Nerasta rubrikos

Kviečiame į monsinjoro Alfonso Svarinsko antrųjų mirties metinių minėjimą

Tiesos.lt redakcija   2016 m. liepos 8 d. 15:48

16     

    

Kviečiame į monsinjoro Alfonso Svarinsko antrųjų mirties metinių minėjimą

Liepos 16 dieną, šeštadienį, Didžiosios kovos apygardos partizanų parke (Ukmergės raj.) Monsinjoro Alfonso Svarinsko antrųjų mirties metinių proga vyks Monsinjoro ir dviejų Lietuvos laisvės kovotojų ir kankinių – kunigų Juozo Zdebskio ir Broniaus Laurinavičiaus – atminimui skirtas renginys.

Programa

11 val. bendra malda prie Monsinjoro Alfonso Svarinsko kapo (Ukmergės m. Dukstynos kapinėse). Kalbės kun. Gintaras Vitkus SJ.

11 val. 45 min. Didžiosios kovos apygardos partizanų parke dviejų naujai pastatytų kryžių, skirtų rezistentams kunigams J. Zdebskiui ir B. Laurinavičiui, šventinimas (giedos mišrus politinių kalnių ir tremtinių choras „Tremtinys“).

12 val. Šv. Mišios (aukos vysk. Jonas Kauneckas, koncelebruos atvykę vyskupai ir kunigai, giedos Vilniaus Gailestingumo šventovės jaunimo ansamblis).

Po Šv. Mišių visi renginio dalyviai ir svečiai kviečiami pasivaišinti koše.

13 val. 30 min. Konferencija, skirta trijų iškilių Lietuvių Tautos kunigų – Monsinjoro A. Svarinsko, J. Zdebskio ir B. Laurinavičiaus – atminimui bei šiandieninės Lietuvos situacijos praeities rezistencinių kovų požiūriu analizei (kalbės kun. Robertas Grigas, partizanas Jonas Kadžionis, dr. Ramunė Butkevičiūtė-Jurkuvienė, Nepriklausomybės akto signataras Algirdas Endriukaitis, dr. Vincentas Vobolevičius ir jaunimo sambūrio Pro Patria valdybos pirmininkas Vytautas Sinica).

Konferencijos metu ir po jos skambės partizanų dainos. Dainuos aktorius ir režisierius Arnoldas Jalianiauskas, folkloro ansamblis „Vilniaus Ūla“ (vadovė Janina Bukantaitė), Vilniaus įgulos karininkų ramovės folkloro ansamblis „Vilnelė“ (vadovė Laima Purlienė), Vilniaus Gailestingumo šventovės jaunimo ansamblis.

Renginio globėjai – vyskupas Jonas Kauneckas ir Ukmergės r. meras Rolandas Janickas.

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Julius Puras       2016-07-15 16:24

Jo tiesos.lt darbininkams reikia tikrai “padėkoti” už apkarpyta Svarinsko nuotrauka. Toks apsimetinėjimas yra blogiau nie delfis ar lrytas kartu sudėjus. Nes šiuo atvėju bandoma įgauti žmonių pasitikėjima.

Apie kunigą Br.Laurinavičių...       2016-07-13 0:05

Kunigas Bronius Laurinavičius yra palaidotas Švenčionėlių bažnyčios šventoriuje.Ir man vaikystėje teko su juo bendrauti,pirmą komuniją praeiti su šiuo kunigu.Jis mane mokė poterių.Prisimenu,kaip jis kalėdodavo,kaip mes laukdavome jo.Turiu jo ranka užrašytą šv.paveikslėlį.Dabar Švenčionėliuose yra gatvė pavadinta jo vardu.Tai buvo prieš šešiasdešimt metų.Likusi tik nuotrauka Švenčionėlių parapijos vaikų per pirmąją komuniją.Daug laiko prabėgo nuo tų dienų.Nėra kunigo ir mes jau septyniasde-šimtmečiai.Pergyvenom okupaciją ir mes ,ir jis.Jo gyvenimas pasibaigė tragiškai Vilniuje.Tik geras žmogus liko žmonių atmintyje ir kol gyvi būsime nepamiršime jo.Tegul ilsisi ramybėje.

