Kviečiame į Vidmanto Valiušaičio paskaitą „Lietuva ir „mūsiškiai“ per Holokaustą: kas lėmė 1940–1941 m. katastrofą?“

Tiesos.lt redakcija   2016 m. kovo 14 d. 21:50

23     

    

Kviečiame į Vidmanto Valiušaičio paskaitą „Lietuva ir „mūsiškiai“ per Holokaustą: kas lėmė 1940–1941 m. katastrofą?“

Pro Patria

Jaunimo sambūris „Pro Patria“ kviečia į viešą Adolfo Damušio demokratijos studijų centro direktoriaus Vidmanto Valiušaičio paskaitą „Lietuva ir „mūsiškiai“ per Holokaustą: kas lėmė 1940–1941 m. katastrofą?“. Ji vyks Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto 402 auditorijoje kovo 15 dieną, 15 valandą.

Neseniai pasirodžiusi Rūtos Vanagaitės knyga „Mūsiškiai“ iš naujo atgaivino diskusijas apie lietuvių tautos vaidmenį Holokauste ir kolektyvinę atsakomybę už žydų tautybės bendrapiliečių žudynes. Knyga ne tik iškėlė daug klausimų, bet ir susilaukė daug kritikos, kurią neretai mėginta nurašyti kaip savo praeities nepripažįstančios visuomenės gynybinę reakciją. Į pastaraisiais metais viešojoje erdvėje keltus, o minimos knygos tik atgaivintus klausimus iki šiol trūksta suprantamų ir nuoseklių atsakymų.

- Kokia nacių okupacijos metais buvo lietuvių laikysena žydų tautybės bendrapiliečių atžvilgiu?
- Kas ją lėmė?
- Kas ir kaip prisidėjo prie Holokausto Lietuvoje?
- Ką darė ir ką galėjo padaryti J. Brazaičio vadovaujama Laikinoji vyriausybė?
- Kokios buvo 1940–1941 m. katastrofos priežastys?
- Kas tie „mūsiškiai“?
- Ar lietuvių tauta iš tiesų baidosi jai, kaip politinei bendruomenei, pelnytai metamo kaltės šešėlio?

Į šiuos ir kitus klausimus atsakymų ieškosime kartu su žurnalistu, filologu, Adolfo Damušio demokratijos studijų centro direktoriumi ir knygos „Kalbėkime patys, girdėkime kitus. Tragiškieji istorijos 1940–1941 metai“ autoriumi Vidmantu Valiušaičiu.

Laukiame jūsų VU TSPMI 402 auditorijoje (Vokiečių g. 10, ketvirtas aukštas liftu) kovo 15 dieną 15 valandą.

Pranešti apie savo dalyvavimą ir plačiau paskleisti žinią apie šį renginį galite šio renginio Facebook puslapyje.

propatria.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

vai me       2016-03-18 17:38

Kas dėl Saakavilio, Ukrainos ir OK. Zinoma, kad jisai, Ukrainoje, labai tinkamas.Jam, dabar ,jokio skirtumo, ar nuzudė 100 civilių, ar 5000. Jisai yra panaudotas prezervatyvas, kurį lengva ranka, galima išmesti arba panaudoti, kaip “atpirkimo asilą”, jeigu civilių zudynės Ukrainoje, pasieks tarptautinius teismus.

vai me       2016-03-18 17:17

Įdomu būtų suzinoti, kur jūs mano komentare perskaitėte, kad Hitleris ir Himleris buvo zydai. Jeigu pradėjote ,kabinėtis prie zodzių , tai pasitaisysiu. Nematau jokio skirtumo , tarp nusikaltėlio zydo Kaganoviciaus ir nusikaltėlio vokiecio Himlerio, analogiškai Hitleris ir Trockis, taip pat nematau skirtumo , tarp zydų Kagalo, kurį tamsta ,kazkodėl vadini Orda ir vokiecių Reicho. Ir neapsimetinėkite kvailiu, jūsų amziuje, tai paprašciausiai nepadoru.

