Dienos aktualija, Istorija, Propagandos ir ideologijos analizė, Religijų dialogas

Kviečiame į istorikų konferenciją internetu: „LDK valstybės santvarka – liberali ar katalikiška? Rytų apeigų katalikų liudijimas“

Tiesos.lt redakcija   2020 m. spalio 30 d. 3:16

19     

    

Kviečiame į istorikų konferenciją internetu: „LDK valstybės santvarka – liberali ar katalikiška? Rytų apeigų katalikų liudijimas“

Rytoj, lapkričio 30 dieną, 11 val. kviečiame jungtis į Krikščioniškosios kultūros instituto organizuojamą istorikų konferenciją internetu „LDK valstybės santvarka – liberali ar katalikiška? Rytų apeigų katalikų liudijimas“.

Per šį paskaitų-diskusijų pusdienį istorikai pristatys pamatinį Lietuvos istorijos FAKTĄ: krikštą priėmusios senosios Lietuvos valstybės santvarka buvo katalikiška.

Dabar daug kur peršama mintis, kad turime būti dar liberalesni už savo neva „liberalius“ protėvius. Pavyzdžiui, tvirtinama, jog Lietuvoje būta net 10 „konfesijų“, tačiau pamirštama pasakyti, kad jos turėjo skirtingą teisinį statusą – tik katalikybė buvo valstybinė religija, kad mūsų šalyje veikė katalikiška valstybės santvarka: katalikiški įstatymai, švietimas, kariuomenės simbolika ir jos idėjinė motyvacija ir t.t.

Liberalioji istorijos koncepcija, priešingai, mums kalba apie tokią Lietuvos Didžiąją kunigaikštystę (LDK), kuri realiai neegzistavo, t.y. pristato LDK kaip „liberalizmo centrą Europoje“, ir nori įteigti mintį, kad LDK egzistavo visiška religijų lygybė prieš įstatymą kone dabartine – liberalia – samprata, nors realiai tokios lygybės nebuvo.

Šioje konferencijoje pasistengsime sugrąžinti sąvokoms tikrąją jų prasmę, o Lietuvos istorijai – realistinį (katalikišką) jos modelį, pradėtą formuoti dar kunigo Alberto Vijūko-Kojalavičiaus SJ.

Pranešėjai: doc. dr. Genutė Kirkienė, doc. dr. Artūras Grickevičius, dr. Aleh Dziarnovič (Baltarusija).

Jei negalėsite dalyvauti asmeniškai, kviečiame aktyviai dalyvauti per nuotol – pranešimai ir diskusijos bus transliuojami internetu Krikščioniškosios kultūros instituto „Facebook“ puslapyje. Norintys galės užduoti klausimus „Facebook“ komentaruose. Vaizdo įrašai bus prieinami plačiajai visuomenei.

Registruotis kviečiame iki spalio 29 dienos ČIA.

Užsiregistravę gaus mūsų dovaną – konferencijos medžiagą.

Šiuo renginiu Krikščioniškosios kultūros institutas (šv. Ignoto g. 5, Vilnius) pradeda informacinį projektą „Už katalikišką civilizaciją“.
Projekto simbolis – Vytis, trypiantis drakoną.
Projekto logotipas modernia forma atspindi autentišką Lietuvos herbą – toks drakoną trypiantis Vytis buvo pavaizduotas didžiojo Lietuvos kunigaikščio Vladislovo Jogailos majestotiniame antspaude 1387 m. priėmus krikštą, t.y. pirmajame mūsų valstybės herbe Lietuvai tapus katalikiškos civilizacijos dalimi ir jos tvirtove Rytuose.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

inga       2020-11-9 19:49

Komentatoriai bemat susigaudė, kieno nagai slypi už tos vadinamos konferencijos

ah1       2020-11-1 16:49

DKLRŽ - Didžioji Kunigaikštystė Lietuvos, Rusų, Žemaičių ir kitų/ Великое князство Литовское, Руское, Жомойтское и иных, pagal dokumentą Statutą,naudojo ant skydo ženklą  dvigubą kryžių kaip funkcionalų  apsaugos ir skydo sutvirtinimo ženklą reiškiantį gintis/apsauga, apsaugos dalis todėl niekas sveikam protui neprieštaravo, kol buvo proto, žinojimo, vedizmo-vadovaimosi žinojimu kultūra. Ir dar aplankė mintis kad TSRS buvo ta pati DKLRŽ tik kitame laikmetyje

Nežinantiems        2020-10-31 16:15

Bet juk kryžius ant skydo - provoslaviskas smile Tik kai LR reikėjo atsirasti ir Gedimino stulpai buvo per daug “pagoniški”, buvo sustilizuotas provoslaviskas kryžius į “lietuviška dviguba” :D
Avinai juk neatseks, kad ir kaip ir kodel.

to Klausimas       2020-10-31 14:15

Deja, konferencija nebuvo mokslinė. organizatoriai ją padarė chaotiškai “švietėjiška”. Istorikai buvo tik kažkokia keista “atrama” ar “priedanga”...