Antanas       2016-07-11 22:35

“Rengėjams” siūlau pasižiūrėti gerb.Mon.A.Svarinsko laidotuvių įrašą, kuriame vadovaujantis vaidmuo kur ir kam kalbėti cenzūruojamas politikų. Pasižiūrėkit LTR televizijos rodomas laidas iš Vilniaus katedros įvairių  valstybinių  švenčių  metu ir pamatysite kurioje vietoje stovi bažnyčioje monsinjoras, kovojęs už šios Katedros atgavimą.? Ar jis nebuvo vertas jos? Tik ne prie altoriaus ir ne su Dievo žodžiu prie Katedros mikrofono. Katedra už kurią jis kovojo visomis išgalėmis, neišgirdo monsinjoro skelbiamo Dievo žodžio, nors jis gyveno visai šalia. Pilviškiuose priėjęs prie mikrofono monsinjoras pasakė: “Aš nekalbėsiu. Man uždrausta. Einu tik pašventinti paminklą.” Kas tai? Mano puikybė kalbėti tiesą? Tokias laidotuves kaip mon.A.Svarinsko turėjo organizuoti Katalikų bažnyčia, pakviečiant visų Lietuvos konfesinių bažnyčių atstovus, nes jis glaudžiai palaikė ryšius ir su tomis bažnyčiomis kurios komunistų buvo visiškai uždraustos. Tik su Lietuvos Laisve jos atgavo savo veiklą ir radijo bangomis dėkojo tada kun. A. Svarinskui.O politikus į laidotuves pakviesti kaip gerbiamus svečius, kadangi mon. buvo ir Seimo nariu. O TIESA bet kokiu būdu pateikiama: poezija ar tylos demonstracija, blogos valios žmonių nebūna priimtina. Ačiū TIESOS.lt. portalui už viską pasakančią šią mon. A. Svarinsko vienatvės TIESOs nuotrauką. Kodėl šioje nuotraukoje nesimato šių dienų rengėjų, kurie plakatuose mon. A. Svarinsko veidą kaip širmą padaliję į dvi dalis platina savo renginiuose? Gal tai irgi didelės kultūros gestas? Kai su draugu nuvežėme apmokėti mon.A. Svarinskui gydymo išlaidas rebilitacijos ligoninėje, paklausiau: “Kodėl ne Tamstos stiliumi ir dvasia išleista prisiminimų knyga”? Atsakymas toks: “Gerai, kad dar tokią išleido.” Kartais būna, kad mirusieji būna tvirtesni už gyvuosius kaip ir mūsų tremtinių kaulai iš amžino įšalo pajėgė atidaryti sovietinių karinių aerodromų “šlagbaumus” ir atnešti Laisvę Lietuvai. Ko nesuspėjo padaryti gyvieji, padarė mirusieji, tik mes šiandieną tokių stebuklingų  reiškinio nepribrendę suvokti.

Ačiū rengėjams       2016-07-11 20:04

O Antanui reik susirūpinti, kad neapkalbėtų, nekalbėtų netiesos, piktai nefantazuotų ir norėčiau pasiūlyti nevažiuoti į renginį, o pirma susirūpinti dėl savo puikybės.
Buvau tame autobuse, girdėjau tą neva “eilėraštį”, bet ten nebuvo jokios poezijos. Priešingai - daugeliui tai pasirodė labai neskanu

Julius Puras i žemiau rašiusi-a       2016-07-11 14:28

Kalba eina apie tai kad garbingu Svarinsku bando pasinaudoti žmones kurie nieko neturi bendra su Svarinsko vertybėmis. Kitais žodžiais tarent komunistai ir komjaunuoliai bando pasisavinti tai kas jiems nepriklauso.

Ne-anstanas       2016-07-10 17:17

Manyčiau, Kvietimas yra visiems. Kas nori - tas gali važiuoti. Prie ko čia specialūs kvietimai? Tas išvedžiotojas - jo “faktai” neatitinka tiesos, ir tai jo asmeninė problema…

MINDAUGAS       2016-07-10 4:51

   
Grąžinkite man Lietuvą!

