Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas, Bažnyčios socialinis mokymas, Krikščionių pilietinis veikimas

Kun. Robertas Grigas. Jei skelbiesi „kataliku politiku“, Katalikų Bažnyčios mokymas moralės, politikos, socialiniais klausimais tave įpareigoja

Tiesos.lt redakcija   2021 m. gegužės 8 d. 15:07

7     

    

Kun. Robertas Grigas. Jei skelbiesi „kataliku politiku“, Katalikų Bažnyčios mokymas moralės, politikos, socialiniais klausimais tave įpareigoja

Dalijamės kun. Roberto Grigo replika apie Vytauto Sinicos straipsnį. „Bažnyčia draudžia katalikams balsuoti už partnerystę (ir A. Navickas tą žino)“.

Bažnyčios mokymo dokumentai apie vadinamųjų „partnerysčių“ įteisinimo žalą bendrajam gėriui. Ir apie katalikų politikų pareigą priešintis tokių įstatymų priėmimui.

Viešai išsakius kokią nors Bažnyčios nuostatą visuomenės gyvenimo klausimais, beveik visada žiniasklaidoje nubanguoja pabodęs pasipiktinimas:
- kokią teisę Bažnyčia turi nurodinėti politikams katalikams, kaip jiems elgtis?!
- demokratinėje valstybėje nėra valstybinės religijos, taigi, jai neprivaloma paklusti!
- Bažnyčia neturi teisingų pažiūrų monopolio!

Nežinau, ar pasipiktintojai nuoširdžiai nesupranta reikalo esmės, ar truputį apsimeta nesuprantantys.

Katalikų Bažnyčia (ir kitos religinės bendrijos) yra savanoriška žmonių bendruomenė, kurios teisę vadovautis tikėjimo pažiūromis saugo LR Konstitucija.

Kas save laiko katalikais (ir politikai, ir visi kiti), savanoriškai, iš vidinio įsitikinimo, o ne dėl kokios išorinės prievartos, priima Bažnyčios mokymą ir juo vadovaujasi gyvenime. Priima Bažnyčios vadovybės, hierarchijos, potvarkius.

Jeigu kam tasai mokymas atrodo klaidingas, o Popiežiaus ir vyskupų vadovavimas nepatinka –
niekas prievarta Bažnyčioje nelaiko ir jos mokymu vadovautis neverčia. Gyvenk, jei širdis ir protas taip kviečia, nors ir pagal „Raudonųjų brigadų“ ideologiją.

Bet tada nesiskelbk ir nesivadink „kataliku politiku“. O jei skelbiesi tokiu – tada Katalikų Bažnyčios mokymas moralės, politikos, socialiniais klausimais tave įpareigoja. Kad viduje, turinyje būtų tai, kas ant pakuotės užrašyta.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Dzeikas       2021-05-9 7:41

Turetu veikti ir galioti atskyrimo nuo baznycios institutas.
Pirmoje eileje tai turetu taikyti KB kaip itakingiausia Lietuvoje , bet ir kitos krikscioniu baznycios: Evangelikai,Baptistai etc., - uz kalbas, balsavima, viesaja veikla NEATATINKANCIU Katekizmo(ar tu baznyciu) dogmu baznycia kuriai priklauso politikas skelbia,kad pastarasis atskiriamas nuo jos.
Istatyminiu poziuriu tai neturi sukelti jokiu pasekmiu, taciau zenklas rinkejams, kad sis politikas nera tuo, kuo skelbiasi.
Aisku, toks gali skelbtis “krikcioniu sirdyje”, ar kokiu niekam nezinomos “dangiskuju dievo avineliu baznycios” nariu, bet tada galioja “turintys ausis tegirdi”.

Al. norvegiškam pėdsakui        2021-05-8 19:36

Ar ta sekta turi pabadinimą ?

Ar negalėtų?       2021-05-8 17:06

Ar negalėtų Bažnyčia deleguoti gerb.ir mylimą Kunigą Robertą sekmadieniais į Lietuvos bažnyčias?Garantuoju,daugelis skubėtų išgirsti šį teisingą ir drąsų Kunigą.kaip sako filosofai,drąsa yra pagrindinė žmogaus savybė.

stasys       2021-05-8 17:04

Man tai čia dar vienas eilinis to kunigo ‘briedas’ ..trisdešimt metų niekam politikoje nereikėjo tu katalikisku ‘vertybių’, o čia še tau iššoko monsinjoras Grigas iš krūmų ir visiems paskelbė naują popiežiaus bulę kad yra tikrasis katalikiškas politikas . Ar jos labai skiriasi nuo bendrų krikščioniškų ?

