Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas, Žiniasklaida

Kun. Robertas Grigas. Kai šalį valdo tikra, ne simuliakrinė „konservatyvi“, „nacionalistinė“, „populistinė“ partija…

Tiesos.lt redakcija   2018 m. spalio 23 d. 22:27

29     

    

Kun. Robertas Grigas. Kai šalį valdo tikra, ne simuliakrinė „konservatyvi“, „nacionalistinė“, „populistinė“ partija…

LT žinios apie Lenkijoje savivaldos rinkimus laimėjusius dešiniuosius: „konservatyvi, nacionalistinė, populistinė partija“.

O jei taip: „tradicines vertybes ginanti, tautinius interesus reiškianti, rinkėjų daugumos lūkesčiams atstovaujanti“ partija?

Įsikertat, koks skirtumas?

Štai tokį informacijos pateikimą LRT ir kitose medijose – kai vieni reiškiniai ir asmenys žiūrovams / klausytojams pateikiami su menkinančiais, kiti su pagiriančiais vertinamaisiais epitetais – mes ir vadiname ideologine cenzūra. Nes žinias apie pasaulį būtų dora pateikti neutraliai, pvz., faktus apie lenkų Teisės ir teisingumo partiją: ką ji skelbia savo programoje, ką realiai jau padarė savo šaliai, ką ir dėl ko žada daryti. O jau žiūrovai / klausytojai, gerbiamieji žinių pranešėjai ir laidų vedėjai, gal kaip nors patys nuspręs, ar ta partija „populistinė“, ar rimtai sprendžianti savo šalies problemas ir ne žodžiais besirūpinanti savo piliečių gerove.

Jūs, profesionalūs žurnalistai, būkit malonūs mums tik faktus neiškraipytus pateikti. Įsivertinti, kas yra koks – ir kad galbūt kažko panašaus Lietuvai reikia – mes jau kaip nors patys, be „politrukų“ pagalbos, įstengsime.

Beje, „Kauno diena“ apie lenkų dešiniuosius šiandien rašė, kad jie laimėję dėl „ekonomikos augimo ir dėl dosnių socialinių išmokų“. Išsyk pagalvojau: o tai kas mūsiškėms valdžioms neleidžia auginti ekonomikos ir rūpintis realia socialine parama? Seneliams, neįgaliesiems, vaikus auginančioms šeimoms? Lenkija – ne Amerika juk, ta pati Vidurio Rytų Europa, sąlygos panašios. Kodėl jie, kaimynai, gali, o mes – niekaip? Ar mūsų smegenys kitaip pasuktos?

... O gal todėl, kad Lenkijoje valdo tikra, ne simuliakrinė „konservatyvi“ (skaityk – krikščioniška), „nacionalistinė“ (skaityk – patriotinė), „populistinė“ (skaityk – žmonių poreikiams tarnaujanti) partija?..

Taigi nuoširdžiai linkiu kaimynams lenkams ir jų išsirinktai valdžiai atremti promarksistinių jėgų spaudimą kovoje už šeimą ir gyvybę; ryžtingai toliau kuopti (neo)komunistinį raugą iš teismų sistemos; atsilaikyti prieš ES biurokratijos bandymus uzurpuoti suverenių valstybių teises.

Lenkijos laimėjimai šiuose vertybių kovos frontuose bus ir Tautų Europos laimėjimai.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

wwwe       2018-11-5 3:41
Rimas       2018-10-27 23:13

Dėkui už gerą straipsnį!

Kazys       2018-10-26 16:55

šNetoli nuėjom.Situacija kaip tolimais 1988 metais.Informacijos tenka ieškoti kitų šalių šaltiniuose,nes mūsuose tik dezinformacija ir melas ištisą parą.TV ekranuose skurdas ir propaganda,viena tiesa,vienos *tiesos*pašnekovai,jokio oponavimo ir diskusijos.Pagal komunizmo liniją primityvus kasdienis smegenų plovimas ir vienos pseudo tiesos kalimas.Ir kokie nelaimingi makaronytės ir miliūtės veideliai,kiek juose neapykantos visuomenei,kuri jas sočiai maitina.Jeigu bažnyčia yra bendruomenė,tai kas gali drausti kunigui kaip ganytojui diskutuoti