Grąžinkit man šuniuką!
Grąžinkite man dantų šepetuką!
Grąžinkite man dviratį!
Grąžinkit man žolyną!
Grąžinkite man sviedinį!
Grąžinkite man klasę!
Grąžinkite man mano gatvę!
Grąžinkite man neliečiamumą!
Grąžinkit man grindinio kreidą!
Grąžinkit mano fleitą!
Grąžinkite žaislus!
Grąžinkite man mano dangų!
Sugrąžinkite, prašau, man Manąją Vaikystę!
Grąžinkite man Močiūtę ir Dieduką!
Grąžinkite man Brolį!
Grąžinkite man Lietuvą!
Ir tik tuomet Jūs švęsit MANO LIETUVĄ!!!
Juk, Jūs, gi, žmonės, ar – ne žmonės?..

Antanas       2016-07-10 2:07

Įprasta pirmiausi aukoti Šv.Mišias, o po to einama į kapines, bet kad buvusiems komunistams nereikėtų eiti į Šv. Mišias o tik pastovėti kapuose, pasakyti vieną kitą kalbą (kurie tarybiniais laikais nenorėjo pažinti kun.A.Svarinsko)ir pasitraukti, tai manau toks yra suplanuotas valstybinis renginys “pasišildyti prie mirusiojo” na prie tokio tinka dar ir kitus “prilipdyti”, nes metuose trūksta dienų kitiems iškiliems kunigams paminėti? Įdomu kur buvo visi tie kai kunigas mon.A.Svarinskas vienas priešais Prezidentūrą visą mėnesį kalbėjo Rožančiaus maldą už Lietuvą? Viena moterėlė laikė kryžių o kita meldėsi vardan palaikymo. Kur buvo vysk. J. Kauneckas kaip Tikinčiųjų teisėms ginti komiteto narys ir negynė mon. A.Svarinsko, neduodant jam parapijos, neleidžiant sakyti pamokslų, net politinių kalinių ir tremtinių šventėje ( niekas tiek neiškentėjo kaip mon. A.Svarinskas)  Ariogaloje, neleidžiant kalbėti, aukoti Šv.Mišias (leisdavo pastovėti per Šv. Mišias )Kodėl nekviečiami į renginius tikri mon. A.Svarinsko bendražygiai? Praeitais metais,vienas iš mon. bendražygių Jonas norėjo paskaityti savo eilėraštį skirtą mon. A. Svarinsko atminimui. Jam vienas iš organizatorių pasiūlė pakalbėti per “košės valgymą”.Jonas jį pasakė autobuse. Pasipiktinimas kilo klausiusiųjų, kodėl neleido šio eilėraščio paskaityti per minėjimą? Pasaulietiškai suvalstybintos religinės krikščioniškos apeigos ir net miręs mon. A. Svarinskas stengiamasi manau atriboti nuo jo buvusio inpulsyvaus, krikščioniško uolumo ir mirus liudyti tik TIESĄ, bet parenkant jo minėjimui, konferencijoms galinčias ilgiau kalbėti “vidutinybes” kaip kad KAM Ministrą vadovavusį mon. A. Svarinsko laidotuvėms ir stumdžiusį galintiems ir turintiems ką pasakyti apie mon. A. Svarinską. Pritariu Juliaus Puro mintims.Pagarbiai Antanas.

Julius Puras i žemiau rašiusi-e       2016-07-7 23:02

Taip taip juoda yra balta o balta yra juoda.

juliuj       2016-07-7 18:35

čia pats sugalvojai, ar leitenantas šįryt per instruktažą pagiringas buvo?...

Julius Puras       2016-07-7 9:47

Tiesos.lt darbininkai atribojo Svarinska nuo protesto akcijos neužmiršim, nesitrauksim. Kodėl aš taip manau nes ta nuotrauka esu isitikines buvo paimta protesto akcijos metu. Toliau vėl šmėgšioje propatria ar akip ji ten vadinasi. Aš ja vertinu neigemai dėl tos pačios laikysenos dėl Garliavos ivikiu. Dabar gi žiuriu kad šliužai tyliai prišliaužė ir prie gerbemo Svarinsko. Kiek supratau šliužai ikononizuos Svarinska ir pastatys ji savo pusėje.

Mūsų visuomenė per daug dėmesio skiria        2016-07-6 23:07

priklausomybei nuo alkoholizmo,kai tuo tarpu beveik visa visuomenė turi ypač sunkių priklausomybių nuo melo,egoizmo,egocentrizmo,šmeižimo,apkalbų,noro kontroliuoti,materializmo…Beveik visą Lietuvos visuomenę,o doriems ir profilaktiškai, reikia gydyti Minesotos 12 žingsnių programa.Tada ir alkoholizmo sumažės ryškiai.

