Piliečių akcijos ir iniciatyvos

Kviečiame į monsinjoro Alfonso Svarinsko atminimo renginį

Tiesos.lt siūlo   2016 m. vasario 13 d. 21:57

7     

    

Kviečiame į monsinjoro Alfonso Svarinsko atminimo renginį

Pro Patria

Valstybės atkūrimo dienos išvakarėse, vasario 15 dieną, 17.30 val. jaunimo sambūris „Pro Patria“ ir Studentų ateitininkų sąjunga kviečia į monsinjoro Alfonso Svarinsko atminimo renginį „Dievui ir Tėvynei: mons. Alfonsas Svarinskas ir šiandienos Lietuva“.

Apie rezistentą monsinjorą Alfonsą Svarinską prof. Vytautas Radžvilas rašė, jog tai „Žmogus, iš kurio švytėjo pati Laisvė“. Ginkluotos pokario rezistencijos dalyvis, 22 metus Sibiro lageriuose praleidęs politinis kalinys, Tikinčiųjų teisių gynimo komiteto narys, vienas „Lietuvos Katalikų Bažnyčios kronikos“ leidėjų, galiausiai – Atkuriamojo Seimo narys Alfonsas Svarinskas visada kartojo, kad yra du svarbiausi idealai: Dievas ir Tėvynė. Šių idealų jis principingai laikėsi ir nepriklausomybę atkūrusioje Lietuvoje. Prieš pusantrų metų atsisveikinę su monsinjoru, šiandien kviečiame prisiminti jo gyvenimą, darbus Lietuvai, mokymą ir idealus“, – kvietime skelbia renginio organizatoriai.

Renginyje kalbės ilgametis monsinjoro A.Svarinsko bendražygis antisovietinėje veikloje, Panevėžio vyskupas emeritas Jonas Kauneckas, Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys, VU profesorius Vytautas Radžvilas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė rašytoja Vanda Juknaitė, ateitininkė Santa Kančytė ir politologas Vytautas Sinica.

„Žvelgdami į mons. Alfonso Svarinsko gyvenimą ir matydami šiandienos Lietuvos realijas kartu su pranešėjais paklausime, ar šiandienos Lietuvoje dar aktualūs monsinjoro Alfonso Svarinsko idealai“, – teigiama kvietime. 

Renginyje koncertuos Lietuvos edukologijos universiteto studentų choras „Ave Vita“, vadovaujamas Kastyčio Baryso. Po minėjimo, 20.00 val., renginio svečiai kviečiami sudalyvauti kun. prof. Andriaus Narbekovo aukojamose šv. Mišiose Vilniaus Dievo Gailestingumo šventovėje (Dominikonų g. 12).

Registracija į monsinjoro atminimo renginį nebūtina. Norintys sekti galimą tolesnę informaciją apie renginį, prisidėti prie jo sklaidos ar tiesiog pranešti apie savo dalyvavimą gali tai padaryti socialiniame tinkle Facebook esančiame renginio puslapyje.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

internauts        2016-02-13 13:45

ar Lietuvos prasta padėtis su emigracija ir imigracija nerodo, kad kartojam tą pačią klaidą, kaip kadaise žydai?  Juk jie irgi pasirinko pirmiau Tėvynę, o ne Dievą, kai prašė išlaisvinti ne Jėzų, bet sukilėlį prieš romėnus - Barnabą?  Kiek ilgai jie pasidžiaugė šiuo pasirinkimu? Turėjo palikti tėvynę ir išsisklaidyt po platųjį pasaulį diasporose.
Pirmiau renkantis Dievo Karalystę, visa kita bus pridėta.  Ir tai nesikerta su Patriotizmu,nes Patria - Tėvas, pirmoji priežastis, kuri Danguje.

kriksčionys        2016-02-13 13:29

kriksčionys turėtų minėti Kardinolą Sladkevičių. Tas tai tikrai šventas žmogus buvo.

socialiniam garde        2016-02-13 13:25

visvien visi patriotai Didžiojo Brolio būsim užanspauduoti. Kam Didžiajam Broliui reikia tokios registracijos?  Kodėl negali užeiti visi norintys? Ir aplamai, kodėlminėjimas ne kokioj Jonų, Kotrynos bažnyčioj, o rotušėj? Ar Svarinskas pirmiau patriotas, o tik po to krisčionis?

ausrinamarina       2016-02-13 12:39

Klaiku! Kur žiūrėjo savivaldybė? Kas taip neatsakingai davė leidimą vykti šiam antivalstybiniam tamsybininkų sambūriui?! Siaubas! Sugadintos šventės. O juk priruošėm tiek daug modernių renginių, stengėmės sukurti šventinę atmosferą. Vien siuvant prezervatyvų kostiumus kiek buvo įdėta lako ir lėšų. Kaip dabar jaustis tiems pažangiems jaunuoliams ir merginoms, kurie apsirėdę raudonos spalvos ptezervatyvų kostiumais išeis į sostinės gatves?
Ar jie jausis saugūs? Kaip mes galime vykdyti Prezidentės priesakus švęsti linksmai?

neliustruota žemės pėda lssr       2016-02-13 11:24

Dėkui sumanytojams. Galimai komuniagos, kagėbistai ir neišvesti okupantų armijos nkvd daliniai su visais juristais ir kolonistais, labai norėtų kaip nors tam pakenkti.

ačiū       2016-02-12 15:25

Ačiū rengėjams. Turėtų būti labai gražus ir prasmingas renginys. Gražu, kad jaunimas parodė tokią iniciatyvą!

Šaunus tas A.Svarinskas       2016-02-12 7:27

jautė A.Svarinsko širdis, kad pedofilai - tai kgbistai.
Todėl vienareikšmiškai buvo už violetinius kedofilus - tiesos bandančius (komunistinėje-kgbistinėje teisėtvarkoje) surasti.

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.