Profsąjungos, Piliečių akcijos ir iniciatyvos

Kviečiame palaikyti mokslininkų protesto akciją „Šioje šalyje nėra vietos mokslininkams (?)“

Tiesos.lt redakcija   2016 m. spalio 27 d. 20:05

14     

    

Kviečiame palaikyti mokslininkų protesto akciją „Šioje šalyje nėra vietos mokslininkams (?)“

Kelių valstybinių mokslo tyrimų institutų darbuotojų iniciatyvinė grupė spalio 28 d. 12–14 val. rengia piketą, kuriuo siekia atkreipti visuomenės dėmesį į žeminančią mokslininko padėtį Lietuvoje ir reikalauti, kad 2017 m. valstybės biudžete būtų numatyta lėšų mokslininkų atlyginimams didinti.

2008 m. Vyriausybė parengė programą, pagal kurią per trejus metus mokslininkų atlyginimai turėjo išaugti 70 proc., bet prasidėjus krizei šie įsipareigojimai nebuvo įgyvendinti. Krizė seniai baigėsi, per pastaruosius metus kilo kitų švietimo sektoriaus darbuotojų (mokytojų, ikimokyklinio ugdymo specialistų) atlyginimai, tik mokslininkų – ne. Palaipsniui blogėjusi mokslo tyrėjų ir aukštųjų mokyklų dėstytojų finansinė padėtis šiuo metu kritinė. Nepaisant to, 2017 m. valstybės biudžete (ir vėl!) nėra numatyta nė cento mokslininkų atlyginimų didinimui.

Skurdūs tyrėjų ir dėstytojų atlyginimai nėra tik mokslo bendruomenės problema. Krintant mokslininko profesijos prestižui, augant jaunų tyrėjų emigracijai smuks aukštojo mokslo kokybė, o kartu su ja prastės visų sričių specialistų rengimas, mokytojų kvalifikacija bei vidurinio ugdymo kokybė.

Prisijunkite prie socialiai aktyvių mokslininkų: pasiimkite plakatus, skėčius, termosus su šilta arbata ir ateikite penktadienio vidurdienį į Gedimino prospektą (palei V. Kudirkos aikštę) protestuoti prieš mokslininkų skurdinimo politiką ir aukštojo mokslo žlugdymą.

Informacija apie renginį: https://www.facebook.com/events/1590261014615407/

Piketo iniciatyvinės grupės vardu
Viktorija Šeina-Vasiliauskienė
LLTI darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Liepa       2016-10-30 20:34

Keista,mokslininkai,lyg ir protingi, ir labai išsilavinę, bet nesupranta, kad pavieniui veikiant ne ką teišpeši iš nužmogėjusios valdžios.Kodėl nesugebama,o gal nenorima, kartu jungtis protestams su mokytojais, policininkais, bibliotekininkais, medikais?// Kuklumas,deja, nevisad puošia.Ypač kovojant už savo teisėtus reikalavimus.// Sėkmės judant vienybės link.//

Patarimas       2016-10-29 15:10

tegul važiuoja į ES dirbt ES turčių subinvaliais, unitazų valytojais, pakuotojais, prie konvejerių arba tegul srebia ES laimę Lietuvoje, tegul persikvalifikuoja, jei mokslininkai Lietuvoje nereikalingi.

stasys       2016-10-29 7:52

Palaikyti gal ir reikia , bet valstybė turėtu jausti kad mes aplamai turime tokia sritį kaip mokslas . Švietimo sistema viena prasčiausiai prisideda prie tu programu kurias finansuoja ES (išskyrus įvairiu mokslo centru statyba) , o jei taip tai vardan ko tas mokslas . Mokslas kaip ir pramonė neatsiejamas nuo darbo rezultatu ..    o dabar panašu kad Lietuvoje vystomos tik tos dvi fizikos ir biologijos sritis ..dėka to pačio sėkmingai vystomo verslo . Todėl kaip man tai didinti algas reikia bet tik dėka tu mokslo projektu kurie pritaikomi visuomenėje. Ir ne už tas kainas kurias sumokėjo Butkevičius naujam socialiniam modeliui ruošti .Mieli mokslininkai norite algu ? imkitės tvarkyti Lietuvos vidaus standartizacijos su Europintus Snip str.  žvaigždes nuo dangaus kabinsime kai savo kiemą susitvarkysime .. .

nu ir       2016-10-28 20:04

Kuo mokslininkai išskirtiniai?  Jei neatsirado darbo vietų 850 tūkst. žmonių ir buvo privesrti emigruoti… kuo išskirtiniai turi būti mokytojai ir mokslininkai…tegul emigruoja jei nepatinka, kaip tie 850 tūkst., kurie emigravo… laisvės, lygybės, brolybės principu.

to Mokslininkai su studentais turi eiti į gatves       2016-10-28 7:42

manau, vežimą prieš arklį statote. Verslas todėl ir nekvėpuoja, kad neinvestuoja nei į inovacijas, nei į darbuotojus ir kuria žemą pridėtinę vertę. Išsivysčusiose šalyse mokslas klesti ne todėl, kad verslas neturi kur dėti pinigų; verslas ten klesti dėl to, kad investuoja į tyrimus.

pensininkui       2016-10-28 7:39

Ponams pensininkams reiktų nustoti pavydėti kitų žmonių aktyvumo. Ką jūs tuo norite pasakyti, kad jiems derėtų tylėti ir niekur neiti? Eikite ir jūs į gatves su savo reikalvimais, ar mokslininkai jums neleidžia? Beje, tamstoms jau būtų laikas suvokti, kad Lietuvoje valstybinės pensijų kaupimo sistemos nebuvo ir nėra; visos jūsų pensijos - tai “pensijų mokesčio” dėlionė. Kitaip tariant, kuo dirbantieji daugiau uždirba, tuo daugiau mokesčių jie sumoka, tuo didesnes pensijas jūs gaunat. Čia reikia visišku kaušu būt, kad prieštarautum uždarbio lygio kėlimui.

supraskit       2016-10-27 21:24

kad mokslininkai yra kuklus zmones.Jie neis i piketus ir nereikalaus.