Letas Palmaitis       2016-03-18 17:11

Neskubėkit su apibendrinimais: apie Saakašvilio tamsiąją pusę kadais išsamiai rašė Kavkazcentras, o aš juo pasitikiu.
Vis dėlto nebūna kategoriškai vien arba balta, arba juoda. Ukrainoje Saakašvilis OK, bet matyt globalistams neįtiko, nes tarp jų ir Ordos (bet ne jos chano!) tik laikini demokratiniai nesutarimėliai.

vai me       2016-03-18 15:26

Beje,uzmiršau jums pranešti liūdną zinią, kuri labai dera, prie mūsų diskusijos.Jūsų draugas ir bendrazygis, kurį eilę metų, liaupsindamas , mums statėte ant pjedestalo, Miša Saakašvilis didelėje nelaimėje.Hagos tribunolas pradėjo tyrimą, dėl civilių zudynių Chinvalyje ir sprendziant ,iš tyrimo eigos, Milosevicius turės kameros draugą.Taigi, pats laikas, uzčiaupti jam burną ir apkaltinti rusus, ar ne? Simboliška istorija, be to, kazkur jau skaityta ir girdėta, kaip jūs manote?

Letas Palmaitis vėesdėšnikui vaimei       2016-03-18 14:22

Įdomu, kur kalbėjau apie skirtumus tarp Hitlerio ir Trockio, Himmlerio ir Kaganovičiaus? Nematau ir aš, nes visi išlindo iš tos pačios masoniškos prancūzų revoliucijos.
Skirtumas tačiau tas, kad aiškinti Himmlerį, Hitlerį, Leniną ir Staliną jų neva žydišką kilme yra ne vien rasizmas, bet dar ir idiotizmas.
PS Hitleris - vokiškų tradicijų Robespjeras, o Leninas - burliokiškų.

vai me> Palmaiciui       2016-03-18 13:48

Nematau, jokių skirtumų, tarp Ordos ir Kagalo, tarp Hitlerio ir Trockio,tarp Himlerio ir Kaganoviciaus. Esate, beviltiškas propagandistas ir istorijos falsifikatorius, komisare Palmaiti.

Letas Palmaitis       2016-03-17 16:38

Negražu kapituliuioti, bet polemizuoti su hitlerininkais tas pats, kaip su apsėstaisiais. Tau net ir kazachus, “žydų aukas” paminės, tik dar čečėnų nedrįs. Patariu pradžiai paskaityti žydą Levą Tolstojų, su kuo lyginami burliokų kariai Chadži Murate. Paskui šiek tiek apie žydo Michailo Gvišiani žygdarbius Chaibache bei apie visą “Čečevicą”. Jei baigsite žydu Šamanovu, kuris organizavo pabėgėliams skirtų “humanitarinių koridorių” apšaudymą iš lėktuvų 2000 m., tai pradžiai užteks - visa tai nesunkiai rasite žydų dezinformacijoje internete per Google’ą. Po to patariu bent kartą pastudijuoti Kišiniovo ir kitus pogromus. Mat žydų kraujas nieko nekainuoja, jokio atpildo nereikia. Matyt esate arba satanistai, arba ateistai, kaip ir pats ponas Adolfas. Apie jį irgi sakoma neva žydas. Turbūt ir Sniečkus žydas.
Nesu rasistas ir skirtingai nuo jūsų nemanau, kad piktybiniai genai (kaip to mitologinio “džuho-judo” sūnaus Stalino) veikia per kartų kartas. Jei asmuo nutraukia D-vo prakeiktos ruskijos tradiciją ir atsiduria tarp neprakeiktų žmonių (pvz., rašytojas Nabokovas), tampa normalus net pirmojoje kartoje. Taigi jei esate Lietuvoje, bet neesate FSB ar jos VSD padalinio samdiniai, dar turite šansų. Asmeniškai nekabinu burliokijos š... ant kiekvieno, vadinančio save “rusu” (šį vardą Zalesės ugro-mongolai pavogė iš Kijevo). Jei taip supratote, atsiprašau: neteisingai supratote. Nekenčiu Ordos su jos tradicija, bet ne kiekvieno asmens be skirtumo. O Ordą “pagydys” tik jos išnykimas, bet koks kitas gydymas pavėluotas:
http://pikabu.ru/story/govorite_chechenskie_boeviki_rezali_golovyi_a_vot_chto_delali_russkie_soldatyi_934563

tooLetasP       2016-03-16 19:46

to “Letas Palmaitis tooLetasPui     2016-03-16 17:33”, peržiūrėjau Jūsų nuorodą tik angliškai:

Barge Haulers on the Volga or Burlaki (Russian: Burlaki na Volge, Бурлаки на Волге) is an 1870–73 oil-on-canvas painting by the Russian realist painter and sculptor Ilya Repin.

