Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas, Partijos

Kviečiame į diskusiją: „Alvydas Jokubaitis vs. Vytautas Radžvilas: ar Lietuvos politikoje – vien liberalai?“

Tiesos.lt redakcija   2017 m. lapkričio 6 d. 21:08

12     

    

Kviečiame į diskusiją: „Alvydas Jokubaitis vs. Vytautas Radžvilas: ar Lietuvos politikoje – vien liberalai?“

Kaip ir kiekvieną rudenį, jaunimo sambūris „Pro Patria“ kviečia į profesorių diskusiją.

Šių metų lapkričio 7 dieną, antradienį, 18.30 val. Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (Vokiečių g. 10), 402 auditorijoje apie tikrą ar tariamą liberalizmą Lietuvoje diskutuos instituto profesoriai Alvydas Jokubaitis ir Vytautas Radžvilas. 

Filosofas Alvydas Jokubaitis, 2017 m. išleidęs knygą „Liberalizmas kaip pilietinė religija“, ne kartą yra pabrėžęs: kalbėdamas apie „liberalus“, jis turi omeny ne, kaip pats sako, „siaurą Lietuvos partiją“ – liberalizmo terminas tinka „visoms mūsų politinėms jėgoms“, nes „socialdemokratai ir konservatoriai irgi yra liberalai.“

Kad Lietuva ne jokia išimtis, patvirtina ir škotų politikos filosofo Alasdairo MacIntyre’o įžvalga, kuria jis pasidalijo dar 1988 metais: „Šiuolaikinėse politinėse sistemose debatai vyksta beveik išimtinai tarp konservatyvių liberalų, liberalių liberalų ir radikalių liberalų.“ Tuo pačiu jis atkreipė dėmesį ir į esminį tokių politinių sistemų bruožą – jose „beveik nėra vietos pačios sistemos kritikai, t.y. abejojimui pačiu liberalizmu“.

Diskusijos organizatoriai ir klausia: ar tikrai Lietuva, kaip ir Vakarai, šiandien yra tapusi „liberalų užvaldyta politine smėlio dėže“? Kaip nutiko, kad įvairių pažiūrų piliečiams atstovauja „faktiniai liberalai“, nors Lietuvos visuomenę ir mėgstama vadinti „konservatyvia“? Gal iš tiesų partijų pavadinimai tėra„ politinio spektaklio kaukės“, už kurių slepiasi vien liberalai?

Profesorius Vytautas Radžvilas, Lietuvos liberalų sąjūdžio įkūrėjas ir pirmasis pirmininkas, su tokiu požiūriu nesutinka. Jo teigimu, tarp Lietuvos partijų tikrai nėra esminių ideologinių skirtumų, tačiau nėra ir tikrų liberalų. „Visos liberaliomis siekiančios būti ar besivadinančios jėgos iš tiesų vadovaujasi naujojo marksizmo ideologija“, – rašoma renginio Veidaknygės puslapyje. Ir šiai ideologijai, siekiančiai valstybės vardu įtvirtinti „privalomą emancipaciją“, visiškai nepriimtinos tos autentiškos laisvės, už kurias kovojo liberalizmas. Tai, ką girdime iš neva liberalių Lietuvos politikų, tėra „šimtmečio senumo Spalio revoliucijos idėjos“, tiesa, kiek papudruotos.

Taigi kas iš tiesų vyksta Lietuvos ir Vakarų politiniame gyvenime? Kas – liberalizmas ar naujasis marksizmas – turi prisiimti atsakomybę už dabartinę Lietuvos politinę situaciją? Kokias vertybes sutartinai išpažįsta pagrindinės Lietuvos partijos ir viešosios nuomonės formuotojai? Ar tarp šių vertybių yra Lietuva ir lietuvių tautos išlikimas?

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

dongdong8       2018-02-6 8:33
xiaojun       2017-11-13 3:53
Pikc       2017-11-8 16:50

A. Jokubaičio pranešimas iš tos diskusijos: http://www.propatria.lt/2017/11/alvydas-jokubaitis-ar-lietuvos.html

nuomonė       2017-11-7 19:18

Nuomonė : nu panašu. Darbininkams panašu kad niekas neatastovauja.

Tikrasis liberalumas        2017-11-6 10:57

krikščionybei neprieštarauja.

Komentatorius       2017-11-6 10:34

Kadangi “būti liberalu” dabar madinga visoje Europoje, tai Lietuvos veikėjai (save vadinantys “politikais”) visi stengiasi neatsilikti nuo mados. Tarp jų net 95% neturi žalio supratimo, kas yra tikrasis liberalizmas, bet vistiek skelbiasi esą “liberalai”. Be to, liberalizmo doktrina labai tinka korupcijai pridengti, užtai ji taip intensyviai eksploatuojama Lietuvoje.

Laikas eiti       2017-11-6 8:19

į politiką.

Lietuvoje reikia       2017-11-6 8:04

krikščionių tautininkų partijos.

Ypač krenta       2017-11-6 7:43

į akis įvairios feministinės organizacijos,atstovaujamos margaritų,kurios parazituoja visokiais gėjų,lyčių lygybės ir kitais butaforiniais klausimais,visiškai nieko bendro neturinčiais su moters padėtimi Lietuvoje.O ši padėtis labai negera-moteris prekė.

$+$       2017-11-6 6:11

Jei Lietuvoje ir nėra ko nors tikrų, tai ne tik liberalų, bet politinių partijų aplamai. Ir pirmiausia ne todėl, kad neturi skiriamosios/atpažinimo ideologijos, o todėl, kad niekam neatstovauja pilietiniu-politiniu požiūriu.

Ne tik “Visos liberaliomis siekiančios būti ar besivadinančios jėgos”, bet iš esmės visos į politiką pretenduojančios grupės (jėgos) vadovaujasi atnaujintais marksizmo-leninizmo pagrindais. Ideologija tai vargu ar pavadinsi. Skirtingai nuo, taip vadinamų, Vakarų, Lietuvoje yra viena, buvusi komunistų partiją, suskaldyta į daug dalių, su skirtingomis iškabomis. To “naujojo” marksizmo tik tiek ir tėra.

Lietuvoje niekas net nebandė kurti politinės partijos ideologijos pagrindu. Turto pasisavinimas ir pinigų įsisavinimas​, per visas įmanomas schemas ir būdus, neturi nieko bendro su ideologija.  Tai tik prekyba poveikiu, kurį stebime kiekvieną dieną.

Britka       2017-11-6 5:01

Nustokite gaujas vadinti partijomis.Partijų nėra, yra tik gaujos, gal Socdemai praeitam amžiuje turėjo partijos požymių rudimentu.Reikia įstatymo- pakeitei gaują 5-10 metų negali būti renkamas, iš Seimo lauk.

Vai me       2017-11-5 21:54

Hakeriai,įsilauzė į Soroso serverius ir nutekino Orbanui, sąrašus ,europarlamentarų, kurie jam dirba.Orbanas sąrašus paviešino. Tenai, daugiau kaip du šimtai pavardzių.Lietuvoje, apie tai kapų tyla.Štai jums ir atsakymas.

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.