norvegiškas pėdsakas       2021-05-8 15:30

“Žmoniū Partijos” Anūkas ne katalikas- jo Karalienė dar iki santuokos, būdama Norvegistane įstojo į sektą, pan. į “Tikėjimo žodis”. Kai būsima karalienė susipažino su Gabriuku, ji į sektą įtraukė ir tą asilėlį.
Tos sektos sambūriuose dauguma “pastorių” moterys, mergos visokios, pas juos lankosi daug gėjų ir lezbių nes ta sekta juos laimina.
Nenuostabu, jog koncervams vadovaujantis Anūkas yra vienas iš aktyviausių stumiant genderizmo ideologiją Lietuvoje.
Didžioji dalis koncervų partijos eilinių net nenutuokia apie Anūko sektantizmą ir mano jog ans yra katalikas.
(Beje, Broilerio tėvas VVL, irgi priklauso tai pačiai sektai.)
O Patriaxujusas sėdi Arkikatedros klauptų pirmoje eilėje.
Sūnus ie anūkas sektantai, o Dėdulei OK. Pavyzdingas katolikas.
Romos Katalikų Bažnyčia pseudo mokymus skleidžiančias sektas smerkia ir klaidatikystes laiko erezijomis.

Rachelė       2021-05-8 15:30

pagarba kunigui Robertui.
Už tiesią poziciją ir toesų žodį.
Tikėjimas ir laisva valia visais laikais reikalavo drąsos.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2021-05-8 15:16

Didžiajam šeimų gynimo maršui  
Be abejo yra daug priežasčių dėl ko taip, o ne kitaip, vyksta Lietuvoje. Tačiau atidus stebėtojas mato labai konkrečius dalykus, kurie nevyksta dėl labai konkrečių priežasčių. Pradžioj atrodo, kad gal suklydo, gal nesuprato, gal dar reikia paaiškinti. Tačiau matome, kad nevyksta tai, kam prisiekia Seimo nariai ir prezidentai. O tai jau parodo tyčinį veikimą, o ne netyčinį suklydimą.
Pagrindinė priežastis dėl ko Seimo kokybė blogėja, dėl ko yra nesprendžiami klausimai yra rinkimai, kurių pasekoje išrenkami iš anksto numatytieji ir visa laiką mažiau kompetentingi, vyksta neigiama selekcija.  LR Konstitucijoje yra trys 55, 78 ir 119 straipsniai, kurie nustato rinkimų tvarka Seimui, Prezidentui ir savivaldybėms. Visuose trijuose straipsniuose nustatytas vienodas būdas, vienoda tvarka kaip yra renkama – lygiai ir tiesiogiai.
Sąvoką „lygiai“ teisingai išaiškino LR Konstitucinis Teismas: „2.3. Taigi pagal Venecijos komisijos patvirtintą gerąją rinkimų praktiką lygios rinkimų teisės principas, kuris yra vienas iš Europos rinkimų teisės paveldą sudarančių principų, reiškia, kad kiekvienas rinkėjas turi vieną balsą, visi rinkėjų balsai turi vienodą galią, sudarant rinkimų apygardas leistinas rinkėjų ar gyventojų skaičiaus nuokrypis nuo pasirinktos normos neturi būti didesnis kaip 10 proc. ir bet kuriuo atveju – 15 proc., nebent yra ypatingų aplinkybių.”
Na o „tiesiogiai“ tai be tarpininkų, be sąrašų, na taip kaip prezidento rinkimuose 78 straipsnyje. Turime, kad sąrašiniai (daugiamandačiai) rinkimai yra ir nelygūs ir netiesiogiai, pilnai pažeidžia LR Konstituciją, yra nelegitimūs, neteisėti. O tai reiškia, kad Seimo ir savivaldybių tarybų rinkimai yra neteisėti, niekaip neteisėti. Seimas jau aštuonis kartus yra išrinktas neteisėtai, jo valdžia niekaip teisėtai negalioja. LR Konstitucinis Teismas šiuo klausimu tyli, ignoruoja, pažeidžia LR Konstituciją vienu iš pačių svarbiausių klausimų.
Vytauto Landsbergio ir signatarų sugalvotas 1992-07-09 sakinys Seimo rinkimų įstatyme: “Asmuo, įrašytas į kandidatų sąrašą daugiamandatėje rinkimų apygardoje, turi teisę tuo pat metu būti iškeltas kandidatu į Seimo narius ir vienoje vienmandatėje rinkimų apygardoje.” leido suprasti klastą, kuri tęsiasi iki šiol.
Daugybėje publikacijų tas klausimas yra nagrinėjamas, LR Konstitucinis Teismas informuotas ne kartą, Seimas yra informuotas ne kartą, tačiau tyli kaip žemę praradę, absoliučiai tyli. Ruošiasi įvesti pilnai sąrašinius (daugiamandačius) rinkimus, o prezidentą rinkti Seime.  Tai yra vykdyti neteisėtus rinkimus, kurie yra nei lygūs, nei tiesioginiai. Kovoja sąmoningai prieš LR Konstituciją.  Tai kgbistis būdas patekti į valdžią.

