Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Istorija, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas, Piliečių akcijos ir iniciatyvos

Andrius Švarplys rekomenduoja: putiniškos Rusijos disidento Andrejaus Ilarionovo analizė dėl Kapitolijaus įvykių

Tiesos.lt redakcija   2021 m. sausio 17 d. 11:50

19     

    

Andrius Švarplys rekomenduoja: putiniškos Rusijos disidento Andrejaus Ilarionovo analizė dėl Kapitolijaus įvykių

Blaivi ir itin tiksli putiniškos Rusijos disidento Andrejaus Ilarionovo analizė dėl Kapitolijaus įvykių: „Kapitolijaus šturmas“ primena „Reichstago padegimą“(skaitantiems rusiškai).

Už šias mintis autorius buvo atleistas iš Cato instituto Vašingtone (ČIA).

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Putino       2021-01-17 22:14

gauja kiek žmonių pražudė,nuodija,tačiau jo socialiniai tinklai neblokuoja.Nors Ramzanas Kadyrovas užblokuotas labai seniai.Darosi nemaža painiava pasirinkimuose.

Kai laimėjo       2021-01-17 21:04

Trumpas prieš 4 metus,buvo netikėta kažkodėl demokratams,nors jie, jų Hilary ,ruošėsi laimėti trečią kartą iš eilės ir vos ne be pabaigos valdžioje demokratai.Atrodo nenatūraliai,nors gal respublikonai jau visai nusilpę ir jie kažkiek skolingi Trumpui,kad juos ištempė.

>> Juliui Milaičiui       2021-01-17 20:59

Labai jau patogią poziciją užsiėmei. Pats slepiesi po dešimtimis skirtingų slapyvardžių, o kiekvieną kritiką priskiri vienam vieninteliam kažkokiam mitologiniam ,,langų majorui”. Tarsi visas kitas pasaulis be galo žavėtųsi kagėbistine žiurke… Ką tikiesi apgaunąs? Tuos, kurie čia užsuka kartą per mėnesį, ar tuos, kurie apskritai apie nieką nesigaudo, kurių didžiausias pasiekimas gyvenime - išmokti parašyti žodį ,,toletas”? Dabar tuoj pulsi, kaip visuomet, graudžiai rypuoti apie kažkokias fūras ar ką ten… Ar nori pasakyti, kad tu, kaip kokia apsvilusi katė, turi dvylika gyvybių? Tai keli ten majorai, generolai ar seržantai jau metė tave pro langą? Kelios fūros ar bent keturračiai jau pritrėškė? Po tavo kasdienine litanija apie ,,langų majorą” jau bene keturi pliusiukai. Kas ten juos padėjo? Na, stasys, prašalietis, tu pats. Kas dar? Vėl tu pats, tik iš kito prietaiso? Tik nesakyk, kad turi bendradarbį redakcijoje… nors… ko šiame pasaulyje nebūna… ypač kai visokie stasiai, prašaliečiai, dzeikai, julesai, papos, kisos, dėdai ir kitokios šiukšlės tokios operatyvios… Kaip ten bebūtų, esi net ne kagėbistinė žiurkė, o efesbėjinė utėlė. Menka ir apgailėtina.

Andriej Illarionov       2021-01-17 20:53

Aš nebedirbu Cato institute.
Kaip man sakė instituto viceprezidentas, priežastis yra prie šio dienoraščio prie mano įrašo „Reichstago deginimas“ - 2021 m. Pridėtų postriptų turinys.
Kai buvau pakviestas dirbti į Cato institutą, reguliariai užduoti klausimus apie instituto poziciją tuo ar kitu klausimu, vadovybės atsakymas visada buvo tas pats: „Institutas neturi jokių kitų pozicijų, išskyrus asmens laisvės apsaugą. Bet kokiais klausimais nėra instituto pozicijos, yra skirtingos instituto darbuotojų pozicijos, kurias išreikšti jie turi visas teises “.
Dabar šis požiūris pasikeitė.
Kaip ne kartą sakiau, žodžio laisvė yra laisvos visuomenės pagrindas, atspirties taškas.
https://aillarionov.livejournal.com/

DDD       2021-01-17 19:16

Ilarionovas teisingai pastebi, kad neįvyko nei politinė-parlamentinė, nei teisminė šių JAV prezidento rinkimų “legitimacija”. Amerikai ir pasauliui tiesiog pasakyta “tikėti” naujosios administracijos teisėtumu. Tai net kiek stebina - demokratai, turėdami tiek sąjungininkų šiuo metu satelitinėje respublikonų partijoje, galėjo siekti politinio legitimizavimo. Per keletą metų respublikonų pirminiai rinkimai išvalys “satelitus”.

>>stasys       2021-01-17 18:49

Jūs čia turėjote omenyje raudonuosius partizanus vokiečių kontrolės metais, kurie nakčia Stalino nurodymu padeginėjo lietuvių ūkininkų sodybas. Na, kokios kilmės tie padegėjai būdavo, manau, Lietuvoje visi žino ir istorija, o ne pseudo mokslas, tai žino.

