Religija ir filosofija, Propagandos ir ideologijos analizė, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Kunigas J. Sasnauskas prapliupo kritika: kliuvo Kronikai ir kardinolui S. Tamkevičiui

Tiesos.lt siūlo   2022 m. kovo 24 d. 11:49

30     

    

Kunigas J. Sasnauskas prapliupo kritika: kliuvo Kronikai ir kardinolui S. Tamkevičiui

Tomas Viluckas, laikmetis.lt vyr. redaktorius

Karas Ukrainoje nustelbė daugybę mūsų visuomenėje vykstančių procesų. Nepastebėta liko ir vasario 22 d. Seimo Žmogaus teisių komiteto ir Europos Parlamento narės Aušros Maldeikienės inicijuota diskusija „Klerikalizmas, kaip iššūkis Bažnyčios socialiniam mokymui“. Joje galėjome išgirsti ne vieną kontroversišką mintį ir idėją.

Pirmiausia stebina pats faktas, kad šią diskusiją organizavo vienas iš Seimo komitetų. Diskusijos tema yra vidinis, Seimui nepavaldžios intitucijos, – Bažnyčios, – reikalas. Klerikalizmas yra specifinė Katalikų Bažnyčios problema, kuriai valstybė negali turėti kažin kokios įtakos.

Tačiau tiek klerikalizmas, tiek jo sąsajos su plačiąja visuomene yra kitų apmąstymų galimybė. Šiuo atveju mus labiau domina vieno iš diskusijoje dalyvavusių svečių pasisakymas. Diskusijos potemėje „Patirtys – apie tiltus ir barikadas Bažnyčioje“ kalbėjo kunigas Julius Sasnauskas OFM.

Kunigas žinomas kaip disidentas, rašytojas, pamokslininkas, daugybės premijų laureatas, Vilniaus garbės pilietis. Taip pat jis – Lietuvos Vyskupų Konferencijai pavaldžios struktūros „Mažosios studijos“ (LRT) direktorius ir vyriausiasis redaktorius.

Šiame kontekste itin įdomiai atrodo J. Sasnausko pasidalinimas diskusijoje. Kalbėdamas apie klerikalizmo ištakas dabartinėje lietuviškoje katalikybėje, tarp jo reiškimosi priežasčių kunigas nurodė… Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kroniką. Jis teigia, kad Kronika buvo klerikalinė, nes rūšiavo kunigus į gerus ir blogus, kad ji eliminavo Šventosios Dvasios veikimą.

Šiame pasisakyme kliuvo ne tik Kronikai, bet ir kardinolui Sigitui Tamkevičiui SJ, Suomijos parlamentarei Päivi Räsänen buvo pavadinta „Suomijos Gražuliu“, o su sovietais kovoję disidentai pateikiami kaip tie, kurie siekė paimti valdžią.

Diskusijos moderatorius Seimo narys Andrius Navickas, kalbėdamas su J. Sasnausku, nepraleido progos pašiepti Lietuvos krikščionių darbuotojų profesinės sąjungos.

Susidaro įspūdis, kad J. Sasnauskas sąmoningai neigiamai interpretuoja Kronikos veiklą jos jubiliejaus proga. Žinoma, negalime atmesti ir to, kad kunigas paprasčiausiai nusišnekėjo. Tiesa, J. Sasnauskas garsėja savo ekscentriškais pareiškimais. Pavyzdžiui, jis ne kartą pasisakė už Stambulo konvencijos ratifikavimą ir vienalyčių partnerysčių įteisinimą.

Tokios idėjos randa sklaidą ir jo vadovaujamos „Mažosios studijos“ laidose. Tai stebina, nes kaip jau buvo minėta ši struktūra yra tiesiogiai pavaldi Lietuvos Vyskupų Konferencijai. Švelniai tariant, keistai atrodo, kad tokios bažnytinės struktūros vadovas gali sau leisti viešai interpretuoti istorinius įvykius, naudodamas įžeidžiančią leksiką, reikšti Bažnyčios mokymui priešingas idėjas.

Gali būti, kad kunigas paprasčiausiai yra pavargęs nuo savo pareigų. Juk „Mažajai studijai“ jis vadovauja nuo 1997 m. Tiesa, iki šiol yra neaišku, kodėl būtent jis buvo pasirinktas vadovauti šiai įstaigai.