Dar yra vienas klausimas, kuri reikia paliesti ir kuris yra svarbus emigrantams ir imigrantams. Tai dviejų pilietybių klausimas, ne „dvigubos“ pilietybės klausimas, kuris po šiuo pavadinimu yra visai išvoliotas, kad susimaišytų visiškai. LR Konstitucinis Teismas yra kaltinamas LR Konstitucijos neteisingu aiškinimu, jos sąmoningu iškraipymu. LR Konstitucijos 12 str. 1 dalis sako: „Lietuvos Respublikos pilietybė įgyjama gimstant ir kitais įstatymo nustatytais pagrindais.”  Tai reiškia, visiems, kurie yra gimę Lietuvoje pilietybė yra neatimama, taip kaip yra visame pasaulyje. Štai kaip išsaugoma pilietybė, jokio referendumo nereikia. Šito konstitucinio sakinio LR Konstitucinis Teismas nemato, Seimas nemato lyg jo nebūtų, o tas sakinys yra ir jis reiškia, visada reiškia. LR Konstitucijos 12 str. 2 dalis sako: “Išskyrus įstatymo numatytus atskirus atvejus, niekas negali būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietis.”  LR Konstitucinis Teismas teisingai išaiškino šią nuostatą: “Tačiau tai darydamas įstatymų leidėjas negali paneigti pilietybės instituto prigimties ir prasmės, jis turi paisyti konstitucinio reikalavimo, kad Lietuvos Respublikos pilietis kartu gali būti ir kitos valstybės piliečiu tik atskirais įstatymo nustatytais atvejais.”  Tačiau aiškiai tuoj pat pamatęs, kad negali pakenkti pradėjo aiškinti, kad tai reti atvejai, lyg LR Konstitucija apimtų tik retas išimtis, o ne apimtų visus piliečius. Tuo tarpu atskirais įstatymo nustatytais atvejais reiškia, kad žodis “atskiras” reiškia atskirai gyvenantis. Taip yra Didžiajame lietuvių kalbos žodyne. Kas yra atskirai, tai ne kartu. Tuo būdu kiekvienas gimęs Lietuvoje ir išvykęs gyventi kitur nepraranda Lietuvos pilietybės ir natūralizacijos būdu ar kitaip gali būti kartu ir kitos valstybės pilietis. Tai toks yra neprigalvotas aiškinimas. Jokių daugybinių pilietybių nenumatyta, pagal LR Konstituciją yra tik dvi pilietybės. Teisinė doktrina „dvigubos pilietybės atvejai turi būti ypač reti – išimtiniai“ yra kgbistinis išmislas.

Rekomenduojame

Vatikano sinodo svetainė švenčia homoseksualumą ir įvaikinimą homoseksualų porose

Mokslinė konferencija Romo Kalantos metams paminėti

Vytautas Sinica. Apie Gabrieliaus Landsbergio interviu

Vytautas Radžvilas. Ir vis tik tai PAKTAS

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt aštuntoji (gegužės 12-oji) diena

Kun. Gintaras Jurgis Sungaila. Konstantinopolio patriarchatas Lietuvoje – nauja Bažnyčia?

Rusijos istorinė ir akademinė politika Lietuvos atžvilgiu 2021–2022 metais (pagrindinės tendencijos)

Kanzaso mokytoja nušalinta dėl „translytės“ mokinės pageidaujamų įvardžių nevartojimo

Christine ir Thomas Schirrmacheriai. Komunizmas kaip mokymas apie tūkstantmetę viešpatiją

Dominykas Vanhara. Išdavystės kaina

Kanapės siejamos su depresija ir nerimu

Vokiečių ministerijos nubudusiųjų „buvimo baltuoju“ apibrėžimas pašalintas po visuomenės neigiamos reakcijos

Romualdas Povilaitis. Apie Užimtumo įstatymo pakeitimą

Edvardas Čiuldė. Kodėl rusai yra užklimpę imperijos idėjos puoselėjimo iliuzijose?

Oregono valstijoje visuose mokyklų tualetuose privalės būti moterų higienos priemonių

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt septintoji (gegužės 11-oji) diena

Rusijos Dūmos vicepirmininko ir deputatų pasisakymai apie Rusijos tikslus kare prieš Ukrainą

„Žmoga“ toliau keliauja per pasaulį… (atnaujintas sąrašas)

Vytautas Radžvilas. Savinaikos mechanizmas

Vokietijoje vyksta teismo procesas pastoriui, nubaustam už kalbas apie homoseksualus

Mariupolio gynėjai virš „Azovstal“ gamyklos iškėlė Ukrainos vėliavą

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt šeštoji (gegužės 10-oji) diena

Prof. Markas Regnerusas. Kodėl santuoka yra ne tik privatus, bet ir viešas reikalas?

Lyčių kvotos: ES parlamentas balsuoja už tai, kad 50 % visų kandidatų Europos Parlamento rinkimuose būtų moterys

Reikalavimas dėvėti kaukes sukėlė daugiau mirčių nuo korona viruso

Karo monstrą penėjo ir kultūrinis rusų elitas

Gegužės 9-osios ambivalentiškumas

Nepriklausomais elektros tiekėjais privalo užsiimti FNTT

Vidas Rachlevičius. O tuo metu Anglijoje arba – o kam dabar lengva…

Ramūnas Aušrotas. ES kovido sertifikatas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.