Dabar Valandoje su Rūta       2016-10-27 19:40

pasakojama,kaip švaistomo valstybės milijairdai:brangios mašinos,benzinas,viešieji pirkimai…Tai galėtų eiti mokslui.

Tarabilda       2016-10-27 15:26

Kas dar čia per piketas? kam jie savo žinią siunčia ir iš ko reikalauja - iš  Butkevičiaus, kuriam liko gal kelios savaitės daiktams pakuotis? Kitaip kaip provokacija tokio dalyko nepavadinsi. Siekiama didinti šurmulį ir sąmyšį. Nesunku suprasti ir kam tai naudinga.

pensininkas       2016-10-27 14:15

kur jus ponai mokslininkai, Lietuvos itelegentija bunate, kad atsibundate kad jusu atlyginimai yra mazi. O kaip musu pensijos-dideles? kur jus esate kad nematote kad puse seimo isrenkama neteisetai jau 25 metus? ir t.t. ir t.t.

Mažinti biurokratiją perpus ir tas       2016-10-27 8:06

lėšas mesti į mokslą.Kažkada miestelyje buvo seniūnas ir sekretorė,o dabar ar 10 tų dykaduonių sėdi per du aukštus.Ir kada benueisi- kavos pertrauka.

Mokslininkai su studentais turi eiti į gatves.       2016-10-27 7:59

Bet iš kur paimti algoms pinigų?Mokslininkai tegul pasako.kad ir smulkus ir vidutinis verslas vos kvėpuoja?Kur yra pinigai?

mama iš kaimo       2016-10-27 7:29

  Pagaliau atsibudote. Kur tie mokslininkai, kurie sąjūdų kūrė ir būrė visus ?

Geroji naujiena       2016-10-27 0:00

Išrinkote feodalo Karbauskio vadovaujamą valstiečių-kumečių partija tai ji tikrai viską sutvarkys, atlyginimus visiems pakels, ypač mokslininkams, nes feodalai ir būrai visada labai rūpinosi mokslu.


Rekomenduojame

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka pristato: knyga „Lietuvos partizanų valstybė“

Andrius Švarplys. Legenda

Vytautas Radžvilas. Apie lietuviškąjį čiukčio sindromą

Skiepų karai. Ramūnas Aušrotas: Klausimas tik toks: ar bus taikoma „grubi prievarta“, ar…

8-tosios Garliavos antpuolio metinės: neabejingi piliečiai ir vėl klausė: „Ar dar gyva Deimantė?“ Papildyta Neringos Venckienės komentaru

Eligijus Dzežulskis-Duonys. Kaip atkurti pašlijusią ES reputaciją?

Per 500 žmonių pasirašė laišką Lietuvos vyskupams dėl Komunijos dalijimo būdo

Liudvikas Jakimavičius. Gyvenimo redaktorius Covidas

Kerouaco vertėja Irena Balčiūnienė – apie Mykolaitį-Putiną ir kiekviena proga jį menkinantį Tomą Venclovą

Neringa Venckienė. Valstybė laikosi ant melo pamatų

Algimantas Rusteika. Gyvename linksmiau ir laisviau

Liudvikas Jakimavičius. Prisiklausėme

Jonas Švagžlys. Apie opozicijos atstovų sekamas sėkmės istorijas

Rasa Čepaitienė. Mažumų valstybė

Vytautas Sinica. Būtina naikinti Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą

Rasa Čepaitienė. Čiukčiai prie Baltijos

Geroji Naujiena: Tiesos Dvasia – mūsų Globėjas

Algimantas Rusteika. Įtampą žūtbūt reikia išlaikyti

Povilas Urbšys. Apie opiumą liaudžiai ir Jo Ekscelenciją

Arūnas Gumuliauskas. Minint Steigiamojo Seimo šimtmetį

Povilas Gylys rekomenduoja. Apie zuikius ir valstybę

Istorikas Artūras Svarauskas apie Steigiamojo Seimo šimtmetį

Vytautas Sinica. Ironiška – nemirtinga neteisingai mąstančiųjų persekiojimo dvasia atgimsta sovietmetį tyrinėjančių galvose

Lietuvos Respublikai – 100! Gabrielės Petkevičaitės-Bitės žodis pirmajame Steigiamojo Seimo posėdyje

Vytautas Sinica. „Ne, vaikas nėra kolektyvinė mūsų visų atsakomybė“

Kaip iš Neringos Venckienės namų buvo pagrobta Deimantė Kedytė – dalijamės vaizdo įrašu ir Karolio Venckaus komentarais (video)

Algimantas Rusteika. Pasislėpti nepavyks niekam

Marijos radijas: Ar esama realių priežasčių pilietiniam judėjimui laisvoje šalyje, demokratinėje santvarkoje?

Rasa Čepaitienė. Kito žvilgsnyje

1972-ųjų gegužės 14-oji, Kaunas: Romas Kalanta ir kalantinės

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.