Dar prieš tapdamas jos redaktoriumi ir vesdamas jos laidas drauge su buvusiu kunigu Jonu Vailioniu (Vokietijoje vėliau sudariusiu partnerystės sutartį su homoseksualiu asmeniu), kunigas J. Sasnauskas leisdavo sau išreikšti abejones Kristaus tikruoju buvimu Švč. Sakramente. Kažkodėl tuo metu jo pažiūros netapo kliūtimi būti paskirtam „Mažosios studijos“ direktoriumi ir vyriausiuoju redaktoriumi.

Galima sakyti, kad nutekėjo daug laiko ir tuomet buvusių įvykių peripetijos nėra svarbios dabar, tačiau jos parodo, kad niekas per daug nepasikeitė. Tiesa, kito episkopato sudėtis, tačiau ir toliau keistai atrodo vyskupų pasirinkimai kalbant apie „Mažąją studiją“.

Štai sausį buvo patvirtinta nauja valdyba, į kurios sudėtį įėjo kitas kontroversiškais pasisakymais garsėjantis katalikų veikėjas Paulius Subačius ir Bernardinai.lt vyr. redaktorius Giedrius Tamaševičius. Pastarasis paskyrimas stebina tuo, kad vienos žiniasklaidos priemonės vadovas prižiūri kitos žiniasklaidos priemonės veiklą.

Tuomet gal ir nevertėtų stebėtis, kad „Mažosios studijos“ vadovas gali sau ramiai leisti pasisakymus, kurie žemina disidentus ir visus, kuriems yra svarbi tiesa.

Kunigo J. Sasnausko pasisakymo ištrauka.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Antanas       2022-03-25 16:00

Tada nematė kun. Sasnausko pažiūrų? O dabar ar matote? Teikiant neseniai kažkokio tai “taikdario” statulėlę, sveikinantis pasakė: Ačiū kunige Juliau,kad jūs dabar jau ne opozicijoje”? Kas tai” Arkivyskupas Vigano kviečia bažnyčią į kovą. Priimsime vienlyčius į jau ir taip ištuštėjusias kunigų Seminarijas, nes tai gal yra norinčių Sinodiniame kelyje? Ar šituos dalykus reikės vėl po 20 metų konferencijose Navickai svarstyti? Ką Jūs seimųnai dirbate Seime su savo protais- narkotikais, partnerystės įstatymais. Bažnyčios priešams reikia visokių kunigų tik ne Kristaus kunigų.Suskaldęs Olandijos bažnyčią Arkivyskupas pradėjo Lietuvoje skaldyti Bažnyčią ir Lietuvai nusipelnusius kunigus varyti iš Vilniaus katedros. Nėra Lietuvoje vysk. J.Steponavičiaus, vysk A. Vaičiaus. Valdžios trintukų pilna. Latvija, Estija neturėjo “KRONIKOS” o laisvę išsikovojo. Nuo 1945 m. Bolševikai leido leisti Lietuvoje “KRONIKĄ“kad irūšiuoti lpjalius ir nelojalius kunigus. Jos autorius kunigas mirė prieš kelis metus. Duomenys iš Valstybinio archyvo, buvo aprašyta “LAISVAS LAIKRAŠTIS” kuris manau naujos prosovietinės diktatūros uždarytas. Tai va, taip su ta “KRONIKA” ir manau su jos kunigais. Kai kur kun. J. Sanauskas teisus.

Sąžinė ir sidabriniai       2022-03-25 11:41

JAV Biden prezidento sostą būtų matęs,kaip savo ausis jei ne liberkatalikai.Pusė balsavusių katalikų,tai yra 17mln atidavė balsą už Bidoną,kurio chebra paleido virusą ir tikiu prisidėjo prie karo Ukrainoje neminint jau tos transgenderizmo sklaidos.Taigi bažnyčia atskirta nuo valstybės,bet žulikai,prievartautojai,vagys ir banditai,korupcionieriai ir melagiai,paleistuviai ir iškrypėliai ir visokie idėjiniai neatskirti nuo valstybės valdymo.Taigi kol dar religoje yra ženklus skaičius balsuotojų,tol bedieviai ir toliau ieškos būdų ir vis agresyvesnių,kaip paveikti bažnyčios mokymą,jos tarnus ,tikinčiuosius.Kada ir kiek tie tikintieji elgsis prieš savo sąžinę,kas yra pavojinga ir nėra sveika,tai bus išbandyta ir piktosios dvasios pratestuota.Kas ištvers iki galo ir nepasiduos,tas bus išgelbėtas,kaip skelbia vilties evangelija.