J- Tam pačiam       2016-07-6 21:40

Pratęskime pokalbį ten kur pradėjome kalbėti šia tema.

Tas pats Juozapui       2016-07-6 19:40

Net ir tas nesenas laikas dar teikė vilčių, nebėra ir to. Ar būsite? Tuomet nereikės jokių papildomų asmenų - ten pakaks, kurie parodys. Bet atsakykite, nes neturiu didelio noro tokioje vietoje matyti eilinio gaminamo viendienio stabuko, o ypač klausytis jo postringavimų. Pakanka publikacijų.

lima       2016-07-6 12:07

Aciu ,kad rengiat ,kad minit , kad jaunimas matytu ir zinotu ,kad partizanines dainas dainuotu,  kad Lietuva turi savita ir nepakartojama istorija ir Lietuva yra tvirta.

pagarba       2016-07-6 7:52

pagarba monsinjorui A.Svarinskui.
tikras Žmogus ir Krikščionis buvo.

mūsų politikieriai: butkevičiai, olekai, kirkilai, juršėnai, polikarpovnos, kubiliai, landsbegiai, uspaskichai, paksiai, gentvilai, masiuliai - net puspadžio Svarinsko neverti.


Rekomenduojame

Jungtinių Tautų rezoliucija dėl smurto akušerijoje

Vidas Rachlevičius. Kai vyrauja sveikas protas ir padorumas

Neringa Venckienė: „Tai, kad esu grąžinama, nepadaro Lietuvos teisine valstybe“

Kauno forumo pareiškimas: Dėl įstatymo pažeidimų LRT veikloje

Povilas Urbšys: „Turi būti aiški takoskyra tarp lobistinės ir advokacinės veiklos“

Ramūnas Aušrotas. Apie NVO oligarchiją

Kun. Andrius Narbekovas. „Mums reikalinga nauja krikščionių apologetų karta“

Irena Vasinauskaitė. Puiki bendruomeninė rudens šventė Šiauliuose

Algis Avižienis „Iš savo varpinės“: Vietnamo pelkėse nuskendo amerikiečių iliuzijos

Žino, ką sako. Masiulis: jeigu kas iš senos partijos vadovybės galvoja, kad byloje bus galima visus šunis sukarti ant Masiulio, tai taip nebus

Irena Vasinauskaitė. Meras Artūras Visockas – žmogus, pasmerkęs Šiaulių liepas myriop?

Algimantas Rusteika. Juos atpažinsite iš jų vaisių

Atviras laiškas LR Prezidentui: Skubiai stabdykite masines miesto medžių žudynes (signataro A.Sėjūno spaudos konferencijos vaizdo įrašas)

Vytautas Radžvilas. Lietuvos politikos atnaujinimo klausimu

Kas čia pas mus tikrų tikriausi „vatnikai“?

Vytautas Sinica. Telkianti istorinės atminties politika

Geroji Naujiena: Jei tik turėtume tikėjimą...

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga: švietimo problemos ne tik kad nebuvo išspręstos, bet dar ir pagilėjo

Valdas Vižinis. Lietuvos valdžios elito karas prieš visuomenę tęsiasi

Verta prisiminti. Kun. Marius Talutis. Daugiau negu sutapimai…

Kaip nusišalinant nenusišalinti? Rūtos Visocnik replika apie Kauno miesto „vieningųjų“ diegiamą savivaldos modelį

Ką popiežius Pranciškus sveikindamas pasakė kardinolui Sigitui?

Andrius Navickas: siūlau Švietimo ministeriją iškelti į Estiją

Rūta Visocnik. Ar gali „vaiko teisės“ kviesti tėvus į posėdžius nenurodydamos aiškios priežasties?

Vidmanto Valiušaičio knygos „Istorikai nenaudoja dalies šaltinių“ pristatymas (video)

Algimantas Rusteika. Jei direktoriumi būčiau aš

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: pasakyk bankui „sudie“

Nuo bačkos. Bernardas Gailius. Patriotizmas trukdo valstybei augti

Jurga Lago: Mes iš Lietuvos

Lietuvoje nutylėta Europos Parlamento istorinė rezoliucija „Dėl europinės atminties svarbos Europos ateičiai“ –  dar vienas smūgis R. Šimašiui

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.