Barge – barža
Haulers ,  hauler ƒ:l…] n amer. = haulier
haulier ƒ:li…] n
1 prekių vežėjas; vežėjų bendrovė
  Baržų prekių vežėjų

Gaunasi kad Jūsų minimi “burliokai” yra prekių vežėjų baržų vilkikai pagal Repin paveikslą... Tada kyla klausimas O kas Rusijoje užsiiminėjo prekyba? Žydai?

Švonderis>Letui       2016-03-16 19:46

Teisingai rašote, visi šitie kazachai, rusai,estai, latviai, ukrainieciai, baltarusiai,suomiai, totoriai, lenkai, turkmėnai, uzbekai ir kitos tautos, visi atsakingi uz Odesos ir Kišiniovo pogromus.Visus reikia sušaudyti, deportuoti ir numarinti badu. Kas nesutinka laisvanoriškai vergauti, visi rusai.Esate mums , kaip švyturys,  šauniųjų Kominterno tradicijų tęsėjas. Vienu zodziu, Trockio palikuonis.

Letas Palmaitis tooLetasPui       2016-03-16 17:33

Burliokai atsirado iš “burlokai”. Panašu, kad šį vėlesniais tautų draugystės laikais itin išpopuliarėjusį terminą įvedė Motiejus Valančius “Palangos Juzėje” ir kitur. Juo žymimas konglomeratas, kuris dažnai dar vadinamas “didžiąja rusų tauta”. Pavyzdį žr. Repino paveiksle Бурлаки на Волге “Burliokai prie Volgos” čia:
https://ru.wikipedia.org/wiki/Бурлаки_на_Волге

Pikc       2016-03-16 0:27

Mano galva, diskusija pradedama klaidingu klausimu - chronologiškai reiktų pradėti nuo kito - t.y. :
“- Kokia sovietų okupacijos metais buvo žydų laikysena lietuvių tautybės bendrapiliečių atžvilgiu?” - o jau paskui vystyti diskusiją toliau. wink

tooLetasP       2016-03-15 19:12

to “Letas Palmaitis     2016-03-15 18:39” rašot “...tie patys iš fronto pabėgę banditai burliokai” O kas tie “burliokai”? Iš anksto ačiū.

Letas Palmaitis       2016-03-15 18:39

Žydologai, žinoma, sukruto (dar sakoma, neva Vanagaitė be reikalo parašė savo knygą!). Net žydai organizavo vežimus, ne Stalinas, kuris neva irgi žydas - mat Džuga- neva reiškė žydą, o geležinės žydų armijos taisyklės veikia net per genus! Kuris maniakas sugalvojo gruzinišką žodį “džuga”, nėra svarbu, psichiatrinis faktas tačiau - kad suburliokėję žydologai jį nuolat kartoja. Gruzinų literatūrinėje kalboje žodis “žydas” yra ebra-el-i (ებრაელი), tačiau senuosiuose tekstuose pasitaiko uria (ურია), antrinės kilmės. Vardas Džuhašvili osetų kilmės (-švil-i gruziniškai “sūnus), bet osetų kalboje irgi nėra žodžio džuha “žydas”). Įdomiausia, kad burliokėnas kaslėmė jau perėjo nuo etninių terminų prie religinių - “judėjai” valdė jo ruskiją (tų tikinčiųjų judėjų paskui prigrūdo į konclagerius be jokių lengvatų).
Jei ruskiai tokie idiotai, kad juos vis kas nors valdo, tai tegu save ir kaltina. Tegu prisimena vaikus ir moteris, išžudytus per Odesos, Kišiniovo ir kitus garsius pogromus, nes būtent tai paskatino į sėslumo zoną įvarytų žydų natūralius jausmus žudikams, o Jacobo Schiffo parama revoliucijai prasideda būtent nuo jo perspėjimo. Pirmieji nukentėjo karininkai ir aristokratai, bet su jais susidorodavo “liaudies masės” (ČK įsisiautėjo vėlesniais laikais), t.y. tie patys iš fronto pabėgę banditai burliokai, be kurių jokie leninai nieko nebūtų padarę.
Leninas žydologams irgi žydas, nes mat “Blank”. Tačiau jo snukis aiškiai kalmukiškas, pagal kalmuką tėvą, o Blank - motinos TĖVO pavardė. Jos MOTINA vokietė. Tai reiškia, kad jeigu ji neperėjo gijūro, jos net į sinagogą nebūtų įleidę. Kad ji būtų praėjusi gijūrą (o tai dar gali padaryti ir pats burliokėnas), negirdėta. Kitaip ji vaikus būtų auklėjusi žydų tradicijoje, ne vokiečių.