Dronas       2022-03-25 9:50

>Stasys

...Tai kad kunigai ieško keliu į jaunimo širdis…

Tas amžinas rūpestis, begalisnis. Sosaldomkratai, vis “rūpinosi” pensininkais ir stūmė kenksmingą, korupcinį šūdą, kuris ir dabar nuodija Lietuvą? O, pas šitus kitas arkliukas, jaunimas. Ir daroma tas pats, ka sosaldomkratai darė.

stasys        2022-03-25 7:22

Verta prisiminti:  2022-03-25 6:45   ..ačiu, tas kunigas vystyk turi moralinį stuburą.

Verta prisiminti:       2022-03-25 6:45

Tikrasis šito susnos veidas (tiksliau - snukis) atsiskleidė dar prieš gerą dešmtmetį, Garliavos tragiškų įvykių metu, kai Sasnauskas viešai pasisakė prieš pedofilų išnaudotos aštuonmetės kankinės gynėjus ir palaikė korumpuotos teisėsaugos bei įtakingų pedofilų pusę.

sasnauskas       2022-03-24 22:19

yra sasnauskas - vargšelis

kaip padidinti klerikalizmą?       2022-03-24 22:18

nes kaip kitaip sustabdysi:
- korumpuotus,
- kolaborantus,
- pedofilus ir kitus iškrypėlius
- žulikus ir niekšus teisėsaugoje ?
———-
nes tie belzebubo tarnai atvirai niekina ir juokiasi iš 10 Dievo įsakymų.

Taip       2022-03-24 22:02

OFM kunigas J.Sasnauskas ir jo veikla;Paulius V.Subačius-istorikas,religinis ,,veikėjas”; buvęs liberalkrikščioniškos svetainės bernardinai.lt vadovas,dabar aktyvus liberalmarksistinės Gabrieliaus ,,konservatorių” parlamentinės partijos veikėjas-Andrius Navickas;neoliberaliosios LRT ,,Mažoji studija” vadovybės paskyrimo būdas - visa tai tik patvirtina faktą,jog Lietuvoje liberalkrikščionybė vis labiau įsišaknija ir skleidžiasi,deja,  ne tik Lietuvos pasaulietiškoje visuomenėje,bet ir katalikų kunigų bei iš dalies Katalikų bažnyčios hierarchų gretose.Tad, liūdna ir graudu.Minėti veikėjai,jų idėjiniai bendradarbiai bei ,,krikščioniškos” pakraipos leidiniai bernardinai.lt, ,,Naujasis židinys-Aidai” ir kiti, neleistinai iškreipia krikščioniškąjį mokymą,jo vertybes .

Tyra Sąžinė - retas svečias pasaulyje       2022-03-24 21:19

Kaip naudingiau - taip ir elgiamasi. Šis kunigas - ne išimtis…

T0mas J.       2022-03-24 20:39

Maldeikienė, Navickas nieko bendra su Bažnyčia neturi.
Gaila, kad Sasnauskas yra kunigas. Kai vyskupai - valdžios marionetės, tuomet ir kunigų būry palaida bala.

stasys        2022-03-24 20:27

Tai kad kunigai ieško keliu į jaunimo širdis manau jiems atleistinas tam tikras nukrypimas į ideologinius liberalizmo stalčius. Galu gale negali visada tikėtis būti išgirstas pagalba vienu skambančiu varpu pagalba. Komunikacija padeda statyti tiltus ten kur pasaulėžiūroje skirtingu kartu slypį baisios bedugnės ..