Andrej Illarionov       2021-01-17 18:32

“Свобода слова - это фундамент демократического общества”
https://www.youtube.com/watch?v=K5FAmx4eiJg

Štai dar       2021-01-17 16:54
>stasys       2021-01-17 16:10

Ypač  didelė propagandinė,šlapio parako statinė vis grąsinanti susprogti čia ,bet tik besivoliojanti komentatoriams po kujų.Tai iš prigimties didelis piromančikas ir jau ne vieną tiesų autorių apsvilinęs ir apdeginęs,kišdamas jiems už kelnių ir į kojų  tarpupirščius savo kairuoliškus, smulkiaproliatariškus,komentarus plepalus- proklamacijas.Tikras naktinis,padegimų asas:)

Jules       2021-01-17 16:08

Žinot, Vakarų Berlyno apygardos teismas po mirties išteisino šitą garsų olandų bolševiką Marinus‘ą van de Lubbe dėl Vokietijos Parlamento padegimo, nes NS teismai pripažinti begaliais - neteisėtais. Beliko jį paskelbti Liberal-dimokratų didvyriumi ir pastatyti paminklą Berlyno centre. Na, ir Vilniuje jam dabartiniai liberalai galėtų pastatyti paminklą, juk nusipelnęs demokratijai labiau nei Zapa ar kas nors kitas ir pan. Juk visuotinai žinoma, kad Stalino Rusija, vadinama Sovietija, buvo pagrindine Amerikos ir Anglijos sąjungininke. Taigi, tą patį reiktų ir mums pagalvoti apie sovietinius teisėjus ir jų darbų tesėjus dabartinėje Lietuvoje – pripažinti juos kuo, van de Lubbe’s pavyzdžiu? Na, bet pas mus veikia dvigubų standartų manija, todėl tai kol kas neįmanoma.

Kis       2021-01-17 15:46

esme tame,kad sia nuomone,kaip ir dera ruseliui,parase,kai neteko pareigu savo Kontono univere,tad sis “padegimas"netikras.Iki to jo nuomone buvo atvirkstine.Tai paprasciausias rusu sapnas,nes Baideno bijo labiau negu velnias kryziu.Nieko nuostabaus,Putinas ir Kremlius liko be uztarejo trumpo ir ryzyko,kuris kad netiko i Jav prezidentus,bet dar buvo Putiaros pakabintas.Pasiziurekite i trumpa po Helsinkio susitikimo su Putinu,o po si ryza taip ir neisleido i pasimatyma su nusikalteliu Vova

Stasy,       2021-01-17 15:28

mes taikūs žmonės ir nieko negalandame, ir nesikišame į svetimų valstybių reikalus, bet tik domimės jomis, nes nuo to, kas ten vyks - priklausys mūsų likimas, egzistencija.

stasys       2021-01-17 15:06

Reichstagą padegė 2021-01-17 14:58 ... Jums kirvių mojuoti o ne mintis eiliuoti . Pabandykite pagaląsti kirvį .

Langų majore,       2021-01-17 15:02

neturi šiandien nurodymų iš aukščiau, ką per langą šveist, todėl vėl čia atsibrukai?

Reichstagą padegė       2021-01-17 14:58

Trys agentai komunistai -stasys,jules ir prašalietis.Gaisrą užgesino kancleris veikiausiai.Kur dabar tas kancleris,kuris imsis gesinti gaisrą,kai vakarų demokratijos namas jau padegtas ir įsiliepsnoja?

Jules       2021-01-17 14:26

O tai kas tą Reichstagerį padegė?

Prašalietis       2021-01-17 13:25

Rusijos “antiputinis disidentas” Andrejaus Ilarionovo galvojo, kad savo “antiputiniškoje, “profesoriškoje analizėje dėl Kapitolijaus įvykių” pavaręs “šauniausiai” ant Kapitolijų porai valandų užėmusių protestuotojų , “perspjaus vakarietiniu patriotiškumu” ir šiandiena garsiausią “antiputiną” Navalną, ir demokratai už tai Ilarionovą “patriotiškai” įvertins. Bet yra viena “smulkmena”, JAV ne Rusija, kurioje visi gali “demokratiškai” trioksti kur nori ir ką tik nori. Todėl didelį “antiputiną” Ilarionovą “už jo nuostabias mintis” Cato institutas Vašingtone atleido iš darbo. Visas JAV civilizuojamas “patriotinis” čiabuvių pasaulis nesupranta atvejo su profesoriavusiu Cato institute antiputinu Ilarionovu-“kas čia daros kas čia daros, ir su gilia užuojauta ir pasimetimu reiškia didelį susirūpinimą” šiandieninės antitrampinės “demokratijos padėtimi” JAV.

stasys       2021-01-17 12:40

Tokiu disidentų ir Lietuva Amerikoje turi , tik dabar jie linkę neafisuotis ir tylėti. Klausimas kas yra tikra ? ar Jus pasiruošę žaisti svetimoje lentoje šachmatais ? Daugiapolis įtakų pasaulis ..iš skryneles minčių dėdės putino .

vienas momentas       2021-01-17 12:19

man neaiškus ,cituoju:jeigy lapkričio 3- čios d. rinkimai būtu vyke pagal principą VIENAS ŽMOGUS VIENAS BALSAS tai rinkimus ko gero BŪTU LAIMĖJĘS DŽO BAIDENAS????? Toliau straipsnyje tas apžvalgininkas samprotauja lyg ir logiškai bet šitas sakinys tai kažkokie kliedesiai .O gal kas gali paaiškinti.?

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.