Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Geroji Naujiena

Kunigas egzorcistas Arnoldas Valkauskas: Daiktai neužpildo dvasios tuštumos

Tiesos.lt siūlo   2020 m. gruodžio 5 d. 14:07

17     

    

Kunigas egzorcistas Arnoldas Valkauskas: Daiktai neužpildo dvasios tuštumos

Olava Strikulienė | „Respublika“

Nors iki šv.Kūčių ir šv.Kalėdų dar liko kelios savaitės, prekybininkai tuoj po Vėlinių ėmė krykštauti apie kalėdinius išpardavimus. Ir žmonės, lyg pagal komandą, suplūdo į parduotuves. Iš šv.Kalėdų laukimo neliko nei tylos, nei dvasinio susikaupimo. Tik pirkimas. Ar šios manijos, kaip velnio, negalima išvaryti iš žmonijos?

Jonavos rajono Ruklos Šv.Dvasios bažnyčios klebonas, egzorcistas, karo kapelionas, majoras Arnoldas Valkauskas lapkričio viduryje užsikrėtė COVID-19 infekcija ir iki šiol gydomas ligoninėje. Tačiau vis dar sergantis dvasininkas, paklaustas apie prekybininkų peršamas Kalėdas, buvo atviras:

„Aišku, su šv.Kalėdomis tai nieko bendro neturi, bet taip dabar gyvena žmonija. Ji pagoniškai viską mato. Jei pagrindinis tikslas – viską matuoti daiktais, tai taip ir atsitinka.

„Jei „dūšioje“ žmogui kažko trūksta, „dūšios“ neturi, tai ieško daiktų, kuriais tikisi tą tuštumą užpildyti. Bet užpildyti nepavyksta. Reikia vis naujų, ir naujų daiktų.

Nėra čia nieko naujo. Filosofas Erichas Fromas (Erich Fromm) (1900–1980) savo knygoje „Turėti ir Būti“ tai aprašė. Didžioji žmonijos dalis nori turėti, užpildyti daiktais savo sielos tuštumą, net COVID-19 nuo to neatpratino. Tuštybė verčia turėti vis daugiau. O ne turėti, bet būti – reikia pastangų. Pagalvoti, ką daryti – dar reikia dvasinių pastangų. Niekas nenori dėl to vargintis.

Gyvename baisaus egoizmo laikais. Šventame rašte kvailiui sako, kad nieko tavo šioje žemėje nėra. Nes bet kuris iš mūsų šioje žemėje yra tik pakeleivis. Net tavo kūnas tau nepriklauso. Jis tau paskolintas. Nusipirkti naują kūną dar niekam nepavyko.“

Bet pavyksta nusipirkti naują nosį, lūpas, biustą. Šios žmogaus kūno dalys jau pardavinėjamos! Galima ir Kalėdoms pasidovanoti naują nosį ar žandus!

Taip, perka ir naujas kūno dalis, nors tai – visiška beprotybė. Visiškai beprasmiška iš tiesų.

Ar tokios komercializuotos Kalėdos nėra piktosios dvasios veikimas?

Ji, piktoji dvasia, visą laiką veikia tiek, kiek žmogus pats jai leidžia veikti. Jis, šetonas, jaučiasi tarsi Dievas. Nors jis pats yra Dievo kūrinys. Galingas, protingas, sukurtas labai gražus ir iš savo egoizmo tapęs Dievo priešininku. O žmogus jo nesisaugo. Dievas mus saugo, bet pats žmogus nesisaugo, o paskui verkia, kad jo gyvenime daug bėdų. O jis turi daug bėdų, nes, kaip sakoma, žmonės patys pjauna šaką, ant kurios sėdi, o paskui verkia, kad yra nelaimingi.

Dabar, per koronaviruso pandemiją žmonijai suteikta galimybė praregėti. Tokia galimybe gal ir pasinaudoja sunkiau sergantys, bet žmogus dažniau yra užsidengęs savo nuodėmėmis kaip neregys. Nuodėmės uždengia jo sielos akis. Žmogus, kuris rūpinasi savo dvasiniu gyvenimu, mato savo trūkumus ir bando juos pakeisti. O tas, kas vienai nuodėmei nesipriešino, kitą kartą nuodėmei dar mažiau priešinsis. Dar lengviau su ja gyvens. Tai nusigręžimas nuo Dievo.