> "baptistas"        2020-10-31 9:27

atseit, kažkas panašaus į ,,Maximą” ir pan. prekybos centrų bei kitų monopolinių verslų politiką: ,,Kur įsitaisėme mes, ten jokia kita smulkmė nesiveis - išnaikinsime!”?

ah1       2020-10-30 21:13

vienu žodžiu pasiklydę laike

Gundantys atkryčiu į pagonybės barbarystę       2020-10-30 20:20

ir dar tai darantys XXI a. po krikščioniškos Vakarų civilizacijos didybės,  jos kultūrinių laimėjimų liudijimų,
arba, nelaimei, neturi pakankamo išsilavinimo,
arba, sąmoningai ar ne, veikia kaip Lietuvos priešai
ir, aišku, kaip žmogaus, jo sielos išganymo priešai.
————————————————————————————-
Pasivergimas antikristinei dvasiai yra gyvenimo tragedija,
baisesnė už bet kurią kitą gyvenimo tragediją ir vergovę,
kadangi atmetamas Išganytojas ir Amžinojo gyvenimo, tobulo džiaugsmo,
laimės dovana, o nenuvokiai puolama į antrosios - dvasinės - Mirties glėbį.
—————————————————————————————————————
Pagarba Krikščioniškosios kultūros instituto žmonėms,
puoselėjantiems krikščionikos vakarietiškos Lietuvos idealą,
neprisitaikėliškai tarnaujantiems tikėjimo vidinio atnaujinimo pastangoms.
Tik ir tik Tiesoje (Kristuje) vienijimosi siekis prasmingas ir siektinas.

Kas stovi?       2020-10-30 17:45

Lenkija stovi, kuri tik ir laukia progos pasiglemžti visą Lietuvą.

Nepasirašysiu        2020-10-30 14:11

Dar pridursiu, kad vyčių, trypianciu drakoną, buvo gal tik vienas. Tokia emblematika naudojo anksciau vakaru kolonizuotos valstybes. Vokietijos-Čekijos pasienyje iki šiol rengiami antidrakoniski karnavalai smile
Priminsiu, kad Vytautas buvo Drakono ordino narys (kartu su kitais vidurio-rytu Europos karaliais, siekusiais atsispirti vakarams ir katalikų bažnyčiai (nors jie visi buvo formaliai pasikrikštije). Daugiau apie tai - Vikipedijoje, nors lietuviškosios redaktoriai kažkodėl neleidzia išversti Order of the Dragon į lietuvių kalba smile

Linksma - 2020 metai, ir Lietuvos valstybingumas siejamas su Jogaila, o ne su Vytautu. Kas už šito stovi, manau, nesunku atspėti. Vargšė Lietuva.

Nepasirašysiu        2020-10-30 14:04

Istorikai seniai žino, kad LDK santvarka nebuvo nei liberali, nei katalikiška. Iš šių dviejų greiciau liberali, nes LDK mokesčiai buvo itin maži (laisviems žmonėms).

Klausimas       2020-10-30 13:59

Čia istorinė mokslinė konferencija, kurioje keliami klausimai ir ieškoma atsakymų, ar propagandinė akcija, kurioje skelbiama tikėjimo teisybė?

Nieko asmeniško       2020-10-30 12:42

Žydai supirko žemes, ir taip atsipirko “Pažadėtąją žemę”.
Žydas Sorošas “Respublikos” duomenimis papirkinėja (LT gojai parsidavinėja !), įtakingesnius LT piliečius. Kas gali paneigti, kad ne dėl to iš Lietuvos emigravo puse darbingų piliečių, didelė dalis nusivylė...
Galiausiai Lietuvą be lietuvių nupirks…
Sandoris abipusis - kai vieni perka kiti parduoda. Overtono langas - šiek tiek žemės parduota lenkams (yla iš maišo išlindo dėka COVID-19).
Nieko asmeniško, tai tik biznis…

kotryna       2020-10-30 11:38

Melas, kad LDK buvo katalikiška. Katalikiška ji tapo, klasta ir jėga čia įsitvirtinus jėzuitų ordinui. Nors kiek kitaip galvojantys buvo naikinami. Dabar švelniosios inkvizicijos tęsinys.

Laisvės partija       2020-10-30 11:21

Kietai: “LDK valstybė”!
Kur ir kada tokia buvo?