Kaip noriu,taip sugalvoju       2022-03-24 20:24

Pasaulinis klerikalizmas sparčiai braunasi į bažnyčią.Pagal naujuosius bažnyčios socialistus Maldeikienę,Navicką,Sasnauską jau tuoj bus rašomos naujos gender kronikas ,kuriose jau bus aprašomos netradicinės patirtys;kaip kokie stasys su stasiu nenugalėję savo potraukio vienas kitam,bet įveikę bažnyčios klerikalus ir netgi reformavę patį bažnyčios mokymą į gryną socializmą bus paskelbti naujosiose gender kronikose šventaisiais.Naujojo modernaus pasaulio bažnyčiose pamatę ,tokį “šventojo” paveikslą su vaivorykštine areolę visi esami socialistai ir buvę komunistai puls melstis ant kelių prašydami dangaus ir naujų šventųjų “gražaus gyvenimo” socialistiniame įvairovių pasaulyje kur modernioje bažnyčioje ir naujieji socialistai,dženderistai,komunistai galės iš sakyklų rėžti savas lalbas,kaip jie nugalėjo klerikalizmą ir įnešė į bažnyčią naujų mokymų kur viskas galima jei negali susilaikyti

stasys        2022-03-24 20:22

taip 2022-03-24 20:11   .. kažkaip nesitiki . Prašome bent keletą faktu - teiginiu kuriuose ‘mažoji studija’ pateisintu ta homoseksualizmą kartu su savo teiginiais . smile) Manau nereikia persistengti su kritika .. jei norime atrodyti bent kiek neprasilenkiantis su logika .

taip       2022-03-24 20:11

Nustojau klausytis Mažosios studijos pernai vasarą, kai pasipylė serija laidų, pateisinančių ir (kartu) propaguojančių homoseksualumą.

Aabelis       2022-03-24 19:49

Niekada nieku niekur (netgi bažnyčioje) nereikia suabsoliutinti. Tarp disidentų irgi buvo visokių. Tai, kad kažkas nekentė sovietų valdžios ar ateizmo doktrinos automatiškai jo dar nepadarė padoriu žmogumi. Humanistu. Ar teisuoliu. Disidentizmas politinės kovos forma ir su morale turi labai nedaug ką bendro. Mano trumpa išvada būtų griežta: viena vertus, kun. Sasnauskas pasakė daug nemalonios tiesios ir už tai jis vertas tam tikros pagarbos. Bet kita vertus, dalyvaudamas renginy, kurio ideologė  a la maldiekienė+ ar neduokdie toks persivertėlis kaip vedantysis, tai Sasnauskas OFM tą garbę čia pat ir sudegina. O šiaip jau bažnyčioje yra visokių. Ji nėra geresnė nei visuomenė. Tai tos pat visuomenės etinis-moralinis atspindys… Skurdas visuomenėje – skurdi ir bažnyčios moralė.

T0mas J. -> 19:30       2022-03-24 19:40

Panašu kad žmogus, daug prisikentėjęs nuo KGB, ėmė galvoti jog blogis turi vieną veidą.
Panašiai kaip dabar žiniasklaida prikišamai rodo vieną agresorių Rytuose ir sako KARAS, o kai vyko Afganistano ir Irako okupacija ir žudynės (Irako kare 134 tūkst. civilių išžudyta) - niekas pas mus nesakė KARAS, nekalbėjo apie agresorių.
Žiniasklaidos mulkinami žmonės pasidaro labai riboti, vienpusiški, nemąstantys.

tamkevičius-švabo mazgotė       2022-03-24 19:30

Ar gali taip būti, kad žmonės, kažkada kovoję su sovietų okupacija ir nebijoję sovietų kalėjimo, lengvai palūžta, kai pvz. Dalia Grybauskaitė jiems pagrasina, kad padarys taip, kad patiems reikės mokėti ir kaupti pensijoms
Būtent taip nutiko su arkivyskupu S.Tamkevičiumi. Šlykštu buvo žiūrėti, kaip buvęs disidentas tapo šios kruvinos diktatūros ruporu ir sausio 16 dieną per „visuomeninę“ LRT pasmerkė tuos žmones, kurie sausio 13 d. nušvilpė diktatūros varžtelius PIŠ ir ČMIL.

Kardinolas Tamkevičius postringavo apie “laisvę”, smerkė ir drabstė purvais tuos, „kurie nori nesiskiepyti, nedaryti testų, neturėti galimybių pasų“..