Raigerdas        2018-10-26 10:44

Gerbiamas kun. Robertas Grigas parašė gana tiksliai: “Jūs, profesionalūs žurnalistai, būkit malonūs mums tik faktus neiškraipytus pateikti. Įsivertinti, kas yra koks – ir kad galbūt kažko panašaus Lietuvai reikia – mes jau kaip nors patys, be „politrukų“ pagalbos, įstengsime”. Taip, būtent “politrukų” žiniasklaida čia ir gadina visą orą. Tai yra pagrindinė bėda visoje šitoje žiniasklaidos srityje. Bet iš kur tie “politrukai” imasi? Juos gi kažkas formuoja? Kas yra suinteresuotas jų buvime? Gerbiamas kunigas nurodė tiksliai, kad lietuviška žiniasklaida negali apsieiti be “politrukų”. Kaip juos pašalinti iš žiniasklaidos? Jų niekaip nepašalinsi, nes jie pradės klykti “Žodžio laisvė”, “Žodžio laisvė”. Vienas iš žymiausių tokių “politrukų” yra Radzevičius ir visa ta LRT. Žiniasklaida be “politrukų” - tai yra idealus variantas. Reikia dabar sprendimo, kaip žiniasklaidą apvalyti nuo “politrukų”. Tada 80% Lietuvos žiniasklaidos turėtų užsidaryti.

Al.       2018-10-24 23:52

Nors Ramanausko vienoda agitacija už Grigą kai kam atrodė įkyri, bet juk akivaizdu, kad rinkti reikia jį.

Tarabilda       2018-10-24 20:57

Robertas Grigas - disidentas šviesiausia šio žodžio prasme. Labai gerai, kad ir bažnyčioj, koketuojančioj su liberalkomunistų valdžia.

Gerb. kunige       2018-10-24 20:39

O kaip bažnyčioje, nebepasitaikys propagandos, nebus agitacijos, už ką teisingai balsuoti?

Pagaliau       2018-10-24 19:34

Ir Grigas nesuvyniojo į vatą. Kad taip kitiems hierachams į ausį.

Arvydas       2018-10-24 19:26

“...ryžtingai toliau kuopti (neo)komunistinį raugą iš teismų sistemos; atsilaikyti prieš ES biurokratijos bandymus uzurpuoti suverenių valstybių teises…” - tai labiausiai aktualu ir Lietuvai.

Tai tiesa,       2018-10-24 18:31

geruoju JIE nieko neatiduos. Esą viskas, ką JIE užgrobė, dabar JŲ. Pagal vagių konstitucijos straipsnį “vsio zakonno”.

Misteris       2018-10-24 17:42

LRT eteryje zut but reikia issireikalaut 1 h laika/savaite kitai nuomonei reiksti.
Atakuot is visu pusiu rastais LRT taryba,Seima,Vyriausybe,Prezidentura.
Viesint atsakymus.
Kreiptis i ES transliuotoju organizacijas.
Vienzo,kelt CHAOSA ir silpnint LRT pamatus.
Geruoju negausime nieko.

Visi        2018-10-24 15:49

balsuosim uz Jus

Ema       2018-10-24 13:36

Labai labai ačiū! Jūsų žodis, Kunige, tyro oro gurkšnis ♥

nesupratot       2018-10-24 12:46

uzbanino zodzius Tamsos Karalysteje

Netikėkite       2018-10-24 12:44

nė vienu politikų žodžiu. Robertas Grigas ne politikas. Todėl juo galima tikėti. Nijolė Sadūnaitė irgi ne politikė. Jos žodžiai tikri, jais tikėti galima.

$+$       2018-10-24 11:42

„...kuopti (neo)komunistinį raugą iš teismų sistemos”
⤴⤴⤴
Žydra Lietuvos svajonė.

