Dienos aktualija, Istorija, Propagandos ir ideologijos analizė, Religijų dialogas

Kviečiame į istorikų konferenciją internetu: „LDK valstybės santvarka – liberali ar katalikiška? Rytų apeigų katalikų liudijimas“

Tiesos.lt redakcija   2020 m. spalio 30 d. 3:16

19     

    

Kviečiame į istorikų konferenciją internetu: „LDK valstybės santvarka – liberali ar katalikiška? Rytų apeigų katalikų liudijimas“

Rytoj, lapkričio 30 dieną, 11 val. kviečiame jungtis į Krikščioniškosios kultūros instituto organizuojamą istorikų konferenciją internetu „LDK valstybės santvarka – liberali ar katalikiška? Rytų apeigų katalikų liudijimas“.

Per šį paskaitų-diskusijų pusdienį istorikai pristatys pamatinį Lietuvos istorijos FAKTĄ: krikštą priėmusios senosios Lietuvos valstybės santvarka buvo katalikiška.

Dabar daug kur peršama mintis, kad turime būti dar liberalesni už savo neva „liberalius“ protėvius. Pavyzdžiui, tvirtinama, jog Lietuvoje būta net 10 „konfesijų“, tačiau pamirštama pasakyti, kad jos turėjo skirtingą teisinį statusą – tik katalikybė buvo valstybinė religija, kad mūsų šalyje veikė katalikiška valstybės santvarka: katalikiški įstatymai, švietimas, kariuomenės simbolika ir jos idėjinė motyvacija ir t.t.

Liberalioji istorijos koncepcija, priešingai, mums kalba apie tokią Lietuvos Didžiąją kunigaikštystę (LDK), kuri realiai neegzistavo, t.y. pristato LDK kaip „liberalizmo centrą Europoje“, ir nori įteigti mintį, kad LDK egzistavo visiška religijų lygybė prieš įstatymą kone dabartine – liberalia – samprata, nors realiai tokios lygybės nebuvo.

Šioje konferencijoje pasistengsime sugrąžinti sąvokoms tikrąją jų prasmę, o Lietuvos istorijai – realistinį (katalikišką) jos modelį, pradėtą formuoti dar kunigo Alberto Vijūko-Kojalavičiaus SJ.

Pranešėjai: doc. dr. Genutė Kirkienė, doc. dr. Artūras Grickevičius, dr. Aleh Dziarnovič (Baltarusija).

Jei negalėsite dalyvauti asmeniškai, kviečiame aktyviai dalyvauti per nuotol – pranešimai ir diskusijos bus transliuojami internetu Krikščioniškosios kultūros instituto „Facebook“ puslapyje. Norintys galės užduoti klausimus „Facebook“ komentaruose. Vaizdo įrašai bus prieinami plačiajai visuomenei.

Registruotis kviečiame iki spalio 29 dienos ČIA.

Užsiregistravę gaus mūsų dovaną – konferencijos medžiagą.

Šiuo renginiu Krikščioniškosios kultūros institutas (šv. Ignoto g. 5, Vilnius) pradeda informacinį projektą „Už katalikišką civilizaciją“.
Projekto simbolis – Vytis, trypiantis drakoną.
Projekto logotipas modernia forma atspindi autentišką Lietuvos herbą – toks drakoną trypiantis Vytis buvo pavaizduotas didžiojo Lietuvos kunigaikščio Vladislovo Jogailos majestotiniame antspaude 1387 m. priėmus krikštą, t.y. pirmajame mūsų valstybės herbe Lietuvai tapus katalikiškos civilizacijos dalimi ir jos tvirtove Rytuose.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

inga       2020-11-9 19:49

Komentatoriai bemat susigaudė, kieno nagai slypi už tos vadinamos konferencijos

ah1       2020-11-1 16:49

DKLRŽ - Didžioji Kunigaikštystė Lietuvos, Rusų, Žemaičių ir kitų/ Великое князство Литовское, Руское, Жомойтское и иных, pagal dokumentą Statutą,naudojo ant skydo ženklą  dvigubą kryžių kaip funkcionalų  apsaugos ir skydo sutvirtinimo ženklą reiškiantį gintis/apsauga, apsaugos dalis todėl niekas sveikam protui neprieštaravo, kol buvo proto, žinojimo, vedizmo-vadovaimosi žinojimu kultūra. Ir dar aplankė mintis kad TSRS buvo ta pati DKLRŽ tik kitame laikmetyje

Nežinantiems        2020-10-31 16:15

Bet juk kryžius ant skydo - provoslaviskas smile Tik kai LR reikėjo atsirasti ir Gedimino stulpai buvo per daug “pagoniški”, buvo sustilizuotas provoslaviskas kryžius į “lietuviška dviguba” :D
Avinai juk neatseks, kad ir kaip ir kodel.

to Klausimas       2020-10-31 14:15

Deja, konferencija nebuvo mokslinė. organizatoriai ją padarė chaotiškai “švietėjiška”. Istorikai buvo tik kažkokia keista “atrama” ar “priedanga”...