Yra godumo, turėjimo, noro valdyti, egoizmo, manipuliacijų, savimeilės ligos. O kodėl taip yra? Nes nėra meilės. O jai reikia drąsos, kad nebijotum būti pažeidžiamas, nuoširdus. Nėra nieko tikro be meilės. Tik savęs sureikšminimas. Nesakoma, kad aš, žmogus, turiu tikslą, idėją padaryti kažką gero. Dabar jau nesako – jis turi idėją, misiją. Tai ne Amžinybės dėmuo.

Misijas dabar turi uabai, o vizijas – partijos!

Dabar sąvokos – žmogaus garbė, žmogaus misija šioje žemėje iš žmogaus asmenybės jau išsitrynė. Niekam nerūpi Jėzus Kristus kaip asmuo ką kalbėti apie kažkokias šventas Kalėdas? Net patiems Bažnyčios nariams tai mažai rūpi. Organizuoja kažkokius renginius, o turėtų būti gyvas santykis su Dievu. Nes COVID-19 parodė, koks žmogus yra trapus. Per pandemiją turėjome susimąstyti, priartėti prie Dievo. Bent tie, kurie sunkiai sirgo. Bet kiti vis vien šoka makabriškus šokius, kaip per plėšrūnų puotą.

Jums turėtų būti labai sunku gyventi, kai taip giliai visą šį makabrišką absurdą jaučiate…

Apreiškimo knygoje klausiama, kiek Dievas leis tyčiotis iš savęs. Apaštalas klausia, kiek Dievo Avinėlis dar turės kentėti. Žmonijoje pastaraisiais laikais yra daug tyčiojimosi iš Dievo požymių. O Dievo siunčiamų ženklų yra sočiai, tačiau žmonės, neva tikintys, vadinantys save inteligentais, taip Bažnyčios mokymą interpretuoja, kaip patiems į galvą šauna. Nors Bažnyčios mokymas yra labai pastovus ir konkretus. Kai kurie neva tikintys mano, kad žmogus yra laisvas, ir viską galintis. Tai selektyvi, šliaužianti moralė, o Dievas – labai kantrus.

respublika.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Kokia tai veislė> 2020-12-6 21:18       2020-12-7 21:21

O ,koks tai pažinimas, kai alkoholikai visą gyvenimą geria ir iki mirties nusigeria ir viską prageria ir negali sustoti gerti,o jai bando sustoti tai nekuriuos ir epilepsija ištinka.Ar tai ne apsėdimas- girtuoklystė,pagal Šv Raštą tai taip.

“Argi nežinote, kad neteisieji nepaveldės Dievo karalystės? Neklyskite! Nei ištvirkėliai, nei stabmeldžiai, nei svetimautojai, nei iškrypėliai,  nei vagys, nei gobšai, nei girtuokliai, nei keikūnai, nei plėšikai nepaveldės Dievo karalystės. 1Kor6)
“Vienas iš minios jam atsakė: „Mokytojau, aš atvedžiau pas tave sūnų, kuris yra nebylės dvasios apsėstas.  Kur tik sugriebusi, dvasia jį tąso, iš burnos jam eina putos, jis griežia dantimis ir pastyra. Aš prašiau tavo mokinius išvaryti dvasią, bet jie nevaliojo“.  Tada Jėzus tarė: „O netikinti gimine! Iki kol man reikės su jumis būti? Kaip ilgai jus kęsti? Atveskite jį pas mane!“ Jie atvedė. Vos pamačiusi Jėzų, dvasia ėmė tąsyti berniuką, šis parpuolė ant žemės ir apsiputojęs pradėjo blaškytis.  Jėzus paklausė tėvą: „Ar nuo seniai jam taip darosi?“ Šis atsakė: „Nuo pat kūdikystės.  Dvasia jį dažnai į ugnį įstumdavo ir į vandenį, norėdama pražudyti. Tad jei ką gali, pasigailėk mūsų ir padėk mums!“ Jėzus jam atsakė: „‘Jei ką gali’?! Tikinčiam viskas galima!“ Vaiko tėvas sušuko: „Tikiu! Padėk mano netikėjimui!“ Matydamas susibėgančią minią, Jėzus sudraudė netyrąją dvasią: „Nebyle ir kurčia dvasia, įsakau tau, išeik iš jo ir daugiau nebegrįžk!“  Dvasia, klykdama ir smarkiai jį purtydama, išėjo. O berniukas liko tarsi lavonas, ir daugelis sakė: „Jis mirė“.  Bet Jėzus paėmė jį už rankos, pakėlė, ir jis atsistojo.