Algimantas Zolubas       2018-10-24 11:02

Po LT žinių ideologinės cenzūros polatikos vertinimas iškreipiamas, lengvai verčiamas iš teigiamo į neigiamą arba atvirkščiai. Politika yra valstybės reikalų tvarkymas, ko mūsų žiniasklaidos veikėjai nesuvokia, todėl poltika vadina partijų apsižodžiavimą, buities reikaliukų vietoj valstybės būties dalykų kedenimą. Kadangi Lietuvoje politikos nebėra, randasi palanki terpė politikavimui, politikieriams reikštis. Ačiū Kunigui už blaivią įžvalgą.

albina       2018-10-24 10:02

Ačiū už tiesos žodį.Gal laikas paklausti,O gerbiamam Kunigui atsakyti:ar Jūs sutiktumėte būti tautos prezidentu.Jeigu mūsų kraštas vis dar krikščioniškas,logiška būtų laimėti rinkimus? Priekaištų reputacijai rasti neįmanoma,išmintis,erudicija,supratimas ir jokios baimės,kad išduos.

Arvydas išgelbės nuo fašistų ir juodaskvernių       2018-10-24 9:54

Kai mūsų brangus ir mylimas Arvydas taps Prezidentu - fašistai, nacionalistai, juodaskverniai bus nustumti į jiems priklausančią (srutų duobę) vietą.
Vot !!!

Janina       2018-10-24 9:20

Labai protingas ir teisingas vertinimas!!! Lenkijoje laimėjo „tradicines vertybes ginanti, tautinius interesus reiškianti, rinkėjų daugumos lūkesčiams atstovaujanti“ partija”
Išgirskite mūsų mieli Politikai! Atverkite akis ir ausis!
Gal pavydas bambas graužia, kad Lenkija dar toliau nueis, jau ir dabar Lietuvą palikusi už nugaros?!
Visos Europos išmintingieji politikai Lenkijos nugalėtoją partiją laiko pažangiu šaliai procesu!

atmenat       2018-10-24 9:15

rasiaun ir rasiau jusu portale
-Kas moka lenku kalba kasdien ziuri 21val. Wiadomosci per POLONIA TV.
Taigi, mokantiems kalbas, jiems jau seniai viskas aisku kaip ir kun. R.Grigui

vienintelis spindulys       2018-10-24 9:04

uzbanino

vienintelis spindulys       2018-10-24 9:03

Tamsos karalysteje

abc.       2018-10-24 8:40

ačiū,kunige ,kad esat nedrungnas.

Chingishan       2018-10-24 8:02

Prtariu 100 proc. Grigui. vienintelis (ara beveik vienintelis) jis dar gina Kunigų vardą ir rodo jų reikalingum1.

pritariu       2018-10-24 8:00

Ačiū gerbiamas Kunige. Puikus atsakas mūsų žiniasklaidai. Gal kartu veikdami įveiksime LRT žurnalistų ideologinę cenzūrą?

Kalbeti       2018-10-24 7:46

ir diskutuoti apie LRT yra tuscias reikalas.Ja reikia pastoviai mygti mitingais ir reikalavimais.Nors, jie vaziuoja volu ir nekreipia demesio i tuos priekaistus ir priestaravimus.Belieka nusipjauti i tokia tv.Yra daugybe galimybiu matyti objektyvia ir nesaliska informacija.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-10-24 5:55

Lietuvos tikėjimo kunigą – į PREZIDENTUS


Girdžiu, kažkas šaukia, gelbėk, padėk, o nesimato. Kas galėtų būti? LIETUVA.

Reikia galvoti apie Lietuvos būsimą prezidentą. Turėjome šansą, Lietuvos tikėjimo diplomatą, gyvenimą paaukojusį Lietuvai, vilties prezidentą Stasį Lozoratį. Priešas buvo stiprus, o gal dabar net stipresnis. Taigi 40 procentų balsų aiškiai nepakanka pergalei. Reikia 60 procentų balsų mažiausiai. Todėl apie tai reikia galvoti ir spręsti jau dabar. Kviečiu kas gali Lietuvoje ir Pasaulyje jungtis į grupeles ir grupes, organizuotis, ir surasti Lietuvos tikėjimo prezidentą.

Iš toli man auksu net pelenuose žiba dvasios aristokratas, patikrintas gyvenimu Lietuvos tikėjimo kunigas Robertas Grigas. Atsiklauskime vienuolės, dvasios aristokratės, Laisvės premijos laureatės, bendražygės Nijolės Felicijos Sadūnaitės. Jos TIESOS žodis turi įtikinti. Tikiu, kad pritars šiam nepaprastai sunkiam pasirinkimui. Paprašykime Lietuvos tikėjimo kunigo Roberto Grigo sutikti dalyvauti mūšyje į Lietuvos prezidentus.