> "baptistas"        2020-10-31 9:27

atseit, kažkas panašaus į ,,Maximą” ir pan. prekybos centrų bei kitų monopolinių verslų politiką: ,,Kur įsitaisėme mes, ten jokia kita smulkmė nesiveis - išnaikinsime!”?

ah1       2020-10-30 21:13

vienu žodžiu pasiklydę laike

Gundantys atkryčiu į pagonybės barbarystę       2020-10-30 20:20

ir dar tai darantys XXI a. po krikščioniškos Vakarų civilizacijos didybės,  jos kultūrinių laimėjimų liudijimų,
arba, nelaimei, neturi pakankamo išsilavinimo,
arba, sąmoningai ar ne, veikia kaip Lietuvos priešai
ir, aišku, kaip žmogaus, jo sielos išganymo priešai.
————————————————————————————-
Pasivergimas antikristinei dvasiai yra gyvenimo tragedija,
baisesnė už bet kurią kitą gyvenimo tragediją ir vergovę,
kadangi atmetamas Išganytojas ir Amžinojo gyvenimo, tobulo džiaugsmo,
laimės dovana, o nenuvokiai puolama į antrosios - dvasinės - Mirties glėbį.
—————————————————————————————————————
Pagarba Krikščioniškosios kultūros instituto žmonėms,
puoselėjantiems krikščionikos vakarietiškos Lietuvos idealą,
neprisitaikėliškai tarnaujantiems tikėjimo vidinio atnaujinimo pastangoms.
Tik ir tik Tiesoje (Kristuje) vienijimosi siekis prasmingas ir siektinas.

Kas stovi?       2020-10-30 17:45

Lenkija stovi, kuri tik ir laukia progos pasiglemžti visą Lietuvą.

Nepasirašysiu        2020-10-30 14:11

Dar pridursiu, kad vyčių, trypianciu drakoną, buvo gal tik vienas. Tokia emblematika naudojo anksciau vakaru kolonizuotos valstybes. Vokietijos-Čekijos pasienyje iki šiol rengiami antidrakoniski karnavalai smile
Priminsiu, kad Vytautas buvo Drakono ordino narys (kartu su kitais vidurio-rytu Europos karaliais, siekusiais atsispirti vakarams ir katalikų bažnyčiai (nors jie visi buvo formaliai pasikrikštije). Daugiau apie tai - Vikipedijoje, nors lietuviškosios redaktoriai kažkodėl neleidzia išversti Order of the Dragon į lietuvių kalba smile

Linksma - 2020 metai, ir Lietuvos valstybingumas siejamas su Jogaila, o ne su Vytautu. Kas už šito stovi, manau, nesunku atspėti. Vargšė Lietuva.

Nepasirašysiu        2020-10-30 14:04

Istorikai seniai žino, kad LDK santvarka nebuvo nei liberali, nei katalikiška. Iš šių dviejų greiciau liberali, nes LDK mokesčiai buvo itin maži (laisviems žmonėms).

Klausimas       2020-10-30 13:59

Čia istorinė mokslinė konferencija, kurioje keliami klausimai ir ieškoma atsakymų, ar propagandinė akcija, kurioje skelbiama tikėjimo teisybė?

Nieko asmeniško       2020-10-30 12:42

Žydai supirko žemes, ir taip atsipirko “Pažadėtąją žemę”.
Žydas Sorošas “Respublikos” duomenimis papirkinėja (LT gojai parsidavinėja !), įtakingesnius LT piliečius. Kas gali paneigti, kad ne dėl to iš Lietuvos emigravo puse darbingų piliečių, didelė dalis nusivylė...
Galiausiai Lietuvą be lietuvių nupirks…
Sandoris abipusis - kai vieni perka kiti parduoda. Overtono langas - šiek tiek žemės parduota lenkams (yla iš maišo išlindo dėka COVID-19).
Nieko asmeniško, tai tik biznis…

kotryna       2020-10-30 11:38

Melas, kad LDK buvo katalikiška. Katalikiška ji tapo, klasta ir jėga čia įsitvirtinus jėzuitų ordinui. Nors kiek kitaip galvojantys buvo naikinami. Dabar švelniosios inkvizicijos tęsinys.

Laisvės partija       2020-10-30 11:21

Kietai: “LDK valstybė”!
Kur ir kada tokia buvo?