Deivis       2020-10-30 8:03

Krikščionybės ištakos yra iš senovės Egipto religijų.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2020-10-29 21:32

Okupacinė krikščionybė atsakinga už sunaikintą LDK.

ah1       2020-10-29 21:28

pilnas pavadinimas pagal Lietuvos statutą (XVI) rusėnų kalb Великое князство Литовское, Руское, Жомойтское и иных - Didžioji kunigaikštystė Lietuvos, Rusų, Žemaičių ir kitų,todėl abreviataūra DKLRŽ.

"baptistas"       2020-10-29 20:42

“Pavyzdžiui, tvirtinama, jog Lietuvoje būta net 10 „konfesijų“, tačiau pamirštama pasakyti, kad jos turėjo skirtingą teisinį statusą – tik katalikybė buvo valstybinė religija”.
Kas vadovavo inkviziciniam teismui? Kas degino Dievo žodį “Bibliją”? Kas dabar protestantiškų bendruomenių surinkimus vadina “parakrikščionimis”? Daug nesiplėsiu. Visos krikščioniškos bendruomenės sudaro “Visuotinę bažnyčią” Tuo tarpu vadinama Romos Katalikų Bažnyčia yra atsiskyrusi nuo visuotinės bažnyčios Ir kitas 10 “denominacijų” vadina sektantais. O sektantai skiriasi nuo Romos katalikų tik tuo, kad negarbina Dievo tarnaitės ir medžio drožinio, bei vyskupai kuria šeimas ir pavyzdingai auklėja savo vaikus. Tai ir yra didelė bėda, kad mes turime “katalikišką valstybę”. O konstitucijoje parašyta: Bažnyčia atskirta nuo valstybės. Visur melas, otai nuodėmė. Tą parodė ir rinkimai.

o kur       2020-10-29 13:20

julesas Milatisas, istorikų istorikas, kokia konferencija be jo?! Ką čia gali pasakyti VU docentai ir VDU prapiesoriai?


Rekomenduojame

Andrius Švarplys. Daugumos argumentas ir jo panaudojimo kontekstai

Rasa Čepaitienė. Iš Murmūnų į Abejoniškes

Vidas Rachlevičius. Nacionalinė tragikomedija „Kaip lietuviai JAV prezidentą rinko“

Algimantas Rusteika. Pagalba Lietuvai. Trojos arklio mechanizmas

Pranašautas skyrybų padidėjimas per COVID neįvyko

Linas V. Medelis. Skaudės, bet privalome eiti

Robertas Grigas. Kas yra tikrasis „seksizmas“ politikoje

„Nu… nu… tai prieš šimtą metų gal net tokių klausimų nebūtų uždavę“

Ramūnas Karbauskis. Neleisime, kad su mumis būtų elgiamasi kaip su „šunauja“

Karolis Venckus. Apie cenzūrą LRT

Andrius Švarplys. Visuomeninis transliuotojas neatstovauja nei Lietuvos konstitucinėms vertybėms, nei piliečiams

Vidas Rachlevičius. Visiškai nesvarbu, kas bus kultūros ministras, nes tai NIEKO nekeičia ir nekeis

Zigmas Tamakauskas. Žmogus, Lietuvai atidavęs savo sielą ir širdį...

Audriaus Bačiulio pastebėjimas: konservatoriai nutarė pradėti atvirą karą su Prezidentūra

Joana Noreikaitė ir Vincas Kubilius. Šimtoji „Tie-SOS!“ akcija

Jei dar negirdėjote. Vytautas Bakas klausė. „Gabrieliau, Ingrida: kas Jums yra aukšta politinės kultūros ir etikos kartelė?“

Andrius Švarplys. Facebookas ir Twitteris bendradarbiauja su Vietnamo, Turkijos, Rusijos ir Kinijos režimais

Andrius Švarplys. Čia tas pats, kas mokinių parlamentui suteikti tikrojo parlamento statusą

Algimantas Rusteika. Jie niekada nesikauna iki paskutinio šovinio

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Naujosios koalicijos susitarimas: ko tikėtis?

Nacionalinis susivienijimas: pareiškimas dėl solidarumo su Lenkijos valdžia

Robertas Grigas. Atmintinė lenkų „abortų teisių“ gynėjoms

Vytautas Radžvilas. Konvergencijos svajonė ir tikrovė

Audrius Bačiulis. Tikriausiai vienas labiausiai viešumoje nematomų Lietuvos ministrų

Algimantas Rusteika. Tegyvuoja Didžiosios Tolerancijos Revoliucijos metinės!

Andrius Švarplys. Žinios iš paralelinės visatos

Ramūnas Trimakas. Totalitarizmas grąžinamas septinmyliais žingsniais

Algimantas Rusteika. Apie bukumą ir lavonus

Raimondas Navickas. Nusprendžiau pats pasižiūrėti, ko tie respublikonai nerimsta

Andrius Švarplys. Pagaliau Facebookas bus paduotas į teismą dėl cenzūros

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.