Tegu Lietuvos tikėjimo kunigo Roberto Grigo, kunigaikščio pergalingą žygį palydi Bernardo Brazdžionio eilėraščio De Profundis posmas:

Iš gilumos šaukiuos Tavęs, o Viešpatie,
iš gilumos susopusios širdies,
einu Tavęs, Paguodos Žodžio, ieškoti,
einu tavęs, vidurnakčio Žvaigždės!…

Pagarbiai dr. Jonas Ramanauskas joramlt*yahoo.com
2018-02-01

Komentarus blokuoja       2018-10-24 5:54

Komentarus blokuoja…..


Rekomenduojame

Jurgos Lago ir Vido Rachlevičiaus pokalbis: Lietuva yra pasmerkta, nes valdžia nežino, kur veda, o mes nežinome, kur einame

Alvydas Jokubaitis: „Liberali demokratinė visuomenė trumpam pasitraukė į šalį“

Vytautas Sinica. Ar Genocido centro direktorių vertę politikai gali įsipareigoti, kad 1941 m. rezistencijos istorija nebus perrašoma? jos bus mokoma?

Valdo Vasiliausko replika. Šventos ateistinės Velykos?

Kardinolas Sigitas Tamkevičius: bijau, kad Bažnyčia liks vienintele institucija, kuri gins demokratiją

Geroji Naujiena: Kristus tikrai prisikėlė! Sveikiname sulaukus Šventų Velykų

Ado Jakubausko spaudos konferencija: Buvau atleistas, nes atsisakiau pasiduoti politiniam spaudimui iš anksto pasmerkti Birželio sukilimo dalyvius

Nida Vasiliauskaitė. Sako, į mūsų tolimus ramius kraštus atėjo maras. Laimei, bus naujų Mokslo dovanų

Šv. Augustino homilija apie Kristaus prisikėlimą

Didžiojo Šeštadienio Geroji Naujiena. Tuščio kapo žinia

Andrejus Gaidamavičius kviečia jungtis prie Nacionalinio miškų susitarimo: Nestovėk po medžiu – stok už medį!

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Mini serialas „Tiesa apie vakcinas“: pirmosios serijos pirmoji dalis

Nuo bačkos. Kubilius Rachlevičiui: konservatoriai kaip „ėjo į Vakarus“, taip ir toliau eis

Didžiojo Penktadienio Geroji Naujiena: „Atlikta!“ (Jn 19, 30)

Šv. Juozapo vyrų judėjimas kviečia šį šeštadienį rinktis Aušros Vartuose melstis rožinį vyrų intencijomis: Už Kristų, už šeimas, už Lietuvą!

Seimo sprendimas neturi analogų Lietuvoje, o galbūt ir visame pasaulyje. Visa Ado Jakubausko kalba Seimo tribūnoje

Vinco Kubiliaus reportažas iš mitingo, surengto šalia parlamento prof. Adui Jakubauskui palaikyti

TAUTŲ KIEMO diskusijų erdvė: Klestinčią valstybę kurti ant dorybės pamato: misija (ne)įmanoma?

Nida Vasiliauskaitė. Uždažyti vėliavą

Geroji Didžiojo Ketvirtadienio Naujiena: Jis parodė mums savo meilę iki galo

Nuo bačkos. Aušra Maldeikienė: „Na, šiaip jau mes Lietuvai neturėtume dirbti. Mes dirbam Europai“

Povilas Girdenis: Sveikinu su naujosios vargo mokyklos metinėmis!

Prof. Ado Jakubausko atsakymai į jam mestus melagingus kaltinimus

Andrius Macas. Krikščionio laikysena Didžiąją savaitę gydytojo akimis

Vidas Rachlevičius. Politinis bankrotas per 100 dienų

Vytautas Radžvilas. Pastaba apie Vytautą Landsbergį-Žemkalnį, arba Kas mūsų laukia

Liudvikas Jakimavičius. Šimonytė ir Bilotaitė nelabai suvokia, ką šneka…

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.