Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai , Šiaurės Amerika

Kvebekas priima įstatymą, keičiantį vaiko apsaugos taisykles, nekreipdamas dėmesio į prigimtinius šeimos ryšius

Tiesos.lt redakcija   2022 m. balandžio 23 d. 13:13

3     

    

Kvebekas priima įstatymą, keičiantį vaiko apsaugos taisykles, nekreipdamas dėmesio į prigimtinius šeimos ryšius

Įstatymas nebesiekia išlaikyti vaikų jų šeimos namuose ar su išplėstine šeima.

Tėvai Kvebeke reiškia susirūpinimą dėl neseniai priimto vaiko apsaugos įstatymo, leidžiančio valstybei nepaisyti tėvų pirmenybės ir prigimtinių ryšių principo.

Įstatymo projektą Nr. 15 pirmą kartą pristatė Kvebeko sveikatos ministras Lionel‘is Carmant‘as 2021 m. gruodį. Jis buvo vienbalsiai priimtas praėjusį ketvirtadienį Kanados provincijų Nacionalinėje Asamblėjoje: 115 balsų už ir nė vieno prieš.

Remiantis Kanados CTV naujienomis, naujuoju įstatymu siekiama „suteikti pirmenybę vaikų interesams prieš visus kitus aspektus, įskaitant tėvų interesus“, ir įnešama nemažai pakeitimų Kvebeko jaunimo apsaugos taisyklėse, siekiančiose palengvinti vaikų apgyvendinimą. vaikų globos namuose tariamais nepriežiūros ar prievartos atvejais.

Kvebeko jaunimo apsaugos įstatyme (1977 m.) iki šiol buvo pripažinta, kad valstybė turėtų „būti linkusi išlaikyti“ vaiką, kuriam gresia pavojus „jo ar jos šeimos aplinkoje“. Tai buvo tėvų pirmenybės principas, tai yra, kad už savo vaikus pirmiausia atsako tėvai.

Jei vaikams likti savo šeimos namuose buvo neįmanoma arba tai neatitiko jų interesų, vaiko teisių apsaugos institucijos siekė, kad vaikai būtų apgyvendinti pas jų išplėstinės šeimos narius. Tik po to, kai šios galimybės nepavykdavo įgyvendinti, vaikai būdavo patalpinami į globos namus.

Pagrindinės Kanados naujienų agentūros apibūdino naująjį įstatymą kaip „pripažinimą, kad apleisto ar prievartą patyrusio vaiko laikymas savo biologinėje šeimoje bet kokia kaina“ nebeturėtų būti „absoliutus prioritetas“ ir kad „užtikrinti, kad vaikui kuo greičiau būtų sudaryta stabili aplinka“ turėtų būti „vyriausybės prioritetas“.

Todėl teisėjai ir socialiniai darbuotojai, priimdami sprendimus dėl vaiko likimo, galės nepaisyti tėvų pirmenybės principo.

Kitas naujojo įstatymo pakeitimas – sušvelnintos vaikų asmeninės informacijos konfidencialumo taisyklės; ji dabar bus lengviau perduodama, lengviau bus ja dalijamasi tarp valdžios institucijų ir globėjų.

Nors Nacionalinėje Asamblėjoje įstatymas pasipriešinimo praktiškai nesutiko, kai kurie tėvai Kvebeke mojuoja raudonomis vėliavomis nuo tada, kai jis buvo pateiktas kaip įstatymo projektas.

Kai kurie teigia, kad tėvų viršenybės paneigimas gali sukurti pavojingą precedentą ir suteikti valstybei per daug galių vaikų atžvilgiu.

„Iš pirmo žvilgsnio jaunimo apsaugos įstatymo pataisa atrodo tik vaiko labui,“ – gruodžio mėnesio straipsnyje apie įstatymo projektą rašė tinklaraštininkė Mel Goyer.

„Atrodo, kad tai gera mintis vaiko interesus iškelti į pirmą planą,“ – tęsė ji.

„Tačiau iš tikrųjų tiek tėvai, tiek vaikas yra nušalinami, kai teismas priima sprendimą paimti juos iš šeimų. Sistema jau daugelį metų rieda į pakalnę, o vyriausybė tuo pasinaudoja reformuodama kai kuriuos esminius principus.

Goyer teigė, kad šis ėjimas galėtų būti pirmasis žingsnis link didesnės vyriausybės kontrolės ir šeimos teisių erozijos.

Ji priminė, kad Kvebeko premjeras François Legault apibūdino įstatymo projektą kaip „istorinį momentą“ ir teigė, kad „vaiko interesų iškėlimas kaip svarbesnių už jo ar jos biologinės šeimos interesus“ yra reformos pagrindas.

„Ne, François Legault nesiruošia „atimti jūsų vaikų“, bet mintis, kad jis gali panaikinti tėvų viršenybės principą, kelia nerimą,“ – rašė Goyer ir pridūrė, kad jei nieko nebus daroma, šeimos kaip grupės naikinimas įgaus pagreitį.

Ji pateikė pavyzdį iš neseniai įvykusios teismo bylos , kurioje teisėjas nusprendė, kad dvi jaunos 14 ir 19 metų merginos prieš motinos valią gaus COVID skiepą; teisėjas apkaltino motiną tuo, kad ji laikosi „antivakserių sąmokslo teorijų“.