Tamkevičių „išlaisvina“ vakcinos, gaminamos naudojant abortuotų embrionų ląstelių kultūras, genetiškai modifikuojančios Dievo kūrinį žmogų, dargi per prievartą, prieš jo valią.

Man neįtikėtina, kad žmonės, kažkada sutikę eiti į kalėjimą už laisvą Lietuvą, dabar staiga išsižada savo principų ir palūžta prieš naująjį drakoną – Vytautą Landsbergį ir visą jo Tėvybės sąjungą.
Todėl man ir kilo abejonių, ar ši Tamkevičiaus rezistencija nebuvo dar viena KGB sukurta legenda. Juk negali žmogus, kažkada kankinamas KGB, taip greitai palūžti prieš naujuosius – senuosius KGB-istus landsbergius grybauskaitės ir visą šią smirdančią kliką.

stasys        2022-03-24 18:40

Pas mus labai bijomasi kritikos , kun. J.Sasnausko juk aiškiai buvo pasakyta ’ šiu dienu požiūriu žiūrint jam’  ir iš dalies aš su juo sutinku . Rytoj tas požiūris gali būti kitoks jo , pagal tai kokį vaidmenį pati bažnyčia ryšis visuomenėje vaidinti . Klerikalizmas teisingas apibudinimas jos. Bažnyčia niekada nebuvo pukuotas -minkštas ir to fakto nereikia gėdytis . Tai užtikrino jos išlikimą . Galia ir politinė įtaka visuomenėje yra pagrindas kuris užtikrina bažnyčios ir tikėjimo materialias ištakas , be kuriu materializuoti dvasinį pasitenkinimą tikinčiais butų paprasčiausiai neįmanoma . Dievo avelės visada eksperimentavo su dvasiniu pasauliu , nesunku tuo įsitikinti pamačius kiek ir ko yra prikurta Dievo vardu .

matas       2022-03-24 18:37

Prieš 10 metų,gal ir daugiau mūsų purvasklaidoi buvo pasirodęs straipsnis apie kunigo Sasnausko jaunesnį pusbrolį kuris jį kaltino pedofiliniu priekabiavimu…Tada maniau kad tai šmeižtas,dabar manau kitaip…

Al.       2022-03-24 18:21

Ir kuo tai skiriasi nuo Masvos patriarchijos vadovybės ?

Mickėyus Mouseas       2022-03-24 17:30

Kieno vežime sėdi, to ir giesmę giedi. “Mažoji studija” sėdi Эlėrtė‘o vežime . O Эlėrtė kaip žinia ,“kitaip giedančių” netoleruoja.Pasiklausykit ,kas neklausė, “mažosios studijos”. Nuostabus Dievo žodžio ir liberastijos miksas.

"gerieji" valdžiai kunigai       2022-03-24 17:29

nebūna tikrieji kunigai

Bedievis       2022-03-24 16:57

Keista tai , kad yra dar neaiškumų tokiuose svarbiuose dalykuose .

bjaurybės       2022-03-24 16:15

Oi kiek niekšelių išaiškėja. Jiems ir nelegalai labai gerai ir geitso marmalai gėris ir visas liberalkomunistinis š labai puiku. Šlykštu.

T0mas J.       2022-03-24 14:37

Gerbiu disidentų veiklą okupacijos metais. Bet po Kovo 11-os..  Kalbėjimas apie stojimą į ES (Tamkevičius 2003), apie vienalytes santuokas (Sasnauskas 2021) man nepriimtinas.
O tas kunigų tylėjimas apie “pandeminį” perversmą pasaulyje.. Nežinau kas jiem nutiko, kas juos paveikė.
Labai neigiamai vertinu ir Kauno arkivyskupo narystę LLRI Taryboje. Neįsivaizduoju Kristaus kaip geriausio piniguočių draugo.