nagiočia       2016-03-15 15:29

O Čia kas tokie džiūgaujaž: Psalmynas 137 : 8-9
„ 8 O tu, dukra Babilone, griovike. Laimingi bus, kurie atmokės tau už mums padaryta pikta. 9 Laimingi, kurie paims tavo mažylius ir tėkš į uolą.“, ar ne žydai džiūgauja Psalmynas 137 : 8-9 ?

jei       2016-03-15 15:15

j e i   žydų sušaudymas Lietuvoje lėmė visos lietuvių tautos neišvežimą į Sibirą, tai kas čia blogo j e i iššaudydami žydus lietuviai išgelbėjo lietuvių tautą nuo visos lietuvių tautos išvežimno į Sibirą ir nuo Lietuvos sunaikinimo ir išgelbėjo Lietuvą?

Isnagrinekite JUDENRAT sudeti       2016-03-15 15:00

Stankero knygoje rasoma,kad jie dalyvavo pasmerktuosius varant i mirti Paneriuose.
Pakalbekite apie zydus zydsaudzius.

kaslėmė       2016-03-15 14:05

Klausiate kas lėmė “1940–1941 m. katastrofą?“ Kas nežino tai turėtų žinoti kad yra tokia informacija:

http://www.levashov.lt/knygos‎  Lev,ašovo Knygoje „ Rusija kreivuose veidrodžiuose“  9 pusl.  : „Ar ne tiesa — keistai gaunasi su DIDŽIĄJA „RUSŲ” REVOLIUCIJA! Revoliuciją RUOŠĖ JUDĖJAI, ją ĮVYKDĖ JUDĖJAI, ją FINANSAVO JUDĖJAI, po revoliucijos — ŠALĮ VALDĖ JUDĖJAI. Bet, nepaisant to, isTORijos knygose tai vadinama „DIDŽIĄJA” RUSŲ!
Tiesa, yra dar vienas momentas ir, toli gražu, ne paskutinis — ji (revoliucija) pagrindinai NAIKINO RUSUS ir kitus SLAVUS.  KAŽKAS NEATITINKA, gerieji ponai, bet apie tai vėliau…
Toliau, kalnietis judėjas Džiugašvili (Stalinas), kurio pavardė, išvertus iš gruzinų kalbos, reiškia — judėjo sūnus, represavo dešimtis milijonų žmonių, kurių daugumas, vėl gi, buvo RUSAI, UKRAINIEČIAI, BALTARUSIAI. Žinoma, nuo viso to kentėjo ir visos kitos Rusijos tautos, bet LABIAUSIAI nuo to režimo kentėjo slavai, taip pat, kaip daugiausiai aukų jie sudėjo ir per Antrąjį Pasaulinį Karą. Iš penkiasdešimties milijonų šiame kare žuvusiųjų, apie TRISDEŠIMT MILIJONŲ tenka Tarybų Sąjungos gyventojams, kurių dauguma buvo vis tie patys SLAVAI — RUSAI, UKRAINIEČIAI, BALTARUSIAI ir virš dešimt milijonų vokiečių. Ir net karui pasibaigus slavų naikinimas nesibaigė, o tik įgavo kitas formas. „

Putinas sako kad pirmoje Tarybinėje vyriausybėje buvo 80-85 proc. žydų:
“„Путин: 85 % в первом Советском правительстве были евреи ” https://www.youtube.com/watch?v=6EqT-nYrmu4

Kas vežė vežė lietuvius į Sibirą, kieno buvo projektas išvežti lietuvius į Sibirą, kas konkrečiai dalyvavo lietuvių vežime į Sibirą?  Kas konkrečiai tie “mūsiškiai” ir “ne mūsiškiai”?

