Kuo skiriasi Poligrafas nuo Polikarpo?

Irena Vasinauskaitė   2013 m. rugsėjo 20 d. 8:52

17     

    

Kuo skiriasi Poligrafas nuo Polikarpo?

Jau esu prisipažinusi, kad nesimokiau jokiose partinėse ar KGB mokyklose, nebendradarbiavau su užsienio specialiosiomis tarnybomis, nepadariau svaiginančios karjeros, nes nekolaboravau. Esu vidutinė statistinė lietuvė. Dar tikinti, kad ne visi valdžios žmonės naikina Lietuvos Nepriklausomybę, dar mąstanti ir svarstanti, kai klausausi drąsių Zigmo Vaišvilos spaudos konferencijų, dar įžiūrinti Rūtos Janutienės knygose, spaudos puslapiuose jau matytos medžiagos „popso“ elementus, dar nėra smagu, kai nukvakę klounai įžeidinėja šalies vadovus… Esu idealistė, todėl ilgai tikėjau, kad tai, kas šiuo metu išlenda į dienos šviesą teisėsaugos bei teisėtvarkos, valstybės saugumo sistemose nėra sąmoninga veikla prieš Lietuvą bei jos žmones. Maniau, gina šių sistemų klerkučiai ir statutiniai savo mundurus, todėl taip negailestingai traiškomi likimai, piliečių pasitikėjimas valdžia ir valstybe… Pasirodo, kokia apgaulinga individo sielos apsaugos sistema, apibūdinama posakiu „kiekvienas mato tai, ką nori matyti“ arba „sprendžia pagal savo sugedimo lygį“.

Svarstau, kaip elgčiausi LR Prezidentės vietoje, kai FNTT vadovo pavaduotojas Vytautas Giržadas, visiškai reabilituotas, grąžinamas į darbą. Menu, kad tūlas R.Palaitis buvo „nė prie ko“, tačiau Dalia Grybauskaitė buvo ir tebėra net labai „PRIE“. Gal pripažinčiau savo klaidą ir visose kitose tarnystės baruose nebesiklausyčiau plepalų? Gal taip ir padaryčiau, jei tai būtų tik klaida, o ne sistemingas susidorojimas su dorai, pagal LR įstatymus dirbančiais pareigūnais, valstybės tarnautojais. O gal asmenybės menkumas verčia taip rodyti valdžią, kad žmogus didžiuotųsi ne produktyviu darbu valstybei, o pataikūnišku lojalumu kerštingam vadovui?..

Kol svarsčiau, ką daryčiau aš, jei susapnuočiau besanti Lietuvos vadovė, Dalia Grybauskaitė liko ištikima savo stiliui bei procedūroms. Komentuodama galutinę teismo nutartį grąžinti V.Giržadą į buvusias pareigas ji paaiškino: „moralinės ir kitos priežastys išlieka, kaip minėjau, melo detektorių parodymų nepanaikins niekas, taigi šešėlis dėl šių žmonių, dviejų vadovų reputacijos išlieka“.

Nėra ką bepridurti. Na, gal tik tautos išminties dalelę – „Juokiasi puodas, kad katilas – juodas“. Arba Šiauliuose jau pasklidusį kalambūrą: „Kuo skiriasi poligrafas nuo Polikarpo? Ogi niekuo. Visose rezonansinėse bylose jie – „NĖ PRIE KO“.

Lietuva jau senokai pasidalijusi į bent tris dalis – vieni tiki Garliavos byla, kiti ją neigia ir niekina, tretiesiems – abejingiesiems – į viską nusispjauti, nes ne jų vaikai ar anūkai „ištrinami“ iš šio gyvenimo. Dabar atsiranda ketvirtoji – Prezidentinė grupė, kuriai net po visų bylų, mirčių bei kitų tragedijų nėra aišku, kas ten tame Klonio gatvės patvoryje įvyko. Kai šitiek tarnybų turi savo žinioje? Juk Prezidentės Konstitucinės galios ir yra teisinės sistemos kontoras formuoti, modeliuoti ar bent bandyti tai daryti. O, pasirodo, tikslios informacijos kaip nėr, taip nėr… Daro spaudimą Lietuvos teismams visų valstybės teisėjų galva, vadindamas savo kolegę „teisėtvarkos ir politikos pūliniu“, o tos galvos prižiūrėtoja – nė bum bum.