T0mas J.       2022-03-24 14:26

Klerikalizmas - (lot. clericalis - bažnytinis, dvasininkų) - politinė kryptis, siekianti išorinėmis prievartos priemonėmis palenkti žmonių visuomenę religiniam principui; būdinga net ir pasaulietinėms jėgoms; geriausia priemonė šiam siekiui - politinės valdžios turėjimas; apie bažnyčios stiprumą k. sprendžia ne pagal kokybę, o pagal pritariančiųjų kiekybę; tipiškiausias ~o pavyzdys tikėjimo srityje - inkvizicija.
.
https://www.lietuviuzodynas.lt/terminai/Klerikalizmas

Lopas       2022-03-24 13:47

Vis tik kalėjimai paveikia smegenis…

Nieko naujo       2022-03-24 12:42

Dėl Tamkevičiaus, tai galėčiau pasakyti “neik obuoliauti su velniu”, kaip tai įvyko sausio 13. O apie sasnauską neturiu išvis nieko pasakyti kaip ir apie navicką. Matyt gamtoje visokių žmonių reikia ir dievulis juos laiko.

Kreivų veidrodžių karalystėje       2022-03-24 12:31

Sprendžiant iš reitingų - tik karai kelia reitingus Nausėdai, Landsberginei šutvei, PIŠ vyriausybei…Taip būna tik teroristinėse-žandarinėse valstybėse. Ne nuo TAIKOS propagavimo, ekonomikos kėlimo, piliečių gerbūvio augimo, o nuo karų kyla reitingai…Tikrai Lietuva turi kuo didžiuotis. Pagal infliaciją su 14 procentų jau velkamės Europos sąjungos uodegoje? Piz*diec Landsbergių dinastijai!

Pagarba       2022-03-24 12:29

kunigui Sasnauskui.

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Du šimtai devintoji (rugsėjo 20 diena)

Ramūnas Aušrotas ir Rengimo šeimai asociacija. Niekam, net įstatymo teikėjams, nėra aišku, kokias teises įgis, partnerystę sudarę asmenys

Karas Ukrainoje. Fronto linijos pokyčiai 2022 metų vasaris-rugsėjis

COVID-19 finansų tyrimas: influencerių palankumas valdžiai ne už dyką?

Karas Ukrainoje. Du šimtai aštuntoji (rugsėjo 19 diena)

Vengrija nebegali būti laikoma visiškai demokratiška šalimi, tvirtina ES įstatymų leidėjai paskutiniame išpuolyje prieš Orbano vyriausybę

Linas Karpavičius. Oi neteisus jūs Arestovičiau, neteisus…

Karas Ukrainoje. Du šimtai septintoji (rugsėjo 18 diena)

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Sunkus pasirinkimas – XXV eilinis sekmadienis

Ramūnas Aušrotas. Pamatėme, kad problema ne tokia jau išsigalvota

Karas Ukrainoje. Du šimtai šeštoji (rugsėjo 17 diena)

Dominykas Vanhara. Maksimaliai užkardyta galimybė vietos politikams dalyvauti savivaldos rinkimuose ne per partijas

Demografinio sprogimo mitas

Česlovas Iškauskas. 1939 – ųjų rugsėjis: ko mus moko istorija?

Karas Ukrainoje. Du šimtai penktoji (rugsėjo 16 diena)

Briuselis nori 70% sumažinti ES vykdomą Vengrijos finansavimą

Ramūnas Aušrotas. Vienos lyties asmenų sąjungos kaip būdas paneigti šeimos instituto prigimtinį pobūdį

Vengrų politikai: Europos Parlamentas atvirai šantažuoja mūsų šalį

Elektros krizė arba kaip sutaupyti 3 milijardus eurų. Šarūnas Andriukaitis-Sutkus

Karas Ukrainoje. Du šimtai ketvirtoji (rugsėjo 15 diena)

Andrius Gudaitis. Vartotojų interesų gynimo imitavimas

Lenkija planuoja statyti šešis branduolinius reaktorius

Vygantas Malinauskas. Ar vienalytės santuokos yra žmogaus teisė?

Vidmantas Janulevičius. Verslas stoja dėl elektros kainų

Karas Ukrainoje. Du šimtai trečioji (rugsėjo 14 diena)

Švedijos vidurio dešinysis sparnas pirmauja įtemptuose ir intriguojančiuose rinkimuose

Vytautas Sinica. Elektros krizė: vartotojai paskutinėje vietoje

„Už balos“. Karalienė-Trumpas-JAV ekonomika

Edvardas Čiuldė. Nutylėjimo subkultūros Lietuvoje ypatumai

Energetinės krizės akivaizdoje estai atnaujina naftingojo skalūno gavybą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.