 Kai Jėzus grįžo namo, mokiniai, pasilikę su juo vieni, klausė: „Kodėl mes negalėjome jos išvaryti?“  O jis atsakė: „Ta veislė neišvaroma niekuo kitu, tik malda“.Mk9

 

Gandalfas       2020-12-6 22:01

Susitiksime Fangorno tarpeklyje smile

to Bazuzu        2020-12-6 21:18

Egzorcizmų retėjimą  lėmė epilepsijos pažinimas

ah1       2020-12-6 19:10

Kelintas Dievo įsakymas ” Nežudyk” ? O ko moko karo kapelionas, žudyti?
Tai karo kapelionas moko laužyti Dievo įsakymą ” Nežudyk” ir moko žudyt?

Bazuzu       2020-12-6 18:51

Man atrodo, egzorcistus ir egzorcizmus iš esmės sukūrė XX amžiaus siaubo filmai. Jei ne jie, niekam dabar į galvą nešautų varyti velnius.

Nuomonė       2020-12-6 18:08

Be mistikos nyksta tikėjimas į Dievą. Todėl manau, kad mistika krikščionybei yra net labai reikalinga, tačiau tik jokiu būdu ne velnių išvarinėjimo iš tariamų „velnių apsėstųjų“ ir “raganų”.

Antanas       2020-12-6 16:53

Kariuomenė neteko dvasingumo, kiek teko girdėti iš karininkų. Tad eik iš ten išvaryti velnius ir su savo tikra paskirtimi ten atsiduok, ir tos tuštumos neužpildyk pašaline veikla- varinėti velnius. Kai bus tavo kaip kunigo pirmiausia dvasingumu pasotinti žmonės, tai ir velnių neliks.

Deivis Dangei       2020-12-6 16:37

Mano vardas legionas smile Legio XII Fulminata smile

Dangė       2020-12-6 16:07

Būtina kasdiena atlikinėti egzortus už renegatiško
vardo “Deivį”, kuris kasdiena vemia savo dvasinę
bjaurastį į Tiesos.lt puslapius. Tokie vargetos
savaime jau nebegali išgyti…
O jo minčių smarvė sklinda net ir išjungus kompiuterį!!!

Nuoširdžiai       2020-12-6 11:17

linkime kuo greičiau pasveikti.Pasiilgom sekmadienio pamokslų.

stasys       2020-12-6 9:51

Harmonija autoriau tarp kūno ir sielos . Visi to siekiame , tik vieni tai pasiekia užpildydami tą tuštumą vartojimu ( nebūtinai tik materialiais daiktais) kiti dvasinėmis vertybėmis kuriose tikėjimas jau neužima pirmą vietą . Vienok visam tam galioja viena Tiesa , basas žiemą niekur neisi . Jei kenksi kūnui kenksi ir sielai bei juos jungiančiai harmonijai . Toks kelias į Dievą negali būti taikus ir atnešti žmogui palaimos ir nusiraminimo jame. Bažnyčia neteko šventumo ir tai didžiausia jos problema . Dabar reikia tik vieno , ne kalbų ,paseilejus pirštą ieškant ką pacituoti , o tai kam žodžiai nereikalingi .
p.s. str. patiko , gal dėl tų žodžių svarbos ir kiek perlenkiau .. juk mano liežuvį jie atriso ..o jis ta palangė kurios dėka apsprendžiame kas tuose namuose gyvena ar slepiasi .

Deivis        2020-12-6 1:41

Džeikas čia labiausiai utėlėtas net abejonių nėra.

Ark angelas       2020-12-5 21:12

Kaip sako žymus JAV egzorcistas  Ripperger pasaulyje yra stipriai suaktyvėjas okultizmas ir satanizmas,žmonėse klesti nuodėmės purvas- paleistuvystės,pornografija,narkotikai.. Kunigas Ripperger įvardija  tris pagrindines priežastis kodėl bažnyčia taip silpsta,o dvasinė tamsa stiprėja.1.Mažiau žmonių yra pakrikštijama bažnyčioje.2.Mažai žmonių dalyvauja sekmadieninėje Šv Mišių aukoje.3. Mažiau žmonių tuokiasi bažnyčioje.Katalikams vis labiau tolstant nuo bažnyčios ir nebegyvenant Dievo malonėje vis mažiau per pasaulį teka ta jėga ir galia  Viešpaties  suteikiama  mums per bažnyčios sakramentus.Egzorcistas Ripperger  kalba ir apie tai,kad dabar egzorcizmas trunka vis  ilgiau ir ilgiau,gali tęstis mėniasiais ar metais,nes tų  žmonių,kurie kad ir sudaro visuotinės,pasaulinės katalikų bažnyčios,Kristaus kūną maldos nebeturi galios,daug katalikų  gyvena mirtinoje nuodėmėje- nėra pašvenčiamosios Dievo malonės stovyje ar nebesimeldžia visai ir retai bedalyvauja sakramentiniame bažnyčios gyvenime - supanašėja su nuodėminguoju pasauliu.