Galvojau, palauksiu, dar neklausiu savo Valstybės vadovės, kaip ji elgsis viešojoje erdvėje pasirodžius informacijai apie tiesiog nusikalstamai teroristinę VSD veiklą. Siaubinga, kad valstybės saugumo departamentas saugo ne valstybę, o savo grupių mafukus. Terorizuojami ir persekiojami sąžiningi asmenys, kuriamos legendos, šmeižiančios Gatajevų šeimą, klastojami melo detektoriaus duomenys. Ir t.t., ir pan.

Tačiau perskaičiusi buvusio VSD šefo A.Pociaus informaciją Baltarusijos KGB bosui S.N.Suchorenko, tylėti neturiu teisės. Jeigu šis dokumentas ne falsifikatas, tai rezervistas iš VSD svetimos, totalitarinės valstybės vadovui „maloniai patiekė“ ES valstybės saugumo struktūros karininką Vytautą Pociūną. Ir kas suteikė tokią teisę Lietuvos VSD sraigteliui susirašinėti su Baltarusijos KGB apie tai, ką Lietuvos URM paskyrė konsulu toje šalyje? Menu, koks kilo skandalas, kai po Lietuvoje nukritusio rusų naikintuvo, mūsų Oro pajėgų vadas paskambino kolegai Rusijoje… Koks idiotiškai betarpiškas, vasališkas bendradarbiavimas, tarsi vis tebebūtume sovietų sąjungos „sudėtyje“. Posovietinių pareigūnų smegenys 24-aisiais Laisvės metais dar nepaskelbė Nepriklausomybės? O dabar – tyla?

Taigi, jei A.Pociaus pažyma Baltarusijos KGB kolegai tikra, Vytauto Pociūno žudiko ieškoti nebereikia. Esu žmogus, augęs „prie sovietų“, todėl menu kažkada kultiniu buvusį serialą „Septyniolika pavasario akimirkų“. Retoriškai klausiu, kas būtų nutikę Štirlicui, jei Gebelsui ar Bormanui savo žvalgą maloniai ir su gilia pagarba būtų pristatęs, tarkime, Berija? O gal Richargą Zorgę reikėjo panašiai identifikuoti, kaip A.Pocius Vytautą Pociūną?

Taigi, ką Prezidentė Dalia Grybauskaitė mano A.Pociaus vasališkos epistoliarikos klausimu? Jei vėl iš S.Daukanto aikštės sklis mirtina tyla arba nedrąsus nuo tikrovės atitrūkusio žmogaus moralizavimas, manau, derėtų dar ir dar kartą įsiskaityti į Visuomenininkų kreipimąsi ir nebesivarginti bolotiruojantis antrajai kadencijai…

Lietuvoje ir taip per daug keršto bei darbų imitacijos neva valstybės, o iš tiesų – savo kišenės labui. Todėl pirmoji realią meilę Lietuvai galėtų pademonstruoti Dalia Grybauskaitė, taip ir nesusivokusi, ką ji veikia LR Prezidento poste, bei nebevarginti mąstančių šalies piliečių – tiesiog pasitraukti, duoti kelią jaunesniems, mažiau sovietinio raugo besinešiojantiems arba visai jo neturintiems.

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Valdo ne Grybauskaitė,o       2013-09-21 7:01

V.Landsbergis.lLikas jam į poilsį.O mes,kaip sako N.Oželytė savo facebook,kiekvienas turime tapti sau Moze,išgirsti save,pasitikėti savimi ir eiti į priekį...Na,negali būti ,kad viską išmano tik vienas V.Landsbergis.Atvirkščiai tokia nuomonė mus stumia nepasitikėjimo savimi komplekso link…O kad būtų saugikliai,turime tartis,tartis,taris…Vienas žmogus kažkada suklysta.Šį kartą dėl žemės.Miestietis V.Landsbergis gal galėtų pasitarti su tauta,užuot ją žeminęs,laikantis ją tamsia.Jau prasideda puikybės ligos.Reiškia,per ilgai užsibuvus,jos neišvengiamos?

