelbiama puslapyje (ČIA).

Duomenys mokėjimui:

Gavėjas: APLINKOSAUGOS KOALICIJA;
Sąskaitos Nr. LT137400010396123810.
Papildomi duomenys mokėjimui iš užsienio:
Gavėjo kodas: 302638894;
Gavėjo adresas: Vismaliukų g. 26-18, 10239 Vilnius-40, Lietuva
Gavėjo bankas: Danske Bank A/S Lietuvos filialas;
Banko adresas: Saltoniškių g. 2, 08500 Vilnius, Lietuva
Banko SWIFT/BIC kodas: SMPOLT22.

A special account has been opened: The Fund For Saving Trees In Kaunas

The Municipality of Kaunas has started removing mature trees from the streets of the city. This destruction is damaging the historical and cultural face of Kaunas. The concerned citizens of Kaunas have launched legal proceedings to defend the public interest and preserve the greenery of the streets and other public spaces (such as the large oak trees in the famous Oak Park), and also for the right of the people to participate in this process. Legal processes are costly. The Association „The Coalition of Environment Protection“ has decided to open a special account, „The Fund for Saving Trees in Kaunas“. The funds collected will be used for expertise and litigation costs. A funds utilization report will be publicly posted on the website http:/www.bef.lt, which belongs to the Forum of Baltic Environment (BEF Lithuania), and also on Facebook.

Payment details:
Recipient: APLINKOSAUGOS KOALICIJA;
Recipient Code: 302638894;
Recipient adress: Vismaliukų g. 26-18, 10239 Vilnius-40, Lithuania
Account Number. LT137400010396123810.
Recipient Bank: Danske Bank A/S Lietuvos filialas;
Bank adress: Saltoniškių g. 2, 08500 Vilnius, Lithuania
Bank SWIFT/BIC code: SMPOLT22.

THE COLLECTED FUNDS CAN CREATE LARGER OPPORTUNITIES, SO ANY FINANCIAL CONTRIBUTION CAN BE OF BIG HELP IN PROTECTING THE PUBLIC INTEREST.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Stasys       2017-09-30 13:50

Oh, ne tik Kauno, bet ir visos Lietuvos, nes, atrodo, užvaldė kažkokie debilavoti liberastai,komanduojantys iš centro,  kuriems medžiai yra priešai, jiems mielesnis asfaltas ir betonas, o be to, tas “betonavimas” kai kur dar įsodinant ne pigų importinį medelį, matyt, dar papildo jų asmenines labai plačias kišenes ...

Kaip svarbu žmogui       2017-09-30 13:49

gamta.Nacių koncentracijos stovyklose nebuvo nei žolytės,nei gėlytės,nei medžio.Žmogus sužvėrėja betone.Miestai irgi koncentracijos vieta.

Misteris       2017-09-30 10:46

OBECHEŠNYKAS atmušė sparnelius į ĄŽUOLYNĄ.
Tvarkyti reikia ir būtina,bet ne viską iš eilės raunant ir pjaunat,o vietoje medžių sodinant importinių medžių kičą.

Ar jums tikrai blogai, kad Kaunas tvarkosi?       2017-09-30 8:03

Kai kas labai pasiilgo konservatorių valdžios Kaune su kelių duobėm, griūvančiais ,apšiurusiais namais gatvėse, suklypusis šaligatviais ir amžina stagnacija. Galimai prasideda konservatorių rinkiminė agitacija, o medžiai čia visai ne prie ko.

Kokie       2017-09-29 23:25

mes rįžtingi apginti medžius. Juk niekas neprikiš, kad tai nepolitkorektiška. Tad pirmyn, vyrai, medžių ginti.

nieko gudresnio       2017-09-29 23:17

kaip tik Kauno medžių genocidas nesugalvoja, tam kad tą Visvaldą apdirbti .


Rekomenduojame

Arvydas Juozaitis. Seimas ir Prezidentė nutyli Lietuvio paso iniciatyvą

Šventė „Žemėj Lietuvos 2018“: pokalbis su rašytoju, filosofu Arvydu Juozaičiu (papildyta, video)

Benas Johnsonas. JAV ambasadorius apie Brexitą: „neprarask drąsos, Britanija!“

Vidmantas Valiušaitis apie Lenkiją, kuri moka laimėti

Mantas Jancevičius. Lietuva praranda miškų dangą – palydoviniai duomenys

Linas Kojala. Kodėl išsiskyrė darbuotojų produktyvumo ir realaus uždarbio kreivės?

Algimantas Rusteika. Kai tautiškumas tampa žaisliuku naiviesiems

Vytautas Daujotis. Vilniaus universiteto Taryba palaimino fiktyvaus konkurso organizatorius

Geroji Naujiena: ten, kur tikėjimas, ten ir malonė

Kviečiame į tradicinę Lietuvos laisvės kovotojų atminimo šventę Mūšios Didžiosios Kovos apygardos partizanų parke

Verta prisiminti. Šarūnas Vilčinskas apie teisminį Neringos Venckienės persekiojimą: Nerimas nedingo

Algimantas Rusteika. Kai sugrįšit

Romualdas Ozolas. Tikiu, nes žinau

Leono Merkevičiaus sveikinimas: Su mūsų Valstybės diena!

Su mūsų Lietuvos Valstybės diena! Rasa Čepaitienė. Vyčio reikėjo

Arvydas Juozaitis apie šventę, kurią šimtametei Lietuvai padovanojo Kaunas

Algimantas Rusteika. Bet mūsų per mažai ir rytoj bus per vėlu

Ligija Tautkuvienė – atvirai Lrytas.tv žurnalistei Daivai Žeimytei

Andrius Švarplys. Ko išsigando Vilniaus Lietuva?

Andrius Navickas.  Aš myliu savo Tėvynę

Arvydo Juozaičio kreipimasis į brolius ir seseris dainoje

Ir LAT patvirtino – Garliavos šturmo liudytojai nusikaltimo nepadarė

Liutauras Stoškus. Normali politinė diskusija dėl miesto vystymo ateities, dėl konkrečių miesto raidos rodiklių ir siekių net nepradėta

Leonas Merkevičius. Teismas tars žodį – Garliavos šturmo liudytojai ir K. Betingio „skriaudikė“ išgirs nuosprendžius

Vytautas Landsbergis. Gintaras ginčijasi su savim

Andrius Švarplys. „Geras metas permąstyti Europos vertybes“

Kaip veiks naujoji vaiko teisių apsaugos sistema: svarbiausi aspektai

Vytautas Sinica. A. Maldeikienė – už gėjus ir abortus po katalikybės vėliava

Arvydas Juozaitis. Seimas siekia įteisinti daugybinę pilietybę pažeisdamas Konstituciją?

Eglė Mirončikienė.  Turime teisę žinoti, kam turime būti dėkingi už „Vaivorykštės perėją“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.