Paskaitos „Lietuva ir „mūsiškiai“ per Holokaustą: kas lėmė 1940–1941 m. katastrofą?“, kuri vyks Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto 402 auditorijoje kovo 15 dieną, 15 valandą,  vaizdo įrašas galėtų būti įdėtas į Tiesos lt., tinklalapį dėl viešo intereso. Žmonės nori tiesos. 

O kas liečia Holokaustą tai Levašovo knygoje “Rusija kreivuose veidrodžiuose” intrernete 444pusl.rašoma : 
444pusl.
„То, что никакого
Холокоста не было, доказал один человек, который написал книгу
«Шесть миллионов—потеряны и найдены», в которой он, на основании
фактов и только фактов, доказывает, что не было шести миллионов
уничтоженных иудеев, а было только ДВЕСТИ ПЯТЬДЕСЯТ ШЕСТЬ
ТЫСЯЧ погибших!141
После восьми лет суда в Канаде над издателем книги, ему удалось
доказать, что вся информация в этой книге основана НА РЕАЛЬНЫХ
ДОКУМЕНТАХ и абсолютно точная! В течение восьми лет все иудейские
организации мира, их лучшие адвокаты не смогли опровергнуть ни
одного факта из этой книги, но кто знает об этом процессе и его резуль-
татах? Практически никто! По миру по-прежнему «гуляет» миф о Холо-
косте, которого никогда не было! Не было ни газовых камер, ни кре-
маториев, в которых сжигали трупы иудеев! Точнее, крематории были, но
сжигали в них не иудеев, а трупы людей, умерших от тифа и других ин-
фекционных болезней, чтобы не допустить эпидемий...”

Todėl turėtų būti išversta į Lietuvių k. Levašovo minima knyga «Шесть миллионов—потеряны и найдены»  kad žmonės galėtų vertinti 1917-1945m. įvykių visumą. Žmonės nori tiesos.

 

vai me>10:38       2016-03-15 12:00

Kazkodėl, esu įsitikinęs, kad esate, karo kapeliono Oto Kaco giminaitis.

>"parsidavėliai" (9:28)       2016-03-15 10:40

Kurioje melagių kuopoje tarnaujate?

Vai me, Jums prie vardo        2016-03-15 10:38

labiau tiko vai-tojimas.
Kam siūlote vartyti 20-40 metų senumo pasaulinę spaudą, jei ir taip prisimename
ir žinome, kad apie jokius SS “žydų komisarus” anuomet kalbama nebuvo?

parsidavėliai       2016-03-15 9:28

portalas tiesos.lt priklauso konservatoriams ir yra iš jų pinigų finansuojamas.

vai me       2016-03-14 16:40

Taip pat, siulau pavartyti, 20-40m. pasaulinę spaudą, kurioje nerasite, tokių zodzių, kaip Tarybų Sąjunga ar Sovietų Sąjunga. Visi rašė trumpai ir aiškiai “zydų komisarai”.Matyt, buvo baisūs antisemitai ir fašistai, ar ne?

Tikrai       2016-03-13 21:33

ką tokio darė žydai kad buvo naikinami?  Ar Hitleris ir Lietuvos šviesuomenė nežinojo veikalų Coudenhove Kalergi R. Praktinis idealizmas“ (1925), „Pan-Europa“1923m.?  Ir ką reiškia 12 žvaigždučių Europos vėliavoje? 12 žydų genčių vadovaujančių Europai? Išverskit į Lietuvių kalbą veikalus Coudenhove Kalergi R. Praktinis idealizmas“ (1925), „Pan-Europa“1923m., Hitlerio “Mano kova” ir perskaitę visas tris knygas įvertinkit to laiko įvykius…

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.