Šiauliai       2013-09-21 0:32

patys kalti, kad balsuoja ne už Irenos būdo darbininkus, o už įvaizdžius nusipirkusius socdemų liolekus ir bolekus, kurie eilinikart išduria savivaldoje ir nusėda Seime.

ir taip       2013-09-20 22:13

yra aisku kieno ausys kyso uz garliavos ivykiu, Pociuno zuties, FnTT pareigunu, kitu milijardiniu aferu. Greitai sitas burbulas sprogs… o tada paziuresim

Labai teisingai.       2013-09-20 18:33

Tik jiems tai nė motais.

įsimąstau taip...       2013-09-20 17:19

ką padarė darbas kailių fabrike…?

kaip paprasta       2013-09-20 16:47

siaip imti ir pasitraukti.o kas atsakys uz bendadarbiavima su nusikalstamom gaujom?gal stirlicas?

Anikė       2013-09-20 15:22

Kaip visada malonu skaityti gerbiamos Irenos straipsnį, nes jos mintys artimos
paprastam,doram,mąstančiam žmogui.Tik kvailas gali smerkti kitą,kuo pats nuodėmingas, nes mano, kad aplink kvailiai.“Lyg muilo burbulas pakilus virš tautos,save įsivaizduoja S A U L E esant,ir pučiasi prieš Jautį lyg Varlė,deja,kaip ir kiekvieno šv.Petras laukia”.Puikybė,arogancija,kerštingumas-
didžiausios ydos.Bet ir jos mokytojai tokias ydas turėjo.

aiskiai pasakyta       2013-09-20 14:49

Pociuno zudiku ieskoti nebereikia. Ir taip aisku, kas jie ir kokioje tarnyboje dirba.

jub       2013-09-20 12:36

straipsnis kaip straipsnis, ačiū autorei.
Tačiau: priklausydama grupei tretiesiems (“tretiesiems – abejingiesiems – į viską nusispjauti”), nesu nei abejinga, nei į viską man nusispjauti.
Aišku, kad tam tikra dalis norinčių politikuoti iš mergaitės bylos pasidarė savo veiklos variklį. Nesmerkiu, nors man tai nepatinka. Reaguoju be ypatingų emocijų ir tikiu, kad kada nors ši šiurpinanti byla bus ištirta, o “nusipelnę” gaus ką užtarnavo. Tačiau manau, kad nesulauksiu. Todėl ir esu sąlyginai abejinga, manęs kiekviena detaliukė negriaudina ir proto nekaitina.
Nėra Lietuvoje prokuroro ar žmogaus, kuris sudėjęs turimus faktus pasakytų “o buvo taip”, tik nesibaigiantis akivaras, kuriame teisybės šviesos nesimato.

nuomonė       2013-09-20 12:31

Tai buvo amerikonas šlepetinskas

Tai       2013-09-20 12:28

Perskaičiau straipsnį ir komentarus, galiu padaryti tik vieną išvadą, kad dabartinė valdžia nieko keisti nenori, jiems yra gerai, kaip yra dabar. Visa korupcija pridengiama, totaliniu melu, per masines informacines priemones, žmonės laikomi kvaili ir nieko nesuprantantys. Valdžia apsitvėrus nuo visuomenės aukštom apsaugos sienom, 300 tūkstančių parašų barjieru ir piliečiams leidžiama priartėti, ne arčiau, kai per 75 metrus, kad nedrumstų jiems ramybės. Jie jaučiasi saugūs ir nepažeidžiami. Iš čia kyla ciniškas nesiskaitymas su visuomene. Visa tai galimas pailiustru visa eile neištirtų nusikaltimų, Pociūno žūtimi, Medininkų bylos įkalčių sunaikinimu, milijoninių grobstymo bylų neištyrimu, ciniškiausiu Garliavos pogromu, prieš pedofilų išniekintą Garliavos mergaitę, Giržado ir Gailiaus pašalinimu iš pareigų, drukdantiems, korumpuotiems valdininkams tvarkytis, kaip savo kieme.