Goyer baigė savo straipsnį ragindama susirūpinusius tėvus prisijungti prie Alain Rioux, asociacijos „Les papas en action“ (prancūziškai Veiklūs tėvai) įkūrėjo, ir jo pasipriešinimo šiam įstatymui.

Daugelis tėvų atkartojo Goyerio susirūpinimą socialinėje žiniasklaidoje, ypač Twitter‘yje, kur vienas vartotojas perspėjo: „Jei tai bus priimta Kvebeke, tai tik laiko klausimas…“.

Šaltinis: lifesitenews.com

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Citatos:       2022-04-24 16:00

(c) “Amerikos indėnų internatinės mokyklos (angl. residential schools, French écoles résidentielles) - tai Kanados valstybės remiamų internatinių mokyklų sistema, skirta Kanados vietiniams vaikams mokyti ir ugdyti juos Europos ir Kanados kultūros dvasia.”
(c) “Justinas Trudeau, Kanados ministras pirmininkas: “Esu pasibaisėjęs dėl gėdingos politikos, vogusios vietinius vaikus iš jų šeimų. Deja, tai nėra išimtis ar pavienis įvykis. Tokios mokyklos buvo tikrovė, tragedija čia, mūsų šalyje ir mes privalome ją pripažinti“.
(c) “Paskutinė tokia mokykla Kanadoje buvo uždaryta tik 1996 m.”
Žinia, išplėšus gamtos vaiką iš jam įprastos aplinkos ir patalpinus jį į ir Lietuvoje žinomą “vaiknamį” rezultatai būna apverktini,- rado šimtus vaikų palaidojimų...
Tai nejau ir vėl Kanada, ir vėl vaikų atiminėjimas? Nejau tam p. Justinui Trudeau smagu nuolat atsiprašinėti ir piktintis, bet vis vien kartoti sadistinius veiksmus?!  NEĮTIKĖTINA!

taip       2022-04-23 18:38

po keliu metu bus ir as mus panasiai. tik laiko klausimas, kada.

Al.       2022-04-23 13:39

Visame Vakarų pasaulyje žingsnis po žingsnio vykdomas komunosatanistinis perversmas. Ir kai visi džiaugiasi sankcijom prieš Rusiją, turėkit galvoj, kad jos skirtos ne tik Rusijai, bet ir perspėti visus bandančius pasipriešinti liberaliaisiais demokratais apsimetantiems komunosatanistams.

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Du šimtai devintoji (rugsėjo 20 diena)

Ramūnas Aušrotas ir Rengimo šeimai asociacija. Niekam, net įstatymo teikėjams, nėra aišku, kokias teises įgis, partnerystę sudarę asmenys

Karas Ukrainoje. Fronto linijos pokyčiai 2022 metų vasaris-rugsėjis

COVID-19 finansų tyrimas: influencerių palankumas valdžiai ne už dyką?

Karas Ukrainoje. Du šimtai aštuntoji (rugsėjo 19 diena)

Vengrija nebegali būti laikoma visiškai demokratiška šalimi, tvirtina ES įstatymų leidėjai paskutiniame išpuolyje prieš Orbano vyriausybę

Linas Karpavičius. Oi neteisus jūs Arestovičiau, neteisus…

Karas Ukrainoje. Du šimtai septintoji (rugsėjo 18 diena)

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Sunkus pasirinkimas – XXV eilinis sekmadienis

Ramūnas Aušrotas. Pamatėme, kad problema ne tokia jau išsigalvota

Karas Ukrainoje. Du šimtai šeštoji (rugsėjo 17 diena)

Dominykas Vanhara. Maksimaliai užkardyta galimybė vietos politikams dalyvauti savivaldos rinkimuose ne per partijas

Demografinio sprogimo mitas

Česlovas Iškauskas. 1939 – ųjų rugsėjis: ko mus moko istorija?

Karas Ukrainoje. Du šimtai penktoji (rugsėjo 16 diena)

Briuselis nori 70% sumažinti ES vykdomą Vengrijos finansavimą

Ramūnas Aušrotas. Vienos lyties asmenų sąjungos kaip būdas paneigti šeimos instituto prigimtinį pobūdį

Vengrų politikai: Europos Parlamentas atvirai šantažuoja mūsų šalį

Elektros krizė arba kaip sutaupyti 3 milijardus eurų. Šarūnas Andriukaitis-Sutkus

Karas Ukrainoje. Du šimtai ketvirtoji (rugsėjo 15 diena)

Andrius Gudaitis. Vartotojų interesų gynimo imitavimas

Lenkija planuoja statyti šešis branduolinius reaktorius

Vygantas Malinauskas. Ar vienalytės santuokos yra žmogaus teisė?

Vidmantas Janulevičius. Verslas stoja dėl elektros kainų

Karas Ukrainoje. Du šimtai trečioji (rugsėjo 14 diena)

Švedijos vidurio dešinysis sparnas pirmauja įtemptuose ir intriguojančiuose rinkimuose

Vytautas Sinica. Elektros krizė: vartotojai paskutinėje vietoje

„Už balos“. Karalienė-Trumpas-JAV ekonomika

Edvardas Čiuldė. Nutylėjimo subkultūros Lietuvoje ypatumai

Energetinės krizės akivaizdoje estai atnaujina naftingojo skalūno gavybą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.