Deivis       2020-10-30 8:03

Krikščionybės ištakos yra iš senovės Egipto religijų.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2020-10-29 21:32

Okupacinė krikščionybė atsakinga už sunaikintą LDK.

ah1       2020-10-29 21:28

pilnas pavadinimas pagal Lietuvos statutą (XVI) rusėnų kalb Великое князство Литовское, Руское, Жомойтское и иных - Didžioji kunigaikštystė Lietuvos, Rusų, Žemaičių ir kitų,todėl abreviataūra DKLRŽ.

"baptistas"       2020-10-29 20:42

“Pavyzdžiui, tvirtinama, jog Lietuvoje būta net 10 „konfesijų“, tačiau pamirštama pasakyti, kad jos turėjo skirtingą teisinį statusą – tik katalikybė buvo valstybinė religija”.
Kas vadovavo inkviziciniam teismui? Kas degino Dievo žodį “Bibliją”? Kas dabar protestantiškų bendruomenių surinkimus vadina “parakrikščionimis”? Daug nesiplėsiu. Visos krikščioniškos bendruomenės sudaro “Visuotinę bažnyčią” Tuo tarpu vadinama Romos Katalikų Bažnyčia yra atsiskyrusi nuo visuotinės bažnyčios Ir kitas 10 “denominacijų” vadina sektantais. O sektantai skiriasi nuo Romos katalikų tik tuo, kad negarbina Dievo tarnaitės ir medžio drožinio, bei vyskupai kuria šeimas ir pavyzdingai auklėja savo vaikus. Tai ir yra didelė bėda, kad mes turime “katalikišką valstybę”. O konstitucijoje parašyta: Bažnyčia atskirta nuo valstybės. Visur melas, otai nuodėmė. Tą parodė ir rinkimai.

o kur       2020-10-29 13:20

julesas Milatisas, istorikų istorikas, kokia konferencija be jo?! Ką čia gali pasakyti VU docentai ir VDU prapiesoriai?

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Du šimtai devintoji (rugsėjo 20 diena)

Ramūnas Aušrotas ir Rengimo šeimai asociacija. Niekam, net įstatymo teikėjams, nėra aišku, kokias teises įgis, partnerystę sudarę asmenys

Karas Ukrainoje. Fronto linijos pokyčiai 2022 metų vasaris-rugsėjis

COVID-19 finansų tyrimas: influencerių palankumas valdžiai ne už dyką?

Karas Ukrainoje. Du šimtai aštuntoji (rugsėjo 19 diena)

Vengrija nebegali būti laikoma visiškai demokratiška šalimi, tvirtina ES įstatymų leidėjai paskutiniame išpuolyje prieš Orbano vyriausybę

Linas Karpavičius. Oi neteisus jūs Arestovičiau, neteisus…

Karas Ukrainoje. Du šimtai septintoji (rugsėjo 18 diena)

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Sunkus pasirinkimas – XXV eilinis sekmadienis

Ramūnas Aušrotas. Pamatėme, kad problema ne tokia jau išsigalvota

Karas Ukrainoje. Du šimtai šeštoji (rugsėjo 17 diena)

Dominykas Vanhara. Maksimaliai užkardyta galimybė vietos politikams dalyvauti savivaldos rinkimuose ne per partijas

Demografinio sprogimo mitas

Česlovas Iškauskas. 1939 – ųjų rugsėjis: ko mus moko istorija?

Karas Ukrainoje. Du šimtai penktoji (rugsėjo 16 diena)

Briuselis nori 70% sumažinti ES vykdomą Vengrijos finansavimą

Ramūnas Aušrotas. Vienos lyties asmenų sąjungos kaip būdas paneigti šeimos instituto prigimtinį pobūdį

Vengrų politikai: Europos Parlamentas atvirai šantažuoja mūsų šalį

Elektros krizė arba kaip sutaupyti 3 milijardus eurų. Šarūnas Andriukaitis-Sutkus

Karas Ukrainoje. Du šimtai ketvirtoji (rugsėjo 15 diena)

Andrius Gudaitis. Vartotojų interesų gynimo imitavimas

Lenkija planuoja statyti šešis branduolinius reaktorius

Vygantas Malinauskas. Ar vienalytės santuokos yra žmogaus teisė?

Vidmantas Janulevičius. Verslas stoja dėl elektros kainų

Karas Ukrainoje. Du šimtai trečioji (rugsėjo 14 diena)

Švedijos vidurio dešinysis sparnas pirmauja įtemptuose ir intriguojančiuose rinkimuose

Vytautas Sinica. Elektros krizė: vartotojai paskutinėje vietoje

„Už balos“. Karalienė-Trumpas-JAV ekonomika

Edvardas Čiuldė. Nutylėjimo subkultūros Lietuvoje ypatumai

Energetinės krizės akivaizdoje estai atnaujina naftingojo skalūno gavybą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.