Joo       2013-09-20 11:35

Turi ateiti nauji mokslus baige vakaruose zmones. Tada Lietuva islips

suglumęs rinkėjas       2013-09-20 10:38

JE, Šių dienų informacinio melo ir smegenų plovimo technologijos niekais paverčia taip propaguojamus demokratijos principus. Būtų puiku jei JE imtūsi kol kas neteisėtų nuostatų įteisinimo. Būtent, dėl papildomos informacijos suteikimo rinkėjams apie rinkimuose dalyvaujančius kandidatus panaudojant poligrafą. Taip pat ne pro šalį būtų viešai pasitikrinti VRK nariams bei visiems ministrams.

 

Irena       2013-09-20 10:03

Nors cia ir “ne prie ko”, bet idomu butu suzinoti, kaip sureagavo lietrycio savininkai po tu pazymu paviesinimo?Kodel jie taip derge V.Pociuna?Kas jiems uz tai mokejo?

etika       2013-09-20 10:01

etika ir moralė - ne šio pasaulio dimensijos….

padeka       2013-09-20 9:55

didelis aciu uz straipsni.

...       2013-09-20 9:22

Dėkoju už straipsnį. Baisu iki ko nusirito


Rekomenduojame

Vaidotas A. Vaičaitis. Kas apgins Konstituciją, arba Kaip paskirti Konstitucinio Teismo teisėjus?

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras kviečia į virtualią parodą „1991 m. sausis Lietuvos nepriklausomybės gynėjų liudijimuose“

„Neredaguota“ pokalbis apie tautinę politiką su Liutauru Stoškumi ir Tomu Aleknavičiumi

Algimantas Rusteika: „Tai ne šiaip ženkliukas. Tai pozicija šiuolaikiniame kare už žmogiškumą“

Kunigas Robertas Grigas: Tada buvome barikadų broliai

Vytautas Radžvilas. Postdemokratija ir postAmerika

Mindaugas Sėjūnas. Mokslai 1991-ųjų sausį: egzaminai riedant tankams

Vytautas Sinica. Nepaprastosios padėties grėsmė

„Nacionalinio susivienijimo“ pareiškimas dėl Laisvės gynėjų dienos

Arūnas Dulkys raportuoja: vertinsime ir įvertinsime, sudarysime sąlygas nemokamai skambinti (skųsti?), reguliariai tikrinsime ir kontroliuosime…

Jūratės Laučiūtės replika Vytautui Landsbergiui: Ar verta nužeminti dvasinę stiprybę ir vienybę prilyginant jas „mūšiui“?

Vidas Rachlevičius apie „kiškių narsuolių kariauną“: „Apima svetimos gėdos jausmas“

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: Šeškinės ozui paskelbtas nuosprendis?

Skaitome Vyriausybės programą (2). Krescencijus Stoškus. „Vienodos starto pozicijos“ – ar tikrai?

Jūratė Laučiūtė. „Kou pats kvep, tou ėr kėta tep“, arba Kuo dabar užsiima N. Putinaitė?

Geroji Naujiena: „Tu mano mylimasis Sūnus, kuriuo aš gėriuosi“ (Mk 1,11)

Lietuvos partizanų istorija

D. Trampas gali paleisti savo paties platformą

Liudvikas Jakimavičius. Ar be Briuselio palaiminimo tuoj nenusipirksime duonos ir druskos?

Francis Lee. Padarykime Ameriką vėl gražią

Česlovas Iškauskas. UNI-tazų problemos Seime. Replika

Andrius Švarplys. Trumpai apie bylą ‘Prager University versus Youtube’, arba Kas apgins žodžio laisvę?

Raimondas Kuodis. „Su tokia slinktim į idiokratiją mąstančiai visuomenei reikia kovoti“

Nida Vasiliauskaitė apie šių laikų antisovietinę propagandą, kurios yra vis daugiau ir daugiau: su kuo kovojama ir kaip?

Audrius Bačiulis. Su žodžio laisve Amerikoje baigta

Andrius Švarplys. Pora klausimų

Algis Krupavičius. Elito demokratijos krizė

Kviečiame žiūrėti jau 4-ąjį „Versmės“ leidyklos vaizdo kanalo įrašą

Raimondas Navickas. Rūkyti tabaką balkonuose draudžiama. O jeigu tai nedidelė gydomųjų kanapių suktinė?

Kas vyksta Amerikos politinėje scenoje? „Neredaguota“ pokalbis su politologu dr. Andriumi Švarpliu

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.