
Visus besidominčius naujausiomis šeimos politikos Lietuvoje tendencijomis ir su tuo susijusias teisiniais klausimais kviečiame susipažinti su gruodžio 11 d. vykusios nuotolinės konferencijos „Šių dienų iššūkiai šeimos politikai Lietuvoje, teisinė perspektyva“ vaizdo įrašu.
Konferencijos dalyvius trumpai pasveikino LR Seimo vicepirminkas Paulius Saudargas ir Seimo pirmininkės pavaduotoja Aušrinė Norkienė.
Sveikinimo žodį tarė Vytauto didžiojo universiteto Teisės fakulteto dekanas prof. dr. T. Berkmanas. Apžvelgęs tai, kokią didelę įtaką santuokos liberalizavimas ir jos nutraukimo supaprastinimas padarė šeimos instituto erozijai bei valstybių demografijai, profesorius pabrėžė: „Giluminiai procesai (susiję su socialiniais vertybiniais sprendimais/pasirinkimais ir jų įtvirtinimu teisiniame reguliavime) yra tai, į ką atėjo laikas atsisukti ir svarstyti labai rimtai kaip savo esme egzistencinę problemą.“
Pranešimus konferencijoje skaitė buvusi LR Konstitucinio Teismo teisėja R. Ruškytė, Vilniaus universiteto dėstytojas doc. dr. V. Vaičaitis, Vytauto Didžiojo universiteto dėstytojas dr. V. Malinauskas ir Mykolo Riomerio universiteto dėstytoja prof. dr. V. Vasiliauskienė.
Konferencijos metu buvo svarstomi šie klausimai:
- Konstitucinio Teismo nutarimų įtaka šeimos sampratai;
- šeimos teisinio statuso pripažinimo prielaidos ir problematika;
- teisė į šeimos statusą prigimtinės teisės požiūriu;
- ar bendras gyvenimas gali sukurti šeimos santykius;
- kokios yra bendro gyvenimo reglamentavimo galimybės ir alternatyvos;
Visą konferencijos programą galima rasti ČIA.
Konferenciją organizavo Vytauto Didžiojo universiteto Teisės fakultetas.
Konferencijos tikslas – iš teisinės perspektyvos įvertinti naujausias šeimos politikos tendencijas ir jų problematiką, atkreipti teisininkų bendruomenės, įstatymų leidėjų, valstybės institucijų atstovų ir visuomenės dėmesį į partnerystės subtilybes ir/ ar keliamus iššūkius.
Gruodžio 14 d., pirmadienį, 10 val. kviečiame į antrąją konferencijos dalį – „Šeimų organizacijų geroji patirtis“
Konferencijos metu pranešimus skaitys doc. dr. Ramunė Jurkuvienė, doc. dr. Dalija Snieškienė, dr. Vygantas Malinauskas, prof. dr. Violeta Vasiliauskienė, Gintautas Vaitoška, Darius Trečiakauskas, Jurgita Pocienė, Aušra Stancikienė, Zita Tomilinienė.
Išsamesnį konferencijos aprašymą bei programą galite rasti ČIA.
Norint dalyvauti konferencijoje ir tiesiogiai prelegentams užduoti klausimus, būtina išankstinė registracija (ČIA). Sėkmingai užsiregistravusiems bus atsiųsta prisijungimo prie Zoom platformos nuoroda ir kita susijusi informacija.
Konferencija bus tiesiogiai transliuojama ir Laisvos visuomenės instituto Facebook bei YouTube paskyrose.
P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.
Parašyk komentarą
Komentarai
gali būti išdiskutuota teisinių perspektyvų neliustruotoje nedekagebizuotoje Lietuvos parodijoje.
Nebent imtume jau diskutuoti, kas darytina būsimos laisvos Lietuvos teisinėms perspektyvoms.
kad daugiau ką nors pakeisti mums neleis. Tiesą sakyti būtina. Būtina aiškinti, aiškinti ir dar kartą aiškinti tiems, kurie klauso.Viskas padaryta, kad kitokio pasipriešinimo nebūtų, nes tam jau įstatymu priimtos atitinkami potvarkiai. Ir šiaip, Lietuva nepasižymėjo gatvių šturmuotojų mentalitetu. Kantriai pakels viską, nes pasimokė iš praeities, kad jėga prieš jėgą atsiras dar didesnė jėga, o pagalbos nebus. Mūsų ganytojai taip pat daug nesiginčija, bet tyliai daro tai, kas privalu daryti, t.y. skatina mus melstis, kuo daugiau melstis ir laukti pagalbos tik iš Dievo. O Jo ženklų yra, tik reikia juos matyti.
prieš pinigus bus kariauti sunku. Jei du kartu gyveną vyrai nuspręs nusipirkti vaikelį, negalvokite, kad tą lengvai suvaldysite.Kaip nesuvaldome prekiautojų narkotikais. Artimiausią uždavinį matau tokį: jokio pataikavimo ir reklamos nukrypimams. Jokių rūkorių, kišenvagių, gėjų eitynių,
,,laiku”