Dzeikas       2020-12-5 20:56

Egzorcistei: kas kam rupi, o uteletam pirtis.

nu nikaip nia       2020-12-5 20:00

elertė ir delpė gi sakė, kad tie, kas pridavinėja tautą ir visą pasaulį naikinimui, galės susirinkti visų visą turtą ir neštis į grabą...

Egzorciste       2020-12-5 18:21

O pedofilija kunigų tarpe užpildo jūsų dvasios tuštumą?

Deivis        2020-12-5 16:24

Eiliniai žydiškos religijos dvasininko pezėjimai.


Rekomenduojame

Marijos Radijas: pokalbis apie Šiluvos deklaraciją

Joana Noreikaitė. Šimtas dvyliktoji TIE–SOS! akcija

Eimutis Bagdonas. Jei vakcinos tikrai saugios ir veiksmingos, kodėl taip vengiama skaidrumo? Mintys „Transparency International“ tyrimo paraštėse

Jonathon Van Maren. Kai ateistams reikia krikščionybės

Vygantas Malinauskas. Ką daryčiau aš

Rasa Čepaitienė. Kad smėlio dėžė netaptų dykuma

Saulius Dambrauskas. Apie teisę, Žmogaus Teises ir valią

Andrius Švarplys. Belieka tikėtis, kad tai taps visuomenės įpročiu

Andrius Švarplys. „Žirniukų revoliucija baigėsi tualete. Tiesiogine prasme“

Situacija sveikatos srityje: dr. Rimo Jankūno ir Andriaus Gudaičio pranešimai LVŽS šešėlinės Vyriausybės posėdyje

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: šįkart boikotas gali pavykti, mat valdantieji pataikė į savo tradicinius rėmėjus, o jų balsas dangų pasiekia

Andrius Martinkus. Tikroji vertybinė politika dabar yra ‘Realpolitik’

Ramūnas Aušrotas. Seimo narė Morgana Danielė platina teisiškai ydingą ir socialiai neatsakingą informaciją

Ignas Vėgėlė. Kodėl mes taip orientuojamės?

Vygantas Malinauskas. Apie nacionalinius kovos su pandemija ypatumus

Rasa Čepaitienė. Naujoji Helsinkio grupė

Nuo bačkos. Andrius Navickas: Šiluvos deklaracija labiau tinka Dorovės ministerijai negu Bažnyčiai

STI kviečia valdžios institucijas bendradarbiauti dėl COVID-19

Izraelio sveikatos ministras pripažino, kad „skiepų pasai“ – tai spaudimo priemonė

Vytautas Rubavičius. Paslaptingas okupacinių Vilniaus paminklų „trikampis“

Pasirašykime Šiluvos deklaraciją: laisvoje demokratinėje valstybėje būtina gerbti pamatinius asmens ir visuomenės gėrius

Nida Vasiliauskaitė. Šiandien matome, kad Kantas ir kompanija klydo

Algimantas Rusteika. Kaip bukalaurai taisys savo klaidą

Advokatas Andrius Krištapavičius: kodėl atsisakau pasiimti savo Galimybių pasą?

Kun. Robertas Grigas. Rugsėjo 13-oji: niūrus sugrįžimas į sovietmetį

Liudvikas Jakimavičius. Uždavinys PIŠei

STI tarptautinė mokslinė konferencija „Demokratija karantine. Susikalbėjimo galimybės“: pagrindiniai pranešimai

Lietuvos Šeimų Sąjūdžio pareiškimas dėl Šiluvos deklaracijos

Rasa Čepaitienė. Viskas taip tiesmuka ir primityvu…

Nida Vasiliauskaitė. Apie ovacijas „kliedesiams“, tapusiems tikrove, ir ramiai knarkiančią sąžinę

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.